Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 12:26   #4241
Quote:
eFanatic kaže: Pogledaj post
Sad znam da Kindle PW i Kobo Glo mogu citati PDF format ali da je stvarno lose i da nisu bas namjenjeni za to. Tako da sam mislio konvertovati PDF u ePub format. Medjutim Kindle PW ne moze citat ePub dok Kobo Glo moze. Pa zanima me da li je iko ko ima Kobo Glo prije probao ovo konvertovanje u ePub i kako ti izgleda, kakav je formatting itd? I kakve su vase preporuke za Kindle PW i Kobo Glo - pros : cons ?
I Kindle i Kobo e-čitači se vrlo solidno snalaze s pdf-om (kad zanemarimo ograničenja zaslona od 6 palaca), ne trebaš se toga bojati. Kobo je odličan u formatiranju epuba; jedina mana su mu malo prevelika gornja i donja margina, no tu možeš koristiti Kobov kepub, u kojem je to za nijansu bolje.

Glede tvoje namjere da si prebacuješ pdfove u epub, vodi računa da ima puno posla pri dobivanju urednog i korektnog epuba iz pdfa.

Inače, Kobo Glo bi uskoro mogao biti još jeftiniji jer upravo izlazi puno bolji model - Kobo Aura (ne treba ga brkati s postojećim modelom Kobo Aura HD od 6.8 palaca).

Ako imaš nekoga tko ide u Austriju ili Njemačku, imaš Paperwhite i Glo u Mediamarktu za 129 eura:
http://www.mediamarkt.com/

Inače, za pdf i epub ti je bolji rootani e-čitač Nook ST Glowlight, koji u Britaniji dođe 69 funti. Ima za nijansu sporiji procesor, nižu rezoluciju i manju radnu memoriju, ali puno veće softverske mogućnosti.

Zadnje uređivanje CroatianFan : 12.09.2013. at 12:31.
CroatianFan is offline  
Old 12.09.2013., 12:33   #4242
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post
Obrati pozornost na ovu napomenu glede uvoza litijskih baterija (provjeri sa carinom kako je u BiH da ga ne bi zadržali iz nekog blesavog razloga).
Kontaktirao sam nekoliko prodavaca Kobo Glo iz Japana i svi su mi rekli da je nemoguce poslati bilo koji prozivod sa litijskim baterijama prema BiH. Prema Hrvatskoj moze ali samo ako se salje brodom, avio prijevoz nije opcija zbog sigurnosnih razloga. Tako da Kobo Glo vise nije bio opcija, svi ostali prodavaci su imali ili previsoke cijene ili previsok shipping. Tako da evo pre-orderovao sam novi Kindle Paperwhite. Mislio sam da ce me izaci $119 ali za BiH ima samo od $139 bez onih reklama na pocetnom zaslonu. $20 dolara me izasao shipping za to. Tako da je to sveukupno $159. Jos me na to dodje 10% carina i 17% PDV. Tako da na kraju oko 40-ak eura me izadje carina i pdv. Pregledao sam mnoge opcije na Ebay-u i Amazonu i ovo opet ispadne najpovoljnija opcija. S obzirom na to da je ovaj novi Kindle Paperwhite tek izasao, shippanje pocinje tek 15. Oktobra tako da cu se malo nacekati dok dodje. Medjutim pregledao sam najnovije reviewove i brojne opcije te ugodnost citanja na novom Kindle PW je izuzetno, tako da sam siguran da ce se itekako isplatiti. Nema vise paranja ociju na ovom ekranu od laptopa
eFanatic is offline  
Old 12.09.2013., 12:54   #4243
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
I Kindle i Kobo e-čitači se vrlo solidno snalaze s pdf-om (kad zanemarimo ograničenja zaslona od 6 palaca), ne trebaš se toga bojati. Kobo je odličan u formatiranju epuba; jedina mana su mu malo prevelika gornja i donja margina, no tu možeš koristiti Kobov kepub, u kojem je to za nijansu bolje.

Glede tvoje namjere da si prebacuješ pdfove u epub, vodi računa da ima puno posla pri dobivanju urednog i korektnog epuba iz pdfa.

Inače, Kobo Glo bi uskoro mogao biti još jeftiniji jer upravo izlazi puno bolji model - Kobo Aura (ne treba ga brkati s postojećim modelom Kobo Aura HD od 6.8 palaca).

Ako imaš nekoga tko ide u Austriju ili Njemačku, imaš Paperwhite i Glo u Mediamarktu za 129 eura:
http://www.mediamarkt.com/

Inače, za pdf i epub ti je bolji rootani e-čitač Nook ST Glowlight, koji u Britaniji dođe 69 funti. Ima za nijansu sporiji procesor, nižu rezoluciju i manju radnu memoriju, ali puno veće softverske mogućnosti.
Nazalost nemam nikoga u Njemackoj ili okolnim zemljama inace bih uzeo preko njih definitivno. Ali evo odlucio sam se za novi Kindle PW i mislim da sam dobro izabrao. Ima jaci procesor i bolje osvjetljenje, te dosta novih opcija. I mislim da mi je ovo bilo jedna od povoljnijih i sigurnijih opcija jer sam uzeo direktno preko Amazona. A citao sam da ipak PDF ne ispadne bas najbolje na Kindle PW. Zato imaju programi poput Calibre da konvertujem PDF u azw ili mobi format, koje Kindle podrzava. Ali svejedno, hvala na informacijama. Javim vam ovdje kad mi dodje, te mozda stavim koju slicicu i prve utiske o ovom novom Kindle PW.
eFanatic is offline  
Old 12.09.2013., 13:08   #4244
Quote:
eFanatic kaže: Pogledaj post
Nazalost nemam nikoga u Njemackoj ili okolnim zemljama inace bih uzeo preko njih definitivno. Ali evo odlucio sam se za novi Kindle PW i mislim da sam dobro izabrao. Ima jaci procesor i bolje osvjetljenje, te dosta novih opcija. I mislim da mi je ovo bilo jedna od povoljnijih i sigurnijih opcija jer sam uzeo direktno preko Amazona. A citao sam da ipak PDF ne ispadne bas najbolje na Kindle PW. Zato imaju programi poput Calibre da konvertujem PDF u azw ili mobi format, koje Kindle podrzava. Ali svejedno, hvala na informacijama. Javim vam ovdje kad mi dodje, te mozda stavim koju slicicu i prve utiske o ovom novom Kindle PW.
prelistaj temu samo par stranica unatrag i vidjet ćeš da čak i svemoćni Calibre ima problema s tim.. bolje se orijentiraj na docx dokumente koji se vrlo često mogu skinuti paralelno sa pdf-om a koje Calibre puno lakše obrađuje
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Old 12.09.2013., 13:09   #4245
Ajde bas javi koliko ti je izasao sa svim davanjima u BiH.
Cijena od 139+20 je standardna, ali me zanima dere li i tamo DHL i to. Ako ne, onda ubuduce naručujem u BiH

U svakom slučaju, radujem se prvim pravim reviewima PW2, ovo sada neću još ni da gledam.
digiridan is offline  
Old 12.09.2013., 13:13   #4246
Sto se tiče konvertiranja pdf2mobi i slično, ja sam to znala napraviti za neke knjige u Calibreu, a rezultat ovisi o tome kakav ti je taj pdf koji imaš i naravno kakvi su ti zahtjevi.

kod mene su uglavnom bile u pitanju neke bezveze knjigice i apsolutno nism picajzla po tom pitanju jer mi je svejedno ako mi se red prekine u sred, ako imam brojeve stranica iz pdf-a tu i tamo u sred teksta i slične gluposti, tako da je meni ta razina kvalitete bila dovoljna.

Da sam konvertirala neke pdfove s tablicama i koječim, nešto iz čega sam trebala učit ili skakutat po dokumentu iz bilo kojeg razloga - e to već ne bi valjalo
digiridan is offline  
Old 12.09.2013., 13:15   #4247
Quote:
eFanatic kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

E ovako imam dilemu pa se nadam da mi vi mozete pomoci. Zelim kupiti jedan eReader, i nakon dosta istrazivanja dosao sam na dva favorita. To su Kindle Paperwhite (ova nova verzija) i Kobo Glo. Eh sada, sto se tice cijene Kindle PW je 129 dolara, a Kobo Glo oko 125 dolara (tako se vrti cijena na Ebayu). Ipak ako bih uzimao Kindle PW preko amazona morao bih uracunati cijenu na postarinu pa carinu te PDV (zivim u BiH). Ako se odlucim za Kobo Glo mogu ga uzeti na Ebayu za finu cijenu i besplatan shipping te se mogu dogovoriti sa prodavacem da stavi manju cijenu da izbjegnem carinu. Iako je cijena vecinski faktor u mojoj odluci, ono sto me jos vise zanima je sljedece. Ja vec imam dosta knjiga u PDF formatu, i cesto citam neke dokumente koji su u PDF formatu. Sad znam da Kindle PW i Kobo Glo mogu citati PDF format ali da je stvarno lose i da nisu bas namjenjeni za to. Tako da sam mislio konvertovati PDF u ePub format. Medjutim Kindle PW ne moze citat ePub dok Kobo Glo moze. Pa zanima me da li je iko ko ima Kobo Glo prije probao ovo konvertovanje u ePub i kako ti izgleda, kakav je formatting itd? I kakve su vase preporuke za Kindle PW i Kobo Glo - pros : cons ?
kindle može čitat epub ako instaliramo dodatni software npr. paralelni OS duokan, kindlepdfviwer(KOReader za kindle PW), coolreader 3 itd.

duokan i kindlepdfviewer imaju i puno bolje pdf mogućnosti od kindlovog pdf programa pa ti možda i ne treba konverzija pdf-epub već npr. samo odabereš reflow za čisto tekstualni pdf ili rezanje rubova pa landscape mode za čistu pdf sliku ili automatsko zumiranje bez rubova za pdf sliku sa ocr-om.

http://www.mobileread.com/forums/sho...d.php?t=180113

onima kojima je bitna 100% točnost svakog znaka u pretvorenom pdf-u preporučujem k2pdfopt kojim lako prilagode i A4 format za čitanje na bilo kojem malom čitaču.

http://www.willus.com/k2pdfopt/

Zadnje uređivanje ursamajor : 12.09.2013. at 13:52.
ursamajor is offline  
Old 12.09.2013., 13:16   #4248
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
prelistaj temu samo par stranica unatrag i vidjet ćeš da čak i svemoćni Calibre ima problema s tim.. bolje se orijentiraj na docx dokumente koji se vrlo često mogu skinuti paralelno sa pdf-om a koje Calibre puno lakše obrađuje
Citao sam oko Calibre-a i znam da ima PDF dokumenata koje fino pretvori u ePub, azw ili mobi ali ima i PDF dokumenata koje bas lose konvertuje. Medjutim postoji dosta nacina da se to fino sredi, neki ljudi prvo to kovertuju u HTML pa onda uklone slike ili neke headinge koji smetaju te ih onda konvertuju u ePub ili mobi. Uglavnom siguran sam da ima dosta nacina da se to fino konvertuje i da format bude solidan za citati na eReaderu.
eFanatic is offline  
Old 12.09.2013., 14:17   #4249
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
kindle može čitat epub ako instaliramo dodatni software npr. paralelni OS duokan, kindlepdfviwer(KOReader za kindle PW), coolreader 3 itd.

duokan i kindlepdfviewer imaju i puno bolje pdf mogućnosti od kindlovog pdf programa pa ti možda i ne treba konverzija pdf-epub već npr. samo odabereš reflow za čisto tekstualni pdf ili rezanje rubova pa landscape mode za čistu pdf sliku ili automatsko zumiranje bez rubova za pdf sliku sa ocr-om.

http://www.mobileread.com/forums/sho...d.php?t=180113

onima kojima je bitna 100% točnost svakog znaka u pretvorenom pdf-u preporučujem k2pdfopt kojim lako prilagode i A4 format za čitanje na bilo kojem malom čitaču.

http://www.willus.com/k2pdfopt/
Hvala na informacijama ursamajor, skupljam sve ove informacije o converterima, itd, pa cu sve to testirati kad mi dodje kindle.
eFanatic is offline  
Old 14.09.2013., 10:07   #4250
Netko narucivao cover za nook st prek ebaya? Znate li neki povoljan, a da je ok i nije predebel?


Sent from my iPhone using Tapatalk
paradoxx is offline  
Old 14.09.2013., 12:26   #4251
Quote:
paradoxx kaže: Pogledaj post
Netko narucivao cover za nook st prek ebaya? Znate li neki povoljan, a da je ok i nije predebel?
Ovo je dobra i jeftina futrola (10-15 dana dok stigne s Dalekog Istoka):
http://www.ebay.com/itm/NEW-BlueCost...item2c709a004f
CroatianFan is offline  
Old 15.09.2013., 12:20   #4252
Hvala na preporuci
paradoxx is offline  
Old 16.09.2013., 17:52   #4253
za ove koji su rootali kindle , dali citate pdf sad bez problema?

ja imam stari kindle i ne znam kako se to napravi, i strah me da ne sjebem citac koji dosad funkcionira bezprijekorno, a treba mi jer citam dosta knjiga u pdfu

ili postoji neki bolji sistem za pdf nego taj pdfviewer
inabetterworld is offline  
Old 17.09.2013., 02:46   #4254
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post
za ove koji su rootali kindle , dali citate pdf sad bez problema?

ja imam stari kindle i ne znam kako se to napravi, i strah me da ne sjebem citac koji dosad funkcionira bezprijekorno, a treba mi jer citam dosta knjiga u pdfu

ili postoji neki bolji sistem za pdf nego taj pdfviewer
možeš koristit k2pdfopt kojim na računalu prilagodiš pdf za mali čitač.

http://www.willus.com/k2pdfopt/

za A5 i manje formate možeš koristit mode-fw za prebacivanje u landscape sa automatskim rezanjem praznih rubova jer će bit dobro čitljivi na 120 mm širine ekrana a za A4 format najbolje je koristit mode-def tj. defaultni mode kojim program automatski reflowa pdf, bio naš pdf skenirana slika ili obični tekst.

nisam čuo da se ljudi žale da su im se kindleovi zblesirali nakon instalacije kindlepdfviewera.
instalacija je lagana i brza (par minuta) nakon što naravno odvojiš neko vrijeme na detaljnije proučavanje upustva.

ako i pogriješiš nema problema već samo sve ponoviš jer ja sam znao nešto pogriješit pri instalaciji i na kindlu dx i na trojki pa je sve bilo ok drugi put.

doduše ja sam znao gore držat više verzija programa odjednom zajedno i još sa duokanom pa sam zato griješio i bilo je smrzavanja i resetiranja kindla zbog memorijskih kapaciteta ili dijeljenja datoteka al bi nakon što obrišem problematične stvari sve uvijek radilo bez problema, tako da sa samo jednom verzijom ne može bit nekih posebnih problema.

Zadnje uređivanje ursamajor : 17.09.2013. at 03:43.
ursamajor is offline  
Old 19.09.2013., 14:07   #4255
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
možeš koristit k2pdfopt kojim na računalu prilagodiš pdf za mali čitač.

http://www.willus.com/k2pdfopt/

.
jeli to nesto kao calibre ili onlineconvert gdje pdf konvertiras u mobi, epub?
probala sam to ali deblje knjige u pdf uvijek lose ispadnu, s cudnim razmacima i to.

a sad je amazon ukinuo da im mozes poslati knjigu vecu od 50 MB da ti oni konvertitraju. prije je to islo bez problema .
inabetterworld is offline  
Old 19.09.2013., 15:57   #4256
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post
jeli to nesto kao calibre ili onlineconvert gdje pdf konvertiras u mobi, epub?
probala sam to ali deblje knjige u pdf uvijek lose ispadnu, s cudnim razmacima i to.

a sad je amazon ukinuo da im mozes poslati knjigu vecu od 50 MB da ti oni konvertitraju. prije je to islo bez problema .
k2pdfopt ne konvertira pdf u drugi format već samo prilagodi pdf dimenzijama čitača, bilo da odreže rubove i prebaci u landscape ili da vjerno reflowa pdf (može reflowat i tekstualni pdf i slikovni pdf).

rezanje rubova je dobra opcija za manje formate kao A5 a reflow za veće kao A4.

nakon opcije reflowa moramo opet na pdf-u uradit ocr ako želimo da pretražujemo i označujemo pdf ili koristimo rječnik a nakon rezanja ne moramo jer ocr ostaje ako postoji u originalu.

evo možeš za minutu probat na ovom primjeru.

skini ovaj optik.pdf (dvije stranice A4 formata) na kompjuter
http://www.willus.com/k2pdfopt/help/native/optik.pdf

skini ovdje k2pdfopt (zadnju verziju sa grafičkim sučeljem)
http://www.willus.com/k2pdfopt/download/

startaj skinutu exe.datoteku, dodaj optik pdf (sa dugmetom add-file) i odaberi parametre u kvadratićima:

za rezanje odaberi samo kvadratiće za landscape(rotate-output-to-landscape) i native-pdf-output pa pritisni dugme convert a za reflow odabereš samo kvadratić re-flow-text (sa ili bez landscapea).

Zadnje uređivanje ursamajor : 19.09.2013. at 16:48.
ursamajor is offline  
Old 19.09.2013., 16:10   #4257
E, jel se igrao itko ikad od vas s Kindle Comic Creatorom? ISkustva, savjeti, želje, pozdravi?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.09.2013., 16:48   #4258
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
k2pdfopt ne konvertira pdf u drugi format već samo prilagodi pdf dimenzijama čitača, bilo da odreže rubove i prebaci u landscape ili da vjerno reflowa pdf (može reflowat i tekstualni pdf i slikovni pdf).

rezanje rubova je dobra opcija za manje formate kao A5 a reflow za veće kao A4.

nakon opcije reflowa moramo opet na pdf-u uradit ocr ako želimo da pretražujemo i označujemo pdf ili koristimo rječnik a nakon rezanja ne moramo jer ocr ostaje ako postoji u originalu.

evo možeš za minutu probat na ovom primjeru.

skini ovaj optik.pdf (dvije stranice A4 formata) na kompjuter
http://www.willus.com/k2pdfopt/help/native/optik.pdf

skini ovdje k2pdfopt (zadnju verziju sa grafičkim sučeljem)
http://www.willus.com/k2pdfopt/download/

startaj skinutu exe.datoteku, dodaj optik pdf (sa dugmetom add-file) i odaberi parametre u kvadratićima:

za rezanje odaberi samo kvadratiće landscape(rotate output to landscape) i native pdf output pa pritisni dugme convert a za reflow samo kvadratić reflow (sa ili bez landscapea).
konvertirala sam ali ne kuzim kako sad spremim taj konvertirani file?
i dali to moze konvertirati i knjige od 200 stranica?

kako startas samu konvertaciju, ustvari vec kad stisnes add file, ide automatski ili?
inabetterworld is offline  
Old 19.09.2013., 16:54   #4259
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post
konvertirala sam ali ne kuzim kako spremim taj konvertirani file?
i dali to moze konvertirati i knjige od 200 strane?

kako startas samu konvertaciju, ustvari vec kad stisnes add file, ide automatski ili?
konvertirani file se nalazi u istom direktoriju gdje i originalni pdf i ima u imenu dodatak k2opt.

konverziju startaš sa donjim žutim dugmetom convert-all-files.

taj konvertirani pdf prebaciš u svoj čitač (žicom ili bežično) i uživaš.

nema ograničenja na broj stranica knjige (može i više knjiga odjednom) al naravno za duže knjige mu treba i duže vremena a ja onda često isključim njegov ocr i uradim brzi ocr naknadno sa adobe acrobatom ili nekim drugim.

za pdf-ove složenijeg izgleda treba se malo poigrat i upoznat sa ostalim opcijama.

Zadnje uređivanje ursamajor : 19.09.2013. at 17:06.
ursamajor is offline  
Old 19.09.2013., 17:09   #4260
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
konvertirani file se nalazi u istom direktoriju gdje i originalni pdf i ima u imenu dodatak k2opt.

konverziju startaš sa donjim žutim dugmetom convert-all-files.

taj konvertirani pdf prebaciš u svoj čitač (žicom ili bežično) i uživaš.

nema ograničenja na broj stranica knjige (može i više knjiga odjednom) al naravno za duže knjige mu treba i duže vremena a ja onda često isključim njegov ocr i uradim brzi ocr naknadno sa adobe acrobatom ili nekim drugim.

za pdf-ove složenijeg izgleda treba se malo poigrat i upoznat sa ostalim opcijama.
samo sto ja taj gumb convert all files nemam, meni stranica od k2 zavsrava kod OCR Tesseract
kao da mi nije otvoren cijeli program
inabetterworld is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.