Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 09:38   #21
Quote:
Latigo kaže: Pogledaj post
Ove epizode koje izlaze na kioscima su uglavnom sranje. U strip knjižari Libellus mogu se kupiti one stare epizode (koje su nekad izlazile u sklopu famoznog Lunov Magnus Stripa), ali u puno kvalitetnijem izdanju, s hrvatskim prijevodom:

http://www.libellus.hr/izdavastvo/iz...mml&ns=6&br=35

Već je izašla i knjiga br. 40.
Ove su super, ali koiko znam, ovako ce izaci i ove koje su sad na kioscima kad na njih dode red. Jel je tak?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 08:45   #22
Trebat će puno vremena da izađu u nakladi Libellus ove epizode koje su sada na kioscima.Ali svaka čast izdavačkim kućama koje su se sjetile izdavati te stare brojeve,naprosto uživam čitajući ih.A i sva posebna izdanja stripa su mi super,pogotovo gigant i Priče iz Drugdje.A što se novih brojeva tiče,pa mislim da se kvaliteta stripa nije tako puno srozala od početka,naravno ima malo boljh epizoda i malo lošijih,to je oduvijek bilo tako,nije lako svaki mjesec napisati zanimljivu priču,mislim stvarno da novi brojevi nisu nimalo lošiji od starih,a crtež je definitivno bolji.Gledao sam na taljanskoj stranici Bonelli izdavača www.sergiobonellieditore.it koje priče još moraju da dođu,i sve zanimljive.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 13:58   #23
Kupio danas novi extra Martin Mystere,izgleda zanimljivao.jedna cijela priča na 230 stranica.Izaši je i novi broj redovite serije,i jedna stvar mi nije jesna:zašto hrvatski izdavač u zadnjih godinu i po priče koje su u Italiji bile objavljene u nastavcima počeo je objavljivati u jednom broju kao cijelovitu priču.Bez veze mi je to jer se na taj način gube originalni brojevi izvorne serije a i pokoja originalna naslovnica.Jeli to neka vrsta uštede?U Italiji se u zadnjih godinu-dvije strip objavljuje dvomjesečno i priče su cijelovite,nema više onog "nastavlja se",epizode su duže.Ali ovi nastavci koji se kod nas objavljuju u izvorniku su još bili objavljivani mjesečno.Osim toga i cijena im je skuplja,prije je bila 16-17kn,a sad je 30kn.Pa bilo bi puno bolje da mjesečno objavljuju po jedan broj,nego ovako.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 17:35   #24
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Kupio danas novi extra Martin Mystere,izgleda zanimljivao.jedna cijela priča na 230 stranica.Izaši je i novi broj redovite serije,i jedna stvar mi nije jesna:zašto hrvatski izdavač u zadnjih godinu i po priče koje su u Italiji bile objavljene u nastavcima počeo je objavljivati u jednom broju kao cijelovitu priču.Bez veze mi je to jer se na taj način gube originalni brojevi izvorne serije a i pokoja originalna naslovnica.Jeli to neka vrsta uštede?U Italiji se u zadnjih godinu-dvije strip objavljuje dvomjesečno i priče su cijelovite,nema više onog "nastavlja se",epizode su duže.Ali ovi nastavci koji se kod nas objavljuju u izvorniku su još bili objavljivani mjesečno.Osim toga i cijena im je skuplja,prije je bila 16-17kn,a sad je 30kn.Pa bilo bi puno bolje da mjesečno objavljuju po jedan broj,nego ovako.
Meni je isplativije kupiti jedan strip za 30 kuna nego dva stripa koji će zajedno koštati 32 ili 34 kune.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:03   #25
Da,financijski je možda isplativije,ali svejedno je bezveze to što su napravili.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 23:08   #26
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Da,financijski je možda isplativije,ali svejedno je bezveze to što su napravili.
Meni je naprotiv ok to spajanje. Ne smeta me eventualni gubitak naslovnice, Više me smetalo kada su priče počinjale sredinom stripa i završavale sredinom sljedećeg broja.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:40   #27
Ma nije to tako strašno,samo mi je žao.Strip ima ljepe naslovnice.Istina je da je to spajanje dobro,jer s obzirom da je kod nas strip izlazio svaka dva tri mjeseca,bilo je predugo čekati zolko vremena za rasplet priče.Iako,s obzirom na naše okolnosti,još je dobro da strip izlazi,i da su priče sve objavljene.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 19:48   #28
Martin Mystere je odličan strip. Moj najdraži i prvi. Sadrži puno službene i neslužbene povijesti, iscrpne podatke, odlične priče, oko kojih se svaki scenarist mora truditi, i zato im skidam kapu do poda. Strip te može nasmijati odličnim gegovima između Martina i Jave, te uvredama kojima Dee zasipa Kellyja. Zaista bi se mogla napraviti izvrsna serija, a napravljen je crtić(ne tako bajni, u kojemu je Martin tinejdžer) i dobra i zanimljiva igrica.
Ukratko:
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:51   #29
E ovo će biti epizoda i pol, kada Martin susreće Zagora.

http://www-en.sergiobonellieditore.i...o=242&subnum=0
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:51   #30
To nije Zagor, već neka sprdnja. Tip se zove Za-Te-nay, a šuma Darkweed.
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:29   #31
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
To nije Zagor, već neka sprdnja. Tip se zove Za-Te-nay, a šuma Darkweed.
Ali jasno je na koga se to odnosi. Uostalom, to je jedan od ranih dizajna Zagora.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 12:31   #32
Mislim da bi Zagor, realno, tako trebao i izgledati. Tko je onda u stanju bio napraviti orla na majici u žuto obojenom krugu? Odmah se izbriše kad opereš(ako pereš)
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:42   #33
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Zagor, realno, tako trebao i izgledati. Tko je onda u stanju bio napraviti orla na majici u žuto obojenom krugu? Odmah se izbriše kad opereš(ako pereš)
Nitko ne kaže da je to bila obojana tkanina, jedan od braće Sullivan mu je sašio taj kostim.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 19:48   #34
Valjda više njih(mislim da si to želio reći). Nemoguće da stalno nosi isti kostim!
(btw. o čemu mi raspravljamo...)
Martin Mystere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:06   #35
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
Valjda više njih(mislim da si to želio reći). Nemoguće da stalno nosi isti kostim!
(btw. o čemu mi raspravljamo...)
Ljudi se ni danas ne kupaju i presvlače svaki dan...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 08:47   #36
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
Valjda više njih(mislim da si to želio reći). Nemoguće da stalno nosi isti kostim!
(btw. o čemu mi raspravljamo...)
Istina, u epizodi Zasjeda u šumi i Chico je obukao identičan kostim da bi mogao odglumiti Zagora po mraku.

__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:15   #37
lol kolki je to mrak bio?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:43   #38
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
lol kolki je to mrak bio?
A i stajao je daleko.

A drugi put je na istu foru odglumio Zagora samo što je tada bio stao na self-made štule.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 16:02   #39
Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
Ima ona stranica na kojoj se svi stripovi mogu pročitati on line, čim završim dylana doga, bacim se na martina
E da i ima i onaj naš strip: Martina Mjesec, ona je ko ženski Martin Misterija, zakon strip!!
jel može link od te stranice?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:14   #40
Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
Ima ona stranica na kojoj se svi stripovi mogu pročitati on line, čim završim dylana doga, bacim se na martina
E da i ima i onaj naš strip: Martina Mjesec, ona je ko ženski Martin Misterija, zakon strip!!
A imaš neki link.ILi kako se stranica zove?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.