Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 08:55   #41
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pitao sam nekoliko trudnica iz svoje okoline, sve redom visokoobrazovane gradske cure, hoće li im muž uzeti drugih 6 mj porodiljnog.
Sve do jedne rekle su 'ne dolazi u obzir, ja sam si rodila dijete, ja ostajem na porodiljnom'.
Varijacije u citatu bile su minimalne i zapravo zanemarive.
Pričekaj da rode i da provedu 6 mjeseci (same) s djetetom
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"
migracija is offline  
Old 15.09.2010., 09:04   #42
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Evo i mene k vama...
Rodila sam treće dijete prije 6 tj., teško se nosim s obvezama koje imam (a imam ih jaako puno). Nitko mi ne pomaže u ničemu (skoro u ničemu). Sama kuham, perem, peglam, čistim kuću, čuvam dvije bebe cijeli dan, dojim dvije bebe (imam curku od 19 mj. i curku od 6 tj.), otpravljam sina u školu, njegujem staru mamu i bolesnog brata koji ne žive samnom, održavam okućnicu - jbg. nisam Batman (kako kaže Bandić ) ali znam da moram... Neki put kuham ručak u 3 ujutro da bih mogla biti što više slobodna kasnije s bebama i posvetiti se njima. MM radi po cijele dane (kod privatnika ) i sretan je kaj ima posao, da imam mogućnosti platila bih si pomoć u kući i radije otišla šetat s djecom nego peglat veš... Puca me depresija, naravno, pucala bi me i da imam idealne uvjete vjerojatno.
Znala sam dobro kaj me čeka i svjesno ušla u trudnoću, bila sam sretna kaj je sve o.k. s trudnoćom i u svim trudnoćama odradila full sve (kućanski poslovi i ostale obaveze), vjerojatno sam se i sama preforsirala...
Ono kaj mene smeta kod MM je slijedeće - dolazi doma s posla kao heroj ulice, ono - umoran sam, radim cijeli dan, kičma me boli, bla, bla, bla... Sad bi ja još trebala njega jadnog utješiti, napravit mu psihijatrijsku obradu bez uputnice, izmasirat ga, nahranit i pustit da u miru gleda tv i spava A ja cijele noći dojim, skačem oko beba, prematam kako koju treba, kupam, hranim, šećem, igramo se, nosakam ih (mene kičma ne j... ), doma je sve gotovo i napravljeno, ručak kao u hotelu, djeca čista i zdrava, ja uredna (ne volim se zapustiti - to sam naučila da je za psihu najgore) i - kaj ja radim cijele dane, gdje je moje priznanje???!!! J... ga, i ja radim, 3 smjene ak se zapravo gleda, i još i plaću (porodiljni) primam + staž, socijalno za mene i 3 djece. Tko je vredniji, ha?! Dođe mi više puta da ga odmah na vratima lupim, sam bog pa se kontroliram izuzetno dobro...

Pa zar je bitno tko je vredniji. Šta ne bi trebao svatko odrađivati svoj dio posla kako najbolje može?
baboon is offline  
Old 15.09.2010., 09:08   #43
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Šta ne bi trebao svatko odrađivati svoj dio posla kako najbolje može?
Tko određuje koje je čiji dio posla?

Samo pitam, obzirom da se jako često čuje: ja se 8/10 sati jebem na poslu, dođem doma krepan i samo hoću malo mira, a ona ne radi ništa drugo nego (samo 24/7) hendla djete - kao da je to neki posao...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 15.09.2010., 09:11   #44
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Pa zar je bitno tko je vredniji. Šta ne bi trebao svatko odrađivati svoj dio posla kako najbolje može?

Možda ti je promaklo :

Ono kaj mene smeta kod MM je slijedeće - dolazi doma s posla kao heroj ulice, ono - umoran sam, radim cijeli dan, kičma me boli, bla, bla, bla... Sad bi ja još trebala njega jadnog utješiti, napravit mu psihijatrijsku obradu bez uputnice, izmasirat ga, nahranit i pustit da u miru gleda tv i spava
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"
migracija is offline  
Old 15.09.2010., 09:17   #45
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Tko određuje koje je čiji dio posla?

Samo pitam, obzirom da se jako često čuje: ja se 8/10 sati jebem na poslu, dođem doma krepan i samo hoću malo mira, a ona ne radi ništa drugo nego (samo 24/7) hendla djete - kao da je to neki posao...

Tko određuje? Pa čisti razum, valjda. Ako je netko na poslu 8 sati, kako da čuva dijete za to vrijeme? Ako netko nema sisu, kako da djetetu da sisu?

Ima raznih, muškaraca i neki su stvarno i svinje i govna, ali nisu svi.
Kod mene je slučaj sličan ko i kod pokretača teme, samo ja nisam vidio razliku u ženinom ponašanju nakon poroda niti nakon godinu dana niti sada kad je opet trudna. Uvijek joj je bio jedini cilj u životu samo da mi skine osmjeh sa lica.
baboon is offline  
Old 15.09.2010., 09:29   #46
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Tko određuje? Pa čisti razum, valjda. Ako je netko na poslu 8 sati, kako da čuva dijete za to vrijeme? Ako netko nema sisu, kako da djetetu da sisu?
Žena je s djetetom ne 8 nego 24 sata na dan (plus kućanski poslovi). Pa mogu razumjeti da popizdi kad gospon dođe kući k'o oslobodioc i nakon 8 sati gniježđenja po fotelji kuka kako se treba odmoriti i ne padne mu na pamet pitati "čuj, a jesi ti umorna, ti si i noćas skakala oko djeteta, i cijelo prijepodne, sve dok ja nisam došao s posla, a vjerojatno ćeš opet cijelu noć, a uz to si i oprala, opeglala, obrisala prašinu, usisala, oribala kupatilo, skuhala..."

Quote:
Ima raznih, muškaraca i neki su stvarno i svinje i govna, ali nisu svi.
Kod mene je slučaj sličan ko i kod pokretača teme, samo ja nisam vidio razliku u ženinom ponašanju nakon poroda niti nakon godinu dana niti sada kad je opet trudna. Uvijek joj je bio jedini cilj u životu samo da mi skine osmjeh sa lica.
I zašto si s takvom nadrkanom nadžak-babom uopće pravio dvoje djece ako ti je tako loše s njom? Zašto si je uopće oženio?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 15.09.2010., 09:39   #47
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Žena je s djetetom ne 8 nego 24 sata na dan (plus kućanski poslovi). Pa mogu razumjeti da popizdi kad gospon dođe kući k'o oslobodioc i nakon 8 sati gniježđenja po fotelji kuka kako se treba odmoriti i ne padne mu na pamet pitati "čuj, a jesi ti umorna, ti si i noćas skakala oko djeteta, i cijelo prijepodne, sve dok ja nisam došao s posla, a vjerojatno ćeš opet cijelu noć, a uz to si i oprala, opeglala, obrisala prašinu, usisala, oribala kupatilo, skuhala..."



I zašto si s takvom nadrkanom nadžak-babom uopće pravio dvoje djece ako ti je tako loše s njom? Zašto si je uopće oženio?
Ok, kad je na porodiljnom, onda je 24 sata na dan. Kad radi onda baš i nije. A da je umorna, to je valjda jasno. Zar to treba pitati?

A na ova tvoja pitanja zašto, nema smisla odgovarati, jer mi ta spoznaja neće donijeti bolju budućnost. A moja želja je imat troje djece, pa je to možda i razlog zašto sam napravio drugo. A to kak je napravljeno drugo je uopće i sramota za pomisliti, a kamoli pričati.
baboon is offline  
Old 15.09.2010., 09:59   #48
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ok, kad je na porodiljnom, onda je 24 sata na dan. Kad radi onda baš i nije. A da je umorna, to je valjda jasno. Zar to treba pitati?
A vidiš da nekome očito treba.

Quote:
A na ova tvoja pitanja zašto, nema smisla odgovarati, jer mi ta spoznaja neće donijeti bolju budućnost. A moja želja je imat troje djece, pa je to možda i razlog zašto sam napravio drugo. A to kak je napravljeno drugo je uopće i sramota za pomisliti, a kamoli pričati.
Nisam ni očekivala odgovor. Poanta je bila: ako ti ne odgovara (na što imaš puno pravo, iz bilo kojeg razloga), zašto se zakopavaš još dublje? Djeca se mogu praviti sa raznim ženama.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 15.09.2010., 11:04   #49
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Rodila sam treće dijete prije 6 tj., teško se nosim s obvezama koje imam (a imam ih jaako puno). Nitko mi ne pomaže u ničemu (skoro u ničemu). Sama kuham, perem, peglam, čistim kuću, čuvam dvije bebe cijeli dan, dojim dvije bebe (imam curku od 19 mj. i curku od 6 tj.), otpravljam sina u školu, njegujem staru mamu i bolesnog brata koji ne žive samnom, održavam okućnicu - jbg. nisam Batman
...o da jesi, svaka ti čast što uopće možeš ovo sve iti pomislit izdržat
...al onak, ne moraš se baš toliko ubijat da ti sve blista, pa zaboga, odgajaš troje djece od čega su dvije bebe + brineš o mami i bratu...meni u takvoj situaciji ne bi ni palo na pamet svaki dan nakuhavat, peglat i glancat stan...naravno da te muž ne žali kad sve blista kad on dođe + ga dočeka gala ručak
...da mene žena, koja brine o troje djece+bolesnim ljudima, svaki dan dočekuje s gala ručkom i bez berem malo nereda, i ja bi pomislila da joj je to sve pis of kejk
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 15.09.2010. at 11:17.
gica is offline  
Old 15.09.2010., 11:05   #50
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pitao sam nekoliko trudnica iz svoje okoline, sve redom visokoobrazovane gradske cure, hoće li im muž uzeti drugih 6 mj porodiljnog.
Sve do jedne rekle su 'ne dolazi u obzir, ja sam si rodila dijete, ja ostajem na porodiljnom'.
Varijacije u citatu bile su minimalne i zapravo zanemarive.
...pitaj ih opet kad za to dođe vrijeme

...uostalom, šta bi ovo boldano uopće trebalo značit jel prisilila muža da je oplodi i obećala da ga neće gnjavit s bebom ...ne vidim drugu opciju kod koje bi žena, koja je s partnerom planirala/dobila dijete, mogla reć da si ga je ona rodila...
...ako ga je stvarno sama sebi rodila, onda valjda ni ne dolazi u obzir da ga pita da uzme porodiljni
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 15.09.2010. at 11:11.
gica is offline  
Old 15.09.2010., 11:23   #51
Quote:
pozitivax kaže:
;Samo polakoOna će opet biti ona koju si znao samo joj daj vremena.
Potpis na sve što je pozitivax napisao/la upravo je tako ... no naoružaj se strpljenjem i tolerancijom + punoooo ljubavi i nježnosti i sigurno ćete se vratiti na stari odnos ...

Svi pričaju samo o lijepom dijelu trudnoće i poroda no često puta žene (pa i muškarci) prolaze u sebi onu "manje lijepu" stranu koja se onda očituje na bračne/partnerske odnose. Ukoliko baš ne ide uz svu tvoju pozitivnu energiju koju bi trebao uložiti (poticati ju na aktivnosti koje je radila i voljela prije, omogućiti joj slobodno vrijeme, jer umor od 0-24h s djetetom i umor od posla su nebo i zemlja ...) potražite stručnu pomoć - sretnooo

Zadnje uređivanje Tupelo : 15.09.2010. at 12:40. Reason: Citat
Minda is offline  
Old 15.09.2010., 11:39   #52
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Tko određuje? Pa čisti razum, valjda. Ako je netko na poslu 8 sati, kako da čuva dijete za to vrijeme? Ako netko nema sisu, kako da djetetu da sisu?

Ima raznih, muškaraca i neki su stvarno i svinje i govna, ali nisu svi.
Kod mene je slučaj sličan ko i kod pokretača teme, samo ja nisam vidio razliku u ženinom ponašanju nakon poroda niti nakon godinu dana niti sada kad je opet trudna. Uvijek joj je bio jedini cilj u životu samo da mi skine osmjeh sa lica.
Pa tko kaže da će čuvati dijete dok je na poslu, neka čuva poslije posla da žena može u miru obaviti neke stvari. Normalno da ako žena doji dijete, ne može ga netko drugi nahraniti, ali može odraditi nešto da ženu ne čeka sve.
P.S. Poslije mogu svi u šetnju.

Ako misliš da je boldano jedini cilj tvoje žene kako uopće možeš biti s njom?
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 15.09.2010., 11:57   #53
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...pitaj ih opet kad za to dođe vrijeme
Neke evo i drugu trudnoću odrađuju po istom principu.
Quote:
...uostalom, šta bi ovo boldano uopće trebalo značit jel prisilila muža da je oplodi i obećala da ga neće gnjavit s bebom ...ne vidim drugu opciju kod koje bi žena, koja je s partnerom planirala/dobila dijete, mogla reć da si ga je ona rodila...
Ne treba stvari čupati iz konteksta. To podebljano sumira odgovore koje sam dobio na navedeno postavljeno pitanje. Za jednu od tih trudnica to je čak doslovan citat. Nijedna od njih nije muža poslala na drugih 6 mj porodiljnog i otišla raditi.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 15.09.2010., 13:09   #54
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Neke evo i drugu trudnoću odrađuju po istom principu.

Ne treba stvari čupati iz konteksta. To podebljano sumira odgovore koje sam dobio na navedeno postavljeno pitanje. Za jednu od tih trudnica to je čak doslovan citat. Nijedna od njih nije muža poslala na drugih 6 mj porodiljnog i otišla raditi.
Možda zato što tome prethodi 2-3 mjesečna obuka muškaraca.
Kod mene je ista dala poražavajuć rezultat, a na kraju mi je muž rekao da on to ne može...
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"
migracija is offline  
Old 15.09.2010., 13:09   #55
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A vidiš da nekome očito treba.



Nisam ni očekivala odgovor. Poanta je bila: ako ti ne odgovara (na što imaš puno pravo, iz bilo kojeg razloga), zašto se zakopavaš još dublje? Djeca se mogu praviti sa raznim ženama.

Da, mogu se raditi raznim ženama, ali ja bi volio biti sa svom svojom dječicom za recimo Božićne blagdane ili koje već druge. A momentalno je stanje takvo kakvo je i iz ove se kože ne može. A kad bi odlučio i otići momentalno nemam financijske podloge za to, a ostao bi bez meni najdraže osobe na svijetu, moje kćeri!
baboon is offline  
Old 15.09.2010., 13:32   #56
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Evo i mene k vama...
prvo, da ti cestitam na bebi
drugo, da ti cestitam na odgajanju ne troje, nego cetvero djece
i trece, da ti cestitam na seronji od muza.

razumijem kakve te frustracije peru, a ja imam samo jedno dijete.
kani se tolikog ciscenja, pospremanja i kuhanja. nece neoprano sudje nigdje pobjeci, niti neisplegan ves a bome niti neizribana kupaona.
oko djece uvijek obavi ono sto moras, ovo ostalo laganini. ne moras bas uvijek imati sve pod kontrolom.

onda. kad Njegovo Velicanstvo dodje doma s posla, lijepo mu ostavi djecu i odi van. odi na kavu, odi u setnju, radi sto god volis raditi. posveti se malo sebi.

rucak i Nj.V. moze kuhati u tri ujutro. moze oprati i kupaonu za sobom. moze i opeglati ves. moze usisati. moze okupati djecu. moze ih presvuci. moze ih nahraniti. sve On moze. ali si ga ti naucila da to ne mora. tu je tvoj problem.

to ne znaci da mu uvalis sve poslove, ali bogme sigurno ih mozete podijeliti.
popizdim svaki put kad citam o takvim 'ocevima' koji misle da su svoj posao oko djece zavrsili onda kad su oplodili svoje zene.
i onda kada na zeni sve ostane jer eto, oni jadni, rade, cude se kako se promijenila nakon poroda. no shit sherlock.

ti moras promijeniti prvo sebe da bi mogla promijeniti situaciju u kojoj se nalazis. dok god sutis i kukas u sebi i tu nama, tako ce ti i biti.

zato u ruke i pocni mijenjati stvari.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Old 15.09.2010., 23:08   #57
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Neke evo i drugu trudnoću odrađuju po istom principu.

Ne treba stvari čupati iz konteksta. To podebljano sumira odgovore koje sam dobio na navedeno postavljeno pitanje. Za jednu od tih trudnica to je čak doslovan citat. Nijedna od njih nije muža poslala na drugih 6 mj porodiljnog i otišla raditi.
...a ovako nešto ne moš ne iščupat iz konteksta meni zapravo nije jasan bilo koji kontekst (osim onog kojeg sam navela) u kojem bi rečenica : ja sam si (sebi) rodila dijete... zvučala dobro
...da se razumijemo, nemam ja apsolutno ništa protiv žene koja odguli cijeli porodiljni bez uplitanja muža, to je zaista samo njihova odluka, samo mi je onda zaista smiješno kad te žene počnu kukat i tlačit muža, sebe i sve oko sebe, a ne dolazi im u obzir podijelit porodiljni i ostale obveze...isto ko i one koje sve kućanske poslove preuzmu na sebe, a onda se žale kako su im muževi neuredni prasci
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 15.09.2010. at 23:13.
gica is offline  
Old 16.09.2010., 08:50   #58
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...a ovako nešto ne moš ne iščupat iz konteksta meni zapravo nije jasan bilo koji kontekst (osim onog kojeg sam navela) u kojem bi rečenica : ja sam si (sebi) rodila dijete... zvučala dobro
Baš me briga kako zvuči u kojem kontekstui, ali to je bilo objašnjenje na gore spomenuto pitanje.
Quote:
...da se razumijemo, nemam ja apsolutno ništa protiv žene koja odguli cijeli porodiljni bez uplitanja muža, to je zaista samo njihova odluka, samo mi je onda zaista smiješno kad te žene počnu kukat i tlačit muža, sebe i sve oko sebe, a ne dolazi im u obzir podijelit porodiljni i ostale obveze...isto ko i one koje sve kućanske poslove preuzmu na sebe, a onda se žale kako su im muževi neuredni prasci
A gdje ja govorim nešto drugo? I one same taj porodiljni u startu doživljavaju ko dopust.

A onda nekima bude koma, neizdrživo, PPD, PPK, PIK, GTI..... Baš!
Jer svejedno nijednoj ne padne na pamet da se s mužem zamijeni za porodiljni.

Što ću im ja? Nek onda šute i trpe.

Zanima me jel pokretač teme ženi nudio da ode drugih 6 mj na porodiljni i što mu je žena odgovorila.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 16.09.2010., 09:05   #59
A opet nije to sam tak da muški ode na porodiljni. Na žalost muški su ti koji donose više love doma uglavnom. I da on ode na porodiljni, eto manje love doma. I šta, riješio se jedan problem, a sto novih se pojavilo. Nije baš sve tako crno bijelo. Na žalost još nismo ko Švedi!
baboon is offline  
Old 16.09.2010., 09:11   #60
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
A opet nije to sam tak da muški ode na porodiljni. Na žalost muški su ti koji donose više love doma uglavnom. I da on ode na porodiljni, eto manje love doma. I šta, riješio se jedan problem, a sto novih se pojavilo. Nije baš sve tako crno bijelo. Na žalost još nismo ko Švedi!
Sranje groz gusto granje,evo sto cu ja na to napisati.Kako ti bilo koja kolicina love moze zamjeniti dusevni mir? Nikako..A za 6 mjsc nece svijet propasti ako se zivi sa manje para ali kucom punom ljubavi, razumjevanja i mira....
biancha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.