Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2015., 10:22   #4881
Baš zanimljivo. Evo ja ću ići tek s 26tt, rekli su mi da nema žurbe. Valjda zato kaj mi je šećer na KKS-u ok.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:28   #4882
Mene poslala u 21 tjednu jer sam naglo dobila par kila


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:35   #4883
ja sam išla u 9. tjednu zbog šećera natašte 5.2
...:ana:... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 11:02   #4884
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Baš zanimljivo. Evo ja ću ići tek s 26tt, rekli su mi da nema žurbe. Valjda zato kaj mi je šećer na KKS-u ok.
ja sam citala da ako je sve ok se salje izmedu 24 i 28tt
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:23   #4885
Evo zvala ja VV. Rekli su mi da mogu u petak na edukaciju i po pribor, izvaditi u nedjelju uzorke i donijeti u ponedjeljak. Rekla sam da sam već na dijeti jer mi je dr. dala sve upute i rekli su da onda ok. Nalazi u utorak, al to ću poslat već nekog da mi podigne. Treba mi onda samo 1 dan godišnjeg.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:45   #4886
I svakako pazi da ti daju pribor za idući put - to daju kad se podižu nalazi, pa napomeni onome koga šalješ
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:54   #4887
Smile

Hvala na info, budem pazila na to.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 19:49   #4888
Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Meni je šećer natašte bio 5.1, znači baš na granici, ne povišeni. I ginićka mi je dala preporuke za dijetu i tak jedem (male obroke, cjelovite žitarice, bez nekih vrsta voća i slatkog) već 10tak dana. Ja sam mislila otići dan prije pikanja na tu edukaciju. I kad onda nosiš te epruvetice, drugi dan ujutro?
1. dan edukacija, 2. dan pikanje i 3. dan nosiš uzorke... ali vidim da si se već raspitala... i btw. i meni je bio 5,1 taj dan.... sama si doma inače kontroliram (baka mi je šećeraš, pa imam aparaturu) i uvijek je normalan, ispod 5,1
Quote:
Fruf kaže: Pogledaj post
Da, iako su GUK profili dobri, dijagnoza ostaje i pikanje svaka četiri tjedna do kraja trudnoće.
Meni je na OGTT samo natašte bila povišena vrijednost (5,3).

Reina, OGTT se radi i u DZ - vjerovatno će ti gin poslati e uputnicu u laboratorij doma zdravlja kojem pripadaš.

Blakey i Petrah, opcija bez uzimanja slobodnog dana ili GO je da se pikate u nedjelju, epruvetice nosite u ponedjeljak ujutro prije posla.
Onda jedino ostaje podizanje nalaza - utorak u podne ako možete izaći s posla ili vam netko drugi podigne, a mislim da se može i od srijede nadalje ujutro - to bi trebalo provjeriti.
Istina, čak mislim da ih i mogu poslati na adresu ali treba provjeriti jer nisam sigurna.

Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Evo zvala ja VV. Rekli su mi da mogu u petak na edukaciju i po pribor, izvaditi u nedjelju uzorke i donijeti u ponedjeljak. Rekla sam da sam već na dijeti jer mi je dr. dala sve upute i rekli su da onda ok. Nalazi u utorak, al to ću poslat već nekog da mi podigne. Treba mi onda samo 1 dan godišnjeg.
vidis.... bas si se dobro snašla nalaze ti može pokupiti bilo tko... meni je muž
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 15:58   #4889
I meni je 5.1 i dobila aparaturu i pikanje me čeka....

teško mi dijeta pada daj mi recite što pojedete za doručak ili večeru ??
__________________
Prvo reci ne onda pregovaraj !
full007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 15:34   #4890
Curke,

može mala pomoć?

Kako da si rasporedim obroke na dan rađenja profila? Ako profil radim u 10, 13, 16, 19, 22, 01, 04 i 07?
Prvi puta kad sam radila profil u Petrovoj to mi nitko nije objasnio pa sam ja radila svakako i na kraju skužila da mi je nekada mjerenje bilo 2 sata iza obroka ili međuobroka, nekad pola sata, nekad sat vremena, što očito ne bi trebalo biti tako (unatoč tome, profil je bio dobar, na svu sreću)....sad znam da se šećer mjeri dva sata iza obroka, naravno na tašte i prije obroka.

Zanima me što znači prije obroka? Koliko prije?
I kako da onda rasporedim međuobroke

Hvala unaprijed na pomoći, ovo me totalno zbunjuje, a još sam više isfrustrirana što mi se to uopće nitko nije potrudio objasniti
saslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 13:12   #4891
Ja sam bila u bolnici Vuk Vrhovac na edukaciji...dobiješ 4 pikalice i 4 bočice di kapaš krv

Prvo ujutro natašte,pa poslije doručka-2 h poslije,ručak-2 h poslije i nakon večere 2 h poslije,s tim da ne jedeš ništa više u tih dva sata-do pikanja .Ja sam čak i dijetu držala posljednih 10 dana i danas se pikam i sutra ujutro nosim profil na obradu
__________________
Prvo reci ne onda pregovaraj !
full007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:50   #4892
Ja se isto danas pikam, pa sutra nosim u VV. Zanima me, ak profil bude ok, jel se mora ponavljat opet tijekom trudnoce? Ili se moze na ogtt? Meni je to pikanje doma bas bezveze, prvi put sam jedva uzela uzorak, dok nisam skroz skuzila kak se treba piknut. 😏
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:14   #4893
Ja sam vec 3 puta nosila gore krv, profili su mi i vise nego ok, ali receno mi je da jednom kad se dobije dijagnoza gestacijskog dijabetesa ostaje do kraja
Meni je prvi put strasno bilo vaditi krv, jedva sam uspjela, al sad ide bez problema
...:ana:... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 21:15   #4894
Ma bas bezveze, ak je sve ok s profilom. Nadam se da ce mi sve bit ok pa cu razgovarat sa dr. da vidim jel se to bas mora tak cesto raditi.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:52   #4895
Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Ja se isto danas pikam, pa sutra nosim u VV. Zanima me, ak profil bude ok, jel se mora ponavljat opet tijekom trudnoce? Ili se moze na ogtt? Meni je to pikanje doma bas bezveze, prvi put sam jedva uzela uzorak, dok nisam skroz skuzila kak se treba piknut. 😏
Nazalost do kraja trudnoce.. Ukoliko dodje do povisenog secera, postoji mogucnost i da te ostave na par dana u bolnici..
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 07:56   #4896
Do kraja trudnoce bez obzira na super profile. I ovisno o bolnici gdje cete roditi neke (mislim cak vecina) radi indukciju prije termina ukoliko samo ne krene.
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 22:03   #4897
Cure pozdrav,
Evo samo da vam mahnem. Vec sam u trudnoci pisala na temi, i imala 1000 pitanja. Sad je moja cura tu ima vec dva miseca.
Radi gd sam zaprimljena u rodiliste tjedan dana prije poroda(u 38 tt). Iako mi je secer na dijeti 1800 bio odlican.
Porod je bio inducirani. Tocno u 39tt. Tako rade u Splitu, ponavljam opet- bez obzira sta je beba bila sitna, ja mrsava i secer u redu- takvo im je pravilo.
Malena je imala nizak secer pri porodu, i ostala je 7 dana u bolnici, medjutim fB sve je u najboljem redu.
I zato, budite na dijeti i slusajte doktore!
Pozzz svim slatkim trudnicama!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"I know for sure that you can tell how smart people are by what they laugh at." Tina Fey
EciPeciPec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:10   #4898
Da li ima koja mama da je rodila prirodno bez indukcije a radila profile koji su na kraju bili ok ??
__________________
Prvo reci ne onda pregovaraj !
full007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:05   #4899
Ja sam rodila 40+6, indukcija je bila samo prokidanje vodenjaka a profili svi odlicni (od 3.4 do 4.7 ili tak nesto), ali samo zbog moje anamneze. Inace bi isli na klasicnu indukciju prije termina.
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:22   #4900
Idem drugi tjedan na OGTT i to u DZ Siget. Jel bio netko tamo, pa da mi ispriča kakav je postupak?
Samo znam da trebam doći u 6.45
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.