Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 16:22   #681
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kako se e.coli uopće spusti u mokraćni sustav?
po objasnjenju moje doc, dodir
po mojoj logici, bazen, ili ispijanje vode iz potoka
a moze se desiti ako imas upalu bubrega pa bubrezne kamence, pa ... ...

takodjer, ovo ce gadno zvucati, ali izbjegavati bilo kakav kontakt sa zivotinjskim
izmetima, macji/psecji, zna se desit ako biciklist a mozes i dok hodas, cesto predjes
preko toga... i sad ides "skidati" bilo travom ili listovima.... nemoj neeemoj
bilo kakav kontakt kožom, ili unosom u organizam (tekucina)

ili naravno zarazeni partner u sexu

eto tako to dobijes

nisu ameri glupi sto moraju kupiti kakicu svojih ljubimaca u kesice dok secu...
kod nas to nema, govna na svakom koraku, najgore na djecjim igralistima
pa si vi djecu nosite tamo u pjesak
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:32   #682
Evo i mene..

Cure koje ste imale iskustva s e. coli u cerviksu, da li je i dečko/muž dobio antibiotik ili?

Nakon što sam se uspješno riješila upale hem. streptokokom grupe B, na kontrolnom brisu mi je pronađena e. coli u cerviksu. Imunitet mi je totalno u komi zbog stresa i gastritisa pa se svaka beštija lovi . Dobila sam terapiju ceporexom i rojazol vaginalete. Pitala sam ginića i doktoricu opće prakse da li treba dečko uzeti terapiju pa su rekli da definitivno ne, da to nije spolna bakterija. E sad, na netu sam našla proturječne informacije pa sam odlučila pitati ginekologa na cybermed forumu. On tvrdi da se i partner treba liječiti pa sam dosta zbunjena . Dečko nema simptome ni nikakve probleme. Ne prakticiramo analni seks (napominjem jer znam da se radi o bakteriji koja normalno obitava u crijevima )

Zadnje uređivanje Coraxx : 09.03.2016. at 15:58.
Coraxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:47   #683
Quote:
Coraxx kaže: Pogledaj post
Evo i mene..

Cure koje ste imale iskustva s e. coli u cerviksu, da li je i dečko/muž dobio antibiotik ili?

Nakon što sam se uspješno riješila upale hem. streptokokom grupe B, na kontrolnom brisu mi je pronađena e. coli u cerviksu. Imunitet mi je totalno u komi zbog stresa i gastritisa pa se svaka beštija lovi . Dobila sam terapiju ceporexom i rojazol vaginalete. Pitala sam ginića i doktoricu opće prakse da li treba dečko uzeti terapiju pa su rekli da definitivno ne, da to nije spolna bakterija. E sad, na netu sam našla proturječne informacije pa sam odlučila pitati ginekologa na cybermed forumu. On tvrdi da se i partner treba liječiti pa sam dosta zbunjena . Dečko nema simptome ni nikakve probleme. Ne prakticiramo analni seks (napominjem jer znam da se radi o bakteriji koja normalno obitava u crijevima )
Bok! Ja sam imala E.Coli na cerviksu i uzimala sam Klavocin uz vaginalete i moj decko je takoder dobio antibotik.
Sto se tice E.Coli vrlo ti je bitno ojacat imunitet jer inace ce ti se stalno vracat. Kupi u bio bio ducanima zob (oko 15 kn dode) i skuhaj caj, meni je to pomoglo i otkad sam to pila vise nisam imala problema
Leptirić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 23:53   #684
Quote:
Leptirić28 kaže: Pogledaj post
Bok! Ja sam imala E.Coli na cerviksu i uzimala sam Klavocin uz vaginalete i moj decko je takoder dobio antibotik.
Sto se tice E.Coli vrlo ti je bitno ojacat imunitet jer inace ce ti se stalno vracat. Kupi u bio bio ducanima zob (oko 15 kn dode) i skuhaj caj, meni je to pomoglo i otkad sam to pila vise nisam imala problema
Puno ti hvala na odgovoru. Da li je dečko dobio antibiotik kao i ti ili je išao na bris da mu se odredi koji treba uzimati? Nakon terapije je i on išao na kontrolni bris ili ste pretpostavili da je sve u redu?
Coraxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 06:40   #685
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Escherichiju se u startu treba riješavati efektivnim, dakle jačim antibioticima poput primjerice cefiksima. Ovi tipa ninur i nolicin samo potpomažu da prijeđe u kronični oblik, jer ju nedovoljno uništavaju pa se agonija odužuje iako su efektivni prema antibiogramu. No to treba prepisati specijalist. Dakle najbolje je platiti pregled u poliklinici i tražiti jak antibiotik. U javnom zdravstvu se najčešće čeka i tada se prepisuju u startu salbiji antibiotici koji dakle nisu dovoljno efikasni. Problem je da se ec kadkad i teško detektira u mokraći, a možda je problem i u laboratoriju. To neznam. Od prirodnih lijekova navodno pomaže samo 100% sok od brusnice, dakle nikakvi vindi ili ka plus ili tablete tinkture etc. Brusnica dakle djeluje tako da kida bičeve bakterija kojima one adheriraju uz stijenku mjehura. Mada po nekim navodima sok od brusnice dodatno zakiseljava što godi bakterijama. Osobno mislim da je ipak koristan. 100ml dnevno je navodno dosta. I normalno bitno je utopljavanje, nema hladnih nožica tj tankih čarapica i sl. I tako.....
Poštovana
Sve što Vi pišete je divno,ali ajde pomozite mojoj majci savjetom ,koja već mjesecima pati od ec, di bi joj mogao kupiti taj 100% sok od brusnice,a da sam siguran da je pravi.
Na svu žalost na net-u ima toliko puno ponuda, da Vi jednostavno ne znate što je iskreno i ispravno i što kupiti.
Dakle,nije problem kupiti,ali gdje i od koga?
Hvala na odgovoru.
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:18   #686
Escherichia coli

Pozdrav!

Evo nakon užasne borbe protiv E.Coli, zanimaju me Vaša iskustva. Naime,jedan sam od rijetkih muškaraca koje je snašla ova bakterija...
Dali ima još tipova nažalost koji su imali s tim problema?
Kakva je uspješnost liječenja?
Seksualni odnosi nakon toga?
Dali je uzrok analni sex?

Hvala unaprijed!
tarantul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:52   #687
koliko ti je trajala borba i sto si sve uzimao?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:01   #688
Tema nije bas posjecena ali cu pitati
Nakon mjeseci bolova u abdomenu otisla kod doktora
Nisam isla ranije jer sam stalno mislila,prehladila jajnike,bole me bubrezi,pa sam pala,pa mi to sve od kicme koju sam nabila,pa moram dobiti,i tak to sve
A i okolina mi je dosta obeshrabrujuca,moto je suti i trpi

No,radila urinokulturu,i eserihija 10 na 3
Dobila prvo jednu turu antibiotika od 10 dana,pa onda odmah iza jos jednu,isto 10 dana.ne sjecam se vise kako su se zvali
Nakon tih 20 dana napravljena urinokultura i sterilna

Proslo 2 mjeseca,vratili se bolovi
Opet na antibiotike?
Ima nesto prirodno?
Cula sam za neke tablete brusnice,dosta su skupe,ali nema veze ako pomaze

Malo mi je tesko 24 sata dnevno s tim bolovima,sama sam cijeli dan s malim djetetom,digni ga,nosi ga,trci za njim,a ja ko krepana,jedva se pomicem

Ili ima nesto drugo jos?
Neka posebna prehrana?
Sad lupetam ali sam vec ocajna
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:06   #689
problem kod e.coli je taj kaj nije dovoljno 20 dana pricekat da se napravi UK (treba bar duplo vise). to sto je tad bilo negativno, ne znaci da je e.coli iskorijenjena i da se nece vatit. ponovi UK (urinokulturu). trebat ce ti antibiotik jer drugo nece puno pomoci. najvjerojatnije ces dobiti "jaci" antibiotik... vrlo vjerojatno ciprofloksacin i to 2 do 4 tjedna...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:41   #690
A za prevenciju?
Ili se pomirim s tim da cu svako malo na antibiotike?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:34   #691
ne trebas se pomirit s tim nego zatuci e.coli.
ako vec imas e.coli, onda ne mozemo pricat o prevenciji..
brusnica nece odmoci, isto kao i uvin caj, al nikako i jedno i drugo istovremeno..
u svakom slucaju, sad napravi uk da se postavi dijagnoza i odredi antibiotik..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:42   #692
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
A za prevenciju?
Ili se pomirim s tim da cu svako malo na antibiotike?
http://www.d-manoza.com/

Skupo je, al sam čula od dosta njih da pomaže.

I ako si zakiseljavaš urin (brusnica, limun...) onda ne pij uvin h jer poništavaš učinak jedno s drugime (jer uvin polužnava, a ovo zakiseljava)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:28   #693
Može li mi tko reći koje su posljedice neliječene infekcije ovom nesretnom bakterijom? Pitam jer znam da može obitavati u morkaćnom sustavu bez izraženih popratnih simptoma.
I znam da nije "ginekološki" podforum ali možda neko zna... ja sam zaista neuka u tom području, a imam sto pitanja . Dakle zna li netko je li uputno napraviti pored urinokulture i cervikalne i vaginalne briseve? U kojoj su relaciji prisutnost e.coli u urinu i kod spomenuti briseva?
I još jedno pitanje. U kojem slučaju se partner treba liječiti?

Sva sam prepadnuta, samo razmišljam o tome kako jendnog dana neću moći imati djece, kako ću dobir ovu ili onu bolest. Strašno!
Mirna Torzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:34   #694
posljedice - neplodnost, otkazivanje bubrega... ako dumnjas na e.coli, odmah kod doktora... sto prije pocnes s lijecenjem, lakse ces se rijesit te bestije

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:31   #695
Saznala sam danas da imam e coli, ali ne znam kako sam ju pokupila.
Nije da je bitno ustvari, sta je tu je.
Koliko znam imam ju u urinarnom traktu/mjehuru, nisam isla kod ginekologa da provjerim da se nije i tamo nastanila (makar prije par mjeseci ju nisam imala + ovo sve izgleda kao posljedica pada imuniteta uslijed puno previse antibiotika).

Ovo mi je cetvrta kura antibiotika u 4 mjeseca zbog razlicitih stvari (redom - bronhitis, zub, bronhitis i sad upala mjehura).

Pisala sam krv i poceo me bolit desni bubreg poprilicno. Kad sam dobila temperaturu otisla sam doktoru, a do tad sam pokusavala prirodnim metodama par dana (bubreg nije bolio i nije bilo temp). Dobila sam antibiotik Noflox od 400 mg da pijem 1 svakih 12 sati i makar ga ima za 10 dana, zbog niske kilaze je rekao da ga uzimam 7.

Imam nekoliko pitanja, s obzirom da mi lijecnik bas i nije covjek od objasnjavanja, a tek u utorak cu saznati nesto mozda detaljnije:
1. Osim cajeva (pijem caj od persinova lista i od sipka - ovo drugo zbog povremenih mucnina) jel mogu nekim drugim prirodnim pripravcima dodatno si pomoci? Nazalost, nemam u blizini BioBio, DM ni ista slicno (cari zivota bogu iza nogu)
2. Za skidanje temperature koristim ibuprofen (preporuka lijecnika) i zanima me jeli to dobar izbor?
3. Sto od hrane trebam izbjegavati, a sto konzumirati da mi dodatno pomogne?
4. Kako si opcenito pokusati dici imunitet (koji ocito ne postoji)?
5. Dali bi bilo pametno kupiti neke vitamine u ljekarni uz sve ove prirodne stvari koje konzumiram?
6. Ovo je mozda skroz glupo pitat jer bi mi valjda trebalo biti zadnje na pameti, ali sam covjek... Seks sa kondomom je okej? Ili da to prekrizim sa liste aktivnosti dok se ne izlijecim sasvim?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:29   #696
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Dobila sam antibiotik Noflox od 400 mg da pijem 1 svakih 12 sati i makar ga ima za 10 dana, zbog niske kilaze je rekao da ga uzimam 7.
Nažalost, norfloksacin nije prikladan za febrilne urinarne infekcije. Vi ste trebali dobiti drugi antibiotik! Norfloksacin se primjenjuje samo kod blagih infekcija i to isključivo onih koje su locirane na mokraćni mjehur, a ne na bubrege i nisu praćene febrilitetom! A kada se primjenjuje, onda se koristi 3 dana, a ne 7 dana.

Quote:
Imam nekoliko pitanja, s obzirom da mi lijecnik bas i nije covjek od objasnjavanja, a tek u utorak cu saznati nesto mozda detaljnije:
1. Osim cajeva (pijem caj od persinova lista i od sipka - ovo drugo zbog povremenih mucnina) jel mogu nekim drugim prirodnim pripravcima dodatno si pomoci? Nazalost, nemam u blizini BioBio, DM ni ista slicno (cari zivota bogu iza nogu)
Navedeni preparati mogu se koristiti u profilaksi, tj. sprječavanju nastanka infekcije, ali nisu učinkoviti u liječenju. Pravilan izbor antibiotika od presudne je važnosti!
Quote:
2. Za skidanje temperature koristim ibuprofen (preporuka lijecnika) i zanima me jeli to dobar izbor?
U redu je koristiti ibuprofen ili paracetamol, već što Vam bolje odgovara.
Quote:
3. Sto od hrane trebam izbjegavati, a sto konzumirati da mi dodatno pomogne?
4. Kako si opcenito pokusati dici imunitet (koji ocito ne postoji)?
5. Dali bi bilo pametno kupiti neke vitamine u ljekarni uz sve ove prirodne stvari koje konzumiram?
Dok traje bolest (infekcija), ne preporučuje se uzimati dodatne preparate. Pričekajte dok se oporavite!
Quote:
6. Ovo je mozda skroz glupo pitat jer bi mi valjda trebalo biti zadnje na pameti, ali sam covjek... Seks sa kondomom je okej? Ili da to prekrizim sa liste aktivnosti dok se ne izlijecim sasvim?
Preporuka je da se prvo izliječite od sadašnje infekcije.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:02   #697
Antibiotik sam dobila prije nego je otkrivena e coli, ali pomogao mi je u smislu da me vise ne boli, nemam tzv "bubrezne napadaje" i opcenito se osjecam bolje.

U utorak idem na kontrolu i sto bi po vasem misljenju trebala napraviti?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 17:38   #698
obavezno uk i ab (urinokultura s antibiogramom).
moja pretpostavka (temeljena na iskustvu s uroinfekcijama, pogotovo s e.coli), dobit ces ciprofloksacin (cipromed i sl), 4 tjedna. naravno, sto ce konkretno biti, odlucit ce lijecnik na temelju nalaza urinokulture).
trebas piti puno tekucine te tako pomoci antibiotiku (da prirodnim putem izbacis sto vise te gamadi).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:25   #699
S obzirom da me nece poslat na tu pretragu, budem pogledala online koliko to kosta privatno + htjela bih otici i urologu.

Imas mozda ti neku preporuku?

Inace, da, pijem jako puno vode. Imam tu naviku i od prije. Sad pijem jos i vise.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:54   #700
s obzirom da imas tih problema, mora te poslat. inzistiraj... dati antibiotik bez te pretrage je.. hm.. kako da se izrazim... neodgovorno... blago receno.
inace, mozes to i sama obavit u privatnim labosima. pretraga kosta oko 150, 200kn....samo, pitanje je koji antibiotik ce ti doktirica dati i nakon te pretrage jer ce e.coli sigurno biti senzibilna na brojne antibiotike, a mnogi od njih se daju samo ukoliko je u pitanju nekomplicirana infekcija (kod tebe to nije slucaj). tako da, mozda opet neces nista postici...
nek te uputi u kliniku za infektivne bolesti, uroloski odjel. tamo ce ti na temelju nalaza i anamneze odredit pravi antibiotik i duljinu terapije. to bi te gotovo sigurno rijesilo problema.
ne zaboravi uzimat probiotike kad budes na terapiji antibioticima...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.