Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 13:21   #1001
Question RCF - ELISA 2120 postavljanje

Pozdrav svima,
odmah da kažem, ovo mi je prvi put da rukujem sa pojačalom i ne znam dali sam ga dobro i spojio.
Pretpostavljam da je dosta i staro.

Dali se i kako može spojit na PC.

Imam na njega spojen neki stari DVD Player, zvučnici su spojeni žicama bez jackova... Jel to ima kakve veze?
Na one kolutove ''bass'' i ''treble'' se ništa ne događa kad se pomjeraju.

Kako se treba spojit i ostale upute bi mi dobro došle!
dadomen7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 15:53   #1002
samsung smart tv

helou svima,
ovako nedavno smo kupili samsung smart tv,i ima opciju web browser-a,medjutim nikako ne mogu da uspostavim konekciju. W-lan sam prikljucila na tv i modem,kao i drugi koji je prikljucen na modem i komp,ali ne ide opet,u cemu grijesim ? unaprijed hvala
__________________
Vreme leti a mi idemo polako
LoVe 52645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 16:31   #1003
A nema druge nego odnijet negdje u servis, hvala na odgovoru.
Nikog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:06   #1004
Quadro DVD-966

Kupio sam Quadro DVD966 i imam problem, velika vecina filmova mi nece raditi, neki da ali vecina ne, probao sam preko usb-a, sd kartice dvd-a ali ne, neki filmovi mi ne žele raditi, da li postoji neki novi softver za skinuti sa novim codecima ili nesto sl. ili ima ko kakvu ideju?

Unaprijed hvala na pomoći
petrica2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 21:08   #1005
Quote:
xxx96 kaže: Pogledaj post
Ja imam nytrobox nb 4001-t i svi su mi kablovi uštekani u njega osim onaj kabel koji ide u televizor (onaj kraj antene). Neznam jer je to problem što mi daljinski ne radi pa zbog toga nisam ni u mogućnosti mjenjati programe.?
Nema to veze s daljinskim (on ti je vjerojatno neispravan - probaj izvadit baterije na par min pa ih opet vratit). Nije mi jasno zašto ti je scart prema tv-u isključen?
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Uglavnom, nedavno se pojavio problem s Daewoo TV-om... Radi se o tom da su se pojavile vodoravne linije pri vrhu ekrana...
Kvar je u vert. izlaznom stupnju (vert. čip ili neki od elektrolita) i svakako je isplativ (cca 300 kn).
Quote:
tomy23 kaže: Pogledaj post
http://www.dooyoo.co.uk/television/g...xw-68-8600-dl/
da li je moguce, isplativo nabavit gdje ekran za navedeni lcd i gdje,ako itko zna,bio bi zahvalan
Bojim se da ti se to ne isplati, a zašto bi ga mijenjao?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 11:24   #1006
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Da se nastavim na svoj prijasnji post.
Nisu dobro spojili zvucnike na receiver (A - B izlazi, prednji - straznji), ali nije ni tolko bitno, na zvucnicima opce nema basa rade samo visokotonci tako da je zvuk krestav no problem je jos jedan relej koji uključuje izlaz se nakon 3 do 5 minuta rada iskljuci cuje se glasan klik ( i zvuka nestane), da bi se opet nakon 3 do 5 minuta ukljucio uz glasan klik i zvuk se pojavi na zvucnicima naravno krestav.
Zvucnicki izlazi na receiveru su 8 omski, zvucnici su 20 Wata, 4 omski, elektronicar mi je rekao da ta razlika u omima nebi trebala predstavljati problem jer su izlazi na receiveru od 4 do 16 oma.
To sto nema basa na zvucnicima upucuju da su vjerojatno zvucnici nastradali, ali dali oni mogu uzrokovati da se izlazni relej ovako ponasa - iskapca.
Sapunica se nastavlja:

Donio receiver kod sebe prikopcao svoje zvucnike 8 omske, radio sljakao 6-7 sati bez problema, onda sam morao van pa sam ga iskljucio, za vuru vremena kad sam ga ponovo ukljucio, problemi, nakon par minuta i pokusaja promjene stanice cuo se glasan klik (relej) i zvucnici su zanjemili, par sakundi sam gledao u njega a onda upotrijebio svima znani prokusani racept malo sam ga udrio po poklopcu i gle cuda cuo se klik i radio prosvirao ali ne za dugo, vise ni recept nije pomagao.
Ugasio radio i upalio za pol sata ali scenarij je bio slican.
Radio zavrsio kod istog "osobnog elektronicara" koji mi je obecao da ce receiver dobiti na tezini (prelotat ce mu sve spojeve) i ako se relej bude dao otvoriti prelotat i pocistit i njega, a ako je zaliven pokusat ce naci u nasim trgovinama drugog.
Sad sam u statusi cekanja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 12:54   #1007
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Sapunica se nastavlja:
Radio zavrsio kod istog "osobnog elektronicara" koji mi je obecao da ce receiver dobiti na tezini (prelotat ce mu sve spojeve) i ako se relej bude dao otvoriti prelotat i pocistit i njega, a ako je zaliven pokusat ce naci u nasim trgovinama drugog.
Sad sam u statusi cekanja.
Potpisujem sve navedeno uz opasku da bi ja taj relej ipak zamijenio (kako se sapunica ne bi nastavila).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 13:08   #1008
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve navedeno uz opasku da bi ja taj relej ipak zamijenio (kako se sapunica ne bi nastavila).
OK , bumo vidli.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 19:56   #1009
Quote:
Bojim se da ti se to ne isplati, a zašto bi ga mijenjao?
jer je pregorio ili ne znam kaj, majstor mi tako rekao..
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:07   #1010
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
u uputama sve piše, a i google pomaže besplatno 0-24
Trazio sam po internetu i nisam mogao da nadjem uputstvo. Ako neko ima vise iskustva zamolio bih ga da mi pomogne da nadjem resenje. Ustvari u glavnom meniju sam izgubio cetvrtu (zadnju stavku) za podesavanje svih vaznih opcija na TV. (kao sto je manuelno trazenje kanala,podesavanje jezika itd.,

Zadnje uređivanje bobang : 17.01.2012. at 00:23.
bobang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:42   #1011
Quote:
bobang kaže: Pogledaj post
dobio sam tv loewe planus 4681 z ... Kako da vratim meni gde imaju sva podesavanja.
Izgleda da ti je aktivirana opcija "simplified control". Sa "i" tipkom odaberi opciju "select control level" i pritisni "OK". Sad prebaci "simplified control" na "no" i to bi trebalo biti to.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:54   #1012
Quote:
dadomen7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
odmah da kažem, ovo mi je prvi put da rukujem sa pojačalom i ne znam dali sam ga dobro i spojio.
Pretpostavljam da je dosta i staro.

Dali se i kako može spojit na PC.

Imam na njega spojen neki stari DVD Player, zvučnici su spojeni žicama bez jackova... Jel to ima kakve veze?
Na one kolutove ''bass'' i ''treble'' se ništa ne događa kad se pomjeraju.

Kako se treba spojit i ostale upute bi mi dobro došle!
http://www.essex.ac.uk/avms/images/P...A2120_Full.jpg
Ako je dobro spojeno sa pojačala (izlazni terminali) na zvučnik i ako je ispravan
amp, onda bi bas/treble kontrole trebale raditi. To kaj zvučnički kabel nema bananice, nema veže, dapače; iste mogu samo kvariti zvuk (al su praktične, ako se često proba/mijenja kabel).
Može se spojiti na PC. Tvoj PC ima vjerojatno samo 3,5 mm izlaz za slušalice/zvučnik i da bi to analogno spojio, trebaš adapter 3,5 na RCA ili takav kabel s adapterom.
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi...35mm--63mm.htm
gore je adapter, a dole kompletni adptiran kabel (bolji i duži; lošiji):
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8070304589
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=7500000145
Znači sa 3,5 mm izlaza za slušalice na PC-u, spajaš kabel/adapterom u jedan od AUX analognih ulaza ( npr. CD input) pojačala. Ako kojim slučajem PC ima analogne izlaze
(što sumnjam), onda se spaja običnim činč RCA kabelom (ko što je sad spojen DVD).
Ako želiš dobar/bitno bolji zvuk iz PC-a onda treba kupiti drugu internu ili externu zvučnu karticu koja u sebi ima kvalitetniju audio sekciju, dobar DAC i prave coax i RCA izlaze....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:33   #1013
potpuno novi tv

jedno pitanje za stručnjake
evo kupio sam grundigov tv i na njemu se neprestano pojavljuje kao nekakva reklama
Potpuno novi tv-prijemnik s exkluzivnim značajkama
iznad toga su nekakve sličice koje predstavljaju te značajke

zna li neko kako to skinuti jer ponavlja se svakih 5-10 sek
hvala
silent water is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:54   #1014
Spajanje TV i Kućnog kina optičkim kablom

Bok.

Ovak, spojio bi tv i kućno kino optičkim kablom (za zvuk jel), pa me zanima je li ću imati 5 kanalni zvuk ako pustim film sa 5ch (ili 6) zvukom?

Hvala
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:55   #1015
nije ti palo na pamet otvoriti uputstva?

ne mogu vjerovati da je bilo jednostavnije i brže pitati na forumu pa nek mi tražimo ta ista uputstva za neki nenavedeni model TV-a (alo, kristalna kugla?) online da ti kopipejstamo rješenje
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:58   #1016
a što će biti izvor višekanalnog zvuka, TV?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:00   #1017
Quote:
silent water kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za stručnjake
evo kupio sam grundigov tv i na njemu se neprestano pojavljuje kao nekakva reklama
Potpuno novi tv-prijemnik s exkluzivnim značajkama
iznad toga su nekakve sličice koje predstavljaju te značajke

zna li neko kako to skinuti jer ponavlja se svakih 5-10 sek
hvala
Mislim da bi ti ovo moglo pomoci:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1524
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:17   #1018
Da bi imao pravi 5.1 zvuk, K. kino (koje ga stvara), trebaš za zvuk spojiti na 5.1 zvučnike zvučničkim kabelima. Tu izvor slike/zvuka automatski odredi da je to npr. Dolby i receiver u K.kinu to samo prenese.
Ako se radi o filmovima s tv programa, možeš spojiti optički (ili analogno RCA) zvuk iz Tv-a na K. kino. U tom slučaju će ga ono (ovisno o opciji koju namjestiš) pretvoriti u neki kvazi 5.1 zvuk (postavke na npr. Prologic II, Neo 6 i sl. na k.kinu, valjda ih ima...). I naravno, opet taj zvuk ide preko K.kina na 5.1 zvučnike...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:25   #1019
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post

hvala ti puno
prostrujio sam forumom al mi je promaklo
uplalilo i tadi
još jednom hvala

Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
nije ti palo na pamet otvoriti uputstva?

ne mogu vjerovati da je bilo jednostavnije i brže pitati na forumu pa nek mi tražimo ta ista uputstva za neki nenavedeni model TV-a (alo, kristalna kugla?) online da ti kopipejstamo rješenje
nisam rekao da tražite već da li netko zna
btw u uputstvima toga nema
vjerojatno je tv bio postavljen na onaj mod za trgovinu

i hvala na aroganciji
ja sam trebap pomoć a ne pametovanje
silent water is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:42   #1020
ma jel. pametnjaković. mogao sam i bez ikakvog odgovora obrisati topik i udijeliti karton zbog kršenja pravila podforuma. od naslova pa na dalje.
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.