Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 10:35   #1041
Tipkala sam na brzinu. Duda se ne preporuča zbog hvata bradavice, ali i zbog navlačenja mlijeka, pogotovo u skokovima. Moj dudu odbija, osim u vožnji, valjda je svjestan da mu ne mogu uvaliti sisu. I to mu dam samo ako plače, ubiti, brzo ju frkne van.
Glo is offline  
Old 25.04.2017., 10:54   #1042
Jes, bila sam u pravo sto se tice tockica, ajde da i ja nesto ipak znam ��
Izvješće. Rekli su na viziti (bilo ih 12 ) da ak se danas ne pokrene da se razmišlja o indukciji sutra. Ako sve bude ok kada nije isključena
I poslije sam vidjela da mi je cep ispao
šminkerica91 is offline  
Old 25.04.2017., 11:00   #1043
Quote:
šminkerica91 kaže: Pogledaj post
Jes, bila sam u pravo sto se tice tockica, ajde da i ja nesto ipak znam ��
Izvješće. Rekli su na viziti (bilo ih 12 ) da ak se danas ne pokrene da se razmišlja o indukciji sutra. Ako sve bude ok kada nije isključena
I poslije sam vidjela da mi je cep ispao
Samo 12

Sretno i nadam se da ce curica sama odluciti krenuti
leptir7 is offline  
Old 25.04.2017., 11:26   #1044
Nyameria ja sam to dobila u prvoj trudnoći najprije na malom prstu...ja to kopala, stiskala, krv šikljala, pa se usrala i otišla dermatologu i to mi sa nekom sondom sanirala, rekla mi da je u trudnoći normalno da se to pojavljuje po cijelom tijelu i tako mi se pojavilo još par točkica...a u ovoj trudnoći ih ne mogu ni izbrojiti...sva sam u crvenim točkicama...po trbuhu najviše...imam 2,3 i na cicama, možda danas i koja više

Bebano čestitam!!!!

zatvor....nikad ga nemam a u ovoj t ko što sam rekla, suze u očima, bol, pritisak, hitna ne pomaže nikakva alternativa tipa magnezija, donata, sljiva, kompota, juha, probiotika, zelenjave pa čak ni prolax čepići, portalak donekle omekša ali onaj prvi kamen mora ispasti stiskanjem...svaki, ali svaki put imam osjećaj da bi prije mogla beba izaći nego ta gromada unutra...i uvijek krv , valjda od silnog naprezanja sve popuca nutra...

ovaj tjedan ujutro jedem to laneno sjemenje u fortiji ili bilo čemu tekućem (bioaktiv, acidofil, jefir) i nešto ko da malo djeluje...bar mi je probava mrvicu brza pa se valjda ne stigne toliko stvrdnuti....viditi ćemo koliko će trajati...

ukratko, hranim se cijelu trudnoću ko da se spremam na kolonoskopiju svaki dan...samo bezuspješno...
marta- is offline  
Old 25.04.2017., 12:00   #1045
Dobro jutro!
Evo moje iskustvo s probavom...otkak znam za sebe imam užas probleme, zatvor po nekoliko dana..
Ali prije trudnoće još sam krenula sa smoothiem u koji svaki dan stavim žlicu zobenih mekinja,žlicu lanenih sjemenki i žlicu chia sjemenki i onda po želji još voća i to sve dobro izmiksam... meni je od onda probava ko sat..ujutro me probudi jer moram na wc 😂😂
Ali jedem to svako jutro obavezno;neidem nigdje bez sjemenki i smothie makera..
Inače su mi te sjemenke odvratne ali zakamufliram ih u voću i izmiksam u prah pa ih ni ne skuzim..eto možda nekom pomogne

Poslano sa mog GT-I9515 koristeći Tapatalk
keka1v is offline  
Old 25.04.2017., 12:20   #1046
a baš to, nisu fine te mekinje ali kad nema druge opcije proguta se...ja prije ne bi to ni za sve pare probala, jer nije bilo potrebe, a sada gutam taj lan a razmišljam o carskom mesu
kupila jučer neki kruh u lidlu s chia...tako je odvratan i kiseli da je to nevjerojatno, ali evo jedem ga...što ću...nadam se da ću se opet pretvoriti u sebe nakon poroda, poznatog posranka
marta- is offline  
Old 25.04.2017., 12:40   #1047
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
I ja mislim doma koristiti samo blazinice sa vodom, ali sam čula da sestre znaju negodovat i neke i odbijaju prati sa njima jer im je kao komplikacija i da zahtjevaju baš vlažne maramice.
Ako je tako imate u dm-u water wipes ili tako nešto - izgledaju kao svake vlažne, ali sadrže samo vodu i malo voćnog ekstrakta (99% voda).
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 25.04.2017., 12:42   #1048
Evo nas dvije u 33 tjednu <3

I još uvijek mislim da se nije okrenula naglavačke nego da je ima po svuda

charmed84 is offline  
Old 25.04.2017., 12:48   #1049
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Dobijem mail od moje trudničke aplikacije s linkom na natural childbirth. I kliknem očekujući metode disanja, masažu leđa u trudovima i sl. kad ono porod doma uz zorni prikaz vaginlnog pregleda, prokidanja vodenjaka i slično... Ugl, vidjela sam ja to već uživo iz te perspektive (a i proživjela iz druge) al kad se žena počela grčit od bolova mene je ulovio napadaj panike (posljedica mog PTSPa od prošlog poroda)

Tako da sad tražim tehnike meditacije kao pripremu za porod...ako tko ima kakvu ideju - slušam
Ajme, pa kako ti je baš to uletilo

Ja pogledala hrpu filmića i na nijednom prokidanje vodenjaka, uglavnom sve izgleda idilično, namaču se žene u vodi, malo uzdahnu i beba je već u naručju :klap:

Mislim da ako upišeš u jutjub hypnobirth izletit će ti hrpa toga. Nisam se još upuštala u to, ali kao planiram poslušat nekad prije poroda kako zvuči
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 25.04.2017., 12:49   #1050
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Evo nas dvije u 33 tjednu <3

I još uvijek mislim da se nije okrenula naglavačke nego da je ima po svuda

meni se isto čini da je svuda...trenutno mislim da radi špagu...nema drugog objašnjenja za ove udarne točke
i da, baš ti je super trbuh..
marta- is offline  
Old 25.04.2017., 12:54   #1051
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Stavim. Od kćerke onu stepenicu za penjanje na šolju ili umivaonik.


Ali opet mi nekako teško, i imam osjećaj da ću se previše napregnuti i da ću se poroditi
Koristimo istu stoličicu

Nažalost imam suprotan problem i nemam što pametno preporučiti osim magnezija i vlaknaste prehrane, tekućine itd. Sve ostale tehnike što znam osim "olakšanja" potiču i porod, pa su no - no...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 25.04.2017., 12:56   #1052
Prokidanje vodenjaka nije nist strasno. Ovdje nabiju nesto sitno na prst na kojem ima mala iglica i izvrse pregled kao kad te gledaju kolko si otvorena. Bocnu vodenjak i samo osjetis vrucu vodu ispod sebe. Nist posebno,ja mislila to boli.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 25.04.2017., 13:25   #1053
Pozdrav ženske...
bili jutros s malom na testiranju u školi...sve super proslo,mala je odusevljena skolom

Uglavnom onda smo otisi malo do magic baby-a pa se ja zagrijala za nova kolica ...konkretno muaxi cosi stella al jos cu vidjeti pošto imam od prije quenny speedy al me živcira što su ooogromna... imam jos vremena....inace sad ne kupujem nista jer imam vise manje svu opremu pa me valjda zato opralo za novim kolicima

i da... svakog 10.u mjesecu u avenue mallu magic baby ima 15% posto na sve osim na STOKKE ako nekome zatreba

Zadnje uređivanje -Aya- : 25.04.2017. at 13:48.
-Aya- is offline  
Old 25.04.2017., 13:33   #1054
Quote:
ellees kaže: Pogledaj post
Prokidanje vodenjaka nije nist strasno. Ovdje nabiju nesto sitno na prst na kojem ima mala iglica i izvrse pregled kao kad te gledaju kolko si otvorena. Bocnu vodenjak i samo osjetis vrucu vodu ispod sebe. Nist posebno,ja mislila to boli.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Nisam nikad razmišljala o tome da bi bolilo, samo nije nešto što često vidiš u kućnim porodima, uglavnom žene koje ostanu doma žele da sve ide "svojim tokom". Neobično je, zato sam spomenula

Sad sam se sjetila kako sam dugo mislila da porod ni ne može započeti bez da pukne vodenjak jer u svim američkim filmovima koje sam vidjela kao klinka porod počinje tako da ti vodenjak pukne nasred dućana ili slično i onda počinje strka Plus deranje i trganje šake birthpartneru, naravno
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 25.04.2017., 13:51   #1055
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Evo nas dvije u 33 tjednu <3

I još uvijek mislim da se nije okrenula naglavačke nego da je ima po svuda

Kako ti je lijepa busica! Sva si nekako slang!
Ovo iza na zidu su naljepnice ili je crtano.
Malo Sunce is offline  
Old 25.04.2017., 14:00   #1056
Quote:
ellees kaže: Pogledaj post
Prokidanje vodenjaka nije nist strasno. Ovdje nabiju nesto sitno na prst na kojem ima mala iglica i izvrse pregled kao kad te gledaju kolko si otvorena. Bocnu vodenjak i samo osjetis vrucu vodu ispod sebe. Nist posebno,ja mislila to boli.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Prokidanje stvarno ne boli, osim ako slučajno zapne s instrumentom za cerviks (što se dogodi ako je žena nemirna u tom trenutku). Doduše, Ellees kad to opiše ne zvuči mi baš tak bezazleno. Kod nas se amniotomija ne vrši sa malom iglicom na prstu nego s instrumentom koji je najsličniji igli za pletenje.

Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Evo nas dvije u 33 tjednu <3

I još uvijek mislim da se nije okrenula naglavačke nego da je ima po svuda

Manekenka
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 25.04.2017., 14:17   #1057
Ovdje se ne radi takvom iglom. Meni vise lici na minijaturni kondom koji se navuce na vrh prsta,ima skroz sitnu iglicu,i onda babica probije vodenjak s tim. Mene su vise bolili pregledi kad su gledali kolko sam otvorena,to me rasturalo

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 25.04.2017., 14:20   #1058
CHARMED divna ti je buša
-Aya- is offline  
Old 25.04.2017., 14:23   #1059
Charmed drob ti je diiiiiiiivan

Kako mi je zao citat vas s problemima sa zatvorom, ja idem 3 puta dnevno - ali stvarno jedem toliko puno vlakana, sjemenki, voca i povrca (svaki dan) vec godinama. I sta je keka rekla - probava ko urica!


Sminkerice - drzim najvece fige za svitu za kadu - joj kako bi to super bilo
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 25.04.2017., 14:36   #1060
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
Kako ti je lijepa busica! Sva si nekako slang!
Ovo iza na zidu su naljepnice ili je crtano.
Hvala curke

Ovo iza su naljepnice - lijepo mi se uklapaju u koševe za smeće koje nemam di drugdje držat, pa da ne izgleda ružno
charmed84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.