Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2003., 23:19   #21
mozes uzet tabletu dok je hitno, i ja uzimam nekad dok moram, al to nije lijek, kao sto vidish...vecina doktora ce ti cesto puta reci, je, to je "kronicno" il tu ste previshe osjetljivi..no fora je u tome da ni oni sami nemaju iskustvo ozdravljenja tog neceg specificnog...onda postoje opet oni drugi doktori koji mogu neke stvari lijeciti..

meni je za grlo pomogao dr. normalne medicine, primarijus u bolnici, specijalist za uho grlo nos, no pomogao mi je ayur-vedskim metodama..cime isto lijeci. tak da mi je stvarno smjeshno spominjanje new-age spika o takvim stvarima..
kuzis, to je nekaj za stvarno, no ljudi vecinom ak nemaju pojma o necem ipak tendiraju sloziti si neko misljenje..

za gastritis sam isto mislio ici prvo ayur-vedski, jer ayur-veda to lijeci, al bi bilo preskupo, pa sam prvo ipak odlucio probati homeopatiju, jer je ionak na istim principima, i pomoglo je
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:25   #22
Quote:
jimmy kaže:

kuzis, to je nekaj za stvarno, no ljudi vecinom ak nemaju pojma o necem ipak tendiraju sloziti si neko misljenje..
Gle ja ti imam klasičan strah od nepoznatog znaš A ti si agresivan u svojim stavovima kao baš svatko koga sam do sada upoznala s ovim spikama Klasika.

Ja sam off sada s ovog jer ne podnosim chatanje.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:38   #23
Quote:
LadyInRed kaže:
Ali postoji hrana koja ti škodi ako imaš gastroenterološke probleme.
Čir i bakterija se ne dobivaju od puno kave i loše prehrane

Postoje stvari koje ti štete i njih jednostavno moraš izbjegavati jer izazivaju bol nakon što ih pojedeš!!

Vjerujem da izlječenju pogoduje pravilan odabir prehrane i načina života. Ali bakterija pylori je dosta opasna i ako se ne liječi može izazvati rak želuca.
nije li ovo kontradikcija i to na vlastitom iskustvu i onog kaj ti je receno?
i ono kaj sam ja spomenula u vezi svoje promjene prehrane nema apsolutno nikakve veze s makrobiotikom. Radi se upravo o onom sto ti spominjes, samo kaj ja jedem apsolutno sve ukljucjujci i banane i npr sunku.
jedino je stvar komninacije i vremenskih razmaka s ciljem da se hrana ne zadrzava u zelucu, odnosno da se probavi jedno prije no kaj pojedes drugo i time se sprijeci mjesanje istog.
nis posebno
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:45   #24
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
nije li ovo kontradikcija i to na vlastitom iskustvu i onog kaj ti je receno?
i ono kaj sam ja spomenula u vezi svoje promjene prehrane nema apsolutno nikakve veze s makrobiotikom. Radi se upravo o onom sto ti spominjes, samo kaj ja jedem apsolutno sve ukljucjujci i banane i npr sunku.
jedino je stvar komninacije i vremenskih razmaka s ciljem da se hrana ne zadrzava u zelucu, odnosno da se probavi jedno prije no kaj pojedes drugo i time se sprijeci mjesanje istog.
nis posebno
Ne nije kontradikcija. Čir i bakterija se ne dobivaju od hrane. Ali kad ih već imaš, onda postoji hrana koji ti škodi zbog oštećene sluznice. .....ma kužiš me

Da, vjerujem da je bakteriju pametnije lječiti antibiotikom jer ako se "razmaše" može biti kobna. A imunitet je bitan kod svake bolesti. Pa tako i kod ovih problema. S tog aspekta vjerujem da ga treba ojačavati pazeći na sebe. Ali ne mjenjajući voj život iz temelja.

Makrobiotika nije išla tebi.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 00:51   #25
Ja cu sad bubnut cisto laicki, ali sjecam se da nam je profa iz patologije bas pricala kako neki ljudi imaju jednostavno takav omjer zelucanih enzima i kiseline, odnosno jednostavno im je takva kemija u zelucu da su jako skloni gastritisu i stvaranju ulkusa.

Vjerojatno se pazljivom prehranom problem moze ublaziti, a mozda i rijesiti, ali neki ljudi jednostavno imaju predispoziciju.

Jos ako se tu doda H. pylori, stres, pusenje i neuredan nacin zivota, nema sanse da fulate cir. A bogme se i ono drugo moze dobiti sto ne bih pozeljela niti najgorem neprijatelju. Zato se treba rijesiti te bakterije.

Na srecu nisam imala tih problema, ali u dva navrata sam imala strahovite bolove u zelucu koji su trajali skoro tjedan dana. Bit ce da je bila rijec o gastritisu. Popila sam cijelu karticu Gastala, to meni nista nije pomagalo. Proslo je samo od sebe. Taman kad sam malo prizdravila otisla sam na fax i uletila bas na predavanje o bolestima gastrointestinalnog trakta (gastritis, ulkus, karcinom, mb Chron i sl ). Smrzla sam se ziva, sve mi je prisjelo Bas su mi lijepo to tempirali.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 09:56   #26
Quote:
LadyInRed kaže:
Gle ja ti imam klasičan strah od nepoznatog znaš A ti si agresivan u svojim stavovima kao baš svatko koga sam do sada upoznala s ovim spikama Klasika.

Ja sam off sada s ovog jer ne podnosim chatanje.
jeje dok to kaj pricas ispadnu gluposti, onda drugi ima agresivan stav! ooooo! zao mi je!

al mi je cudno kolko ispiranja mozga covjek mora podnijeti da bi daval izjave "pa cuj, to kaj me jedna banana ubije, to je normalno, svatko nesto ne podnosi" nemrem vjerovat!
mislim djeca u drugom osnovne znaju da to nije "normalno" ak nemres pojest bananu..koje su to spike!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:06   #27
Mislim da je tema nepotrebno zachatana, iako nije bilo potrebe. Svako se na svoj način sukobljava sa problemima, a opet je i uspješnost nekih terapija subjektivna.

Sjećam se nekih stvari o Heliobacter Pylori, iako sam o toj bakteriji slušao priču prije par godina.
U načelu se radi o bakteriji u stomaku, koja preživljava u ph1-2 uvjetima formirajući svoje mikrokruženje. Istraživanja pokazuju da je, ako se ne varam, oko 30 -50% ljudi "kolonizirano" tom bakterijom, a gastritis se kao posljedica javi u manje od 20% slučajeva.
Iako se bakterija smatra opasnom, jer u akutnim slučajevima može rezultirati i rakom (mada nije jedini uzročnik nikada), neki su mikrobiolozi dokazivali da se ova bakterija može smatrati i normalnom želučanom florom.

Pojava gastritisa i ulkusa može biti rezultat nezdrave prehrane, ali po meni treba postojati i sklonost organizma prema oboljevanju, odnosno slabiji imunitet prema tim bolestima.
Nezdravo živi većina ljudi, tko od onas ima vremena posvetiti se sebi nekoliko sati dnevno?
Dakle, problemi uzrokovani bakterijom H.pylori mogu se ublažiti zdravijom prehranom, duševnim i tjelesnim opuštanjem, ali teško je reći da li se mogu iskorijeniti.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:31   #28
Quote:
jimmy kaže:
jeje dok to kaj pricas ispadnu gluposti, onda drugi ima agresivan stav! ooooo! zao mi je!

al mi je cudno kolko ispiranja mozga covjek mora podnijeti da bi daval izjave "pa cuj, to kaj me jedna banana ubije, to je normalno, svatko nesto ne podnosi" nemrem vjerovat!
mislim djeca u drugom osnovne znaju da to nije "normalno" ak nemres pojest bananu..koje su to spike!
Ti imaš problema? Ajde mi se lijepo skini i drži se teme jer ću postati jako bezobrazna, a to dragi Yoga dečko ne želiš, vjeruj mi.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:33   #29
Quote:
404 kaže:
Dakle, problemi uzrokovani bakterijom H.pylori mogu se ublažiti zdravijom prehranom, duševnim i tjelesnim opuštanjem, ali teško je reći da li se mogu iskorijeniti.
Ali mogu!!! Položajem -pozdrav suncu- i sl. odmah nestanu i možeš jesti banane

Ostajem pri tome da bih ponovno uzela antibiotik da se bakterija aktivira. Mislim da se ona ne može iskorijeniti jer po zadnjim istaživanjima, slažu se znanstvenici, ona je stalno prisutna u želucu i pitanje je samo kad će ponovno zadati nevolje. Čak idu toliko daleko da tvrde da je svaki čovjek ima.

To što ću možda živjeti kraće ili imati nuspojave jer sam popila taj antibiotik, ne razmišljam o tome.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:40   #30
Lightbulb

Quote:
LadyInRed kaže:
Ti imaš problema? Ajde mi se lijepo skini i drži se teme jer ću postati jako bezobrazna, a to dragi Yoga dečko ne želiš, vjeruj mi.
ja? ne, pa rekel sam ti da sam sredil svoj gastritis.

sorry, al onakve gluposti moram komentirati. da ne bi bilo nismo znali
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 13:21   #31
Quote:
jimmy kaže:
ja? ne, pa rekel sam ti da sam sredil svoj gastritis.

sorry, al onakve gluposti moram komentirati. da ne bi bilo nismo znali
Dečkiću, mislim da ti se zapravo LadyInRed sviđa, pa joj se upucavaš neargumentiranim kontrama (stara taktika, polako izlazi iz prakse).

Ali da ne odemo daleko od teme, čir na želucu može se dobiti i slušanjem gluposti, pa bi se tvoja izabranica trebala malo zabrinuti.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 14:39   #32
he sorry, izjave su u public pa ljudi moraju racunati s time ih se komentira. o chatu nije bilo nikakvog govora. sve jasno?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 19:45   #33
Ej vi..em ste otisli offtopic, em ste se poceli klat. Lakse malo
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:56   #34
Tko zna?????

Heliobactery pylori što je to? kako se dobiva? kako se liječi?
Molim iskustva i savjete!!!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 19:07   #35
Hvala lijepo na mišljenjima i savjetima, puno mi je pomoglo!

lijep pozdarv svima
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 20:50   #36
Evo mene opet ...
Naime danas mi suprug išao na gastroskopiju i dijagnosticiran mu je gastritis, a prije mjesec dana Heliobactery pliory, danas mu je opet uzet izdisajni test i nalaz kroz 10 dana.
No što me iznenadilo kaže sestra, da se može prenijeti žlicom rukama svime, slinom, poljupcem....znači imam ga i ja, i šokiralo: kaže ona a vjerojatno i djeca, a ja doma imam dijete od 6g i 6i5mj.
Sva sam na iglama..... pa hebote to je gore nego hepatitis, i aids....
šta da mislim....
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 21:09   #37
Quote:
mimi2003 kaže:
No što me iznenadilo kaže sestra, da se može prenijeti žlicom rukama svime, slinom, poljupcem....
Da to doktori tvrde. Sablasno zar ne?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 22:51   #38
Quote:
LadyInRed kaže:
Da to doktori tvrde. Sablasno zar ne?
Ma ja i suprug se ne bojimo za sebe, pa odrasli smo ljudi, meni je prije 10god dijagnosticiran gastritis, ali onda nije bilo izdisajnog testa, a kažu da se može prenijeti(čitala na pliva -zdravlje) i putem nesteriliziranih instrumenata....
.... strah me za djecu
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 00:39   #39
najmužić je prije godinu dana imao užasne bolove i nakon par dana mučenja odvukla sam ga na gastroskopiju (što mi nije uspjelo u cijelo vrijeme braka iako stalno ima frke sa želucem).
na pregledu je ustanovljeno da mu je cijeli želudac krvav!
onda je liječnik krenuo sa pitanjima:
da li pušite? ne, prestao sam prije par godina. ok.
da li pijete? ponekad, čašicu dvije. ok.
da li doručkujete? neeeeeeee. dakle, tu smo!!!
na ionako bolestan prazan želudac popije par kava.
dobio je antibiotike i još neke lijekove i držao se uputa o prehrani.
dok ima bolove ne smije jesti ništa osim riže kuhane u vodi bez ikakvih dodataka.
i tako, tablete popijene, kontrola pokazala sve u redu.
nakon kratkog vremena opet preskače doručak i sve ispočetka.
panično me strah jer mu je mama umrla od raka želuca a od svih jedino on ima problema.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 06:50   #40
h.pylori

Iz iskustva...liječi se kombinacijom tri lijeka.
Helicocin (jaki antibiotik, kombinacija dvije tablete po tri puta na dan), Famotidin i Cisap.
Helicocin 10-mjesec dana(u zavisnosti od toga koliko se bakterija raširila) a ova druga dva mjesec dana.
Helicocin se jako teško podnosi, ali isplati se. Ja nisam mogla jesti a bila gladna, mučnina konstatno...maltene sam preležala dok sam to pila. Obzirom da je to jak antibiotik, može da naruši crijevnu floru i da uzazove druge probleme. Zato i ako ne možete da jedete, obavezno ga pijte sa jogurtom. To će spriječiti eventualne probleme

Prehrana...nakon toga individualno. Svako mora osjetiti što mu paše a što ne. I neće pogriješiti
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.