Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 19:36   #1
Može li nas izbaciti iz stana? (vlasništvo i posjed)

Mlada obitelj sa troje djece živi na katu ,obiteljske kuće ,svekar sa lošim psihičkim stanjem u prizemlju.Nakon desetogodišnjeg stanovanja želi nas izbaciti na ulicu. Dali je to moguče, da obitelj sa djecom završi na ulici ???
Kuća je njegova.
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:48   #2
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Kuća je njegova.
moze sto hoce.

bio dobrog ili loseg psihickog stanja.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:44   #3
Odlično.znaći nema nikakve šanse da se zaštitimo?Mi smo ulagali deset godina u zidove,fasadu,digli novi krov,nova garaža,održavali,brinuli se o zemljištu i sad na ulicu ?
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:47   #4
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Odlično.znaći nema nikakve šanse da se zaštitimo?Mi smo ulagali deset godina u zidove,fasadu,digli novi krov,nova garaža,održavali,brinuli se o zemljištu i sad na ulicu ?
Pa otprilike tako nesto . . .
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:47   #5
Struja je zajednićka mi smo plačali za oba stana,voda također ,uplatnice sve sačuvane.a djeca ? nijedno nema više od deset godina.
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:06   #6
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Struja je zajednićka mi smo plačali za oba stana,voda također ,uplatnice sve sačuvane.a djeca ? nijedno nema više od deset godina.
Pa pretpostavljamo da ste vi to dobrovoljno placali , tako da to mozete okaciti macku o rep .
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:30   #7
Naravno,tako smo gledali a bilo je tu malo i njegovog žuganja,on je sam,on malo troši pa aj mi čemo,on je čistoću...Da sad nepišem romane nastojat ću to što kraće da doćaram.Jednostavno neda mira samo traži i izaziva skandale stalno galami viće provcira,traži nekakve razloge za zlo.Dok je pokojna svekrva bila živa,živila je na kruvu i vodi i na onome šta joj mi pružimo.Jer njegova je filozofija bila on je svoju penziju zaradija i može mu bit,a ona nije i zato nema šta više tražit od kruva i vode.Ma mislim prestrašno.I sad kad nje više nema sad se uhvatio nas.
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:53   #8
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Odlično.znaći nema nikakve šanse da se zaštitimo?Mi smo ulagali deset godina u zidove,fasadu,digli novi krov,nova garaža,održavali,brinuli se o zemljištu i sad na ulicu ?
ako imate racune toga svega skupite ih i trazite da vam isti tren kad vas izbaci isplati u suprotnom cete preko suda traziti namirenje od djela kuce pa bude i on postepeno ostao bez djela kuce. pa vidite kako ce se osjecat u vlastitoj kozi kad ne bude mogao isplatiti iznose ulaganja i bio prisiljen dizati hipoteku.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 23:04   #9
Nije važno što ste plačali račune za struju, vodu.... plaćaju i podstanari, kuća je i dalje njegova.
Što znači loše psihičko stanje? Možda ga je moguće proglasiti poslovno nesposobnim, iako to traje. Ali i samo izbacivanje može potrajati.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:23   #10
ako je u pitanju 10 godina, mislim da postoji neka caka ... tim više što ste ulagali i brinuli se o imovini kao i podatak da ste uredno podmirivali račune ... nadam se da imaš sve uplatnice i dokumentaciju da je to tako ... moj ti je savjet da svakako potražiš odvjetnika koji se bavi nekretninama, mislim da se tu nešto može
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:34   #11
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ako je u pitanju 10 godina, mislim da postoji neka caka ... tim više što ste ulagali i brinuli se o imovini kao i podatak da ste uredno podmirivali račune ... nadam se da imaš sve uplatnice i dokumentaciju da je to tako ... moj ti je savjet da svakako potražiš odvjetnika koji se bavi nekretninama, mislim da se tu nešto može
Računi su više manje svi saćuvani.
CANON is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:37   #12
nađite si odvjetnika i s papirima kod njega/nje ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 04:17   #13
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
nađite si odvjetnika i s papirima kod njega/nje ...
bojim se da može,jer je stan njegovo vlasništvo,ne znam koliko je ni za vas dobro da živite s takvim čovjekom,ali kad se mora...ovo za posjed,tj obveze ipak malo pitajte,nije nebitno.s jedne strane je u redu imati prava ako plaćaš režije,s druge nije,jer bi svaki podstanar onda mogao izbaciti vlasnika.kako se radi o članu obitelji,obratite se ipak nekome stručnijem.na žalost,može se izbaciti na ulicu,može se raditi bez plaće,sve se može,ali na žalost struju moraš platiti,nitko ne pita od kuda,opomena,neplaćanje i nema
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:59   #14
Ako se ulagalo u stan i sačuval osve račune, onda se može u najmanjem slučaju tražiti povrat uloženih sredstava.
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:06   #15
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ako se ulagalo u stan i sačuval osve račune, onda se može u najmanjem slučaju tražiti povrat uloženih sredstava.
A on kao odgovor na to može potegnut pitanje da mu deset godina nisu plaćali najamninu. Mislim da im je najpametnije da se pokušaju pomirit i molit ga za milost
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:44   #16
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
A on kao odgovor na to može potegnut pitanje da mu deset godina nisu plaćali najamninu. Mislim da im je najpametnije da se pokušaju pomirit i molit ga za milost
Kao prvo, on ih može izbacit samo sudskim nalogom, a do toga će proći godine. On ne smije na tom stanu napraviti ništa jer su oni u "mirnom posjedu" (mislim da je ta pravna formulacija, ako si u nekom stanu dulje od 30 dana u koji nisi nasilno ušao), ne smije ni brave promjeniti bez njihovog pristanka. Čak oni smiju policiju zvati da ih zaštiti od ometanja njihovog mirnog posjeda.

---> ravno odvjetniku za nekretnine
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:53   #17
Banderas, temelj svakog prava je da je vlasništvo neotuđivo...kuća je njegovo vlasništvo...kad stanuješ kad roditelja, nisi u nikakvom mirnom posjedu već si tu isključivo njihovom i božjom „milošću“....dakako da se moraju savjetovat s odvjetnikom...samo ne vidim da im može puno pomoći.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:26   #18
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Banderas, temelj svakog prava je da je vlasništvo neotuđivo...kuća je njegovo vlasništvo...kad stanuješ kad roditelja, nisi u nikakvom mirnom posjedu već si tu isključivo njihovom i božjom „milošću“....dakako da se moraju savjetovat s odvjetnikom...samo ne vidim da im može puno pomoći.
Postoji velika razlika izmedju posjeda i vlasnistva. Banderas dobro govori... da ih pokusa izbaciti oni ga mogu tuziti za smetanje posjeda, bez obzira sto vlasnistvo nije njihovo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:28   #19
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Postoji velika razlika izmedju posjeda i vlasnistva. Banderas dobro govori... da ih pokusa izbaciti oni ga mogu tuziti za smetanje posjeda, bez obzira sto vlasnistvo nije njihovo.
Pa nece ih fizicki uzet za ruke i izbaciti ali ne vjerujem da ne smije rec slusajte nasao sam nove podstanare i molim vas do tog i tog datuma izadjite iz moje kuce
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:31   #20
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa nece ih fizicki uzet za ruke i izbaciti ali ne vjerujem da ne smije rec slusajte nasao sam nove podstanare i molim vas do tog i tog datuma izadjite iz moje kuce
Naravno da smije, ali to onda nema veze s izbacivanjem i s postavljenim pitanjem.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.