Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 14:40   #1141
Zato se ja ne češljam
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 23:18   #1142
evo ovako: svi ti kemijski preparati mogu vise stetiti nego pomoci...
ja sam na jednom forumu citala o prirodnim pomagalima i svi govore kako najbolje djeluju... znaci koristiti prije svega blagi sampon za pranje: fitoval, mozda ili neki slicni (na bazi bijelog luka i koprive) a nakon toga samo prirodno: ricinusovo ulje, caj od koprive, kapi koprive, pojacani vitamini A i D, B-komplex!!
cula sam da caj i kapi od koprive (ispiranje) + ricinusovo ulje super pomazu, mlada kosa ponovo raste...

pa sad, pokusajte nesto od navedenog...
tara1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 02:31   #1143
Nikada mi ništa od prirodne kozmetike nije odgovaralo.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:34   #1144
Quote:
tara1710 kaže: Pogledaj post
evo ovako: svi ti kemijski preparati mogu vise stetiti nego pomoci...
ja sam na jednom forumu citala o prirodnim pomagalima i svi govore kako najbolje djeluju... znaci koristiti prije svega blagi sampon za pranje: fitoval, mozda ili neki slicni (na bazi bijelog luka i koprive) a nakon toga samo prirodno: ricinusovo ulje, caj od koprive, kapi koprive, pojacani vitamini A i D, B-komplex!!
cula sam da caj i kapi od koprive (ispiranje) + ricinusovo ulje super pomazu, mlada kosa ponovo raste...
Ja osobno ne bih nista sama pravila, jer postoje razna pravila koja treba poznavati: kada brati bilje, gdje i sl. Postoji proizvod FITOMIL, koji je sjajan. Stvarno pomaze!
brankichica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:24   #1145
cure, ako stavila sam naprodaju Revlon profess.
tonik protiv ispadanja kose
https://www.forum.hr/showthread.php?t=392522&page=18
nina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:32   #1146
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
Zato se ja ne češljam
također
još da se i češljam.. dovoljno mi je i ovo opadanje.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:47   #1147
Naravno da se možete češljati samo je vrlo pametno (pogotovo ako imate problema sa ispadanjem kose ) uložiti malo više para u kvalitetnu četku za kosu..
Isto tako - izbjegavati vezanje kose odnosno razne gumice, kopčice i takve stvari..
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:51   #1148
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Naravno da se možete češljati samo je vrlo pametno (pogotovo ako imate problema sa ispadanjem kose ) uložiti malo više para u kvalitetnu četku za kosu..
Isto tako - izbjegavati vezanje kose odnosno razne gumice, kopčice i takve stvari..

ma ja se uopće ne želim češljati..imam valovito kovrčavu kosu i ne treba mi češljanje.. čak štoviše, kvari mi friz
moj problem je što mi je kosa prečesto u repu i to baš onom stegnutom tako da nije ni čudno što mi opada.. morat ću to prorijediti malo.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:56   #1149
Vidjela sam da ima čak i kupiti u specijaliziranim trgovinama i gumice za kosu od kojih ti kosa ne puca toliko..
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:06   #1150
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da ima čak i kupiti u specijaliziranim trgovinama i gumice za kosu od kojih ti kosa ne puca toliko..
a jel? što sve neće smisliti
thnx
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:13   #1151
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
a jel? što sve neće smisliti
thnx
I ja kažem

inače, rijetko kosu vežem, ali otkako sam napravila šiške - tako mi lipo rep stoji da bi neko mogao zamijeniti za Bondovu djevojke iz Zrna utjehe.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:41   #1152
Čitao sam malo vaše probleme pa sam se registrirao da vam mozda pomognem u riješavanju vaših problema nisam sve pročitao ali ono šta jesam mi je dovoljno.Ja se kužim u medicinu i bavim se tim pa ću vam reći par stvari o opodanju kose.Kao prvo može se kupiti vichy ampule ili sprej stvarno je izvrstan,ali ipak bi preporučio pranje kose sa Ducray šamponom ima ga u apoteci ali raznih vrsta.Ima slucajeva da se na tjemenu rade gnojni pristici koji puknu i pretvore se u krastu i na tim mjestima kosa opada tu se mora koristiti sampon ducray ds te kapati clindamicin na glavu.Ako je tjeme jako masno to je itekako uzrok opadanja kose.Ali prvo i osnovno je da se javite u dermatologa te treba izvaditi krv za kontrolu štitnjače,gušterača,hormoni,ast-o-reumatski test te diferencijalna krvna slika.I onda se ide dalje po tome.Naime moguce je da je streptokok u krvotoku i zaustevi se na glavi i eto problema,onaj tko ima problema sa anginama itd na to se moze posumnjati.Dijagnoza moze biti DERMATITIS EXFOLIATIVA STAPHYLOCOCCIA i nema veze sa hormonima i stitnjacom nego ast-om.Ima bezbroj toga sta moze bit.I to je najvjerovatnije sitnica koju treba pronac.I kopriva je dobra.Ali ducray su medicinski samponi i pouzdani.Dermatolozi inace prepisuju te sampone.Ako ima pitanja slobodno pitajte.
dadoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 18:25   #1153
U SAD-u neki lijecnici zenama daju finasteride, naravno, uz obaveznu kontracepciju. Sto mislis o tome (u slucaju androgene alopecije, dakako)?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:51   #1154
meni kosa ne otpada baš, al zna nekad malo više, sve je to u granicama normale, i jednom tjedno koristim čičkovo ulje od afrodite kaj me oduševilo, nemrem vjerovat, i to u kombinaciji s Lorealovim šamponom i balzamom za jačanje kose + mlijeko ili maska za kosu, zavisi kako kad
xAnnax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:54   #1155
Nisam previse citala unazad, pa se mozda ponavljam s pitanjem, ali jel probao tko onu liniju na bazi kofeina od Dr. Wolfa iz Mullera? Jel to isti Wolf koji radi minociklinske pilule za akne? Meni em pada, em se masti, em me cese jedino sto mi je privremeno smirilo stanje je onaj Kron iz DM-a, ali nastavila mi se mastiti i padati.. Za Vichy sam cula da mu je pala kvaliteta zadnjih godina..
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:07   #1156
meni je kosa pocela jako ispadati ovu jesen. kupila Phyto sampon prema preporuci moje frizerke, i stvarno je zakon :top
cudnog je mirisa i dosta vodenast, treba pazit da se ne izlije. cula sam da su phyto ampule jos bolje, ali nisam probala. meni je pomogao i sam sampon.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 23:43   #1157
Cure,momci upomoć !
Inaće imam gustu kosu i nikakvih problema sa njom. Međutim,zadnjih mjesec i pol dana mi kosa intenzivnije opada... Ne mogu reći da je to nešto posebo,ali gotovo uvijek kada prođem prstima kroz kosu barem jedna vlas ostane na njima... Primjećujem kosu i u kadi te umivaoniku...
Inaće sam picajzla,i stavljam Keune gel svakodnevno,te isto tako svakodnevno perem kosu(to sigurno nije dobro,ali što da radim kad moram... kosa je gusta i ujutro je svaka dlaka na svojoj strani...). Ako ima netko slićno iskustvo ili potencijalno rješenje,molim pomozite.
Inaće,nije da stresa nema u izobilju... Studiram elektrotehniku,tako da mi je ne postojanje istog nepoznanica.
Hvala vam unaprijed,lijep pozdrav.
mark121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:16   #1158
Ja sam vam vec davno obecala napisati sastojke losiona za kosu koji je meni pomogao, pa evo ih sada: 30ml pilison LSG Derm; 1000g mentholum racem.; 1000g tinct capsici.; 1000g solut camphor spir.; 1000g aethanolum dil.
Evo, to je to, naravno od svega ovdje napisanoga ja ne razumijem niti jednu rijec tako da me nemojte pitati sta je sta i sta cemu sluzi, ali iz iskustva govorim da sam ja primjetila razliku vec u tjedan dana. Sad ga koristim vec cca 2 mj, jucer sam opet bila kod dermatologice i rekla je neka ga i dalje koristim te tek za 2 mj opet dodem na kontrolu, ali da je sada stanje puno bolje nego je bilo kad sam dosla 1. puta.
Osim toga, meni se jako mastila kosa, morala bi je svaki dan prati ili vec drugi dan imati u repu. Dala mi je uzorak ducray sampona i mogu reci da mi se nakon sto koristim taj losion, taj sampon svaki drugi put kad perem kosu i fungoral 2% svaki 1 put kad perem kosu, vise ne masti toliko i sad je perem tek svaki 3-4 dan.
Ovaj losion za kosu mislim da se nemoze dobiti bez recepta, a treba ga nanositi 1 dnevno i to svaki dan.
Tako, to su moja iskustva, nadam se da sam bar nekome pomogla.....
__________________
"Sve se moze, ako se hoce"
dejci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 11:24   #1159
Sve je jako iritantno, i to je vjerojatno nacin na koji radi, iziritira vlasiste, pa pojaca cirkulaciju.

Mentol hladi, ali iritira, kamfor isto iritira, tinktura ljute paprike sadrzi kapsaicin, to je ono sto pece u chilliju, (etilni) alkohol iritira i isusuje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 12:04   #1160
kako u opadanju kose nože pomoći šampon protiv suhe peruti? :
__________________
I don't mind if you forget me
mimozicheeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.