Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 22:01   #7581
Od moje frendice mali ti je tako jeo ma skroz malo za ne povjerovati i ništa mu nije jednostavno dijete nije voljelo papati puno.
Iako još nisi obavila papirologiju možeš nazvati pedicu i pitati za savjet nema u tome ništa loše. I ja sam već vodila pedici dijete dok još nije papirologija bila sređena radi pupka koji je stalno pomalo krvario.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:18   #7582
Mi smo išli pedici praktički odmah iz rodilišta jer je trebao kapi za oči.

Moj je jedan od onih koji je jeo mlijeko puno puta po malo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:27   #7583
znaš šta mi je još palo na pamet, možda ti je i taj rok rekla patronažna zato jer već pripremljeni ad ne smije stajati duže od mislim 1 sat. pa pazi i na to
moj pije neko posebno mlijeko koje smije samo pola sata stajati ugrijano, ako ne popije u tom roku, a hoće još moram dati novo.

moj je imao dosta grčeve, po 1 sat recimo dnevno (hvala bogu da nije kao neki po cijele noći). davali biogaya i sabsimplex, nisam primijetila neka poboljšanja radi toga. ali bar sam mu dala sve šta mogu

pa probaj i to. biogaja mu neće škoditi i ako i nema grčeve, a simplex su kapi koje nemaju utjecaj na ništa, pa možeš i bez straha dati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 09:37   #7584
Zar nije svuda u hrvatskoj isto po pitanju pedijatra? Prvih 30 dana dijete je osigurano preko majke. A poslije 30 dana mora imati svoju knjizicu. Znam da smo mi isli kod pedice s 10tak dana i nije bilo nikakvih problema. Dosli normalno, ispisala nam podatke u karton i lijek koji je dobila je isao preko mog zdravstvenog.
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 05:17   #7585
Sto se tice ad-mlijeka, sto vam se cini od BabyLove Bio iz dm-a? Dosta je jeftinije od Novalaca i Aptamila pa ne znam u čemu je štos...


Sent from my satelitte using Tapatalk
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 08:07   #7586
Mi smo ga koristili. I onaj zeleni s probioticima i plavi. Ako se ne varam, slican je sastav kao Nan.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 08:18   #7587
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Sto se tice ad-mlijeka, sto vam se cini od BabyLove Bio iz dm-a? Dosta je jeftinije od Novalaca i Aptamila pa ne znam u čemu je štos...


Sent from my satelitte using Tapatalk

Mi od prvog dana na babylove bio i evo 15mj sve super. Jos ga voli i dajem i dalje dok sama ne odbije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 08:34   #7588
Meni se ne sviđa više od kad su promijenili formulu tj.kažu dodali laktozu (pričam o mlijeku 12+) Čudna mi je sad nekako tekstura, a ni malac nije oduševljen
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:42   #7589
Mi smo koristili Babylove 3. Mali ga je volio, meni olaksanje za dzep.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 10:00   #7590
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni se ne sviđa više od kad su promijenili formulu tj.kažu dodali laktozu (pričam o mlijeku 12+) Čudna mi je sad nekako tekstura, a ni malac nije oduševljen

Probala sam i ni meni nije bas to 12+ Vratila sam joj br.3. Ne buni se a i to je i tak po sastavu sve jako slicno sa malim pomacima u gramazi neceg.
I tak ga pije povremeno. 2 bocice dnevno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:02   #7591
Moj isto. Uglavnom pije kravlje, nekad ad, ovisi kakve je volje. Ali vratili smo se na Nan 4 za onu ranojutarnju bočicu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:27   #7592
Evo uzeo sam danas babylove bio za bebe od mjesec dana mislim da je to jedinica. Moramo sad potrošiti Novalac AC jer mala dosta bljuca i kenjkava je od njega. 600 gr. Babylove 42,90 kn a Novalac 400 gr. 70,14
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 13:59   #7593
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Evo uzeo sam danas babylove bio za bebe od mjesec dana mislim da je to jedinica. Moramo sad potrošiti Novalac AC jer mala dosta bljuca i kenjkava je od njega. 600 gr. Babylove 42,90 kn a Novalac 400 gr. 70,14
Savjetuje se postepeni prelazak na novo mlijeko pa Babylove uvodi jednu po jednu flašicu sad još dok imate Novalaca. Kombiniraj oba mlijeka dok ovo ne potrošiš.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 14:44   #7594
Quote:
m.inic kaže: Pogledaj post
Evo uzeo sam danas babylove bio za bebe od mjesec dana mislim da je to jedinica. Moramo sad potrošiti Novalac AC jer mala dosta bljuca i kenjkava je od njega. 600 gr. Babylove 42,90 kn a Novalac 400 gr. 70,14

Mi smo prvih mjesec dva bili na pre pa onda na jedinici jer je kao pre "jace" a imala je 3200g kad se rodila.
Ali moze na 1. Nije nikad bljucala od babylova osim ako je pretjerala u brzini jedenja. Drzim fige da bebici babylove bude dobar


Sent from my iPhone using Tapatalk
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:13   #7595
Prelazak na NAN sa Aptmila / anksiozna mama

Pozdrav,

ovdje mama deckica starog 20 dana, prvo dijete.

Rodila sam na carski rez, u rodilistu je dobivao nadohranu posto nisam imala mlijeka. Kad sam dosla doma, mlijeko je nadoslo. Nakon toga mi se upalila rana , kurila sam tempereturu preko 38 i zavrsila na antibioticima, te nisam dojila 4 dana. Davali smo mu Aptamil. Prvo 30ml, pa nam je patronazna rekla da povecamo na 60ml. Nakon kaj sam ozdravila, prvo sam ga stavljalala na ciku, pa smo mu davali 60ml, ali sam skuzila da mlijeka skoro pa i nemam i da je on i dalje gladan, pa smo mu davali 75ml po obroku.

Shvatila sam po nekim naznakama da mu Aptamil nikako ne odgovara, te smo po preporuci pedijatra presli na Nan sensitive, koji je prihvatio odlicno.

Moja briga je slijedeca, na uputama za NAN pise 120ml po obroku, jer je navodno lakse i nije toliko gusto kao Aptamil. Posto je moja beba dotad jela maksimalno 90 kad je bio jaaako gladan, a to je bljucnuo visak, jel moguce da ce mu, unatoc uputama na kutiji, sada 120 biti previse?

Danas nam je drugi dan na Nan-u, pa jos uvijek mozgam stalno o tome.

Inace sam anksiozna i stalno razmisljam, dal se dobro podrignuo... Ako ga sad stavim u kinderbet , dal ce bljucnut u snu a da ja necu shvatit... Sto ako se zagrcne, sto ako mu je previse, a ja to ne shvatim....

Malo sam oduljila, ali sam jako nesigurna, posto mi je prva beba, pa bih molila mame koje imaju iskustva sa adaptiranim mlijekom da mi pruze neki odgovor.

Unaprijed zahvaljujem
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 20:33   #7596
Moj mali nikad nije pio koliko je pisalo na tablici. Niti broj obroka niti kolicinu. Hranila sam ga na zahtjev. Prvo je isto bio na Nanu. Na pocetku sam se drzala tih mjera. Svako kmecanje sam mu slagala koliko je pisalo. A on je pojeo mozda pola. S vremenom sam ulovila njegov tempo i znala sam uglavnom koliko popije. On je jeo cesce, a manje kolicine. Prati bebu pa bus vidla kako mu odgovara. Brzo ces se uhodati.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:31   #7597
Moj je kratko vrijeme kad je rođen pio pre nan, i onda smo prešli na sensitiv, i eto pije ga dan danas. prošao 14 mjeseci. uz dohranu naravno.

znam da će sad netko reći da moramo prijeći na 2 ili 3, ali radi specifične probave i problema ostajemo na sensitivu do daljnjeg.

nemoj te mjere gledati, moj dan danas ne može pojesti 210ml u komadu kako piše na kutiji. a pogotovo nije mogao toliko pojesti sa 4 mjeseca (ili koliko već)
pojede maksimalno 150ml i to kad je jako jako gladan. najčešće jede 120m ili 90ml

ja ga inače hranim na sate, tako sam morala otpočetka, a kasnije kad više nisam morala nisam mogla nikako skužiti to "na zahtjev" (jer je moj kmečao stalno) pa i dalje jede tako.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:12   #7598
Ni moja nikad nije pojela koliko na kutiji pise, redovito manje. Samo hrabro, uskoro cete se upoznati i skompati i sve ce biti lakse .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 08:04   #7599
Meni je curka nekad po tablici nekad manje nekad vise. Tek smo sa 3+mj neki ritam uspostavile. Ad nisam mjenjala od prvog dana. Uvijek mi je bilo draze bacit nego da ostane gladna. A znala je tocno koliko joj treba i stala tako da nije cesto ni bljuckala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 08:19   #7600
Istina, I Dan danas ostavi mlijeko nepopijeno ako joj je previse.
Gigi, koliko ad-a ti sad curka pije dnevno?
Kod nas dva puta po 210 vode, Ali navecer zna ostati.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.