Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 18:59   #1
iPhone 6S, HTC 10, Samsung 7/7 Edge ili?

Uzimam nekaj novo pa mi je izbor pao na ove mobitele ali ako netko ima nekakav prijedlog dapace..
Do sad sam bio na androidu ali mi nije pod mus.
Koje su prednosti a koji nedostaci ovih modela?
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:44   #2
ajfon je ajfon. prošlogodišnji model i još uvijek dobrodržeći, sigurni updateovi os-a slijedećih više godina, stabilan sustav, bez agresivnih reklama od kojih pate neki nepažljiviji korisnici androida. uzmi od barem 32 GB jer nema dodatnu pohranu u vidu sd kartice.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 20:16   #3
Samsung S7 je najkompletniji uređaj prošle godinje, HTC10 odmah iza, za nijansu lošija baterija ali metalno kućište (samsung ima staklo) te stereo zvučnici što nijedan od ova dva nemaju. Iphone je već stariji uređaj, iako i dalje dobar i odlično drže cijenu ali ograničen je u mnogim stvarima, pogotovo kada je netko navikao na prilagođavanje uređaja sebi, a ne Appleu

Moja preporuka bi bila na S7 jer je odlično izbalansiran, sa najboljom kamerom, baterijom i ekranom od ova 3.

Eventualno bi u izbor ušli još Huawei Mate 8/9, OnePlus 3/T.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:18   #4
Iskreno kos HTC-a mi je glupo jer se jako vide ostecenja tog metalnog kucista,pod mus moram nekakvu masku uzimat.
Samsung mi se cini ok,edge bi izbjego jer sam dosta nespretan pa da me pukne ekran nakon 2 dana
A ajfon me golica jer ga nisam nikad imo a jedina mozda kocnica mi je ta da je star vec godinu dana al sta ja znam.. Bas sam razmisljo jucer o tom prilagodavanju,najvise kaj ja prilagodim svij G3 je slika na pozadini,ostalo je sve kak je taj da nisam neki freak po tom pitanju..
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 17:14   #5
Ne mora te brinuti sto je iPhone star godinu ( i pol ) dana, on je uvijek fluidan, brz i stabilan.. jedino obavezno trazi sa 32 GB memorije, ako ce te zivcirati iTunes ima jos programcica s kojima se nesto moze prebaciti na njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:49   #6
Kaj je stvarno taj Itunes toliko kompliciran?
Kaj na kraju nudi android a ios ne? Posto nisam nikad bio na iosu strah me da se ne razocaram. Ovo kak je i receno, Htc 10 ili S7 to su sad nijanse, slatke brige..
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 01:01   #7
nije princip kao prebacivanje podataka sa kompa na usb npr. nego trebaš sinkronizirati pa on učitava u mobitel, meni je to sve gnjavaža, a i što se tiče video sadržaja ne podržava dosta formata al se i to da riješiti..

meni to nije bitno jer mobitel koristim za pozive, poruke, društene mreže i net, ne slušam muziku osim na youtubeu, ne igram igrice i sl. pa me briga... slike na mobitel prebacim preko copy trans programa..

meni je bitno što mobitel već preko godine dana radi kao i prvog dana, znači fluidno i nije se zbrejkao apsolutno nikada, a ja imam 5s koji je izašao 2013. tak da ono, nemamo o čemu pričati uopće.. mobitel savršeno radi na softweru koji pokreće najnoviji iPhone 7, jedino malo sporije otvara aplikacije kad ih izbaciš iz ram memorije..

da kupujem nešto novo prije samsunga i htc-a bi gledao huawei, P9 ili najnoviji P10 uz Honor 8 jer rade na vlastitom procesoru i imaju vrlo ispeglan softwer.. i manje se kvare, samsung je vrlo precijenjen i tek S serija opravdava svoje novce..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 01:16   #8
Nije kompliciran, no recimo ako imaš glazbu na telefonu (ili kartici) nećeš ju moći staviti na uređaj bez uključivanja itunesa. Eh da, nema sd karticu pa je memorija koju ljudi popunjavaju muzikom, fotkama, videom ili navigacijom vrlo ograničena.

Nema tu nekih ogromnih razlika, služe za pozive i poruke i jedan i drugi, manje više aplikacije i igre su iste. Ono što je razlika je dosta bolje rješenje cloud backup i restorea kod iOS-a, iOS puno duže dobiva ažuriranja.

Pa ako te zanima taj iOS toliko, nije greška sad uzet iPhone pa ako ti se ne sviđa prodaš i za tu lovu lako uzmeš S7 novi na njuškalu.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:05   #9
A recimo Huawei Mate 9 ili P 10?
Jel to vrijedi kaj?
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:22   #10
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A recimo Huawei Mate 9 ili P 10?
Jel to vrijedi kaj?
Mate 9 je zvijer. Odlična baterija, velik ekran, dobra kamera, brz, fluidan...
Ako ti je 5,9 incha previše P10 je sličan, ali s manjim ekranom

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:26   #11
Slušaj Deenu,Mate 9 je čudovište
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:54   #12
Quote:
bubimir13 kaže: Pogledaj post
Nije kompliciran, no recimo ako imaš glazbu na telefonu (ili kartici) nećeš ju moći staviti na uređaj bez uključivanja itunesa. Eh da, nema sd karticu pa je memorija koju ljudi popunjavaju muzikom, fotkama, videom ili navigacijom vrlo ograničena.
Ne treba itunes možeš sa ovime:



Možeš i fotke i video držati na tome da ne zauzima memoriju telefona.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:12   #13
Quote:
Wodoo kaže: Pogledaj post
Slušaj Deenu,Mate 9 je čudovište
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Mate 9 je zvijer. Odlična baterija, velik ekran, dobra kamera, brz, fluidan...
Ako ti je 5,9 incha previše P10 je sličan, ali s manjim ekranom

From Huawei MHA-L29
Jel ima koja razlika između Mate 9 i P 10(osim veličine ekrana)? Jel postoji neki novitet na P10? I čitam malo dosta je slaba rezolucija ekrana na tim huweima, kako to?

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne treba itunes možeš sa ovime:




Možeš i fotke i video držati na tome da ne zauzima memoriju telefona.
A kolko to čudo košta?
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:52   #14
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
A kolko to čudo košta?
Oko 10 $ + kartica.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:46   #15
P10 dolazi u više boja i Plus model ima poboljšanu kameru i rezoluciju u odnosu na standardni p10.

Mate 9 ima veliki ekran pa se smanjenom rezolucijom kompenzira učinak na trajanje baterije.

Ako ne planiraš koristiti VR ta rezolucija ti praktički niš ne znači, dovoljno je oštar i FHD zaslon.

Uglavnom p10 je šminka ali je zapravo Mate 9 u malom. P10 plus je druga priča.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:36   #16
Upravo se dvoumim izmedju navedenih modela jer mi je glavni faktor da je mobitel fluidan. Trenutno imam LG G3 i strašno zna sjeckat. Najbitnija mi je kamera i društvene mreže, e sad ne znam kakva je selfie kamera na Iphone-u 6S posto je u 4:3 formatu pa mi je to malo nezgodno.
Gledao sam izlozbene primjerke ovih mobitela i s7 edge je dobar ali bojim se tog stakla jer kad tad ako mi ispane ode sve, a navodno ke zamjena istog skupa. HTC me opet ne privlaci, prije bih uzeo Mate 9 ili P10.
Jednostavno imam tu dilemu. Ili cu pricekati LG G6 pa da vidim sto oni nude.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:23   #17
Uzmi P10 i miran si jer su Huawei u zadnje vrijeme jako dobri, fluidni, redovita ažuriranja i odličan omjer cijene i kvalitete.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 07:56   #18
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Iskreno kos HTC-a mi je glupo jer se jako vide ostecenja tog metalnog kucista,pod mus moram nekakvu masku uzimat.
Samsung mi se cini ok,edge bi izbjego jer sam dosta nespretan pa da me pukne ekran nakon 2 dana
A ajfon me golica jer ga nisam nikad imo a jedina mozda kocnica mi je ta da je star vec godinu dana al sta ja znam.. Bas sam razmisljo jucer o tom prilagodavanju,najvise kaj ja prilagodim svij G3 je slika na pozadini,ostalo je sve kak je taj da nisam neki freak po tom pitanju..
Sada nude i 2 godine osiguranja od loma ekrana kod Samsunga. Ja sam u istoj dilemi jer Edge modeli su posebni.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:15   #19
Huawei P 10 djeluje dobro(malo vuče na Iphone) ali ima puno mesa oko ekrana. Mob je velik kao moj G3 a razlika u ekranima je 5,5 naprema 5,1 što mi je smiješno. Dok Mate 9 je pak glomazan i moraš imat posebnu torbu za njega.
Budem pričekao sad da dođe taj G6(pošto sam fanboy LG-a) pa ćemo vidjet kako taj izgleda i radi. Oduvijek sam imao LG i stvarno nikad problema nisam imo s njima.
Gledo sam usporedbe recimo P10 i S7 i Huawei je brži i responzivniji. A pošto nisam neki ljubitelj Samsunga nekak sam sve dalje od njega. Možda, ali samo možda, bi uletio u taj S8 čito jer zgleda brutalno al opet je tu doza straha da mi ne pukne kad ga kvrcnem negdje o stol..
Lakše sam stan kupio nego mobitel...
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:57   #20
Ja isto koristim LG G3 vec bi ga trebalo mijenjat jer dosta je i baterija oslabila.
Uglavnom gledao sam bas jucer recenziju na youtube i neki kazu da je brz i sve to, ali kao da je kamera opet bolja u Samsunga S7/edge. Jedino bi ga kupio da je jeftiniji od S7 edge, ali ne vjerujem jer ovi iz Santa Domenice su rekli da ce dodatno pojeftiniti kad izadje S8 na trziste negdje za dva tjedna. Pa cu definitivno jos pricekati.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
HariHari1990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.