Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 19:51   #1
Ugradbeni vodokotlići

Što se isplati kupiti od ponude na tržištu?
Kako se kreću cijene? Koji je omjer cijene - klasičan vodokotlić/ugradbeni vodokotlić? Da li se kvare ti ugradbeni kotlići? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:56   #2
geberit slovi kao najpopularniji, da li je najbolji, nemam pojma, tako kažu.

samo ugradbeni kotlić košta cca 2000 kn (narvno nađe se i jeftinijih) no to je cijena bez tipkala, koje isto košta par sto kuna. uz to ide u pravilu viseća školjka koja je skuplja nego obična (u većini slučajeva), a na kraju sve to treba obložiti i knaufom, što isto nije džabe osim ako to obaviš u vlastitoj režiji.

sve skupa, nije baš jeftin sport.

kažu, ak se pokvari, da se stvar lako popravi kroz otvor za tipkalo.


P.S. i ubudće prestani otvarati teme tipa koliko što košta, sve to lako saznaš u prvom specijalističkom dućanu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 21:05   #3
kvari se kak i drugi kotlići, i lako se popravi kroz tipkalo, i uvjek ima rezervnih djelova za razliku od običnih kotliča...
Manje su bučni, i estetski lijepši..
Sve u svemu jesu skuplji, ali se po meni isplati...
no svak zna svoje...
Inače kopije originala su uvjek lošije.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 06:34   #4
A dobro... Vulgaris vodokotlić koji se naslanja na školjku košta cca 700kn, a ugradbeni je 2000 - 3x skuplji. Ima nekih caka oko tih ugradbenih? Na što obratiti pažnju kod izbora?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 11:24   #5
ako ti pase ugradbeni onda u svakom slucaju ugradbeni,osim pristupacnosti su sve prednosti na strani ugradbenog to sto je skupljiji to ces sa vremenom preboljeti ali ces biti daleko zadovoljniji sa izgledom i higijenom.nemoj uzeti bas naj jeftiniji neka buda srednje klase tako da je ipak malo stabilniji.ako imas malo smisla za logiku nebi trebalo biti problema kod postavljanja naravno pod uslovom da ti odvodni prikljucak odgovara za ugradbenu WC skoljku.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 15:10   #6
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
A dobro... Vulgaris vodokotlić koji se naslanja na školjku košta cca 700kn, a ugradbeni je 2000 - 3x skuplji. Ima nekih caka oko tih ugradbenih? Na što obratiti pažnju kod izbora?
mi smo stavili geberitov mislim da ti je racunica

oko 2000kn kotlić
1300 kn školjka
300 kn daska
300 kn tipkalo(plastično)-rosfreino je 700 kn

u dolnjoj kupaoni imamo obično
livov kotlić 200 kn
školjka 200 kn
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 15:10   #7
da iduti još neki limovi koji ja mislim dodu 250 kn to je starom frend napravio.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 16:34   #8
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
mi smo stavili geberitov mislim da ti je racunica

oko 2000kn kotlić
1300 kn školjka
300 kn daska
300 kn tipkalo(plastično)-rosfreino je 700 kn

u dolnjoj kupaoni imamo obično
livov kotlić 200 kn
školjka 200 kn
A jel se da geberit naći na kakvoj akciji tokom godine?
I ima li jeftinije, a kvalitetne alternative?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 20:30   #9
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
A jel se da geberit naći na kakvoj akciji tokom godine?
I ima li jeftinije, a kvalitetne alternative?
Imaš nekoliko modela i ja isto imam kao i "morino" Geberit sanitarije i vjeruj mi da ćeš se oduševiti, a rezervne dijelove koji će ti teško zatrebati za bilo što ćeš dobiti i nakon 30 godina.
Ali pazii na jednu stvar da ti kod slavina i ventila ne priznaju garanciju zbog oštećenja prouzrokovana kamencem ili nećistočom u vodi. Moraš imati filter, razbijač kamenca i regulator tlaka.
Evo ti pa si pregledaj njihovu ponudu http://www.geberit.hr/geberit/inet/h...f/pages/prod-1
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 10:45   #10
mislim da se nadje tih vodokotlica i po cca 1600 kn. meni je takva cifra ostala u glavi. lak to provjeris i telefonski. Gledaj da uzmes onaj za suhu montazu, koji ima nogice koje podesavas da dobijes odgovarajucu visinu. Puno lakse za namjestiti, a i cvrsce sve to stoji. Imas i jeftiniju varijantu koja je bez tih nogica i taj je predviđen samo kao ugradbeni, znaci ne mozes ga oblagati knaufom jer on mora stajati u zidu (naravno ne pregradnom). Ako imas vremena onda se mozes igrati i sa time, ali ovog drugog je puno lakse postaviti. Unutra su isti, razlika je samo u tim nogicama.

Isto tako imas i ugradbenih LIV-ovih vodokotlica, mislim da su oni nesto jeftiniji, ali mislim da imaju i manju garanciju (ako ti to nesto znaci). Nesto jeftinije od toga ti ne bih preporucio da stavljas.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:15   #11
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
A jel se da geberit naći na kakvoj akciji tokom godine?
I ima li jeftinije, a kvalitetne alternative?
Pogledaj ugradbene kotliće od Viege, za gotovinu svi znaju davati neki dodatni popust. Meni je vodoinstalater u ponudu stavio cijenu od 1300kn sa ugradnjom.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 16:52   #12
Puno hvala svima na savjetima!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 09:03   #13
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ima nekih caka oko tih ugradbenih? Na što obratiti pažnju kod izbora?
Ima, u slučaju montažne kuće, gdje su zidovi od knaufa moraš birati samostojeći kotlić i moraš dobro provjeriti da li možeš staviti viseću školjku, zbog nosivosti. Moj susjed u montažnoj kući ima taj kotlić ali je školjka morala biti podna (ali sa zidnim ulazom) jer nema što držati viseću.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:59   #14
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
Ima, u slučaju montažne kuće, gdje su zidovi od knaufa moraš birati samostojeći kotlić i moraš dobro provjeriti da li možeš staviti viseću školjku, zbog nosivosti. Moj susjed u montažnoj kući ima taj kotlić ali je školjka morala biti podna (ali sa zidnim ulazom) jer nema što držati viseću.
Vidiš tu kod Geberita nema problema, jer imaš metalnu konstrukciju za vodokotlić i školjku, pa možeš obući u knauf ili u što ti srce želi, a opterećenje bez ikakvih deformacija je 400 kg.
Kako kod nas nije Amerika i nema tako pretilih ljudi onda je taj ugradbeni sistem i za montažne kuće, kao i za zidane kuće vrlo zadovoljavajući, a osobito s bešumnim cijevima.
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:42   #15
ma znam za to, problem je kaj je moj susjed u montažnoj kući očito nekaj zaboravio pa više nije mogao staviti viseću školjku.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:22   #16
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ma znam za to, problem je kaj je moj susjed u montažnoj kući očito nekaj zaboravio pa više nije mogao staviti viseću školjku.
svaki ugradbeni kotlić ima verziju sa nosivom konstrukcijom koja ide ispod knaufa npr., a na koju se stavlja viseća WC školjka, tvoj susjed je neki pametan tip očigledno....

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:42   #17
a jebi ga, nešto je valjda promašio ili možda i nije, nego misli da ne može staviti viseću?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 08:49   #18
geberit kotlić se uvjek može ugradit i na staru instalaciju... imaš dvije vrsta ugradbenih totlića. imaš kotilća koji se uštemava u zid i klasičnik puno kvalitetnijih geberit koji ima svju konstrukciju i on se postavlja do izda.. osbono iskustvo klasični geberit kotlići!!! jest da su skuplji 2000,00 ali znaš šta si kupio... kvaliteta je malo skuplja od kopije tako da kupi kvalitetno i miran si....
mark88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 08:50   #19
brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 12.11.2008. at 09:21. Reason: reklama
mark88 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.11.2008., 23:30   #20
baš su lipi i skupi
ako ti nije žao dat 2000,00 kn+majstor za nešto što ispire drek onda si kupi.
ja sam ih prodavao i mogu samo reči "smeče".
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.