Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2011., 19:21   #541
Quote:
geenger kaže: Pogledaj post
kako ne treba?

ZA UPIS JE POTREBNO DOSTAVITI :

- SVJEDODŽBU O POLOŽENOJ DRŽAVNOJ MATURI

(U IZVORNIKU)


- UPISNI BROJ KOJEG JE PRISTUPNIK DOBIO U SUSTAVU NISpVU

- RODNI LIST (PRESLIK UZ PREDOČENJE IZVORNIKA)

- DOMOVNICA (PRESLIK UZ PREDOČENJE IZVORNIKA)

- POTVRDU O PREBIVALIŠTU ILI KOPIJU OSOBNE ISKAZNICE

- OSOBNI IDENTIFIKACIJSKI BROJ - OIB

- DVIJE FOTOGRAFIJE 3,5x4,5 cm

...
Pitala sam ih u NCVVO i rekli su da nije potrebna pri upisu jer oni (na fakultetu) imaju sve potrebite podatke o položenim ispitima DM.
hurts is offline  
Old 08.07.2011., 19:33   #542
Quote:
hamsun kaže: Pogledaj post
ne, nisam mislio na to. normalno je da svatko može imati više stvari koje ga zanimaju. mislio sam na to da liste prioriteta omogućuju 'negativnu' selekciju. i to na takav način da ne uspostavljaju dovoljno dobar i jasan kriterij. ali ako studenti ne razumiju manjkavosti tog sistema onda je zaista bolje da ostane. što misliš zašto su po prvi put gotovo svi fakulteti popunjeni? pitanje je retoričko jer me odgovor ne zanima.
Nema tu nikakve negativne selekcije. Zapravo sistem je odlican i treba takav ostati. Dakle svatko odluci na koje fakultete bi htio ici, slozi po prioritetu i di upadnes tamo si.
Prije ove drzavne mature je sistem bio tragican. Isti dan su se pisali prijamni ispiti sa srodnih fakulteta tako da ako si se dvoumio izmedu recimo 2-3 tehnicka fakulteta od kojih bi ti bilo koji bio dobar izbor, morao si se odluciti za samo 1 i ici na taj prijamni i ako nisi upao tamo, jebiga, pricekaj godinu dana pa biraj ponovno ili se moli da je ostalo mjesta za jesenski rok sto je bio vrlo rijedak slucaj kod svih trazenijih fakulteta.
I to je razlog zasto je znalo ostajati visak mjesta na fakultetima, ne zato jer ljudi nisu htjeli nikako ici na te fakultete, nego zato jer nisu mogli jer su morali napraviti odluku i moliti se da upadnu na taj faks za koji su isli na prijamni.
artaxares is offline  
Old 08.07.2011., 19:44   #543
Smile

Quote:
artaxares kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakve negativne selekcije. Zapravo sistem je odlican i treba takav ostati. Dakle svatko odluci na koje fakultete bi htio ici, slozi po prioritetu i di upadnes tamo si.
Prije ove drzavne mature je sistem bio tragican. Isti dan su se pisali prijamni ispiti sa srodnih fakulteta tako da ako si se dvoumio izmedu recimo 2-3 tehnicka fakulteta od kojih bi ti bilo koji bio dobar izbor, morao si se odluciti za samo 1 i ici na taj prijamni i ako nisi upao tamo, jebiga, pricekaj godinu dana pa biraj ponovno ili se moli da je ostalo mjesta za jesenski rok sto je bio vrlo rijedak slucaj kod svih trazenijih fakulteta.
I to je razlog zasto je znalo ostajati visak mjesta na fakultetima, ne zato jer ljudi nisu htjeli nikako ici na te fakultete, nego zato jer nisu mogli jer su morali napraviti odluku i moliti se da upadnu na taj faks za koji su isli na prijamni.
sustav je dobar, ali ne i odličan. siguran sam da će se još mijenjati. i to je sve. ne da mi se više.
hamsun is offline  
Old 08.07.2011., 20:36   #544
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Pitala sam ih u NCVVO i rekli su da nije potrebna pri upisu jer oni (na fakultetu) imaju sve potrebite podatke o položenim ispitima DM.
da, tako i meni piše za upis donijet svjedodžbu, ali logično da bi trebali imat oni sve te podatke, donjet ću im to naknadno kad mi pošalju..
Hvala (nisam blizu zg, pa mi se neda sutra putovat po to)
luckyo2oo is offline  
Old 08.07.2011., 21:37   #545
Jel se zna sta novo u vezi s placanjem faksa? I dalje stoji ono da je 1. godina besplatna redovnima?
sence1 is offline  
Old 08.07.2011., 21:49   #546
pozz! vjerovatno je bilo bitanje e rodni list moze bit stariji od 6 mjeseci, al e smije?
I'm_in is offline  
Old 08.07.2011., 22:10   #547
pogledaj na stranici faxa gdje piše sve za upise, nekima je to važno nekima nije
Dokumenti koje su pristupnici dužni osobno priložiti za upis:
- domovnicu (u izvorniku, datum izdavanja neograničen) Hrvat koji nije državljanin Republike
Hrvatske mora donijeti dokaz o hrvatskoj narodnosti,
- rodni list (u izvorniku, datum izdavanja neograničen), - ffst
- dvije osobne fotografije (3,5 x 4,5 cm),
- potvrdu o prebivalištu,
- dokaz o uplati troškova upisa i upisnih materijala u iznosu od 350,00 kuna (indeks, matični list,
upisni list i statistički list - sve navedene upisne materijale pristupnik će dobiti u Službi za
studentske poslove Fakulteta) te troškova za izdavanje studentske iskaznice u iznosu od 25,00
kuna.
oštrilo is offline  
Old 08.07.2011., 23:50   #548
hmm nekim fakultetima rodni list uopce ne treba..na primjer pravo al bolje pogledaj vecina je objavila sta treba
kamenica007 is offline  
Old 09.07.2011., 10:10   #549
Quote:
Ažuriranje podataka u tijeku.
Stranica će biti dostupna tijekom dana!
Bemti, stranica u kvaru... Jos od jucer ne mogu dobiti usrani PIN i TAN...
Josey_Wales is offline  
Old 09.07.2011., 22:17   #550
Zbog masovnog offtopica tema ide pod ključ.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.