Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 19:18   #21
Quote:
pumpkin pie kaže:
Ovo mi frend radi.
Može još koja informacija? Koje zanimanje, radno vrijeme.. plača... i sl..
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 21:45   #22
Mene zanima kak se prijavit na taj posao? Kolko su pouzdane internet posredničke agencije?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:48   #23
Quote:
Boris_RI kaže:
Može još koja informacija? Koje zanimanje, radno vrijeme.. plača... i sl..
Znam da je ful teško došo do tog posla.
Smjene su 28-28 dana. Radi se od 6 ujutro do 6 navečer s jednom većom pauzom za ručak i jednom manjom za kavu (nisam baš sigurna za pauze, nemoj me baš držat za riječ).
Plaća mislim oko 1500 juro.
Radi sve što treba.
On je tu negdje u Italiji.
Tamo ima sobu koju dijeli s još trojicom. U sobi ima tv. WC i kupaona zajkednički, ali jako čisti i uredni. Klopa odlična, veliki izbor svega (gl. jela, juhe, salate, voće, jogurti, slatkiši.... kaže ima svega). Ima 1-2 kompa s netom i velika sala s TVom.

Tako mi je on reko, ako me je lagao, ja lažem tebe.


Ma, meni je to koma...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 17:12   #24
Quote:
ctrlaltdel kaže:
Kozulic trenutno radi za platforme u Jadranu i Mediteranu. (n
Kako se moze stupiti u kontakt sa tim Kozulicem ???
Hadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 21:17   #25
www.cosulich.it
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 08:24   #26
Quote:
pumpkin pie kaže:
...Plaća mislim oko 1500 juro......
Pa i nije neka lova.. kad to podjeliš na dva mjeseca imaš 750€ mjesečno i to bez zdravstvenog i mirovinskog
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 10:12   #27
Quote:
Boris_RI kaže:
Pa i nije neka lova.. kad to podjeliš na dva mjeseca imaš 750€ mjesečno i to bez zdravstvenog i mirovinskog
Točno. Al se možeš tješit da tamo ništa ne trošiš, pa ti je to za tih 28 dana što si doma.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 02:15   #28
Puno bolje prolaze "meštri" nego fizikalci - koga zanimaju platforme, preporučam mu da završi za električara i sl. jer će mu se jako brzo isplatiti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 06:24   #29
elektricar ostaje elektricar ili neki nadzornik
fizikalac ako ima volje za radit i ima 30gr soli u glavi moze relativno brzo doci do odlicne place (mada ce i dalje ostat zamazan i bit polu-fizikalac)

"nije neka lova" je relativan pojam.za ta 4 tjedna ti ne trebaju ni 4 lipe.pa i da je "750 na mjesec",drugih 750 dobijes za sjedenje na guzici.Od zdravstvenog ionako nish koristi jer sve se (kvaliteno) placa.
neko nish tamo ne trosi pa dome sve spizdi na birtije.
neko opet doma ima cajta za nesh sfusharit i opet dobro.

ne bi trebalo biti tesko doci do posla jer je barel relativno visoko.
deriKozhulic mozda ima previse molbi ali tu su i drugi (kod nas i u svijetu)
jedno je zajednicko svim agencijama - ne primaju stranke ako se nema zavrsena obuka prezivljavanja i protupozarenja....po jednom od njihovih standarda.(neki priznaju i nase skole)

Posao je mozda idealan za mlade samce i stare starce jer mogu raditi i duze uz prekovremeno a doma ionako nikome ne fale.

Ne postoje odvratne platforme na odvratnim mjestima sa odvratnim ljudima u odvratnim drzavama i odvratnim placama.
Sve je stvar kombinacije.
Mada bi sjevernomorsko okruzenje (UK,NL,Skandinavija) terbalo biti u vrhu po svim para.metrima (osim klime)
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 15:03   #30
Istina. Jedan moj poznanik je otisao radi kao fizikalac na platforumu. Radio je tako jedn 3 godine i kroz to vrijeme napredovao (koliko je sa svojim kvalifikacijama mogao). Kako je bio vrijedan i dobar radnik, na platformi su mu predlozili da proba zavrsiti fakultet (brodostojarski smjer) jer bi ga tako mogli dalje unapredivati posto im je u interesu da zadrze takav kvalitetni kadar. Ne znam da li je ovo uobicajeno na platformama ili nije ali evo, da se zna kako ima i takvih primjera...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 00:11   #31
moj frend je radio preko posredničke agencije u Agipu ispred Sicilije, dok mu nije helikopter pao u more (izvukao se živ). Zborno mjesto je bilo u Trstu. Dok je moj rođak jedamput otišao i popušio 'pristupninu' (bila je prijevara).

Ovaj prvi kaže čim je došao na platformu amer im je rekao vi ste istočnjaci i za isti posao imati ćete duplo manju lovu nego zapadnjaci. Ako neko ima kome ne odgovara može odmah na helikopter nazad. On je izdržao nekih 2 godine, u prosjeku je imao cca 2000-2500 USD
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 15:43   #32
Quote:
rolandus kaže:
moj frend je radio preko posredničke agencije u Agipu ispred Sicilije, dok mu nije helikopter pao u more (izvukao se živ). Zborno mjesto je bilo u Trstu. Dok je moj rođak jedamput otišao i popušio 'pristupninu' (bila je prijevara).

Ovaj prvi kaže čim je došao na platformu amer im je rekao vi ste istočnjaci i za isti posao imati ćete duplo manju lovu nego zapadnjaci. Ako neko ima kome ne odgovara može odmah na helikopter nazad. On je izdržao nekih 2 godine, u prosjeku je imao cca 2000-2500 USD
koliko dezinformacija u ovako malom postu,a sve po sistemu rekla kazala.
1. agip je oil company,a ne service company 2.helikopteri bas i ne padaju tek tako 3.nitko na platformi nema apsolutne veze s tvojom placom,niti moze odlucivati kolika ce tvoja placa biti.to se odlucuje tamo gdje potpisujes ugovor,a to sigurno nije na platformi.
whisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 18:19   #33
Kao što su već neki naveli...ako si običan fizikalac ne isplati ti se toliko ići jer ćeš se naraditi kao konj...
Druga stvar je ako imaš neki zanat tipa električar...onda je plaća puno bolja,a i uvjeti rada...
Meni je frend prije dosta godina otišao kao inženjer rudarstva i nakon par godina je postao šef gradilišta u Siriji...mislim da je o lovi koju zarađuje nepotrebno govoriti
Ali on mi kaže da dosta poduzća,pogtovo Skandinavci i Arapi cijene naše radnike jer su se pokazali jako dobrim...ne bune se na uvjete,rade kako treba i to...
Koliko je to istina,neznam,ali vjerujem da dečko znao čemu priča...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 13:25   #34
Ima li neko ko ima informacije o Saipem-u u Rijeci, meni su ponudili posao, ja sam jos student strojarstva, pa bih volio ako neko ima neke inforamcije iz prve ruke sto kazu o njima.
edigije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 08:18   #35
jel ima kakvih svježih iskustava na ovu temu? da li je netko od onih koji su započeli ovu temu prije dvije godine pokušao ovaj posao?
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 23:15   #36
Exclamation

Ja sam se prijavio za šljaku na platformi (elektricar)
bio sam u trstu ali sam prvo zvao telefonski agenciju koja se bavi baš zapošljavanjem na platformama, bilo je nekoliko mojih poznatih preko njih i rekli su da su ok ali ti uzimaju 20% svih tvojih mjesečnih primanja.
pun k ćekaš nekakvu informaciju od njih ja čekam već 4 mj. da mi nađu mjesto. agencija ti se zove "fratelli & kozulich"
ulica VIA DANTE 5
TEL +390406797111



P.S. - navodno su sve konpanije sad morale poćeti provoditi istu politiku zbog nekog međunarodnog zakona, tako da ti možeš dobiti ugovor na 6mj. ili 1g. plaća ti se u ugovoru nalazi za cijelu godinu iznos (za elektricare 55000-75000 usd godišnje, ovisno o iskustvu) to ti podijele na mjesece koliko imaš ugovor. tako da ti svaki mjesec imaš plaću, ali onu plaću kad si doma recimo imaš rotaciju 28\28 (dana rad\doma) tek kad se vratiš treći mjesec radit kad stupiš nogom na platf, onda dobiješ lovu za taj drugi koji si bio doma na raćun!

poliko od mene pozdrav
b-b-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:26   #37
bbbe. čuvaj se tih kozulića. imaju lošu reputaciju. puno uzimaju, loše plaćaju. a ono što si doma na slobodnom, kod takvih firmi nije plačeno. zato dobiš plaću tek treći mjesec.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:51   #38
ćuo sam i ja nešto slično ali sam ja tamo došo prek neke veze pa se nadam da tak nebu, sve u svemu jaću vidjeti kaj potpisujem lako ih ja steram u k
b-b-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 10:39   #39
pozdrav svima!

moj prvi post eto smjestih ovdje :-)

Upravo sam malo procitao sto se sve pisalo o radu na platformama ovdje, ima svega poput onoga da su place 18k kn, no, bas ovih dana nesto se kod kolege koji na platformi radi raspitujem za posao, inace radim u italiji kao varioc, dosadilo mi pa bi promjenu kao, na cca godinu-dvije i dosta terena, no na tim poslovima se bas i ne cini da je moguce zaraditi puno, ali ipak je bolje biti tamo mjesec dana bez troskova (prijevoz, hrana, smjestaj...) a zatim citav mjesec biti slobodan, takav raspored mi se cini bolji nego ovaj koji trenutno imam, a to je kuci svaki drugi vikend na 3 dana od cega na put i odmor od istoga otpadne jedan dan, trosak tamo-nazad sa autom ako putujem sam nije manji od 80€ i tako to. osim toga poslom u italiji imam nestvarno, odnosno varljivo primanje, npr. za cca 250 radnih sati uzmem vise od 2,5k €, a od toga trosim na put hr-it, stan-posao i hrana, tako da mogu racunati na max. 1,8-1,9k €, ipak smatram da je u takvom omjeru bolji posao na platformi, ali...kako upasti !?..

pozdrav!
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 23:14   #40
Thumbs up Info

Pozdrav ekipi. Od neki dan sam nasao ovaj forum i redovito ga pratim. Interesira me rad na platformi te bih rado stupio s nekim u kontakt tko je bio ili radi na platformi.
Osim ovog foruma, redovito pratim i

http://www.infostud.com/diskusije/viewtopic.php?t=1729
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.