Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 11:31   #741
TSH mi je 1.93, baš sam happy!
Inače ga nisam trebala provjeravat do srpnja, ali mi je dr opće prakse uz krvnu sliku provjerila i TSH.

Nego, ima li veze godišnje doba s hormonima štitnjače? Otkad mi se pojavila sumnja na bolest, primijetila sam da mi je zimi nekako puno gore, lošije se osjećam i baš me izrazito muče simptomi
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:39   #742
Lako moguce i to je kao i gotovo sve kod stitnjace individualno

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 12:49   #743
Quote:
Eta-Carinae kaže: Pogledaj post
TSH mi je 1.93, baš sam happy!
Inače ga nisam trebala provjeravat do srpnja, ali mi je dr opće prakse uz krvnu sliku provjerila i TSH.

Nego, ima li veze godišnje doba s hormonima štitnjače? Otkad mi se pojavila sumnja na bolest, primijetila sam da mi je zimi nekako puno gore, lošije se osjećam i baš me izrazito muče simptomi

Za sve se smanji kondicija.
u čemu i koliko, različito . Sa pravom terapijom ide solidno, ali treba vremena za to.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:21   #744
Endokrinolozi su opazili da TSH ima dnevni i sezonski ciklus promjena.
Kod dnevnog najviši je rano ujutro, a godišnji mjeseca prosinca. Čini mi se logično: ujutro treba najviše energije za početak dana (onda raste i kortizol), a početkom zime treba više energije za ugrijavanje tijela.
Pažljivi endokrinolozi tada pacijentima vade nalaze hormona i po potrebi zimi malo podignu dozu.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:13   #745
Nakon nekoliko godina stabilnog tsh oko 2,danas dobijem nalaz da je tsh 5,a tu je naravno pospanost i nedostatak energije,a i nesto panicnih napada, i nakon toliko godina jos mi nije jasno kako naizgled mala razlika, a ja osjetim probleme.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:02   #746
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko godina stabilnog tsh oko 2,danas dobijem nalaz da je tsh 5,a tu je naravno pospanost i nedostatak energije,a i nesto panicnih napada, i nakon toliko godina jos mi nije jasno kako naizgled mala razlika, a ja osjetim probleme.
Pa nije baš mala, pogotovo ako ide izvan ref. vrijednosti.
Ja osjetim razliku već kod 1 na gore ili 0.5 na dole. Čim se počne tsh nekamo kretati, jave se simptomi,
ma, osjetim i dnevne pomake
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 02:22   #747
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Pa nije baš mala, pogotovo ako ide izvan ref. vrijednosti.
Ja osjetim razliku već kod 1 na gore ili 0.5 na dole. Čim se počne tsh nekamo kretati, jave se simptomi,
ma, osjetim i dnevne pomake
Iskusne smo u ovoj kategoriji pa osjetimo i najmanju razliku,ja sam mislila da mi je oko 3.5,vidjet cu sad kako ce me dozirati.Samo da se smanji pospanost to mi najvise smeta.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:11   #748
Dali je netko (osim Maria) uspio dovesti antitjela u dozvoljene granice? Kako? Kakvi su vam bili pokušaji?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:03   #749
Već si to ispitivala i dobila odgovore (koji ti se valjda ne sviđaju).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:13   #750
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Iskusne smo u ovoj kategoriji pa osjetimo i najmanju razliku,ja sam mislila da mi je oko 3.5,vidjet cu sad kako ce me dozirati.Samo da se smanji pospanost to mi najvise smeta.
Te razlike u TSH u donjem dijelu su puno značajnije nego u gornjem dijelu. Ne znam kako se to točno zove u matematici, linearno ili slično.
Npr. skok TSH od npr 2,0 na 4,0 je jednako značajan i veliki kao skok od npr. 4.5 na 8. Ili npr od 9 na 14....
Govorim o vrijednosti razlike, odnosno skoka, ne o samoj vrijednosti TSH.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:09   #751
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Te razlike u TSH u donjem dijelu su puno značajnije nego u gornjem dijelu. Ne znam kako se to točno zove u matematici, linearno ili slično.
Npr. skok TSH od npr 2,0 na 4,0 je jednako značajan i veliki kao skok od npr. 4.5 na 8. Ili npr od 9 na 14....
Govorim o vrijednosti razlike, odnosno skoka, ne o samoj vrijednosti TSH.
Meni se čini u vezi ovog što spominješ, da se vrijednost skoka mjeri sa vrijednošču tsh. Nije isto, ako tsh ide od 1 na 3 ili od 3-5/6. U oba primjera skoči za 2 enote, ali razlika u značenju je minimalna, u odnosu na vrijednosti iznada ref.granica.



a jesam sve fino skockala
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:42   #752
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Meni se čini u vezi ovog što spominješ, da se vrijednost skoka mjeri sa vrijednošču tsh. Nije isto, ako tsh ide od 1 na 3 ili od 3-5/6. U oba primjera skoči za 2 enote, ali razlika u značenju je minimalna, u odnosu na vrijednosti iznada ref.granica.



a jesam sve fino skockala

Tako neko... meni se čini da bi skok TSH sa npr. 1,0 na 5.5 opisao kao veće pogoršanje rada štitnjače nego npr. skok od 8.0 na 17. Hoću reći ključnija promjena se je dogodila u prvom nego u drugom slučaju. Naravno da kod TSH od 17 štitnjača slabija radi nego kod TSH od 5, već mislim da kod donjih referentnih vrijednosti, svaka razlika je značajnija nego kod gornjih. Dakle govorim o značaju razlike TSH u odnosu na prijašnje mjerenje, a time i djelovanja terapije odnosno postotak pogoršanja ili poboljšanja rada štitnjače.

Npr. pacijent će osjetiti puno veću RAZLIKU U SIMPTOMIMA skoka TSH sa npr 2 na 5 nego RAZLIKU U SIMPTOMIMA sa npr 8 na 18
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:02   #753
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Tako neko... meni se čini da bi skok TSH sa npr. 1,0 na 5.5 opisao kao veće pogoršanje rada štitnjače nego npr. skok od 8.0 na 17. Hoću reći ključnija promjena se je dogodila u prvom nego u drugom slučaju. Naravno da kod TSH od 17 štitnjača slabija radi nego kod TSH od 5, već mislim da kod donjih referentnih vrijednosti, svaka razlika je značajnija nego kod gornjih. Dakle govorim o značaju razlike TSH u odnosu na prijašnje mjerenje, a time i djelovanja terapije odnosno postotak pogoršanja ili poboljšanja rada štitnjače.

Npr. pacijent će osjetiti puno veću RAZLIKU U SIMPTOMIMA skoka TSH sa npr 2 na 5 nego RAZLIKU U SIMPTOMIMA sa npr 8 na 18
U principu sve točno, jer sve što je izvan ref. granica nije u redu. obično se simptomi malo iznad dosta osjete, opet individualno. Meni je tsh 20 ipak bio puno teži nego 4.8 (iznad ref.).
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:07   #754
Bome mene su bili moji nalazi iznenadili jer ja uopće nisam skontala da mi je doza preniska, a ono tsh došao 8 i nešto (al zato itekako osjetim kad mi ode na donju granicu ref. vrijednosti). Ok, ja sam tada imala i gro drugih puno ozbiljnijih tegoba tako da vjerojatno nisam primjetila zbog toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:08   #755
Bome mene su bili moji nalazi iznenadili jer ja uopće nisam skontala da mi je doza preniska, a ono tsh došao 8 i nešto (al zato itekako osjetim kad mi ode na donju granicu ref. vrijednosti). Ok, ja sam tada imala i gro drugih puno ozbiljnijih tegoba tako da vjerojatno nisam primjetila zbog toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:13   #756
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Sigurno se o tome već pisalo, ali ne uspijevam naći...zanima me zašto nama autoimunima jednostavno ne izvade štitnjaču?
pa evo, iz iskustva ti mogu reći da možeš biti sretna što ti ju (još) nisu izvadili. konkretno, moj je najveći problem metabolizam i debljanje. imala sam /imam hashimotov tireoiditis.

kad sam imala štitnjaču i počela piti euthyrox, smršavila sam dosta jer je otišlo sve što nije bilo vezano uz količinu hrane koju jedem. onda sam nakon 2 god vadila štitnjaču zbog karcinoma. to je bilo 2010. nakon operacije mjesec dana ne smiješ piti lijek. tu sam se udebljala dosta i od tog dana više ne mogu smršaviti, a pijem 175 mikrograma.

Spomenut ću i da sam svaki dan provodila vani, vozila bicikl 20+km, jela jogurtiće i pizde materine. Nada, niente, nula, zero. Nešto sitno da se ponadaš i prva sljedeća menga zajebe sve.

Nemoj si to htjet.
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:19   #757
Kad smo kod toga, molim vas, ako je netko s hashimotom uspio smršaviti nek podijeli sa mnom način prehrane/vježbanja.

Vjerujem da znate koliko frustrira kad znate da jedete manje od drugih a najdeblji ste.

Prije 2 god sam prešla na LCHF način prehrane i skinula 10 kila. Sad ko da sam postala imuna na to i dalje ne ide, a trebala bi jos 10.
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:35   #758
Cure jel vama euthyrox utjece na snizavanje tlaka? Tek sam ga pocela piti i jucer i danas mi se nenormalno vrti. Inace imam uvijek nizi tlak pa ne znam jel da ovo pripisem lijeku ili je od ovog blentavog vremena vani
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:09   #759
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
Cure jel vama euthyrox utjece na snizavanje tlaka? Tek sam ga pocela piti i jucer i danas mi se nenormalno vrti. Inace imam uvijek nizi tlak pa ne znam jel da ovo pripisem lijeku ili je od ovog blentavog vremena vani
Prije zbog vremena ili ti je tsh visok, pa zbog toga.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:31   #760
Vjerojatno onda od vremena, ali tko pita ne skita bas se pogodilo sa pocetkom pijenja pa sam se zato zabrinula. Hvala
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.