Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 15:47   #21
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
"Jolie Petite" prvi je hrvatski brend koji ima i svoje kopije. "To mi je fora čak, jer što bi Louis Vuitton i Balenciaga trebali, prestati raditi koliko ih kopiraju?", kaže mlada dizajnerica.

to je rekla nedavno
eto dokaza koliko je licemjerna.. kao da i ovako ne pliva u lovi, a sad joj treba još
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:48   #22
Quote:
Grgo Zečić pojašnjava da su krivotvorine sa splitskoga područja uglavnom vrlo loše izrađeni komadi odjeće, u čijem stvaranju, po njihovim informacijama, često sudjeluju domaćice, osobe s manjkom primanja, a u jednom slučaju čak i zaposlenica Zagrebačke banke.


a Ljupka je što točno? dizajnerica s diplomom iz New Yorka? ili pokondirena tikva u posjedu diplome večernje škole. dopisne. a njena mama koja to šiva je ispekla zanat kod diora?
**bem ti bahatost.
želim joj da nju tuži netko tko ima copyright na curice i ime.


a dobar mi je i komentar ispod članka - jel ovo neka reklama? ko bi ovo htio krivotvorit?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:53   #23
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Sue, ti si blentava

Jesi li ti na svojoj majici napisala da je majica marke "Jolie Pettiet"?

Kako Zara i drugi slicni brendovi bez problema kopiraju design visoke mode i prodaju taj isti design pod svojim imenom?
Zar nije sad po ducanima poplava uzorka "lastavica", a znamo koji skupi brend je u zadnje vrijeme u svojoj liniji uvelo taj uzorak

Zar Ljupka ne vidi koliko se sramoti - moja mama je nama šivala te lutkice prije 20 i kusur godina, i sta - sad bi ja trebala Ljupku tuziti za ukradeni izvorni design?

samo sta je problem sta ona serucka okolo po medijima.
Trebale bi cure kojima je to napravljeno tj. iznuđen novac također izaci u medije da se cuje i njihov glas.
I da se raskrinka lazna fama oko svega toga.
oK, jedno je kad netko nakelji Ljupkino ime na majicu koju je izradio, al potpuno druga stvar je kad netko prodaje svojih ruku djelo i pod svojim imenom i sa designom neceg sto vec postoji tridesetak godina i sto nije Ljupka izmislila.
Potpisujem. I te curice postoje oduvijek, barem ja za njih znam cijeli svoj život. I sad je to kao njihov proizvod. Aha.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:53   #24
Kem, mislim da bi bolja stvar bila da u medije izađe netko tko ce kazati da curice niposto nisu Ljupkin design vec da su postojale i prije nego se ona rodila.
I da se ona tu nema sta kofrcit s nekim glupostima.
a ona, ako je zastitila svoj design, nije zastitila MILIJUN varijacija na tu istu temu /ako ja napravim curici malo drugacije oci, ona automatski prestaje biti istovjetna Ljupkinoj zasticenoj sličici, zar ne?/

al bolje je prestati o tome, jer se izgleda da se opako bave forumima.

Sta ne tuze te trgo0vacke centre koji prodaju laznjake?

..nego idu okolo i zastrasuju tuzbama zene koje su takve majice radi vjerovatno puuuno prije nego je to njima palo na pamet.

Zadnje uređivanje Bogomoljka : 01.11.2010. at 15:55. Reason: cbgfb
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:55   #25
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ovo mi je promaklo.
također, zar nije to što ti radiš iznuđivanje? jer TI šalješ upite da ti netko napravi curicu.
Hm, da.. Mislim da je.

Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post
Sue, ti si blentava

Jesi li ti na svojoj majici napisala da je majica marke "Jolie Pettiet"?


Kako Zara i drugi slicni brendovi bez problema kopiraju design visoke mode i prodaju taj isti design pod svojim imenom?
Zar nije sad po ducanima poplava uzorka "lastavica", a znamo koji skupi brend je u zadnje vrijeme u svojoj liniji uvelo taj uzorak

Zar Ljupka ne vidi koliko se sramoti - moja mama je nama šivala te lutkice prije 20 i kusur godina, i sta - sad bi ja trebala Ljupku tuziti za ukradeni izvorni design?

samo sta je problem sta ona serucka okolo po medijima.
Trebale bi cure kojima je to napravljeno tj. iznuđen novac također izaci u medije da se cuje i njihov glas.
I da se raskrinka lazna fama oko svega toga.
oK, jedno je kad netko nakelji Ljupkino ime na majicu koju je izradio, al potpuno druga stvar je kad netko prodaje svojih ruku djelo i pod svojim imenom i sa designom neceg sto vec postoji tridesetak godina i sto nije Ljupka izmislila.
Meni kad je to došlo, prvo su mi se noge odsjekle. Ali, da blentava možda jesam. Ne, nisam prodavala pod njezinim imenom, niti su bile iste, oči i ostalo. Razmišljala sam 2 dana kaj napravit, dečko mi je prije radio na sudu u Zagrebu i ima tamo dosta poznatih. Tak da smo odmah drugi dan otišli tamo i pričali s njegovom bivšom šeficom. Rekla je da je to jako bezobrazno od nje, al da mi nemože reć točno kaj da napravim. Recimo samo da mi je bivši šef prije neke 3 godine dao otkaz, krivotvorio moj potpis i krvo spojio dokumente (nije gledao datume). Tužila sam ga, plaćala odvjetnicu i na kraju spušila. Kak i na koju foru zbilja neznam I još njegove cijele troškove, odvjetnika i ostalo.

Al naše pravosuđe je skroz u k*** i nakon razmišljanja i pričanja sa svima u obitelji odlučila sam se na nagodbu. Da, plaćam ju još uvijek. Mada je moja zamisao ić sa svime time u javnost. I da se nisam nagodila točno tak bi i bilo. Sad je valjda sve gotovo, osim još par rata

Quote:
melps kaže: Pogledaj post
"Jolie Petite" prvi je hrvatski brend koji ima i svoje kopije. "To mi je fora čak, jer što bi Louis Vuitton i Balenciaga trebali, prestati raditi koliko ih kopiraju?", kaže mlada dizajnerica.

to je rekla nedavno
To je izjavila davno prije, a još prije te izjave je počela sa ""upozorenjima"

Al ono kaj je mene zbilja zasmetalo je to da tak možete stavit na prodaju "curicu" i poslat nečije drugo ime i prezime. Bez ikakve provjere, ili čega već će toj osobi doma stić upozorenje i odšteta.

Kaj je najbolje to je bilo u mom slučaju. Kaj mislite da sam dala adresu od dečka. Došao bi na sud pod optužbom da radi curice.
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:58   #26
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
Mada je moja zamisao ić sa svime time u javnost.
napravi to. osim ako nisi potpisala neki dokument da ne smiš.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:59   #27
Sue, trebala si izaci u javnost s tim.

I izaci u javnost s cinjenicama da designo tvoje curice NIJE isti ko ljupkin i NIJE prodavana pod njenim imenom.

Pa nek javnost vidi sve licemjerje doticnih.
I kako zele sto brze ubrati pare na racun naivnih ljudi.

Kad bi bar jedna izasla u javnost, mislim da bi to bio poticaj i ostalima koje su kroz to prosle

jer...Ljupkica i mamica su stalno po nekim medijima - i samo njihov glas se cuje.

Zadnje uređivanje Bogomoljka : 01.11.2010. at 16:00. Reason: vbn
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:00   #28
Quote:
Bogomoljka kaže: Pogledaj post

al bolje je prestati o tome, jer se izgleda da se opako bave forumima.
jbms. niti radim tu rugobu od majice, niti bih je kupila.


p.s. ako netko prodaje slične majice s naljepnicom "Jolie petite" onda je tužba na mjestu. za sve one koji prodaju no name majice s curicama a krava im je poslala tužbu, ja bih joj digla takvu frku da bi ostala u Japanu dok joj se oči ne ukose.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:03   #29
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

p.s. ako netko prodaje slične majice s naljepnicom "Jolie petite" onda je tužba na mjestu. za sve one koji prodaju no name majice s curicama a krava im je poslala tužbu, ja bih joj digla takvu frku da bi ostala u Japanu dok joj se oči ne ukose.
Potpisujem.
Ili izac u javnost s hrpom takvih home-made majica. Pa nek tuzi svaku drugu na ulici.

/sad mi je palo na pamet koliko nakita ovih dana kruzi s likom Jacka Skellingtona iz Nightmare Before Christmas, a koje curke rade doma od fimo mase i otvoreno rpodaju - i nitko im ne upucuje nikakvu tuzbu/.

Zadnje uređivanje Bogomoljka : 01.11.2010. at 16:05. Reason: cvbndgfhn
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:05   #30
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
a dobar mi je i komentar ispod članka - jel ovo neka reklama? ko bi ovo htio krivotvorit?
i u potpunosti se slazem sa ovim komentarom. meni su te curice od prvog dana pomalo zastrasujuce
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:05   #31
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
p.s. ako netko prodaje slične majice s naljepnicom "Jolie petite" onda je tužba na mjestu. za sve one koji prodaju no name majice s curicama a krava im je poslala tužbu, ja bih joj digla takvu frku da bi ostala u Japanu dok joj se oči ne ukose.
potpis do neba.

eto, na temelju ovih nerazumnih tužbi Ljupka je čak dobila vlastiti topik na Forumu. glavno da ga nije dobila na temelju svojih originalnih majica.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:14   #32
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
Ovak vam to ide, napraviš majicu sličnu kao što je Ljupkina, oglasiš ju na netu. Javi ti se cura/žena, pohvali tvoje radove, pita dal radite i crne i dal ti može poslat na kućnu adresu svoju praznu majicu pa da ti na njoj napraviš "curicu". Kažeš može, i odeš pobrat umjeto majice Upozorenje radi povrede autorskih prava na modni dizajn i zahtjev za isplatom naknade štete.

To šalje njezina odvjetica, Ivana S.G.

Sve ti lijepo objasni, baci cifre i na kraju je iznos za štetu i ostalo 15,000 kn (i još piše da me poziva da to platim u duhu dobrih poslovnih običaja i poslovne prakse ). Skoro sam se srušila kad sam to pročitala.

Ja sam se uspjela "nagoditi" sa odvjetnicom, da se to sve povuče. Tj. da ne isplaćujem 15 000 kn Ljupki nego samo platim odvjetnici naknadu za slanje upozorenja. Taj iznos je nekoliko tisuća kn. To još uvijek plaćam i ne pada mi na pamet radit "curice" Neznam koliko je to po zakonu, ali tak sam mogla poslat nečiju tuđu adresu (recimo bilo kojoj curi koja mi se ne sviđa , ili bivšoj "šefici") i njoj i došlo to pismo. I bila bi u govnima u kojima sam ja tad bila.

Mislila sam ić dalje al ne isplati se, jer trebaš plaćat odvjetnika, troškove.. I na kraju neznaš kak će sve ispast.

Eto to vam je to. Pazite kome dajete svoje adrese E da, i prodavala sam ih tu na forumu, nemogu se sjetit nicka od odvjetnice.

Odmah sam išla upozorit druge cure, 2 mi se odmah nisu javile, čula sam se s njima nakon par dana i od njih je isto izmuzla adresu i poslala im upozorenja. Ostala sam u kontaktu samo s 1, ona se isto nagodila za par tisuća kn.
ja cisto nemogu virovat da ste pristale na nagodbe i placat im nesto, strasno, ajme,
mislim da je ovo troll jer ovakvo nesto se ne moze niti se smi desit
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:16   #33
ja isto ne mogu vjerovati da ste pristali plaćati tako nešto.
to je ludost.
Qucijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:21   #34
zašto ne možete vjerovati? pa na to je odvjetnica i računala. metoda zastrašivanja najbolje pali.
vjerujem da ih je više pristalo plaćati nego se nastavilo dalje boriti. a tko zna kolko su pisama poslali.

više će zaradit lažnim tužbama i nagodbama nego prodavanjem majica, a tuge.
:čeka pismo zastrašivanja zbog blaćenja:
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:32   #35
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
ja cisto nemogu virovat da ste pristale na nagodbe i placat im nesto, strasno, ajme,
mislim da je ovo troll jer ovakvo nesto se ne moze niti se smi desit
Ma nisam troll, nego klon, imam sve papire doma Koliko znam tu na forumu je ulovila malo više cura na tu foru. A ja sam ostala u kontaktu samo s jednom. Koja je išla isto obavještavat druge cure. Na razgovru je samo odvjetnica rekla da su se neke cure odmah nagodile a druge nisu htjele. I protiv njih je podignuta baš tužba. Sad dal je to istina ili ne, valjda ćemo vidjet.

Za javnost je sad prekasno (to bi napravila da se nisam "nagodila"), previše love sam dala da bi se opet s time bavila.
sue1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:33   #36
ne mogu virovat jerbo da meni tako pismo dodje doma osobno bi posjetio posiljatelja i obavio jedan fini razgovor koji i nebi bio tako fin. ne bi bio prvi put da usutkam nekog praavnika ne bas pristojnim vokabularom. advokati su pizde koje me ni najmanje ne plase, i sta kazes, ubiru novce na budalama, bez uvride ikome ali tako je.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:46   #37
Moram priznati da nisam znala da se sve to skupa događa i apsolutno sam razočarana postupcima Ljupke Gojić. Voljela bih da ova priča dođe i do njenih kupaca - sadašnjih i potencijalnih.
Curice postoje zaista dugi niz godina i viđala sam ih na mnogim majicama. Od Zare, nadalje. A da ne govorim dok sam bila malena, da su mnogima bake ih izrađivale. Ljupka je sama po sebi FAKE. Da je imala ne znam kakvu ideju koju nitko prije nije smislio i da ovo radi - još bi možda i rekla, ajde ok, ali ovo zaista nije ništa do sada neviđeno.

Zato za Ljupku.
Žao mi je kreativnih cura koje su morale platiti to što su durima izrađivale slične majice. I također, lijepo da je otvoren topic za raspravu.
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:47   #38
sue1 trebala bi svakako izaci sa time u javnost ! imas moju potporu
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 16:55   #39
Quote:
sue1 kaže: Pogledaj post
...
Sve ti lijepo objasni, baci cifre i na kraju je iznos za štetu i ostalo 15,000 kn (i još piše da me poziva da to platim u duhu dobrih poslovnih običaja i poslovne prakse ). Skoro sam se srušila kad sam to pročitala.

Ja sam se uspjela "nagoditi" sa odvjetnicom, da se to sve povuče. Tj. da ne isplaćujem 15 000 kn Ljupki nego samo platim odvjetnici naknadu za slanje upozorenja. Taj iznos je nekoliko tisuća kn...


Koja muljaža i iznuđivanje, užas. Ta Ljupka mi je uvijek bila antipatična a i te njene majice su mi grozne
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 17:11   #40
Baš me zanima po kojoj osnovi tuže te cure. Koliko ja znam ideja se ne može zaštiti.
Smiješ napraviti majicu nalik njenoj i na nju staviti svoj logo i prodat je kao svoje autorsko djelo.
Mislim to rade i Zara i Topshop i Mango....nastavi niz.

I kod krojačice doneseš sliku neke haljine i kažeš da hoćeš takvu. Ajmo tom logikom i krojačke salone zatvorit!!

Sue kolika je ta cifra za koju si se nagodila? Ili ne smiješ reći?
Hm, a ti si jednostavno mogla reći da nisi primila nikakvo pismo..zagubilo se u pošti No, da vjerojatno je slano preporučeno..

Uostalom, rekli su da im je prodaja pala na području Splitsko-dalmatinske županije pa možda ovako pokušavaju nadoknadit
__________________
SmallG makes stuff
SmallG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.