Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 09:19   #1341
Svaki dio neizolirane cijevi gubi temperaturu, a kažeš da dio cijevi prolazi kroz beton. Tu su trebale biti šire rupe , da se može cijev izolirati.
Ova crna izolacija zadržava temperaturu do određene vrijednosti ali ipak propušta istu, posebno na dijelu kontakta s betonom, koji je dodatno hladi. U cigli je to manje ali i tamo se gubi dio temperature.
Pokušaj taj problematični dio dodatno izolirati kamenom vunom i alu folijom ali svakako ispod cijevi .
Svaki razdjelnik također otpušta dio temperature , koju se ne može zadržati , jer razdjelnik nije izoliran.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:25   #1342
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Svaki dio neizolirane cijevi gubi temperaturu, a kažeš da dio cijevi prolazi kroz beton. Tu su trebale biti šire rupe , da se može cijev izolirati.
Ova crna izolacija zadržava temperaturu do određene vrijednosti ali ipak propušta istu, posebno na dijelu kontakta s betonom, koji je dodatno hladi. U cigli je to manje ali i tamo se gubi dio temperature.
Pokušaj taj problematični dio dodatno izolirati kamenom vunom i alu folijom ali svakako ispod cijevi .
Svaki razdjelnik također otpušta dio temperature , koju se ne može zadržati , jer razdjelnik nije izoliran.
A ništa, kad dođe fasada trebalo bi se taj gubitak smanjiti jer taj beton ne bi trebao vući toliko hladnoće kao što je to sada slučaj. Za dodatnu izolaciju cijevi je to sada malo teže jer bi sve trebalo opet štemati. Eventualno ako mogu nagurati pur pjene u taj prolaz kroz deku.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:29   #1343
Oprosti!

Pur pjenu svakako.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:34   #1344
Plin ili peleti?

Molim ako neko zna i ima iskustva,da li je jeftinije danas grijanje na plin centralno ili centralno na pelete?
Kurawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:54   #1345
Gore imaš POPIS TEMA i najprije pročitaj " Sve o grijanju - načini, iskoristivost, izračuni... "
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:51   #1346
Mogu li ovdje o rasporedu radijatora?
Da ne skačem s teme na temu jer vidim da susrećem iste ljude

Količina na crtežu je 10% više nego što imam u drugom stanu istog volumena ali nešto drugačijeg rasporeda prostorija. U tom stanu tih 10% manje dobro obavlja zadaću.
Ovdje me brine raspored. Jel to tako dobro ili bi moglo bolje?
U hodniku, na podestu, postoji radijator, ali ga nisam crtao jer je izvan stana.



Hvala!
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:13   #1347
Molim moderatora da, ako je moguće zamijeni sliku jer je nova informativnija.
Hvala!
Brine me veliki radijator.

Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 16:30   #1348
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Mogu li ovdje o rasporedu radijatora?
Da ne skačem s teme na temu jer vidim da susrećem iste ljude

Količina na crtežu je 10% više nego što imam u drugom stanu istog volumena ali nešto drugačijeg rasporeda prostorija. U tom stanu tih 10% manje dobro obavlja zadaću.
Ovdje me brine raspored. Jel to tako dobro ili bi moglo bolje?
U hodniku, na podestu, postoji radijator, ali ga nisam crtao jer je izvan stana.



Hvala!
Može biti ista kvadratura to ne znači ništa. Ako je kuća u nizu pa sa neke strane postoje druge koće koje štite istu to je već drugačije. Pretpostavka da je sjever na strani gdje nema staklene stijene, ulaz na istoku. Što se tiče snage to je sasvim dovoljno ako je polazni vod na 70°C ako je niže treba dodati još 10% više članaka na sjevernu i istočnu stranu. Što veća snaga brže se postiže temperatura prostora. Ja bi dodao sa obadvije strane zida između hodnika i suprotnog zida prostora koji naznačen koji je dio kuće po 800 do 1000 W članke, taj zid se najviše hladi osim ako ima neka dupla vrata na ulazu ili slično.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:43   #1349
Radijatorima je najbolje da budu sto blize izvoru hladnoce da to tako nazovemo. Sto blize tim staklenim stjenama jer na njima su najveci gubitci. Da mu uloga ne bude samo za zagrijavanje pristora vec i kao neka topla barijera

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:44   #1350
Sto se tice smage radijatora racunas ih po kubikazi prostorije koju zagrijavaju

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
danbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 18:16   #1351
Na drugoj slici se vidi da su grijaća tijela postavljena najbliže moguće staklima.
Nažalost ne mogu prići bliže stijeni (dvokrilnim vratima) u kuhinji jer bih morao skratiti kuhinjske elemente, a to ne dolazi u obzir.
Ako ovako ne prolazi moram razmišljat o podnom grijanju.
Kako bi bilo bolje rasporediti radijatore u prostoru s ovakvim rasporedom otvora i namještaja?
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 18:55   #1352
Quote:
danbara kaže: Pogledaj post
Radijatorima je najbolje da budu sto blize izvoru hladnoce da to tako nazovemo. Sto blize tim staklenim stjenama jer na njima su najveci gubitci. Da mu uloga ne bude samo za zagrijavanje pristora vec i kao neka topla barijera
Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Totalno krivo!
Prozor je najobičniji izmjenjivač topline.
Izmjena topline ovisi o dva glavna faktora: razlici temperature i brzini strujanja medija sa jedne i druge strane! (Zaboravimo sada kojekakve koeficijente)
Ako staviš radijator ispod prozora on povećava brzinu strujanja zraka preko stakla i stvaraš nepotrebne gubitke. Mora se onemogućiti to strujanje, ako nikako onda zavjesama, koje će "izolirati" prozor!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:55   #1353
A kaj je krivo na mom crtežu?
Može li to tako proći ili nešto moram promijeniti?
Sjever (sjever-sjeveroistok) je donja strana, a tamo su i ulazna vrata.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 08:31   #1354
Poštovani svi!

Dobar vam dan. Naime preuređujem staru kuću od pune cigle, vanjski zidovi dvostruka puna, 3 zida...novi zod od thermblok cigle. iznutra staklena vuna 5 com, na sjeveru 10 i knauf. A sljedece godine ce ici fasada sa kamenom vunom. E sad, imam prizemlje i potkrovlje na isti način izolirano iznutra. Površina i jednog i drugog oko 85 m2 sa visinom dolje 2.7 gore 2.6 najvsa tocka. Gore su mi 3 sobe predsoblje i kupaona, dolje veliki dnevni sa kuhinjom mala soba hodnik steeniste i kupatilo. Stolarija PVC. IDeja je kotao u podrum, ili oni kamini u dnevni, pa sad ideje i iskustva dobrodošla, kao i preporuke.
Imam mali podrum 3x3 visine 1.7 koji nicemu ne sluzi. Htio bih najbolje po vama i najpovoljnije grijanje centralno. Dakle svaka soba radijator i kupatila i predsoblja. Pa sad sve mi opcije igraju. A ja bih htio po islustvima najbolju i najiplsativiju kao svi zar ne

Lokacija je Jastrebarsko na glavnoj cesti.

Hvala vam puno
mrshiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:15   #1355
Moj projedlog najpovoljnijeg grijanja je plinsko centralno; zato što ti taj podrum neće zadovoljiti sav konfor pri centralnom na drva.....a isto tako moja preporuka; iznutra knauf , zrak, cigla, izolacija (min 12cm); fasada (ja imam takav primjer uz 8cm stiropora ; i zadovoljan sam; gljivica nigdje , a potrošnja energije za grijanje se smanjila 25%)
.....ako si stavio iznutra kamenu vunu bez paropropusne folije bit će problema (kondenzacije)
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:29   #1356
Receno mi je staklenu vunu...ne kamenu iznutra...a sta me pline nece kostat ajme majko?

Imam ga na kuci dovedenog ali nekkao mislim da mi je to najskuplja opcija
mrshiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:20   #1357
Šiljo, ovisi što ti računaš sve u "povoljnost". Imam svatko svoje faktore.
Da li cijeniš svoje vrijeme i komfor? Onda plin.
Imaš vremena zajebavati se sa dimnjacima, pronalaskom, dovožnjom, rezanjem, uvoženjem, skladištenjem drva? Onda drva.

Meni je smiješno kada mi kolega tvrdi da je išao na drva u novogradnji jer mu je jeftinije. A uopće nije računao: veliku kotlovnicu, pa još jednu šupu za drva, pa betonski prilaz za kamion u dvorište kada mu jedanput godišnje ta drva dovoze, pa i radijator u kotlovnici.. Pa mu kondenzira vlaga u kotlovnici pa će morati izolirati.. pa je morao legalizirati jer mu nisu odvojili kotlovnicu od kuće..

Sigurno da se to može izvesti da je to dobro. I nekome to ne smeta. Ali po samoj potrošnji, plin ne može biti puno skuplji, a po komforu je neusporedivo. naravno, ovisi i o situaciji i okruženju. Ali ako već imaš priključak plina, ja osobno ne vidim koja prednost drva može biti.

Samo moje mišljenje kao laika.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:41   #1358
Sve sam bliži toj opciji...hvala na savjetima i iskustvima.
mrshiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:58   #1359
Centrometal Pelet Set + termostat

Pitanje za znalce

Peć sam namjestio da radi do 74°C, kada ju ugasim s "easy mode", pumpa neko vrijeme ostane raditi, pa tek onda ugasim peć do kraja kad se malo ohladi na tipku "0".

Druga situacija, je kada u kući bude prevruće i odlučim preko sobnog termostata ugasiti peć (smanjim temperaturu na termostatu), termostat automatski ugasi i pumpu i peć, pa se temperatura u peći diže u tom trenutku i preko 90°C. Termostat je ST-01B. Zanime ma da li je to normalno da termostat ugasi pumpu odmah ili?
igorrasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:49   #1360
Kak je spojeno termostat - peć?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.