Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 19:56   #121
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
nikad je pogrešna riječ. sumnjivi su mi oni koji je zlo/rabe. a jedini način na koji možemo uspostaviti bliskost s onim drugim je, paradoksalno, jednosmjeran. iskrenost je najvažniji pojam u uspostavljanju bliskosti. najintimniji čin između dvoje ljudi. ne seks. seks je, također paradoksalno, neintiman čin. osim hedonističke, svrha mu je, uspostavljanje hijerarhije odnosa kroz igre moći. što nema previše veze s iskrenošću. ili bliskošću.

pitam sve. i spreman sam na odgovore.
Možeš li to malo pobliže opisati?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 21:44   #122
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A tu sam spomenuo samo seksualni aspekt priče

Seksualni aspekt priče je manje važan i, ajmoreć, djetinjast.
Šta je on, kada i koliko puta s kim radio mi je stvarno nebitno, osim ako ima sidu, silovao je nekoga ili ima bizarne fetiše koji meni sada ne pašu. Doslovno ta tri razloga.

Puno su važnije neke druge stvari u bivšim odnosima.
Kako su tekli, kako su završili, i ostale sitnice iz odnosa puno više kažu o osobi nego koliko je puta opalio koga.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 21:57   #123
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Možeš li to malo pobliže opisati?
malo je dosadno. i zar nije jasno po sebi? premda sam ishitreno napisao nešto o svrhovitosti. prije je riječ o spontanitetu.

edit: mislim, nisam te doživio površno i razmišljao sam o odgovoru, čak sam i napisao nešto, ali sam odustao. jer sam pomislio da je suvišno uplitati evolucionističke ili neke druge teorije u temu.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:44   #124
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Seksualni aspekt priče je manje važan i, ajmoreć, djetinjast.
Šta je on, kada i koliko puta s kim radio mi je stvarno nebitno, osim ako ima sidu, silovao je nekoga ili ima bizarne fetiše koji meni sada ne pašu. Doslovno ta tri razloga.

Puno su važnije neke druge stvari u bivšim odnosima.
Kako su tekli, kako su završili, i ostale sitnice iz odnosa puno više kažu o osobi nego koliko je puta opalio koga.
Rekao je kolega jedan, more da bidne, a ne mora da znači



Mislim, realno gledam, čak da je "osoba" jednaka kao danas, opet tijek odnosa i prekid ovisi i o osobi koju ne poznaješ(nego informacije dobiješ od partnera). Ako tome dodaš da osoba nije sasvim jednaka sada i prije 4-5 ili više godina, tu imaš još jednu varijablu. Gledam sam, osvijestio sam, u zadnjih godinu dana, recimo, neke stvari. I sad da me netko krene proučavati na temelju te zadnje veze, ili još gore, na temelju situacija prije nje

Gledam tako i prošlost nekih "svojih" osoba. Ili je bila "mlada i luda", neiskusna, naivna... Ne mislim da bih, nužno, saznao nešto što mi je fkt korisno danas
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:37   #125
Dobro, tu si donekle u pravu, ljudi se mijenjaju.

Ali ne baš toliko, valjda.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:02   #126
Meni se čini da treba naći mjeru. Ako ste previše bliski postat ćete braco i seka. Ako se lažete, nema smisla. Evo ti ilustracija. Ako kažeš svojoj ženi da je najbolja ljubavnica koju si ikada imao, prestat će se truditi. Ako joj svaki puta kažeš kako si ili otkrivaš svoje osjećaje, svoju prošlost, svoje snove... Prestat će ju/ga zanimati. Ne trebaju ti laži, nije potrebno lagati. Jedna je laž potrebna: uvjeriti partnera da mu se laže. Neznanje pokreće, istina se traži. Uobrazilja da sve znamo paralizira.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 01:11   #127
Iskrenost mi je valjda najbitnije stvar u vezi, na njoj gradim cijeli odnos. Jer ako nekome ne vjerujem toga se i klonim.

No opet neću to tjerati u krajnost sa pitanjima gdje je što radio i s kim u koliko sati koji dan. Stvarno - nije bitno.
Neću ubijati sa traženjem detalja.

Mene osobno nije niti pitao koliko sam partnera imala, ja sam pitala njega i to je bilo to.
Interesiralo me jednostavno, pa sam rekla i ja njemu. Da ne ostanem dužna
Zna da me može pitati doslovno što god želi i da ću se potruditi da mu odgovorim što bolje mogu, makar mi možda bilo malo i neugodno (imam problema s razgovaranjem općenito). Isto tako i ja znam da mogu njega pitati. Doduše ta ispitivanja smo nekako prošli na početku veze.
NotGoTArya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:28   #128
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
malo je dosadno. i zar nije jasno po sebi? premda sam ishitreno napisao nešto o svrhovitosti. prije je riječ o spontanitetu.

edit: mislim, nisam te doživio površno i razmišljao sam o odgovoru, čak sam i napisao nešto, ali sam odustao. jer sam pomislio da je suvišno uplitati evolucionističke ili neke druge teorije u temu.
Hvala što si mi odgovorio (iako nisi rekao baš ništa).

IMHO, gdje postoji hijerarhija nema ni ljubavi ni iskrenosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:51   #129
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hvala što si mi odgovorio (iako nisi rekao baš ništa).

IMHO, gdje postoji hijerarhija nema ni ljubavi ni iskrenosti.
vidiš, kako si krajnje jednostavno, za razliku od mene, sažela bitno.
već sam jednom napisao (ali ću se ponoviti) da skidanje gaća nije isto što i skidanje kože. što je jedna, od mnogih, definicija iskrenosti - one varijable koja vodi bliskosti.

bliskost je susretanje bez kože. kada se ne bojiš biti otkožen. i otkrivati intrinzično. što je derviš i smrt. recimo to tako.
o ljubavi drugi put. ovdje je južina.

edit: u pravu si. nisam ti baš bio odgovorio. jer naime smatram da sve znaš i sama. uostalom, i potvrdila si.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 02:33   #130
Quote:
Kassius Hero kaže: Pogledaj post
Nova veza je novi početak za oboje...Da li to znači da prošlost trebamo u potpunosti zaboraviti i nikad ne spominjati.Da li je temelj kvalitetne veze iskrenost o svemu pa cak i o "škakljivim" temama ili je neke stvari bolje nikad ne saznati?...Koja pitanja nikad ne bismo trebali postaviti partner-u/ici?
Pitanja koje ne bi smo trebali postaviti partneru su pitanja na koje je on odgovorio:"Ne volim bas toga da se sjecam ali ispricacu ti jednog dana kad zagrljeni budemo sjedili ispod palmi na obali mora."
A onda ti sebi odobris da I ti sacuvas za sebe jedan dio iz svog zivota na koji nisi bas ponosan/ponosna. Pa kud puklo da puklo..
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:24   #131
Mislim da je poželjno da svaki partner za sebe zadrži neke svoje tajne, posebno one na koje nije ponosan ako nemaju utjecaja na vezu. Eto, ja sam prije mm imala 2-3 avanturice, odnosno one-night stands. To je bilo onda kad sam bila solo, nikoga nisam varala, ali mislim da to nije nešto što bi mu trebala ispričati. Ne utječe na naš brak, a mogla bi izazvati bezvenzme sumnje kod njega. Isto tako, imala sam avanturu (iako sam ja bila zaljubljena u lika) s likom koji je bio u vezi. Nije nešto čime se ponosim, ali kod mene su radile emocije, kod njega samo donja glava. Sad se toga i ne sjetim, i zašto mm opterećivati time. Uostalom, mi nismo nikada ni pričali o bivšim vezama. Imali smo već neku godinu kad smo se upoznali, to je podrazumijevalo i neko iskustvo. Ali moj prethodni ljubavni život nije ni na koji način utjecao na vezu i brak s mm, od početka sam osjetila da je on taj pravi, i onog momenta kad sam ga upoznala sve što je bilo prije njega je postalo totalno nebitno, kao da se dogodilo nekome drugome, ne meni. Isto tako, ja njega nikada nisam ispitivala o bivšim vezama, šta će mi to. Znam da je imao cura i ozbiljnijih veza, ali me ne zanimaju detalji, niti se želim opterećivati time.
Da se radi o nekim bitnim stvarima za naš brak, npr., da sam ja imala ab i da je upitno hoću li moći imati djecu, mislim da takvu stvar ne bi smjela prešutjeti.
Sve u svemu, mislim da nije dobro baš sve govoriti partneru, pogotovo ako postoji mogućnost da bi ga se moglo povrijediti, a nije neka bitna informacija za zajednički život. Recimo, broj partnera prije naše veze meni je jedan totalno nebitan podatak. Što se mene tiče, mogao je biti svaku noć s drugom, i s nekoliko cura istovremeno, meni je bitno kakav je prema meni.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:51   #132
Ma vala me pitaj sta god hoces, moje je da ti odgovorim ili ne odgovorim
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:31   #133
Tužno šta je uopće potrebno raspravljati o ovom pitanju...
Ako ne mogu ući iskrena i svoja u odnos s nekim, smislenijim mi se čini samački život
U vezi sam dugi niz godina i ne mogu zamisliti ne biti iskrena s meni najvažnijom osobom
Nismo se skrivali jedno od drugog, nije bilo pitanja i tema koje se bojimo otvoriti, a i danas je tako. Teško mi je zamisliti nešto o čemu bih izbjegavala razgovarati
Svi imamo prošlost, ali ona je dio mene i ne sramim je se pa ne vidim ni razloga za kriti ju od partnera
Nisam za unakrsno ispitivanje, ali s godinama partneri razgovaraju o svemu pa mi je čudno i nepotrebno izbjegavati neke teme ne bi li nekom sačuvali ego
__________________
...to find a new freedom in a new consciousness...
Missing person is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:35   #134
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Recimo, broj partnera prije naše veze meni je jedan totalno nebitan podatak. Što se mene tiče, mogao je biti svaku noć s drugom, i s nekoliko cura istovremeno, meni je bitno kakav je prema meni.
Meni ovo nikad nije bilo jasno kod nekih zena, kad im nije uopce bitno jel njihov dragi prije bio sa hrpetinom zena.

Jednostavno ne vjerujem da se netko moze toliko okrenuti i biti meni vjeran i da sam mu ja dovoljna, a lrije ih je mijenjao kao carape. To mi nikako ne ide u glavu, ali ok svatko bira za sebe.

Mislim, naravno da je vrlo pozeljno da ima iskustva i u vezama, nesto i avanturica, sve ne to normalno, dapace. Ali jedno je ako je cijelo vrijeme ili jedan dobar dio zivota bio svaku vecer sa drugom, a drugo je ako je imao nekoliko duljih veza pa izmedju togase zalomila koja avantura, dvije, tri, pet, ali ne da je tako stalno. Velika je razlika.
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:25   #135
Mislim da je iskrenost temelj svake veze ida dvoje ljudi koji se vole trebaju moći pričai o bilo čemu i da međusobno ne trebaju imati tajne.

E sad, što se tiče pitanja - mislim da treba postavljati ona pitanja za koja smo spremni čuti i odgovore koji nam se možda neće svidjeti.
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:05   #136
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
mislim da treba postavljati ona pitanja za koja smo spremni čuti i odgovore koji nam se možda neće svidjeti.
Tko je uopće smislio ovu glupost i zašto ju svi ponavljaju kao papagaji? Znači ti ne želiš znati ako je tvoj dragi bivši ubojica ili silovatelj, jer taj odgovor nisi spremna čuti, pa bolje da ne znaš ili što?

Stvarno ne razumijem tu poantu, trebam znati samo ono s čime se mogu nositi.. ono wtf??? Naravno da želim znati sve, pa ak je glupača i ne sviđaju mi se odgovori, šupirat ću ju i bok. I noga u dupe je način za nositi se sa situacijom..

Zadnje uređivanje aaaaaaaa : 09.06.2017. at 23:44.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 09:03   #137
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post

E sad, što se tiče pitanja - mislim da treba postavljati ona pitanja za koja smo spremni čuti i odgovore koji nam se možda neće svidjeti.
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post

Stvarno ne razumijem tu poantu, trebam znati samo ono s čime se mogu nositi.. ono wtf???
meni se čini da imate male šumove u komunikaciji...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 20:59   #138
koliko sam spremna davati se u novoj vezi najbolje vidim po hrabrosti postavlljanja nekih pitanja koje najrađe i ne ne bih pitala.
kao ne mogu se nositi sa odgovorima-pa koga briga što se ne mogu nositi sa odgovorima-jer poslije ne mogu kukavički govoriti:gle,pa nisi mi to reko'.

EmiliaK
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 21:31   #139
Zanima me kakvi su kriteriji ovih koji neke stvari iz svoje prošlosti ne bi priznali partneru. Što je to što biste skrivali od njega? Je li to zbog srama ili zbog čega?

Pitam, zato što, kad razmislim o svom životu, o svojih 28 godina, stvarno se ne mogu sjetiti ničega što bih trebala skrivati od dečka. Živim normalnim životom, nisam nikad radila nikakve gluposti ni probleme, bila sam samo u ozbiljnim vezama. Naprosto nema ničega što bih trebala skrivati.

Zato me i zanima kakve to stvari vi ne želite da o vama zna osoba koju volite, s kojom ste u ozbiljnoj vezi?
Aronia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.