Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2007., 22:24   #41
Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje mozda blesavo ,ali gdje se sve moze ici dalje u skolu nakon zavrsene trogodisnje strukovne skole?
Nisam bas informiran o tome pa bi molio da mi pojasnite
hvala
BOK! Pitanje uopće nije blesavo. Razumijem tvoju zainteresiranost za daljnje školovanje,i baš mi je drago što sam na vrijeme primjetio ovu temu! Daj da ti ja ispričam svoju priču ( ), kako sam već naveo ja sam završio također trogodišnju srednju školu u zanimanju elektroničar-mehaničar u istoj sam školi htio završiti 4. razred za tehničara morao bi položiti 33 ispita i sve ukupno bi moji morali izdvojiti oko 10 000 kn...E,kako stvari stoje u lijepoj našoj ni to ti nije garancija da ćeš naći posao dostojan čovjeka(osim preko veze jedino to štela ),pa sam čuo da mogu upisati fakultet,pazi FAKULTET u Zagrebu,pa reko why not?! Jedini je "uvijet" da su ti koliko toliko dobre ocjene (ja sam sve tri godine prošao sa odličnim uspjehom), malo dobre volje,osmjeh na licu i to je u pravilu to. E a taj fakultet ti se zove punim imenom "Visoka Škola Za Sigurnost" skraćeno VSS nalazi se u zgradi fakulteta strojarstva i brodogradnje Zagrebu (gdje sam ja),imaš u Pazinu,primjenjuju ti bolonju,u svakoj godini imaš po 8 predmeta uvjeti za višu godinu su ti "vrlo povoljni" bilo koja 4 predmeta moraš položiti a 4 možeš prenijeti u višu godinu (al najbolje ti je položiti SVE predmete kao što sam ja). Fakultet ti traje ukupno 3 godine onda si "ing sigurnosti" (po novom programu se to drugačije zove ali to je to),onda možeš nastaviti studirati na 4.godinu onda si "dipl.ing sigurnosti",te postoji još i 5.-ta godina a to ti je magisterij...Naravno postoje razni smjerovi u 3.-ćoj godini se djelimo na zaštitu na radu ili zaštita od požara,a u 4.ako se nevaram je zaštita okoliša...Ja se spremam završiti zaštitu na radu i paralelno polagati razlike za zaštitu od požara!!! E da nastava ti je petkom od 16 do 20h ,subotom od 8h do 12h i od 13h do 17h i nedjeljom od 9 do 13h al to je samo u prvoj godini ja na 2.godini imam samo petkom i subotom,možda koja nedjelja ali jako rijetko.Predavanja NISU OBAVEZNA.Školarina je cca 1600 eura(plativo u ratama ali ako je ikako moguće plati u cashu)što nije puno s obzirom da ćeš imati jednog dana diplomu s kojom ćeš moći otići raditi i van lijepe naše,uz uvijet da znaš strane jezike ,naravno!!
To je dobro jer kad uđemo u EU svaka će tvrtka morati ili zaposliti ljude sa završenim tim fakultetom ili imati sklopljen ugovor sa nekom tvrtkom koja pruža usluge zaštite na radu...
Nemoj se zamarati s tim ljudima koji tu postavljaju koje kakva pitanja ..."što će klinci na fakultetu ..." i slično!Neznaju o čem govore.
P.S. ako sam možda šta izostavio možeš me pitati ili tu al najbolje preko privatnih poruka.
Imamo i novu web stranicu škole www.vss.hr pa ako te što zanima možeš pitati,nema uopće problema!!!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 22:26   #42
bok

Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje mozda blesavo ,ali gdje se sve moze ici dalje u skolu nakon zavrsene trogodisnje strukovne skole?
Nisam bas informiran o tome pa bi molio da mi pojasnite
hvala
BOK! Pitanje uopće nije blesavo. Razumijem tvoju zainteresiranost za daljnje školovanje,i baš mi je drago što sam na vrijeme primjetio ovu temu! Daj da ti ja ispričam svoju priču ( ), kako sam već naveo ja sam završio također trogodišnju srednju školu u zanimanju elektroničar-mehaničar u istoj sam školi htio završiti 4. razred za tehničara morao bi položiti 33 ispita i sve ukupno bi moji morali izdvojiti oko 10 000 kn...E,kako stvari stoje u lijepoj našoj ni to ti nije garancija da ćeš naći posao dostojan čovjeka(osim preko veze jedino to štela ),pa sam čuo da mogu upisati fakultet,pazi FAKULTET u Zagrebu,pa reko why not?! Jedini je "uvijet" da su ti koliko toliko dobre ocjene (ja sam sve tri godine prošao sa odličnim uspjehom), malo dobre volje,osmjeh na licu i to je u pravilu to. E a taj fakultet ti se zove punim imenom "Visoka Škola Za Sigurnost" skraćeno VSS nalazi se u zgradi fakulteta strojarstva i brodogradnje Zagrebu (gdje sam ja),imaš u Pazinu,primjenjuju ti bolonju,u svakoj godini imaš po 8 predmeta uvjeti za višu godinu su ti "vrlo povoljni" bilo koja 4 predmeta moraš položiti a 4 možeš prenijeti u višu godinu (al najbolje ti je položiti SVE predmete kao što sam ja). Fakultet ti traje ukupno 3 godine onda si "ing sigurnosti" (po novom programu se to drugačije zove ali to je to),onda možeš nastaviti studirati na 4.godinu onda si "dipl.ing sigurnosti",te postoji još i 5.-ta godina a to ti je magisterij...Naravno postoje razni smjerovi u 3.-ćoj godini se djelimo na zaštitu na radu ili zaštita od požara,a u 4.ako se nevaram je zaštita okoliša...Ja se spremam završiti zaštitu na radu i paralelno polagati razlike za zaštitu od požara!!! E da nastava ti je petkom od 16 do 20h ,subotom od 8h do 12h i od 13h do 17h i nedjeljom od 9 do 13h al to je samo u prvoj godini ja na 2.godini imam samo petkom i subotom,možda koja nedjelja ali jako rijetko.Predavanja NISU OBAVEZNA.Školarina je cca 1600 eura(plativo u ratama ali ako je ikako moguće plati u cashu)što nije puno s obzirom da ćeš imati jednog dana diplomu s kojom ćeš moći otići raditi i van lijepe naše,uz uvijet da znaš strane jezike ,naravno!!
To je dobro jer kad uđemo u EU svaka će tvrtka morati ili zaposliti ljude sa završenim tim fakultetom ili imati sklopljen ugovor sa nekom tvrtkom koja pruža usluge zaštite na radu...
Nemoj se zamarati s tim ljudima koji tu postavljaju koje kakva pitanja ..."što će klinci na fakultetu ..." i slično!Neznaju o čem govore.
P.S. ako sam možda šta izostavio možeš me pitati ili tu al najbolje preko privatnih poruka.
Imamo i novu web stranicu škole www.vss.hr pa ako te što zanima možeš pitati,nema uopće problema!!!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 22:53   #43
Pošto si iz Karlovca, na VTŠ-u možeš upisati šta god hoćeš, a i u Dugoj Resi na veleučilištu možeš šta god hoćeš.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 12:59   #44
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Ne nije uopće apsurd!!!! vidim da si zbilja neupućena...Gle ja sam završio srednju trogodišnju u zanimanju elektroničar-mehaničar,daj mi ti reci što se više isplati popraviti TV u koji je udario grom npr. i da je izgorio neki čip ili VN transformator i sve skupa ti majstor obračuna oko 400 ili još gore 600 kn ili dodati još par stotina kuna i kupiti novi TV...Što želim reći? Da se tu nemože zaraditi,još ima naivaca koji daju tolke novce za popravak ali jako malo se može tu zaraditi usudio bi se reć gotovo ništa...ili ako se zaposliš u nekoj tvrtci koja te 2 mjeseca "vuče za nos" i ne daju ti plaću za obavljen rad!!! A mnogi moji frendovi iz srednje nemogu naći nikakav posao i sad doma sjede na guzici...Meni su se ljudi poput tebe smijali kad sam odmah nakon treće godine upisao fakultet i danas sam na 2.godini a moja 87.generacija koji su se mučili u gimnaziji tek prva godina!!! I sam da znaš iz prve sam godine položio svih 8 predmeta,a računaj s time da pola tih predmeta nisam ni slušal mislim tak opširno (matematika , fizika , kemija, tehnička mehanika , zaštita i spašavanja).Ako čovjek ima volje za studirati samo naprijed,i kakve veze ima što je završio trogodišnju...i kaj mi smo nešt manje vrijedni od vas koji ste završili četverogodišnju školu????? ti još puno toga neznaš kroz koju godinu ću diplomirati a moji će se sjetiti koji su se smijali kad sam se upisao na fakultet,razmisli malo!!!!
Ah, to ti je nešto tipa kao veleučilište koje je pokupilo lovu mnogim studentima, pa su većina njih morala ići na sveučilište da bi im se priznali ispiti. Ne brini, dobro sam upućena. Koliko u životu uložiš, toliko ćeš i dobiti, kad-tad. Te kvazifakultete treba užgati do temelja!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:00   #45
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ah, to ti je nešto tipa kao veleučilište koje je pokupilo lovu mnogim studentima, pa su većina njih morala ići na sveučilište da bi im se priznali ispiti. Ne brini, dobro sam upućena. Koliko u životu uložiš, toliko ćeš i dobiti, kad-tad. Te kvazifakultete treba užgati do temelja!
Da?! Ma nemoj ti si sigurno već završila neki fakultet pa znaš....Sigurno niti ne studiraš pa mislim da studiraš nebi tako tu govorila...vjerojatno se oslanjaš na mamicu i taticu pa ti ni netreba fakultet...Ja neznam tko vam puni glavu s tim glupostima!!! Užas. Jimmy NE SLUŠAJ JE ako želiš uspjeti u životu...
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:24   #46
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Da?! Ma nemoj ti si sigurno već završila neki fakultet pa znaš....Sigurno niti ne studiraš pa mislim da studiraš nebi tako tu govorila...vjerojatno se oslanjaš na mamicu i taticu pa ti ni netreba fakultet...Ja neznam tko vam puni glavu s tim glupostima!!! Užas. Jimmy NE SLUŠAJ JE ako želiš uspjeti u životu...
Za kratku informaciju....studiram na jednom od najtežih fakulteta i ne oslanjam se na starce. Jeli ti jasno, mali?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 08:54   #47
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Za kratku informaciju....studiram na jednom od najtežih fakulteta i ne oslanjam se na starce. Jeli ti jasno, mali?
gle nije baš da ti vjerujem,ali nek ti bude,jer se ne planiram upuštati u nekakve rasprave pogotovo ne s tobom...
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 09:19   #48
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Da?! Ma nemoj ti si sigurno već završila neki fakultet pa znaš....Sigurno niti ne studiraš pa mislim da studiraš nebi tako tu govorila...vjerojatno se oslanjaš na mamicu i taticu pa ti ni netreba fakultet...Ja neznam tko vam puni glavu s tim glupostima!!! Užas. Jimmy NE SLUŠAJ JE ako želiš uspjeti u životu...
Daj prekini hvaliti tu školicu,ti i svi ostali .Dobro se zna šta je to veleučilište sigurnosti.Ti nemeš iskustva na FER-u ili FSB,a oni koji su bili znaju da se za ispit na vss traži manje od četvrtinu onoga nego na spomenutim fakultetima.Svatko nek proba nešto teže ,ako neide onda na vss i sve bude ok.
Njufukasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:41   #49
moja preporuka viša ekonomija
redovno ili izvanredno nekih tri do šest soma kuna ovisi gdje
i da si jos olakšaš mozda nesto izvan zagreba npr. zabok, sisak koprivnica
to je i moj slucaj i upao sam s trogodisnjom bez pol muke
cak sam imao nekih sto bodova vise od potrebnog
__________________
Those who are afraid to fall, will never fly
cezarejski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 12:18   #50
kako sta, pa baviti se zavrsenom strukom!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 22:59   #51
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
gle nije baš da ti vjerujem,ali nek ti bude,jer se ne planiram upuštati u nekakve rasprave pogotovo ne s tobom...
Bolje za tebe, mali
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:00   #52
Quote:
Njufukasaki kaže: Pogledaj post
Daj prekini hvaliti tu školicu,ti i svi ostali .Dobro se zna šta je to veleučilište sigurnosti.Ti nemeš iskustva na FER-u ili FSB,a oni koji su bili znaju da se za ispit na vss traži manje od četvrtinu onoga nego na spomenutim fakultetima.Svatko nek proba nešto teže ,ako neide onda na vss i sve bude ok.
AMEN!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 08:52   #53
Quote:
Njufukasaki kaže: Pogledaj post
Daj prekini hvaliti tu školicu,ti i svi ostali .Dobro se zna šta je to veleučilište sigurnosti.Ti nemeš iskustva na FER-u ili FSB,a oni koji su bili znaju da se za ispit na vss traži manje od četvrtinu onoga nego na spomenutim fakultetima.Svatko nek proba nešto teže ,ako neide onda na vss i sve bude ok.

Čovjek je postavio pitanje što nakon srednje strukovne škole,i ja sam mu dao poduži odgovor na pitanje.Samo me iznerviralo što je miss Piggy rekla da on nema šta tražiti na fakultetu ili tako nešto...Slažem se da nek se proba na težim fakultetima pa onda VSS ali mislim zašto početi sa težim stvarima kad se može i sa lakšim?!Mislim zašto gubiti vrijeme na težim fakultetima?! Vrijeme je dragocijeno....
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:45   #54
Svaka investicija vremena za knjigom se isplati. Ne zaluđuj sebe svojim fiksnim idejama!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 14:12   #55
1. visa skola vise NE POSTOJI! u RH.

2. Provjeri na koji fakultet uopce mozes uci sa trogodisnjom srednjom skolom. Vecina inzistira na cetverogodisnjoj i ne bi ti bilo lose odraditi jos jednu godinu.

3. Trogodisnjifakultet nije visa skola (kao sto neki tvrde). Visa skola je trajala dvije godine i vise ju nije moguce upisati u RH jer smo presli na tzv. bolonjski sistem (koji ne poznaje dvogodisnju visu skolu). Mozes upisati trogodisnji dodiplomski studij nakon kojeg postajes bacc. sto je izjednaceno sa VSS tj. po zakonu ces biti u rangu nekadasnjih studenata koji su zavrsili cetverogodisnji studij.

Amen
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 15:09   #56
odmah

Quote:
jimmy101 kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje mozda blesavo ,ali gdje se sve moze ici dalje u skolu nakon zavrsene trogodisnje strukovne skole?
Nisam bas informiran o tome pa bi molio da mi pojasnite
hvala
možeš ići odma raditi al ovisi koji smjer radiš školi primjenjene umjetnosti al sve ti je to isto znači možes odma raditi poslije u koju školu ides u struktovnu koju
umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 15:13   #57
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Šta nisi na to mislio kad si završio osnovnu školu?
U osnovnoj skoli se obrazovanje ne shvaca onako kako bi se trebalo , baerem ne kod vecine ucenika...Umjesto da pomognes decku i da mu das neki savjet kaj se tice ovog ti postas glupe komentare....
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 21:05   #58
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
U osnovnoj skoli se obrazovanje ne shvaca onako kako bi se trebalo , baerem ne kod vecine ucenika...Umjesto da pomognes decku i da mu das neki savjet kaj se tice ovog ti postas glupe komentare....
Tebi su moji postovi glupi jer sam ja realna, a i ti očito nemaš dovoljno soli u glavi da bi to shvatio.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:51   #59
www.vss.hr
nimfgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 08:05   #60
Quote:
nimfgirl kaže: Pogledaj post
Već sam ja stavio taj link ali ok nek ti bude!!! Ti studiraš na VSS-u ili si link samo tako stavila? ; ) Dajte ljudi nemojte ako mislite glupe stvari pisati se uopće tu javljati....jer nikako mu ne pomažete već suprotno!!!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.