Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 11:38   #2581
Quote:
Jessie Joyce kaže: Pogledaj post
Nego, ja sam si dala truda i zvala imigracijske urede/help line deskove ili kako god vi to zelite reci i krenula zvati.

Zvala sam Sask i javila mi se jedna ljubazna cura(naravno svi su bili super uber ljubazni,jer su to kanadjani,a ne europljani hihi) koja je naravno porusila sve moje snove o lakom prebacivanju sa WH-a na PR,bez LMIA.Rekla je da mi treba poslodavac,koji ce mi naravno btit voljan izdati LMIA.
Topla preporuka. Sjedni i sama proucavaj provincijske programe.
Ovo kaj su ti rekli za Sask nije tocno jer sa WH mozes aplicirati za provincijsku nominaciju http://www.saskatchewan.ca/residents...ng-work-permit
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 02:21   #2582
Kanađanin o životu u Beogradu (i u usporedbi s životom u Londonu):

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:54   #2583
Kanada - topic za pocetnike

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kanađanin o životu u Beogradu (i u usporedbi s životom u Londonu):



Ipak bitnije je da je Kanada bolja od hr matrixa pa zato ljudi i egzodiraju da ne bi bili dio akcije Za sve je kriv Zavod
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=907121


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:42   #2584
malo je glup video, mislim da ja imam hr plaću ( a kamoli britansku ) u Boliviji, i ja bi mogao pričati kako nema bolje zemlje ...
evo uzet ću i kanadski minimalac za život u kolumbiji
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 18:06   #2585
Nema kandasku (biransku) plaću u Srbiji.
Radi kao freelancer preko neta.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 05:45   #2586
Quote:
Jessie Joyce kaže: Pogledaj post
Malo je nezahvalno govoriti o toplijim predjelima Kanade, jer ako vam je doista klima presudni faktor za to su najbolji izbor Tenerifi gdje vam je piva euro i vjecno je proljece :klap:
Yukon i NW Territories cine se primamljivi, izmedju ostalog i zbog Critical Impacta-a koji nude samo te dvije provincije. Ekstremi su ogromni, pomisao na cijene hrane I stanova susi vam usta.
Sask mi se cini da ima nekako blazu imigracijsku politiku od Alberte.
Gledaj di je niža nezaposlenost i jeftini stanovi i tamo odi. WH ti je godinu dan i bitno je zaraditi što više šoldi. Ovo što ti je Luna napisala ti je istina, ganjaj manje atraktivne provincije jer ćeš lakše do PNP-a i trajnog ostanka. Zima ti ni problem pa onda gledaj Sask ili Manitobu. Što se tiče hrane to ni strašna cijena nigdi osim NL možda. Dobra strana života na sjeveru u Yukonu ili NW-u je lov.
Ako ti muž ima imalo volje za tim, dozvolu dobiješ za vikend i onda pravac šuma, jelen,elk ili los i ne tribaš se briniti za meso godinu dana. Osim toga imaš i ribolov tako da se gladi baš i ne bi bojao. Slično je i u Sasku.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 07:28   #2587
A i ta strasna ziiiiiima nije uopce strasna. Mislim, okej, imamo cca 5 mj snjega- al to je suhi lijepi cisti snijeg. Nema kaosa u prometu kao u hr. Meni je muz na cesti 4 dana u tjednu s kamioncekom na straznji pogon pa se radi normalno.. Mi smo (juzna Manitoba) ove zime imali 3 jaca blizzarda i prek pol metra snijega pa se zivot u roku 24h vrati u normalu. Ako sam ja, idiot zesci za vozit, polozila road test usred Januara, onda vjerujte mi svatko moze. Dana s temp ispod -30 u ove 2 zime sto smo tu smo imali na prste razbroj se. Moj auto nema block heater i nije garaziran pa je djubre upalilo svako jutro. Ljudi pretjeruju. Ako niste momozice koje odu u hibernaciju cim je temp ispod +20, kanadska zima uopce nije takav bauk. Lakse podnesem suhih i suncanih -30 tu nego odvratno vlaznih -5 u Zg.
Kontemplirali smo selit za Maritimes zbog reljefa i blizine Eu, al smo odustali zbog klime.
Znam; nismo svi isti, al nama osobno klimatski ova ledena prerija pase puuuuno bolje od iceg vlaznijeg. Jedino (izuzev ravnice aka Vojvodine na steroidima) sto mi malo smeta je sto sve lista tek u Maju dok je Europa zelena vec pocetkom Aprila ; al boze moj... No zimski mjeseci su mi milina. Zbilja jesu. Je hladno, al osim par pahulja tu i tam je potpuno suho!
A i dani su zeru duzi zbog geografskog polozaja.
Mi smo zbilja u pripizdini sto bi se reklo (ispod 10k stanovnika) al smo definitivno odlucili ne mrdat odavde u skorije vrijeme.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 07:50   #2588
A sto se tice Maritimes, prije nego svi skocite o njihovoj ekonomiji - ja sam u childacare, certified, i doslovno mi se nemre desit da sam bez posla; ak nis drugo uvijek mogu imati home daycare. Muz trenutno ima bread delivery business na T1, i nismo vezani lokacijom; moze kupiti "rutu" bilo gdje u Ca. Mi smo relativno okej i fluktuacija oil i to ne utjece direkt na nas. Mi smo u Ca dosli ostati i zivjeti i odgojiti decu Kanadjane, a ne zaradit pare. Nama osobno nije bitno sto netko s istim poslom u Ab ili On ili Bc ima 5 - 10$ vise po satu, bitno nam je sto nam dijete npr odrasta u skoro pa potpuno crime free sredini. Mjesecno izvjesce lokakne policijkske postajen zgleda otprike ovak "dobili smo poziv da se netko napio i dere se na parkiralistu" �� nadju mob na cesti i odnesu ga na muriju. I tak. Jebes mi sve ako to nije zdrava sredina za odgojit decu.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:11   #2589
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Nema kandasku (biransku) plaću u Srbiji.
Radi kao freelancer preko neta.
Rekao je da ima Business u Britaniji, nađi di to spominje ikakve freelancere ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:01   #2590
Moj sin je inženjer geologije, najesen upisuje magistarski, hidrogeologija.
Pomalo čita o poslovima u Canadi.
Da li neko od vas zna nešto više o toj struci tamo, i kako kotira.
Iz BiH je, ali ima hr papire.

Hvala.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:04   #2591
Quote:
BobyThePolicman kaže: Pogledaj post
Cesto se i ovdi po forumu iz nekog razloga "s visoka" gleda na one koje odluce sletit u Vancouver.
Mislim da je tu pitanje kakav si tip. Nekome je svejedno di ce zivit, moze bit super sretan i zadoboljan u gradicu u Saskatchewanu koji je ko iz serije Fargo. Meni je jasno da su u Vancouveru nekretnine abnormalno skupe i da je zivot generalno skuplji, i da je tu jos i sto se mentaliteta ljudi tice Vancouver freeze, ko sto se govori i za Seattle, ali sve je relativno.
Prije nego sto sam posjetila Vancouver i BC opcenito, Europa mi je bila top. Nakon sto sam dozivjela tu divljinu iz prve ruke, ne mogu prestati misliti o Vancouveru ko idealnom mjestu za zivot. To je jednostavno magnetizam koji ili osjecas ili ne.

Ja sam u post-ITA fazi Express Entrya, prosla lijecnicki, cekamo Background Check. Muz i ja jos pregovaramo hocemo li u Vancouver ili Toronto. S jedne strane Toronto ima ocite prednosti, al srce hoce na zapad.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:10   #2592
Vancouver jest jedan od onih gradova koji su lijepi, uredni ali tako je sterilan i bez duse. Ljudi su...nauceno ljubazni ali nepristupacni. U svom mjehuricu.

Mjesto idealno za one koji ce rintati pon-petak a onda uzeti svoj big truck i u planine.

Klosarska elegancija.

Ne znam, nije mi bas sjeo ali daleko od toga da generalno nije ugodan za zivot.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:00   #2593
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Moj sin je inženjer geologije, najesen upisuje magistarski, hidrogeologija.
Pomalo čita o poslovima u Canadi.
Da li neko od vas zna nešto više o toj struci tamo, i kako kotira.
Iz BiH je, ali ima hr papire.

Hvala.
Na posao u struci može zaboravit. Ali ako hoce šljakati, tu ce vec nešto naci.
Ares1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:50   #2594
Quote:
Ares1 kaže: Pogledaj post
Na posao u struci može zaboravit. Ali ako hoce šljakati, tu ce vec nešto naci.
Ja sam svoj ing. posao u elektrotehnici tamo radio. Tako da ne znam o čemu pričaš. Ako dečko negdje stekne nekog prepoznatljivog iskustva u nekoj poznatoj EU firmi tipa http://www.geolog.com/ u kojoj ima naših ljudi.

Itekako će biti zanimljiv kanadskim poslodavcima i priznati će mu se škola kao i struka. Oni mogu imati sumnje u hrvatske firme i hrvatsko radno iskustvo, ali ako si radio za neke poznate i etablirane europske firme, nemaš problema.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:29   #2595
Ako si u nekoj dobroj i poznatoj EU firmi, zašto bi odlazio?
Mislim nekako nemam dojam da odlaze ljudi koji imaju dobre poslove.
Ares1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:01   #2596
Quote:
Ares1 kaže: Pogledaj post
Ako si u nekoj dobroj i poznatoj EU firmi, zašto bi odlazio?
Mislim nekako nemam dojam da odlaze ljudi koji imaju dobre poslove.
Zato jer je još bolje? Ako ti misliš da je Europa neki vrhunac, debelo se varaš.

Itekako se varaš. Naših ima posvuda. I to u velikim i jakim firmama. Problem je što nisu eksponirani već se reklamiraju samo ove "Muje i Hase" što rade neke lijeve poslove po vani. Ispada da smo nacija nekih trećezemljaša koji nisu za ništa drugo nego za debilne i servilne poslove(iako bi se i o tome dalo).
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:49   #2597
Quote:
Ares1 kaže: Pogledaj post
Na posao u struci može zaboravit. Ali ako hoce šljakati, tu ce vec nešto naci.
Stvarno lupetaš.

Hidrogeologija i geologija su uvijek traženi. Ja sam radio 4 i pol godine kao environmental consultant, baš za hidrogeologe ima posla. Netko tko se super razumije u kemiju tla i stijena, podzemnih voda i toksikologiju, može pucati ili na environmental poslove ili možda čak i za naftne i rudarske kompanije. Problem će biti naći prvi posao, ali ni ja nisam imao iskustva u toj struci, pa sam se zaposlio u najvećoj inženjerskoj tvrtci u Kanadi. Treba biti ambiciozan i uporan, i ne polagati previše računa na resume i cover letters.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:55   #2598
Ocito su nasi faksevi jako cjenjeni vani, samo mi koji smo ga zavrsili nismo toga svjesni.Eto, ja zavrsio RGNf i znam da nakon njega covjek ne nauci nista pametno vezano za sadasnju struku, i znam kako je kolegama geolozima. Dapace, to se promatra kao 'naj gori' odabir na nasem faksu.
I ako su odlican u svom poslu, posla za tebe ce biti svuda, problem je, sto nakon naseg faksa definitivno nisi.
Poslao sam ja jako puno prijava generalno za rudarstvo u kanadi, i vidi vraga, ne zanima ih bas osoba bez iskustva. Mene je isto iznenadilo, zasto ne zele uzeti osobu bez iskustva pa te oni poducavati...
Ares1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:16   #2599
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Klosarska elegancija.

Ne znam, nije mi bas sjeo ali daleko od toga da generalno nije ugodan za zivot.

Na sto si mislila kad si rekla 'klosarska elegancija'?

Odlicno si opisala grad u dvije recenice. Bas bi voljela cuti jos utisaka.
I ovo 'generalno ugodan za zivot' mislis li u odnosu na ostatak Kanade, svijeta?
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:30   #2600
Quote:
Ares1 kaže: Pogledaj post
Ako si u nekoj dobroj i poznatoj EU firmi, zašto bi odlazio?
Mislim nekako nemam dojam da odlaze ljudi koji imaju dobre poslove.
Zbog politike? Opceg porasta generalnog desnicarstva (mene kao zenu i majku zenskog djeteta doslovno prestravljuje ono sto se odigrava ne samo u hr nego sjetimo se poljske i crnog petka). Prilicne nestabilnosti unutar EU (Brexit, odbacivanje Eura nekih clanica), porast terorizma, itd.
Neke ljude takve stvari ne diraju puno, zatvore se u mikrosvemir i skroz im je svejedno sto se dogadja dva kvarta dalje. Ja bas i nemrem takve stvari izignorirati. Nema tog posla ili tih primanja koja bi me zadrzala u drzavi poput npr Poljske.
Kanada je po tim pitanjima jos uvijek puno puno stabilnija.

I da, odlaze ljudi i sa dobrim poslovima. Osim sebe imam preko nekoliko primjera u svojoj sredini. I svi smo otisli trajno i na outland PR. Ostavili sigurne poslove sa solidnim primanjima. Neki su imali dobrostojece firme pa su ih prodali. Ima nas od svud, hr, srbija, brazil, filipini, rusija, j. korea, pa osjetno i iz njemacke (doduse uglavnom istocne). Imam kolegicu koja je Amsterdam zamijenila prerijom.
Zbilja ne odlaze samo oni koji su bez posla ili na minimalcu.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.