Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2005., 02:05   #101
Quote:
Mr Spiker kaže:
Bilo koja u Australiji.

Dok sam bio u USA jesam primjetio da su jako nazadni sto se tice financijskog prometa. Isto to se primjecuje i na TV serijama u kojima svako malo pisu cheque za nesto, neki obican racun ili tako, .....

Opcije tipa B-pay ili slicno ne znam bas kako su razgranate i da li i uopce postoje?

Moja cousin koja tamo zivi ima onu knjizurinu koju zove nesto kao cekovni zurnal i to joj je glavni alat za pracenje transakcija. Ja sam mislio da to ona ima nesto dosta klasican pristup, ali vidim da je tako nesto tamo uobicajeno...

Ja imam racune s Wells Fargo i US Bank. Na oba imam on line banking, i nisam napisala cek vec godinama.
Ne dobijam izvjestaje u posti (ja tako preferiram), nego imam 24h access mojim racunima putem interneta.

Ako ikada napises cek, kad prodje naplatu u tvojoj banci, oni ga skeniraju i mozes ga vidjeti on line, zajedno sa svim pecatima i potpisima.

U svakom trenutku mozes provjeriti bilo koju transakciju na svome racunu.

I racune placam putem on line banking sistema, a imam i automatski withdrawal za stedni racun i za Blockbuster clanarinu.

Za kupovine obicno koristim check card (koja je vezana za tekuci racun, a ne kreditnu liniju) jer dvaputa godisnje dobijem rebate chek za koristenje check kartice umjesto svoje gotovine.

I tako, koristim i neke druge pogodnosti, ali ne bih isla vise u detalje.


Mislim da je ipak do tvoje sestricne.


P.S. A o tome da je jedan od najvecih financijskih centara ( mogu slobodno reci najveci) na svijetu (USA) nazadan, jer si ti vidio svoju sestricnu i na njenom primjeru temeljis svoju tvrdnju, necu niti komentirati.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 03:51   #102
Quote:
Karmela kaže:
.

I tako, koristim i neke druge pogodnosti, ali ne bih isla vise u detalje.


Mislim da je ipak do tvoje sestricne.


P.S. A o tome da je jedan od najvecih financijskih centara ( mogu slobodno reci najveci) na svijetu (USA) nazadan, jer si ti vidio svoju sestricnu i na njenom primjeru temeljis svoju tvrdnju, necu niti komentirati.

Ma vidio sam i na "Everyone loves Raymond".

To sto su najveci financijski centar ne znaci nuzno i da su napredni, meni se cini da su najveci zato sto imaju najvise love. Mislim da nisam puno pogrijesio.

Mislim definitivno su nazadni u usporedbi s Aus, ima tu masu stvari koje su totalna konzervativa, da ne kazem zaostalost, slicno nesto kao i s flip top mobitelima, hahahaha,
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 09:49   #103
Quote:
Karmela kaže:
Ja imam racune s Wells Fargo i US Bank. Na oba imam on line banking, i nisam napisala cek vec godinama.
Ne dobijam izvjestaje u posti (ja tako preferiram), nego imam 24h access mojim racunima putem interneta.

Ako ikada napises cek, kad prodje naplatu u tvojoj banci, oni ga skeniraju i mozes ga vidjeti on line, zajedno sa svim pecatima i potpisima.

U svakom trenutku mozes provjeriti bilo koju transakciju na svome racunu.

I racune placam putem on line banking sistema, a imam i automatski withdrawal za stedni racun i za Blockbuster clanarinu.

Za kupovine obicno koristim check card (koja je vezana za tekuci racun, a ne kreditnu liniju) jer dvaputa godisnje dobijem rebate chek za koristenje check kartice umjesto svoje gotovine.

I tako, koristim i neke druge pogodnosti, ali ne bih isla vise u detalje.


Mislim da je ipak do tvoje sestricne.

Ovo sve sto si napisala su prilicno standardne stvari koje imam i ja na svom UK bank accountu/internet bankingu (zamijeni check card s debit card na British English), a mislim da ih imam i na hrvatskim racunima (ili vecinom; nisam sigurna jer tamo obavljam manje transakcija).

Svejedno, nisam zadovoljna jer nemam ovo sto Mr Spiker navodi, mogucnost direktnog slanja novca na nebritanski bankovni racun, cak ni nakon posljednjih nedavnih izmjena iako bi se moglo prilicno uvjerljivo tvrditi da je London financijsko svjetsko srediste--uz NY.

Offtopic: Istina--u puno stvari je, sto sam se i sama mogla uvjeriti, poslovanje u Australiji i NZ "naprednije". Ne znam je li stvar u tome sto je ljudi manje, manje birokracije, ekonomije mlade i pokretne, a mozda i stanovnistvo prosjecno obrazovanije (po nekakvim ljestvicama, tu negdje odmah do Skandinavije).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 13:29   #104
mrzim ih zato im ne šaljem vražje pare
__________________
Kako oblikovati potpise...
vidis nemozes ni svoj potpis imat ovo je uzas uzas uzas
jack trobosjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2005., 16:30   #105
U zapadnim bankama se moze izvaditi turisticka bankomat kartica bez imena koja sluzi da ljudi ne nose svoje kartice u lopovske balkanske zemlje nego da si uplate doma prije putovanja novaca koliko hoce na tu karticu, a onda poslije taj novac mogu dizati u turistickoj destinaciji di su otisli.

A mogu dati tu karticu nekome u hrvatskoj i uplacivati novce na nju u svojoj zapadnoj zemlji di zive.

Jedina naknada je za koristenje bankomata, sto je najmanja moguca naknada za prebacivanje novca u drugu zemlju.

I mislim da je to najjednostavniji i najjeftiniji nacin za slanje novca.
__________________
ko šta zna, niko ništa ne zna, krhko je znanje
McTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 10:32   #106
Sto bi ti trebala turisticka kartica i turisticki racun.

Mos otvoriti na bilo kojoj baci racun, mozes i na svojoj jos jedan dodatni, najpovoljnije onaj s low ili bez fees. I onda kazes da hoces karticu bez imena, ali i s imenom nema veze, ionako samo ukucavas PIN i nikada nikome niti ne dajes karticu. Nema nikakvog potpisa nista.

Just make sure, da na kartici ima jedan od sljedecih znakova:
Maestro, Cirrus, Eftpos. Znam da Maestro i Cirrus za europu sigurno rade bilo gdje.

A sto se tice domicilnih zemalja, ja na bilo koju od mojih kartica mogu vezati bilo koji od mojih racuna, nebitno da li je kreditna ili debitna kartica, mora samo biti od iste banke.
Onda kad provuces karticu odaberes sto hoces, Cheque, Savings ili Credit, neki autofmati dopustaju i other.

Pa valjda svi to sada tako imaju u svijetu.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2005., 10:53   #107
Quote:
Mr Spiker kaže:
Sto bi ti trebala turisticka kartica i turisticki racun.
Zato sto neke banke ne izdaju dodatne kartice. I zato sto oni koji salju imaju potpunu kontrolu troskova, sto nije slucaj ako posalju u domovinu karticu koja skida novce s njihovog racuna.
__________________
ko šta zna, niko ništa ne zna, krhko je znanje
McTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2005., 14:10   #108
Quote:
McTomo kaže:
Zato sto neke banke ne izdaju dodatne kartice. I zato sto oni koji salju imaju potpunu kontrolu troskova, sto nije slucaj ako posalju u domovinu karticu koja skida novce s njihovog racuna.
Ti ili nisi skuzio ili nisi procitao sto sam napisao,

Otvoris si jos jedan racun na kome drzis samo to sto hoces poslati. Sto ima veze koja banka i koliko racuna vec imas kod njih.
Sto ce ti uopce i dodatna kartica, pa dosta ti je ta jedna koju im posaljes. Ti ionako ne koristis taj racun nizasto drugo nego da im tu stavis koliko hoces, pa nek trose dok ima.

Jedino sto kazem da je zgodnije ako vec i sve ostale stvari obavljas kod doticne banke pa ti je administrirati jos jedan dodatni racun veoma jednostavno, kad se vec ulogiras ona obavis sve sto ti treba, eg. platis racune, provjeris transakcije, dodas jos malo na taj racun s kojega ti skidaju u Hrv itd, itd, itd, pa sve se moze obaviti online, s jednog mjesta.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 20:05   #109
Znate li koji servisi popiut western uniona za primanje uplate ne zahtjevaju predočavanje osobne?
NaZapadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2021., 16:24   #110
ako niste unutar EU onda definitivno Revolut ili tako nesto, a unutar EU obican SEPA transfer sa vaseg racuna.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 23:56   #111
Quote:
NaZapadu kaže: Pogledaj post
Znate li koji servisi popiut western uniona za primanje uplate ne zahtjevaju predočavanje osobne?
Svaki zahtjeva zbog Zakona protiv pranja novca i financiranja terorizma.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.