Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2007., 18:22   #221
Nisam nikada bio na predavanjima o AT kod Grudena i zbog toga mi je malo žao, jar sam imao mnogo puta priliku otići... Za Škaricu sam čuo tek krajem 5 mj. ove godine... Ja sam recimo imao individualne tečajeve po 2 sata tjedno za 200kn, ali nekada se to produžilo i na 3, 4 sata za istu cifru... Ali čovjek kod kojeg sam ja išao mogao sam nazvati u bilo koje doba čak i po ljeti... Razgovarali smo o svemu i mnogo me naučio kako se nositi s teškoćama u životu... Gledaj ako Jadranku usporediš sa privatnim psihijatrima onda nije tako skupa, ali s druge strane tko može zaraditi 100 000 kn u par tjedana. 50 učenika puta 2200 kn po osobi, a to je samo jedna grupa. Da li je ona zbilja toliko dobra ne znam, ali ja ću probati to saznati ako mi se kojim čudom ne pojavi netko bolji... Naravno da je bolje naučiti od voditelja, ali evo ako želiš pomoć ja sam tu
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:14   #222
ovo s crnogoricom je iz Feng Shuia i nije njena izmisljatina...
isto kao i jos dosta stvari koje imaju korjene u zen budizmu, jogi, taoizmu i sl...

nije ona izmislila sve to... samo je ubacila stvari koje su joj se valjda cinile korisne za znati.. i nije ukomponirala ona nego njen ucitelj (sjecam se da bez konzultacija s njim nije radila nista, bar je tako bilo prije nekih 12,13 godina)... svaki put kad je netko imao neku novu temu ili pitanje koje nije karakteristicno rekla je da ce odgovoriti iduci put kad se konzultira s uciteljem

tko je procitao ikakvu knjigu o takvoj tematici znat ce od kuda sto dolazi i zgrazanje ce biti puno manje

okretanje ljudi je samo mentalna vjezbica za poboljsavanje koncentracije i nije produkt AT vec je komponenta mnogih duhovno-mentalnih teorija i disciplina

u biti, vecinu tih stvari koje sam naucila na AT sam vec znala iz raznih knjiga nevezanih s AT... Kreativna vizualicacija, Feng Shui... knjige o zivotu lama na tibetu i sl.....

najlakse je pljuvati nesto sto ne razumijes.... puno lakse nego nauciti pa onda pricati informirano

vecinu tih stvari ste u biti mistificirali vi a ne AT... to su manje vise sve neke bazicne stvari koje niti su nebuloze niti su bogznakak misticne....


o sektasenju necu nista komentirati s obzirom da to osobno nisam dozivjela.. onda su grupe bile male... od desetak ljudi i bilo je dosta individualnih razgovora.... i sve je bilo manje vise znanstveno .. nisam primijetila da je bilo nekih sektasenja jer sam na to posebno alergicna pa bih zbrisala na prvi znak istoga...

i cijena je bila puno puno manja onda... na razini clanarine u plesnom klubu i sl.
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 22:20   #223
Trenirao sam ja wing chun tako da su meni sve te stvari poznate jako dobro, ali mene sada više brine to da mi ne znamo tko je njezin učitelj i zašto to skriva,...
To je pravi problem tj. to pokazuje da nema dovoljan autoritet kao voditelj... Kao klinac koji mora pitati roditelje može li biti vani do kasno, jer će i drugi klinci biti !
Ima još toga ako zagrliš drvo negativna energija ide u zemlju, također i mačke izvlače negativnu energiju iz ljudi... Recimo moj trener wing chuna je snagom chia mogao držati pepeljaru na trbuhu
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 23:48   #224
koliko sam ja shvatila nije skrivala svog ucitelja.. to sto se ja tog imena ne sjecam je vec problem vremena koje je proslo od tada.. (sjecam se samo da je bio neki njemac s dva imena...cini mi se.. ne drzite me za rijec)

ona je cesto pricala o njemu i o konzultacijama.. i o predavanjima njegovim i tak..

ne zamjerite sto se ne sjecam.. proslo je dosta
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 23:52   #225
Quote:
mustangx10 kaže: Pogledaj post
To je pravi problem tj. to pokazuje da nema dovoljan autoritet kao voditelj... Kao klinac koji mora pitati roditelje može li biti vani do kasno, jer će i drugi klinci biti !

pa ne.. u stvari je poanta u tome da nije nista od tih dodatnih stvari radila na svoju ruku vec samo uz dozvolu

kad god je bila neka specificna stvar a nije se ticala samog AT onda je rekla da ce odgovoriti iduci put kad konzultira ucitelja

jer te neke stvari nisu nesto sto se procita u knjizi pa onda znas i mozes primijenit na svakoga.. ruka je teska je bazicna stvar. to stvarno ne trebas pitati sefa

super su mi ovi koji traze dlaku u jajetu.. prvo je bio argument protiv nje sto izmisljava toplu vodu i radi na svoju ruku.. a sad je argument da je ko dijete koje nema autoriteta ako mora pitati glavnog... zakon
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 01:40   #226
Pa moraš znati kome se daješ u ruke zar ne ? Sumnja je uvijek potrebna kada se radi o tebi... Inače ima Dr. Škarica radno vrijeme da mogu navratiti do nje osobno ?? Kada ju zovem telefonom uvijek se javlja sekretarica...
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:41   #227
probaj
pa javi kak je bilo

za radno vrijeme ne znam ali pretpostavljam da joj je telefon stisan ili da se ne javlja dok ima pacijente ili grupe
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:57   #228
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
:

može mi još netko pojasniti što je mislio pod time da polaznici AT-a kod škarice ne smiju međusobno pričati o ničemu drugome osim o AT-u?
Ma, nije da ne smiju, nitko im ne zabranjuje. Jednostavno ne žele. Toliko su se ufurali u AT da ih ništa drugo ne zanima. Barem je tako bilo u mojoj grupi. Možda sam samo naletjela na ekstra frikove.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:14   #229
Quote:
zvrk kaže: Pogledaj post
Mislim da je ipak “zgodno” uočiti o kojim se iznosima radi kod psihijatrice kad se iznos tečaja pomnoži s brojem polaznika, ne znam zbog čega vam se to čini nevažno. To je važno da se dobije cijela slika o tome što se događa tj. zašto se događa.
Istina. Zato se i pitam je li počela izdavati račune. Iz poreznog novca puni se i HZZO, odnosno ljudima omogućuje pravo liječenje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:24   #230
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ovo s crnogoricom je iz Feng Shuia i nije njena izmisljatina...
Znači, nije psihologija nego alternativa (da upotrijebim najblažu riječ )

Zašto ne bi mogla postojati barem jedna tehnika opuštanja lišena mistike!
Ne vjeruju svi u astrologiju i Feng Shui.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:31   #231
u biti je i astrologija i feng shui neka vrst znanosti.. samo drevne znanosti.. i sve se vodi na racunanje... i velike sile prirode koje utjecu ogromnom energijom na sve sto postoji.. ukljucujuci ljude

meni zvuci nekako logicno... kao sto je ljudima tesko zaspati dok je pun mjesec.. isto tako i druge stvari u prirodi utjecu na nas... na nase psihicko i fizicko stanje

nekad to nije bila alternativa.. nego baza.. prije nego je postojalo moderno drustvo s psihijatrima i psiholozima...
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:31   #232
ležim mirno, ugodno i opušteno. Ja sam miran moje tijelo je mirno. Sve moje misli brige i razmišljanja to sada nije važno to stavljam sa strane u ladicu(kao knjige) i zatvaram ladicu. Polagano ću prošetati po cijelom svome tijelu i pogledati cijelo svoje tijelo sa svojim mislima. Prvo počinjem sa desnom nogom gledam prste, petu, cijelo stopalo, gledam prema koljenu, gledam prema vrhu noge. Gledam lijevu nogu gledam prste, gledam petu, gledam cijelo stopalo, gledam prema koljenu, gledam prema vrhu noge. Gledam desnu ruku, gledam prste, gledam cijelu šaku, gledam ispod podlaktice, gledam prema laktu, gledam prema vrhu ruke. Gledam lijevu ruku, gledam prste, gledam cijelu šaku, gledam ispod podlaktice , gledam prema laktu, gledam prema vrhu ruke. Gledam trbuh, gledam prema prsima, gledam prema ramenima. TO SVE PRATIŠ SMIRENO I OPUŠTENO zatim izgovaraš MIR POTPUNI MIR i možeš si zamisliti koje ti je najmirnije mjesto kao plaža, crkva tj. gdje se osjećaš mirno i dobro. Nakon toga MOJE RUKE SU UGODNO TEŠKE i možeš si zamisliti da su ti ruke kao spužva koja upija vodu kroz tvoje prste pa postaje teška, jer je puna vode. Nakon toga opet MIR POTPUNI MIR te nakon toga opoziv kažeš: polagano se vraćam u svjesno i budno stanje pa se zatim istegneš prvo ruke dva puta, ramena, noge i tada kažeš, a sada polagano otvaram oči i otvoriš oči.

To se radi dva tjedna! Sutra napišem nastavak

Ovo je autogeni trening za sve koji žele naučiti plaćate preko švicarske banke na moj žiro račun
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:33   #233
sto se tice cijena... pretpostavljam da je to jednako kao i u jogi u svakodnevnom zivotu i svemu slicnom... cijene regulira centrala i velik postotak te love ide u centralu.. naravno, nakon sto se pokriju troskovi najma prostorija, marketinga.. poreza i sl..

voditelji dobijaju postotak od toga...

ne znam za AT ali tako to funkcionira u svemu drugome pa je pretpostavka da ni AT voditelji nisu toga postedjeni ... ipak nisu crkva
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:47   #234
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
u biti je i astrologija i feng shui neka vrst znanosti.
Nije.

http://www.sciencebuddies.org/mentor...c_method.shtml
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:00   #235
[QUOTE=Rosary;10866397]
može mi još netko pojasniti što je mislio pod time da polaznici AT-a kod škarice ne smiju međusobno pričati o ničemu drugome osim o AT-u?
QUOTE]

ma smiju međusobno pričati o drugim stvarima,ali ne smiju ljudima koji idu na AT kod nje pričati ništa što im je on rekla, tj. prodavati njenu veliku pamet.
osobno mislim da ne želi da se priča, jer kad ljudi koji se razumiju u AT čuju te njene nebuloze, ostanu šokirani.
mislim da tečaj kod nje ne vrijedi tih novaca i da je bolje trening naučiti iz grudenove knjige. a njoj plaćaš za slušanje njenih podosta primitivnih stavova o životu.
dugogodisnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:03   #236
a to ti je argument za sto tocno?

mislis li da su recimo stari egipcani radili piramide jer im je taj oblik estetski odgovarao? ili da je ono kamenje u stonehenge-u slozeno tako iz fore

meni se vise cini da je to sve posljedica godina ...ako ne i stoljeca izucavanja prirode i prirodnih fenomena .. uzroka i posljedica ... cak se i arheolozi slazu da to sve skupa nije slucajno nego ima matematicku i astronomsku pozadinu

isto tako i feng shui ima znanstvenu pozadinu jer se bazira na energetskim silnicama same planete ... i na energetskim strujanjima prostorom koja definitivno imaju uticaja na nas
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:07   #237
u At (ne samo kod jedne voditeljice vec u cijelom AT) je zabranjeno pricati detaljno o vjezbama i tehnikama cisto zbog toga sto je neke stvari bolje ne raditi sam jer se ulazi u psihu... a ljudi kao ljudi.. nacuti ce polovicno o necemu od prijatelja i ici isprobavati sami doma.. od onog sto su pobrali usput i onog sto su uspjeli zapamtiti ispast ce sto........

isto je (u AT) preporuceno da se o dozivljajima ne prica bar dva tri dana nakon ... da bi covjek imao vremena to sve isprocesirati i dok mu sjedne sve na mjesto

nema tu nekog mistificiranja.. cista logika
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:15   #238
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
isto tako i feng shui ima znanstvenu pozadinu jer se bazira na energetskim silnicama same planete ... i na energetskim strujanjima prostorom koja definitivno imaju uticaja na nas
Što reći nego...


Feng shui nije znanost.
I ne želim ga učiti zamaskiranog u autogeni trening.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:32   #239
nije zamaskiran....

autogeni trening je nesto sto je sklopljeno na temelju raznoraznih drevnih ucenja.. u njemu je vecina kreativna vizualizacija... ponesto hipnoze i regresije.. malo joge...

svega tu ima

s obzirom da je to sve tebi komicno... jedino sto mozes nauciti tamo je dobar dan i dovidjenja.. za to si bar sigurna da ti nece nitko pokusati podvaliti neko duhovno ucenje
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 16:24   #240
Moj učitelj je znao bioenergiju pa me super naučio autogeni trening po Grudenovoj knjizi dapače bio je njegov učenik 10 godina... Iskreno autogeni trening uči toleranciji i ljubavi, a vi se prepirete oko gluposti... Meni je autogeni trening na br. 1, a to što volim recimo kinesku kulturu tai chi, wing chun,... to samo produbljuje moje znanje o istočnjačkoj kulturi i njihovim običajima... Recimo ideš u crkvu na misu i poslije toga ti prolazi svećenik da mu ubaciš koju kunu... Na kraju tjedna se skupi podosta novaca, a vjera je kao besplatna
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.