Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2008., 12:29   #1
Instalacija električnog bojlera u kuhinji

Za montažu ispod pulta gdje nema mjesta za bojler veći od 5l.

Imam slavinu sa 2 priključka pa niskotlačni bojleri ne dolaze u obzir ( ili se varam?).

Koje su mi opcije?
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:45   #2
Pred godinu dana kupio u Pevecu Aristona za kojeg je pisalo da vrijedi za niskotlačni i visokotlačni priključak. Instalirao. Ne lažu - vrijedi.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:56   #3
da, ali on ima spinu sa dvije cijevi i za to treba visokotlacni bojler.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:57   #4
Protočni. Regulacija protoka i temperature. Jedna ili dvije faze. 420 kn u Getrou
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 13:24   #5
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Protočni. Regulacija protoka i temperature. Jedna ili dvije faze. 420 kn u Getrou
To znači da svaki protočni bojler mogu spojiti na visokotlačnu pipu bilo iznad ili ispod sudopera?
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:32   #6
mješalicu sa dvije cijevi nemožeš spojiti na bojler nikako.
moraš imati mjašalicu sa tri cijevi koja ti je za cca 150,00 kn skuplja od iste takve sa dvije cijevi.
onda kupiš bojler 5l (končar je dobar i dijelovi su jeftini) i pažljivo čitaš upute o spajanju. možda uspiješ.

alat: lavor obavezan
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:36   #7
mjesalicu sa dvije cijevi mozes spojiti na visokotlacni bojler ispod sudopera.
Ako neznas kako pitaj pa cu ti objasniti.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 02:28   #8
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
mjesalicu sa dvije cijevi mozes spojiti na visokotlacni bojler ispod sudopera.
Ako neznas kako pitaj pa cu ti objasniti.
točno da može ali nije preporučljivo jer bojler će mu cijelo vrijeme biti pod tlakom, a taj bojler nije isto što i veliki od 80 lit.
bolje mu je kupiti končar bojler 5 lit. donje montaže i instalirati za takav slučaj obaveznu mješalicu sa tri cijevi. takav bojler nije nikad pod tlakom i sa njim je siguran duže vrijeme što se nemože reči i za visokotlačnog aristona od 5 lit (ja osobno bi ga usporedio sa kanisterom koji mora godinama trpiti ulazni pritisak od 5 bara + rast pritiska koji nastaje kao posljedica zagrijavanja).
čemu sve to ako 99% ljudi ugrađuje ovo što ja govorim.

cijenim tvoje mišljenje ali i ja mu želim pomoći.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:23   #9
stvar je u tome da on vec ima spinu sa dvije cijevi.
A to sto uspoređujes bojler sa kanisterom, u to ne bih ulazio jer ga nisam nikad niti otvarao niti sam ga ja izmislio niti dizajnirao i o tome stvarno nemam pojma. Iako mislim da mu taj pritisak ne bi smio stvarati probleme posto je predviđen za to. Valjda zato postoje visokotlacni i niskotlacni bojleri.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:10   #10
Ajmo razjasniti:

Na bojleru može pisati :

a) Radni pritisak (bar) : 0

b) Radni pritisak (bar) : 6

a je znači niskotlačni bojler te se kao takav ne može montirati ispod sudopera na pipu sa dva priključka. Ali se može montirati (ovisno o izvedbi) iznad sudopera na pipu koja ima dvije cijevi odozgo.

b je visokotlačni bojler koji se može montirati ispod sudopera na pipu sa dva priključka. Problem je što takvih nema od 5l, a 10l mi ne stane.


Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Protočni. Regulacija protoka i temperature. Jedna ili dvije faze. 420 kn u Getrou
Točnije 417kn. Na tom bojleru piše da je radni pritisk 0 pa prema tome nije ono što tražim.

Postoje li uopće protočni bojleri kojima je radni tlak 5-6 bara ? Ako da ima li izvedi za montažu ispod pulta?


Inače, imao sam mali končarov niskotlačni protočni bojler spojen ispod na istu pipu sa dva priključka i procurio je nakon 1 god.
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:23   #11
Jel zna netko zašto je na tržištu većina malih bojlera visokotlačna, a većina pipa niskotlačna? To mi niti jedan trgovac nije znao odgovoriti.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:29   #12
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Jel zna netko zašto je na tržištu većina malih bojlera visokotlačna, a većina pipa niskotlačna? To mi niti jedan trgovac nije znao odgovoriti.
Misliš valjda obrnuto : visokotlačne pipe sa dvije cijevi i niskotlačni mali bojleri.
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:53   #13
Quote:
Louis Cypher kaže: Pogledaj post
Misliš valjda obrnuto : visokotlačne pipe sa dvije cijevi i niskotlačni mali bojleri.
Najbolje je imat mali bojler i veliku pipu koja se da stlačit na visoki tlak
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:29   #14
Zagorci bi rekli: Di je brentača tu je i pipa.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 02:23   #15
Inače, imao sam mali končarov niskotlačni protočni bojler spojen ispod na istu pipu sa dva priključka i procurio je nakon 1 god.[/QUOTE]


dugo je i držao. da si imao mješalicu sa 3 cijevi radio bi ti i danas.
provjeri koliko ti košta zamjena pvc spremnika, jer sve drugo na tom bojleru ti je ispravno.
mnogi ne razumiju način rada mješalice sa 3 cijevi, e pa evo objašnjenja:" kada otvarate hl.vodu-to je to, međutim kada otvarate toplu vi ustvari puštate hladnu vodu u bojler i onda ta voda tjera toplu iz bojlera van."
isti sistem vrijedi i kod gornje montaže.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 02:27   #16
zaboravih napomenuti da mješalica kada je zatvorena može se pojavljivati lagano kapanje tople vode i to je normalno jer treča cijev je uvijek otvorena.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:40   #17
Quote:
rob roy kaže: Pogledaj post
Inače, imao sam mali končarov niskotlačni protočni bojler spojen ispod na istu pipu sa dva priključka i procurio je nakon 1 god.

dugo je i držao. da si imao mješalicu sa 3 cijevi radio bi ti i danas.
provjeri koliko ti košta zamjena pvc spremnika, jer sve drugo na tom bojleru ti je ispravno.
mnogi ne razumiju način rada mješalice sa 3 cijevi, e pa evo objašnjenja:" kada otvarate hl.vodu-to je to, međutim kada otvarate toplu vi ustvari puštate hladnu vodu u bojler i onda ta voda tjera toplu iz bojlera van."
isti sistem vrijedi i kod gornje montaže.[/QUOTE]


Right.

Samo sad ne znam koji k....c poduzeti ????.

Imam Franke-ov sudoper i pipu staru 1 god. Niskolačna pipa te klase košta više nego bilo koji 5-10l bojler ....
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:07   #18
za 300- 400 kn možeš kupiti solidnu mješalicu, bitno je da ima garanciju 5 god. i po tome znaš da se ne radi o običnom smeču.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 21:30   #19
Quote:
Louis Cypher kaže: Pogledaj post
Misliš valjda obrnuto : visokotlačne pipe sa dvije cijevi i niskotlačni mali bojleri.
Ma da, obratno. (A baš sam pazila da ne fulam.) Uglavnom, potrgala sam se prije pola godine dok nisam sparila pipu (estetski kriterij je bio važan) i odgovarajući bojler.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:30   #20
Koliko sam shvatio iz sveg ovog napisanog - mogla bi proći kombinacija pipa sa 3 cijevi + visokotlačni bojler.

Jesam li u pravu?
DJ_SOS_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.