Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 13:16   #81
te aparate hobi odmah prepoznaš na ruku-ako je težak,uzmi ga i radit će bez pregrijavanja;ako je lagan,onda je slab i bude se grijal
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 14:11   #82
nemo01
Upravo tako nemo
Ako ipak kupuješ transformatorski aparat neka je što teži
Jer mali presjek jezgre, mali presjek namotaja (u današnje vrijeme aluminij) radi uštede
težina govori da je aparat namjenjen za pikni tu i tamo ali neka ozbiljna varenja zaboravi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 11:10   #83
"Švasanje"

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ako variš ogradu i nije toliko bitno. Ako variš posudu gdje je pritisak ili variš nešta gdje je var pod opterečenjem i slično onda treba znati procedure. Vani su welderi(zavarivači) kao doktori.
To je OK, da ima i "švasera" doktora. Dakako da nekakve posude, odn. specijalni poslovi zahtijevaju doktorat, ali kao što navedoh, mene onako, "hobystički" zanima varenje; ograda, brajda, kakva vrata na zadnjoj strani dvorišta ... spojiti (=> zavariti) dvije cijevi ili plosnata željeza.

Aparat je stari, teški, mislim da je Elektroda Zagreb iz 197x-1980. Kao što je navedeno, ako je teško vrlo vjerojatno je dobro. Nekad se gradilo i proizvodilo teško i masivno da traje i traje, a zato je "ćaća" dao dvije plaće, a danas Kinezi naprave nešto na brzaka.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:00   #84
Ja mislim ovako dečki:
Nekad si kupio aparat i to za čitav život
nije se gledalo na težinu jer svaki solidni aparat imao je 50 kg,
i da zavarivač je bio na cijeni, ali mislim da danas neki drugi vjetrovi pušu
Prvi aparat koji sam kupio bio je "uljanik" i varenje elektrodom zbilja si morao biti "Fachman", nakon toga sam uzeo co2 i vjerovali ili ne moj klinac onda je imao 8 godina vario je bez problema ono stisneš poštolj i držiš-vučeš var sam ide.
I sada dečki inverter tig-rel - nemoraš ništa znati naučiš ruku za sat vremena i peri
Tehnologija je zbilja otišla da uneseš u displej vrstu i debljinu materijala a aparat sam izračuna struju varenja, početnu i završnu struju a ti samo peri
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:00   #85
co2

Novi sam tu, kradem ženin nick.
Kupio bih aparat za co2, mig mag oko 200A. Treba mi za kućne radinosti, ali i za kamionske pantove(popravci na kamionskim sanducima i šasijama).
Troumim se između Telwinovog do 220A, Herkules-190A i Iskravar-220A.
Kakva su vam iskustva s navedenim markama? Nekako bi uzeo Iskravar, ima dobre mogućnosti namještanja vara, Herkules nudi 5 godina garancije, dok je Telwin ipak dosta skuplji pa ne znam da li se isplati više uložiti ili manje za to što mi treba?
poz
Minna87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:58   #86
Sa količinom love raste kvaliteta.
Pripazi na "čik pauzu aparata"(prouči papire)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 21:07   #87
Quote:
Minna87 kaže: Pogledaj post
Novi sam tu, kradem ženin nick.
Kupio bih aparat za co2, mig mag oko 200A. Treba mi za kućne radinosti, ali i za kamionske pantove(popravci na kamionskim sanducima i šasijama).
Troumim se između Telwinovog do 220A, Herkules-190A i Iskravar-220A.
Kakva su vam iskustva s navedenim markama? Nekako bi uzeo Iskravar, ima dobre mogućnosti namještanja vara, Herkules nudi 5 godina garancije, dok je Telwin ipak dosta skuplji pa ne znam da li se isplati više uložiti ili manje za to što mi treba?
poz


Herkules-190A - Kinez
Iskravar-220A - Lažna snaga
Telwinovog do 220A - srednja klasa (mala intermitencija) ali mogao bi poslužiti

Ako imaš priliku ubodi Kempi - profi, viša klasa, visoka intermitencija ali cijena boli glava
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:31   #88
Varmig 230 ti je u Merkuru oko 8t kn. traži predračun, još dobiš i popust. Mislim da je bolja kupnja od ovih, osim Telwina jer nisi navel koji model, a oni imaju više klasa za istu struju aparata. Ukratko, ne gledaj sad na 1000kn, jer ti bu poslije žal.
Alternativa su ti i rabljeni u oglasniku (tim putem ja idem).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 13:12   #89
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Alternativa su ti i rabljeni u oglasniku (tim putem ja idem).
Koliko daš za onog EINCHEL-a kod mene (znaš što mu je), možda gazdu nagovorim?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:35   #90
Gdje u Zagrebu ima veliki izbor elektroda? Htio bi kupiti elektrode za rezanje, i celulozne za cijevi 6010, ako se uopće mogu kupiti kod nas.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 17:29   #91
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Koliko daš za onog EINCHEL-a kod mene (znaš što mu je), možda gazdu nagovorim?
Koliko dam TEBI ili njemu?
S tobom se budem dogovoril, a gazda nek bu sretan da ga ne mora voziti u glomazni otpad
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 20:38   #92
Mi se lako dogovorimo, samo gazda ti je zemljak
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:54   #93
elektrode

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima veliki izbor elektroda? Htio bi kupiti elektrode za rezanje, i celulozne za cijevi 6010, ako se uopće mogu kupiti kod nas.
Pozdrav svima!
Novi sam na forumu. Sviđaju mi teme i može se naći stvarno puno pametnih stvari,a ekipa šalje dobre postove. Pošto i sam puno toga radim sam, rekoh da vam se i ja pridružim, ako mi zatreba savjet ili ja nekome mogu pomoći. Pa za početak...
Otiđi u Linde plin (to ti je kraj Peveca na Žitnjaku) tamo ti drže sve vrste elektroda, a ako nemaju mogu ti naručiti, ja za firmu stalno uzimam tamo.
Ili otiđi u Eletrodu Zagreb u Zaprešić.
Mafro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:01   #94
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima veliki izbor elektroda? Htio bi kupiti elektrode za rezanje, i celulozne za cijevi 6010, ako se uopće mogu kupiti kod nas.
U Maksimirskoj oko broja 100 preko puta Gloor trgovine imaš N.N.P. prodaju i kompresore.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:17   #95
Question

Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima veliki izbor elektroda? Htio bi kupiti elektrode za rezanje, i celulozne za cijevi 6010, ako se uopće mogu kupiti kod nas.
pa valjda u elektrodi zagreb
http://www.elektroda-zagreb.hr/
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 17:24   #96
Da li je velika razlika između običnog MIG/MAG i pulsnog MIG/MAG zavara?
I kakvo je to TIG-liftarc zavarivanje, da li ide TIG gorionik na kraju žnore?

Imam u planu ovih dana kupiti aparat za zavarivanje i nekako mi najviše nudi model Uljanik UNI 350 Compact.
Inverterski je i ima MIG/MAG, MMA(REL), TIG-liftarc zavarivanje sve u jednom aparatu. Izbor sinergijskih krivulja, 350 Ampera, težina 40kg.

http://www.uljanik-szz.hr/index.php?id=35


Da li postoji inverterski aparat na tržištu koji ima sve u jednom obični MIG/MAG, pulsni MIG/MAG, MMA(REL), TIG AC/DC sve u jednom kučištu?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 16:42   #97
Koji inverter za zavarivanje kupiti?

Pošto mi treba klasični DC inverter za REL zavarivanje, a htio bih kupiti kvalitetniji aparat koji će me služiti duži period, u nedoumici sam koji aparat izabrati od slijedećih:
1. KEMPPI MINARC 150 cijena oko 4350,00 kn

2. FRONIUS TRANSPOCKET 1500 cijena oko 4200,00 kn

3. EWM PICO 162 cijena oko 4700,00 kn

4. TELWIN TECHNOLOGY 210 HD cijena oko 3600,00 kn

Molim Vaše mišljenje!
kgrozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 23:18   #98
Svi spomenuti su (po meni) dobri uređaji.
Ovaj najjeftiniji Telwin ti je ujedno i najjači, 180A s intermitencijom 30%.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:37   #99
Istraživajući došao sam do saznanja da su prva tri navedena uređaja profi, dok je Telwin niža klasa, a samim time i niža cijena?
kgrozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 12:14   #100
Svaki od ovih navedenih će ti dobro REL zavarivati.
Ono po čemu se razlikuju je maksimalna struja koju mogu dati i intermitencija (duljina rada pri određenoj struji). Tu je Telwin ispred navedenih, a to znači da s njim možeš dulje raditi prije nego se pregrije. Telwin uređaji su dobri i nisu igračke. Cijena može biti manja radi toga jer nisu razvikani, radi dobavljača i puno drugih faktora.
Nisi rekel za kaj ti treba i kaj misliš raditi s njim.
Kupi kaj hoćeš, no meni je, između navedenih, taj Telwin najbolja kupnja (omjer uloženo/dobiveno).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.