Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2007., 19:19   #121
Živim u Borovju kojih desetak godina pa evo da i ja dam neki svoj sud o tom naselju. Lokacija super, sve je vrlo blizu. Nema usporedbe sa nekakvim tamo Srednjacima, Prečkom, Malešnicom i sl. kao što sam mogla pročitati ranije. Takvi kvartovi su ipak puuuno udaljeniji od centra. Što se tiče buke- na Borovju je gotovo i nema osim kod onih par zgrada koje su blizu Držićeve a to nikako ne bih nikome poželjela jer se ljudi naslušaju zvukova sudara na mostu i popratne buke tramvaja i automobila. U tu kategoriju zgrada spada i ova novogradnja u ulici grada Chicaga pa ljudi sretno! E sad što se tiče strukture ljudi, hm tu bi već imala što za elaborirati cijeli dan. Meni osobno katastrofa jer se ljudi koji su se doselili ponašaju kao da je to njihova osobna prčija i šerifuju na daleko i na široko. Djece ima ko u priči tako da je to raj za mlade mame i tate. I starijih klinaca ima ko u priči samo što ti stariji imaju očiti nedostatak kućnog odgoja pa se ponašaju kao i njihovi neodgojeni roditelji. Maksima većine stanovnika-neradnika u Borovje bi bila- živi na državnoj grbači, primaj mirovinu od 20,000kn, vozi 2 preskupa auta, imaj ženu koja isto ne radi već samo hoda po frizerajima i beauty salonima( kojih hvala Bogu ima) i naravno djecu kojima tata već za deseti rođendan kupi skutera i kad ti netko nešto prigovori počni prijetit pištoljem i eventualnim no naravno lažnim braniteljskim statusom. No da ne budem preoštra toga valjda ima i u drugim kvartovima, a na Borovju ipak ima i manji broj normalnih, poštenih i pristojnih ljudi. Eto sve u svemu kada bih opet mogla birati odlučila bi se za Borovje, jer od svih kvartova koje sam vidjela ovo mi je i dalje jedan od favorita!
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:35   #122
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Živim u Borovju kojih desetak godina pa evo da i ja dam neki svoj sud o tom naselju. Lokacija super, sve je vrlo blizu. Nema usporedbe sa nekakvim tamo Srednjacima, Prečkom, Malešnicom i sl. kao što sam mogla pročitati ranije. Takvi kvartovi su ipak puuuno udaljeniji od centra. Što se tiče buke- na Borovju je gotovo i nema osim kod onih par zgrada koje su blizu Držićeve a to nikako ne bih nikome poželjela jer se ljudi naslušaju zvukova sudara na mostu i popratne buke tramvaja i automobila. U tu kategoriju zgrada spada i ova novogradnja u ulici grada Chicaga pa ljudi sretno! E sad što se tiče strukture ljudi, hm tu bi već imala što za elaborirati cijeli dan. Meni osobno katastrofa jer se ljudi koji su se doselili ponašaju kao da je to njihova osobna prčija i šerifuju na daleko i na široko. Djece ima ko u priči tako da je to raj za mlade mame i tate. I starijih klinaca ima ko u priči samo što ti stariji imaju očiti nedostatak kućnog odgoja pa se ponašaju kao i njihovi neodgojeni roditelji. Maksima većine stanovnika-neradnika u Borovje bi bila- živi na državnoj grbači, primaj mirovinu od 20,000kn, vozi 2 preskupa auta, imaj ženu koja isto ne radi već samo hoda po frizerajima i beauty salonima( kojih hvala Bogu ima) i naravno djecu kojima tata već za deseti rođendan kupi skutera i kad ti netko nešto prigovori počni prijetit pištoljem i eventualnim no naravno lažnim braniteljskim statusom. No da ne budem preoštra toga valjda ima i u drugim kvartovima, a na Borovju ipak ima i manji broj normalnih, poštenih i pristojnih ljudi. Eto sve u svemu kada bih opet mogla birati odlučila bi se za Borovje, jer od svih kvartova koje sam vidjela ovo mi je i dalje jedan od favorita!

Iako mislim da imaš pravo sa strukturom stanovništva, mislm da malo pretjeruješ u dijelu :
Što se tiče buke- na Borovju je gotovo i nema osim kod onih par zgrada koje su blizu Držićeve a to nikako ne bih nikome poželjela jer se ljudi naslušaju zvukova sudara na mostu i popratne buke tramvaja i automobila. U tu kategoriju zgrada spada i ova novogradnja u ulici grada Chicaga pa ljudi sretno!

Život u zgradi uz Držićevu uopće mi nije bio tako traumatičan ko što se da zaključiti po tvojoj priči, a zgrada koja se gradi definitivno je kvalitetnija od bilo koje to sada tamo izgrađene i život u njoj može mi biti samo ugodniji! Dakle, svi sadašnjim i budućim susjedima ... mah mah
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:12   #123
pozdrav svima...ne živim u Borovju nego u Folki i samo bi rado komentirala blizinu Držićeve. Živim u zgradi koja je direktno na aveniji (20 m) i mogu vam reći da buka nije tolko strašna. Čim bude toplije vrijeme, svi se prozori otvaraju i sasvim se pristojno živi
Kaj se tiče samog Borovja, kvart mi se čini super, volim ponekad šetati tamo.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:23   #124
Quote:
maki2006 kaže: Pogledaj post
Kupio i ja stan u vibgradnji. Sestra mi izvodi neke od radova na toj zgradi pa sam dosta dobro upućen u kvalitetu izvedbe. Iz slavonije sam a stan sam uzeo za dijecu (četvero) radi faksa (nadam se). Stan je na prvom katu i gleda na držićevu. E sad što se tiće buke mislim da ne bi trebali toliko pljuvati po Zegi. Buke će tu biti ma kakva bila kvaliteta izolacije. Gužva i buka su normalne za grad kao što je vaš, pa tko voli nek izvoli. Tko hoće mir nek dođe kod nas. Meni je bitno da me ne zeznu za lovu a vidim da je ovdje sve u redu što se tiće papiro oko zemljišta i zgrade. Za 1850 eura dobivamo i više nego solidne stanove. Pozdrav svima.
Nije mi jasno zbog čega ljudi kupuju stanove za djecu koja idu studirati. Studentski domovi su zakon. Ja sam prvu godinu studija bio podstanar. Stanodavac mi je zivio u Sloveniji, sreo sam ga samo jedanput. Ali opet kada sam na drugoj godini presao u dom preporodio sam se. Sve ti je pri ruci: restoran za prehranu, kolege s faksa za pomoć, sportski tereni,...Meni je bilo neuporedivo lakše studirati iz doma, nego iz privatnog stana.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 10:58   #125
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega ljudi kupuju stanove za djecu koja idu studirati. Studentski domovi su zakon. Ja sam prvu godinu studija bio podstanar. Stanodavac mi je zivio u Sloveniji, sreo sam ga samo jedanput. Ali opet kada sam na drugoj godini presao u dom preporodio sam se. Sve ti je pri ruci: restoran za prehranu, kolege s faksa za pomoć, sportski tereni,...Meni je bilo neuporedivo lakše studirati iz doma, nego iz privatnog stana.
Ja sam još uvijek podstanar ... i koliko god bilo krvavo doći do vlastitog stana vlastitim sredstvima, osjećaj je fantastičan. I znam da sam to zaradila sama i da je to moje ... i znam to cijeniti ... a da mi sa 20 godina stan padne s neba .... hmm..... a valjda bi mi to bilo normalno Ne znam baš da je poticajno za djecu ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:27   #126
Neću nikoga quotati jer mi se naprosto neda prepucavati s nekim ljudima bezveze i oko ničega. Ovo je forum, dakle razmjena mišljenja a ne konstantno nametanje svoga drugome. Dakle samo mala digresija na moj prethodni post. Sada kada ga čitam mislim da sam ipak malo pretjerala što se tiče strukture ljudi ali što se tiče buke ne. Naime ja nisam popljuvala ni podcijenila zgrade pored Držićeve i nazvala život u njima traumatičnim iskustvom već sam samo htjela upozoriti eventualne buduće kupce i na neke nedostatke a buka jest nedostatak i to poprilični. Itekako znam o čemu govorim jer prijatelj mi je prije 2 godine kupio stan u zgradi gdje je kafić Catty i siroti se još uvijek nije uspio naviknuti na konstantnu tutnjavu tramvaja i neotvaranje prozora tako da je odlučio prodati stan i sreću potažiti negdje drugdje. Dakle sve je stvar navike, želja i potreba. Nekome nešto smeta drugome ne pa tako i buka, ali reći da pored Držićeve nema nikakve buke i da je stvar dobre izolacije je u najmanju ruku nekorektno prema onima koji nikada nisu živjeli pored tako prometne avenije a možda razmišljaju o kupnji stana u tom dijelu Borovja.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:34   #127
Pozdrav podstanara zgrade "iznad" Cattya ... uvijek sudim po vlastitim iskustvu, sve ostalo je rekla kazala
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:10   #128
ide nova novogradnja

Just - graditeljstvo, ali slike na

http://www.burza-nekretnina.com pretraga po partnerima ...


2.000€ sada; lokacija tocno iza Palingove (žute) zgrade

Zadnje uređivanje elegant : 23.04.2007. at 12:44.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 12:07   #129
Just graditeljstvo

Ja vec zvala Just-graditeljstvo, cijena na burzi-nekretnina je 2.100, ali kad ih se zove direktno onda spominju 2.000 eur, naravno ovisno o uvjetima placanja i slično. Mene najvise zanima lokacija te nove zgrade, mislim da ce biti na istom mjestu na kojem postoje temelji one stare započete zgrade. Lokacija mi je bitna jer znam da ce se tu probiti cesta na Prisavlje kako bi se taj dio spojio, pa ću radije pričekati dok se sagradi ta zgrada da točno vidim kakav ce biti polozaj tih stanova. Sad gdje jesam navečer liježem spavati uz cvrkut ptica u Borovju, kreket žaba...bilo bi mi tesko da ih zamijene auti koji jure...važna je mikrolokacija.

Mislim da se ne treba se previse gubiti u nekim pričama o tome kakvi su ljudi u nekom kvartu, ne moze se generalizirati. Isto tako ako netko moze svojoj djeci priustiti stan za studiranje, samo naprijed...ne treba čovjek biti zavidan...ja to nisam imala kad sam studirala ali ako budem mogla svom djetetu to priustiti, why not?
joyce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 13:49   #130
Quote:
joyce kaže: Pogledaj post
Ja vec zvala Just-graditeljstvo, cijena na burzi-nekretnina je 2.100, ali kad ih se zove direktno onda spominju 2.000 eur, naravno ovisno o uvjetima placanja i slično. Mene najvise zanima lokacija te nove zgrade, mislim da ce biti na istom mjestu na kojem postoje temelji one stare započete zgrade. Lokacija mi je bitna jer znam da ce se tu probiti cesta na Prisavlje kako bi se taj dio spojio, pa ću radije pričekati dok se sagradi ta zgrada da točno vidim kakav ce biti polozaj tih stanova. Sad gdje jesam navečer liježem spavati uz cvrkut ptica u Borovju, kreket žaba...bilo bi mi tesko da ih zamijene auti koji jure...važna je mikrolokacija.

Mislim da se ne treba se previse gubiti u nekim pričama o tome kakvi su ljudi u nekom kvartu, ne moze se generalizirati. Isto tako ako netko moze svojoj djeci priustiti stan za studiranje, samo naprijed...ne treba čovjek biti zavidan...ja to nisam imala kad sam studirala ali ako budem mogla svom djetetu to priustiti, why not?
Lokacija je točno iza žute zgrade, nasuprot onoj započetoj gradnji; osobno, meni se to čini na dobroj poziciji za poslovni prostor, ali malo manje dobroj za stanovanje. Tu se probija cesta koja će u konačnici spajati Savsku i Žitnjak, što je tip prometnice kao Slavonska i sl. Možda stanovi koji su orjentirani južno budu ok, oni će "gledati" u naselje. Prvi dio probijanja te ceste rekoše ide ovo ljeto, sa obnovom Držićeve, a dalje u roku 2 god.
Meni se Borovoje kao kvart zbilja svidja, dovoljno dugo sam tu da mogu ocijeniti kvalitetu života u njemu, pa sam uzela i svoj stan. Dosta mi podstanarstva. A djecu nemam, no ipak mislim da je život klinca u svom stanu ... ugodan, ali podoban samo za savjesne i vrlo vrijedne Imam dosta poznatih koji su tako studirali, ali opet je još više onih koji kažu da nikakvo stanovanje ne bi zamjenili za iskustvo Studoma
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:11   #131
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Lokacija je točno iza žute zgrade, nasuprot onoj započetoj gradnji; osobno, meni se to čini na dobroj poziciji za poslovni prostor, ali malo manje dobroj za stanovanje. Tu se probija cesta koja će u konačnici spajati Savsku i Žitnjak, što je tip prometnice kao Slavonska i sl. Možda stanovi koji su orjentirani južno budu ok, oni će "gledati" u naselje. Prvi dio probijanja te ceste rekoše ide ovo ljeto, sa obnovom Držićeve, a dalje u roku 2 god.
Ja sam isto već godinama na Borovju promijenila 2 zgrade. Zanima me ako mi možeš pojasniti kuda će ići ta ulica? Uz Savicu će ići vjerojatno uz nasip i kuda onda kroz Borovje i nakon Borovja na koju ulicu će se spjati i gdje?
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:30   #132
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a tamo si svaki dan, pa sve znaš ... i to da bus za 10 min dodje od početne stanice do pothodnika???!!! ... ah da, izvan špice, a u špici za cca 20 minuta!!!

nemoj pricat gluposti...kakvih 10 min...o cemu ti to....mozda i to jako mozda...ako nema prometa i to navecer....a u guzvi sorry ali 20 min nema sanse....pol cuke da...i vise ali 20 min...hahahaha...

10 min izvan spice mu sam treba do slavonske.....15-20 do pothodnika.....

Ovo sam jako dobro upamtio jer sam se na toj relaciji vozio svakodnevno dok nisam nabavio auto....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 21:06   #133
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
nemoj pricat gluposti...kakvih 10 min...o cemu ti to....mozda i to jako mozda...ako nema prometa i to navecer....a u guzvi sorry ali 20 min nema sanse....pol cuke da...i vise ali 20 min...hahahaha...

10 min izvan spice mu sam treba do slavonske.....15-20 do pothodnika.....

Ovo sam jako dobro upamtio jer sam se na toj relaciji vozio svakodnevno dok nisam nabavio auto....

ocito da idem ipak prije najvece guzve ... ali mislim da svejedno to nije daleko od centra grada kao npr malesnica ili španko, gdje se novogradnje plaćaju po kvadratu isto ko i tu; a od kuda ti ides da busu izvan spice treba 20 min do pothodnika, kad na pol stanica uopce ne staje ... no comment. Uostalom, 5 min manje vise nije od zivotne vazbosti ... bar meni.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 17:34   #134
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega ljudi kupuju stanove za djecu koja idu studirati. Studentski domovi su zakon. Ja sam prvu godinu studija bio podstanar. Stanodavac mi je zivio u Sloveniji, sreo sam ga samo jedanput. Ali opet kada sam na drugoj godini presao u dom preporodio sam se. Sve ti je pri ruci: restoran za prehranu, kolege s faksa za pomoć, sportski tereni,...Meni je bilo neuporedivo lakše studirati iz doma, nego iz privatnog stana.

pa ti onda bas i nisi jako pametan ha?

u nekretnine se uvijek isplati ulagati jer je to uvijek najsigurnia investicija a sansa da izgubis minimalna.
vise ce narast cijena nekretnine kroz 4 godine studiranja neg da si orocis toliko novaca na banci.

a nisi mislio da vecina studenata kasnije ostaje u zg?

mislim pa ne mislis valjda zivit u studentskom domu (koji je tako cool ) cijeli zivot

svi kojima roditelji / ili oni sami mogu kupit stan - svaka cast i tako treba!
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 00:36   #135
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
pa ti onda bas i nisi jako pametan ha?

u nekretnine se uvijek isplati ulagati jer je to uvijek najsigurnia investicija a sansa da izgubis minimalna.
vise ce narast cijena nekretnine kroz 4 godine studiranja neg da si orocis toliko novaca na banci.

a nisi mislio da vecina studenata kasnije ostaje u zg?

mislim pa ne mislis valjda zivit u studentskom domu (koji je tako cool ) cijeli zivot

svi kojima roditelji / ili oni sami mogu kupit stan - svaka cast i tako treba!
Pa i nije da se baš uvijek isplati ulagati u nekretnine. Pitaj amerikance koji su ulagali u nekretnine prije 3-4 godine koliko su "zaradili". U nekretnine se isplati ulagati kada su jeftine, a ne kada su precjenjene kao što je trenutno slučaj u Zagrebu.
Cuj neki ostaju, a neki se vrecaju. Pogotovo se vracaju oni koji ne uspiju zavrsiti. Takvih nije mali broj. Za cetiri godine kada zavrse cijene tih stanova nece biti viša nego danas.
Ja sam stanovao jednu godinu privatno i tri godine u domu (Sava, Cvijetno). Neusporedivo je podesnije studirati iz studentskog doma nego iz privatnog smjestaja iz slijedecih razloga:
1) Ne gubis vrijeme na pripremu hrane ili na odlazak u studentski restoran.
2) U domu imas uvijek pri ruci kolege koji ti mogu pomoci s pripremom ispita
3) Sportski tereni i rekreacijski sadrzaji su ti uvijek na dohvat ruke
4) Upoznas neuporedivo vise ljudi nego kada stanujes privatno.
itd...
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 10:13   #136
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
pa ti onda bas i nisi jako pametan ha?

u nekretnine se uvijek isplati ulagati jer je to uvijek najsigurnia investicija a sansa da izgubis minimalna.
vise ce narast cijena nekretnine kroz 4 godine studiranja neg da si orocis toliko novaca na banci.

a nisi mislio da vecina studenata kasnije ostaje u zg?

mislim pa ne mislis valjda zivit u studentskom domu (koji je tako cool ) cijeli zivot

svi kojima roditelji / ili oni sami mogu kupit stan - svaka cast i tako treba!

Ma ne radi se u toj diskusiji o ulaganju u nekretnine, nego o činjenici da dijete tek odlazi od kuće u samostalan život i da taj dio života ima svoje čari, a i da pomaže u fazi odrastanja i sazrijevanja mladog čovjeka; taj dio života ne treba proći tako da ga se mlati peruškom po riti, nego da shvati ozbiljnost životnih obveza i potrebu za rješavanjem egzistencijalnih pitanja svakog ćovjeka.

Ne radi se tu o tome da roditelj ne treba djetetu osigurati stan i da je to nepreihvatljiva činjemica, ali smatram da bi bilo bolje da mu stan da nakon završenog studija.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 10:18   #137
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto već godinama na Borovju promijenila 2 zgrade. Zanima me ako mi možeš pojasniti kuda će ići ta ulica? Uz Savicu će ići vjerojatno uz nasip i kuda onda kroz Borovje i nakon Borovja na koju ulicu će se spjati i gdje?

Koliko sam saznala trebalo biti nekako ovako: mimo crkvu (Borovje) bi se trebala probiti ulica do Žitnjaka ... dakle, na onu cestu koja od Peveca (onaj nastavak Vukovarske, ispod Slavonske), a s druge strane denivelirala bi se Držićeva (pogledaj onaj moj post gdje je kopija sa GUPa), prešlo na Savicu i mislim da bi trebalo ići ravno paralelno sa nasipom (tamo gdje nam ide bus, sad skreće desno prema tržnici Savica), i onda prema Trnjanskoj izlaz prema HTVu. Valjalo bi još malo pogledati detaljnije GUP, ali sve priče koje sam čula svode sa ne tu varijantu, sa malim varijacijama.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:19   #138
Stanograd

Najnoviji info za Stanograd stanove u Borovju je ta da sad postoji vlasnički list ali da je upisana plomba/teret zbog spora koji se vodi (pretpostavljam oko zemljišta) što znaći da se do daljnjega ne mogu ti stanovi kupiti putem kredita banke.

Čudno...nova novcata zgrada a vec postoji spor...
joyce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:03   #139
Najnoviji info za obnovu Držićeve (a valjda time za sve nas nadobudne kaj se nadamo tram stanici za Borovje), čekati ljeto naredne godine
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 12:52   #140
Gramat - Borovje

Jučer je onaj travnjak ispred zgrada za znanstvene novake ograđen i svugdje natpisi GRAMAT. Da li netko zna nešto podrobnije o tome što se tamo planira graditi?

Hvala
joyce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.