Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 19:28   #561
Drago moje drustvance

Evo, sedim , pijem kaficu i uzivam uz vas!

Draga Bella, ja citala isto jednu knjigu , prastaro izdanje, morala da je vratim, austrijske autorke, rekla bih, ali o svedskoj grancici dosta i njenoj delotvornosi,kao i durgog bilja. To je u stavri nekakva arhaicna knjiga, koju je posle neko stampao, Ali, zaboravila sam to u svom jutarnjem nabrajanju da napisem, ja obicno predvece uzmem nekoliko japi sweden bitera sa malo vode (tu ima raznih biljaka, tinktura u alkoholu) i popijem iz male rakijske case. E sad, da li mi pomaze ili ne- , ali ne verujem da mi odmaze. A zaista sam i decu masirala-mislim kad imaju glavobolju i sebe, pa da li je od toga ili od lekica-tek, bilo je lakse. Hvala ti ovo za pritiskanje ocnih jabucica-probacu, mozda ima nesto u tome, mozda i nije samo placebo.

Draga nasa Ljines,
kaze moj muz, hteo bi on da proba -uzeo da cisti visnje, ali, iskrena da budem, ja mu nisam dala-ionako radi mnogo umesto mene, ali mi je rekao da ti ovo napisem-on je hteo, ali mu je uskraceno.
A za biljku-da li se secate govora,sina svih nasih naroda i narodnosti, lipi moj narode"Nasa omladina voli pusiti vanevropske biljke" -to smo, dok smo bili u tim 20-tim godinama obozavali da citiramo.I da se smejemo kao ludi(sto ne verujem da je zbog imitiranja govornika, nego...neki drugi uticaji).
Maldost-ludost.
Inace, zaista se ind. konoplja koristi kod nekih bolesti, doduse u vidu-tbl.
Ti, malena nasa, kazes-pile u rerni, Ok, a sta radis sa svim ovim povrcem, to mi treba-da li ocistis i poredas oko pileta ili sta?
Nauci omladinku koja je ....(citat od gore).
Inace, danas smo imali spagete ala Ljines-sa onim divnim receptom , gde ubacis tunu. Fenomenalno je bilo.
Jeli smo i salatu-pa kud puklo da puklo, nas krastavac, paradajz, paprike, sir...
Citam da je taj hibridni soj E. Coli iz stajskog djubriva.

Draga Leeloo, to za kiselost u organizmu sam i ja citala, pa neki cak preporucuju-doduse-alternativa-da se potpuno izbace citrusi, voce i sve sto ima kiselinu.
Ne sumnjam da, ako nabavis tu knjigu, mi cemo biti najbolje obavesteni topik o imunologiji a ti ces je dobro prouciti.
Draga Pjetra, muzic otplovio, a tebe, posle stresa da li ce imati posao ili ne, sad sve stiglo. Kakve tegobe pominjes?
Pisi nam malo, podeli sa nama, mozda ti bude lakse(razumem da ne zelis zbog sredine da dajes mnogo cinjenica , ali niko ne provaljuje, pisi uopsteno).

Marina, po onome sto sam procitala, ne verujem da ce ti smetati, ali probaj mozda sa 1 tbl. umesto 2 (ja sam uvek tako, jer je proizvodjacu naravno , u cilju da sto pre potrosimo i kupimo jos )

Draga nasa Ziza, ovo sa pritiskom, joj, bas si nas sve zabrinula, pisi kako si danas. Mi ti u kuci-mm, sin i ja svi imamo razlicite lekove protiv vis. pritiska, valjda se to individualno odredjuje, ali znam da se u toj oblasti bas napredovalo i da mora da se pronadje nesto sto ce ti pomoci.
kako je nase Lane, nae Okano, mili nas decak? Da li se zali da ga boli okce?

Joj, a ti u istom danu i mladeze i skeniranje, ako sam dobro razumela, Generacijo moja.

Evo, moja mladja T-Rex kaze da joj treba komp-za skolu(nadam se, da nije za FB, zvirnucu u prolazu), pa je ovde mom eseju kraj, sve vas ljubim i necu vise da smaram

Poljubac i pandica!
iva64 is offline  
Old 05.06.2011., 20:33   #562
Draga Pjetra meni tlak varira valjda od ovog vremena evo opet grmi i pada kiša,a popodne je bilo 30 pa i zdravima nije dobro sparno je.
Ziza pitaš me ja ne uzimam tablete za tlak nego neke za srce ,a dr. je rekla da će one regulirati i tlak međutim ove nagle promjene vremena opet ga dignu pa onda uzmem normabel pa mi bude lakše.
Sada tuširanje i u krevet sinoć sam dokasno čitala knjigu,a danas idem ranije leć.
Svima ugodnu i laku noć želim,sutra je novi dan.
goga52 is offline  
Old 05.06.2011., 22:58   #563
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, mili moji

Ja samo da otvorim dan, posle jucerasnjeg Zizinog ususkavanja


Draga Ljines, jos ovo da dodam, muz mi je Dalmatinac, po tati-Split.

Sve vas ljubim i zelim bolji dan od ovog predhodnog, danasnji dan, a nasoj Zizi posebno da spadne pritisak!!!

Draga Goga, ukucala na Google-image, zaista je divan cvet.
Juce je bilo posebno svecano u HR i to me raduje, gledala sam na TV-u.

Pusica i pandca
mila moja drago mi je procitati da nam se ti javis prva jer odma mislim da si bar malo bolje, hvala ti na zelji da pritisak spadne jer mi je to bas potrebno.
kako sam sinoc popila korvitol i jutros u 6 sati popila pola jer me probudila glavobolja i pritisak u usima cijeli dan sam bila kao pijana kokos.
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dragi moji
posto je jos rano jutro, a ja vampiram, evo da napisem ono sto sam htela pre neki dan, a ponukalo me i ovo sto su pisale Marina i Leeloo.

Elem, verujem da znate sta je Okamova ostrica/britva, teorija jos iz 13. veka, a predstavlja neizbeznu jednostavnost svega.
Izgleda tako neverovatno komplikovana, da je ljudi retko ili uopste pominju.
Kao da ne volimo jednostavne ideje.

Zasto ovaj uvod? Evo , uzeh knjigu (nije copy/paste sa neta) Dr.Leona Chaitow-a, jer sam se prisetila da je on u jednom pasusu opisivao funkcionisanje naseg imuno-sistema. (mozete ga naci kao autora na netu, cisto da vidite da covek postoji).
Evo sad prekucavam ono sto bi bilo odgovor na ono nase pitanje-a sto nasi mudri dr-i(a tu se sad vracam na Okamovu britvu), uzimato sto ili ne?

"Jedan od osnovnih aspekata funkcionisanja imunoloskog sistema odnosi se na grudnu zlezdu-Timus .
Ona je odgovorna za mobilizaciju belih krvnih zrnaca protiv moguce navale bilo kojih mikroorganizama ili stranih proteina. U kriznim situacijama, ona se oslanja na tzv. "T-celije".
T-celije, sa svoje strane , proizvode supstance nazvane limfokaini, koji su prirodni branioci naseg organizma(jedna od tih supstanci je i interferon, mocno antikancerogeno oruzje proizvedeno u T-celijama).
T-celije takodje proizvode i makrofage koji bukvalno "jedu" ili obavijaju bakterije, celije raka itd.
Jedna od funkcija T-celija da budu u ravnotezi sa drugim odbrambenim, previse aktivnim belim krvnim zrncima, zvanim B-celije, koje proizvode antitela za borbu protiv raznih supstanci i bakterija.
Ukoliko je broj T-celija premali, onda B-celije mogu biti toliko aktivne da pocnu da unistavaju celije tkiva samog organizma.
T-celije sprecavaju prekomerno funkcionisanje B-celija.
Ravnoteza izmedju ove dve vrste "vojnika" u nasem telu je od vitalnog znacaja za ocuvanje zdravlja.

Kod autoimunih bolesti, dominiraju B-celije, dok su T-celije u manjku.
Svaka strategija da se to stanje izmeni mora u sebi nositi pokusaj da se povrati izgubljena ravnoteza, da se podrzi funkcionisanje grudne zlezde, a time i aktivnost T-celija.
Vitaminski i mineralni dodaci bitno ce podrzati rad T-celija."

Naravno, ima toga jos, sama sam po slobodnom izboru boldovala neke reci, a mislim da ovo mnogi dr-i znaju ili bi trebalo da znaju jer je tako-jednostavno.

Nadam se da vas nisam ugnjavila, sa jutarnjim predavanjem.
Moje iskustvo, a probala sam svasta -i noni i mlec i kolostrum, slazem se sa onim misljenjem da svima odgovara ono sto pronadje kod sebe da mu prija-
ja uzimam med, propolis, vit. C, Omega 3(riblje ulje), D3, kompleks vit. B (specijalno B12) i poneki caj, po potrebi, gledam zdravo da se hranim, eto, moja formula je to, a svko ima svoje iskustvo sa raznim drugim preparatima.
Sve vas ljubim
bas ti hvala na ovome tekstu sigurno ce nam koristiti a sjecam se da je ove celije meni pominjala ona moja divna reumatologica koja mi je bila kao prijateljica.

nadam se da si ti provela bolju noc a vjerujem da ce nam dragi Bog svaku podariti boljom to se uvijek pomolim prije spavanja za nas.

pusa i pandin zagrljaj mila moja
Ziza Kovacevic is offline  
Old 05.06.2011., 23:30   #564
Quote:
bella31 kaže: Pogledaj post
Draga Iva,
Izbrisala sam prethodni post jer sam napisala "dlanovima kaziprsta" umjesto jagodicama, da ne mislis da sam poludjela jer vidim da si online pa da ne pitas "gdje nestade post". Izvini draga moja.Evo ponovo post, ispravljena verzija:

Ivice,
Evo i ja se probudila ranije da kuckam, hvala ti sto si uvijek tu da ostavis par divnih rijeci za budjenje kao i nasa Ziza koja nas ususka. Kako je dobro kad znas da uvijek imas nesto da procitas od dragih ljudi. Kako ono mala djeca kad znaju da ce poslije obavljenog nekog zadatka dobiti nagradu u vidu slatkisa ili igrackice.
Juce me boljela glava i imala sam osjecaj kao da ce mi se zacepiti sudovi pa sam se dobrih petnaest minuta masirala , tj glavu tako da mi proradi cirkulacija i bilo mi je lakse. Ne idem na masaze ali znam sama sebi masirati stopalo, posebno unutrasnji dio. Ili jos bolji maser je moja mama. To stvarno pomaze i opusta. Takodje na ovo vrijeme imam ubrzano lupanje srca, a to pokusavam regulisati disanjem (Perova skola). E kad smo kod aritmija i tahikardija, jednom sam prije dvije , tri godine zavrsila u Hitnu (bice sam i tada imala sto imam a nisam znala) i imala sam oko 120 otkucaja u minuti i sjecam se da je neka dr rekla da mi nece roknut inekciju u venu nego da pritisnem blago oba kapka jagodicama oba kaziprsta. Treba blago pritisnuti i pustiti, ne pritiskati duze od 30 sek. Probala sam i to, milsim da funkcionise ali da je to vise placebo efekat.
I ja sam gledala na tv-u Papin dolazak , dostojanstveno i velicanstveno.
Ja i dalje kod mame, ona se toliko zanijela sa citanjem clanaka o ljekovitem bilju da ce jos malo pocet lijecit putem tv-a kako oni silni astrolozi, numerolozi. Ljudi moji , ja od njih hocu da poludim, ne mogu da vjerujem da ove niskobudzetne televizije to sebi dozvoljavaju. ALi nazalost, ocigledan pad svih vrijednosti u narodu ga natjera na svakakve muke. Ne smijem se nista zaklet, mozda i ja nazovem
Ne znam smijem li ovdje napisati ime knjige koju mama pomno iscitava i naziv pa necu. Uglavnom za svaku boljku rastavic, hajducica, neven, ama za svaku. I toliko se hvali svedska grancica pa si mi Iva pala odmah na pamet, i pije se i stavlja kao oblog.
Jesam li napisala nesto sto nisam smjela, samo ti brisi draga nasa Leeloo. Nevjerovatno koliko znas o imunoloskoim parametrima, kunem ti se bolje od mojih doktora opste prakse i specijalista ovdje (iskljucujem reumatologe).
Javljam se opet i svima saljem veliki zag
Pusa
draga moja hvala na brizi danas je malo bolje ali me cijeli dan baca na krevet i borim se a ne zelim da mjerim jer me onda jos vise uhvati panika. vjerujem da je mozda danas ovakvo stanje upravo zbog tih tableta koje sam pila a i pila sam i limun jer mi je onaj kardiolog iz sarajeva sinoc rekao da je dobro to piti.
e kod nas najavljuju sutra kisu a i ja osjetim jer me vec pocelo zahebavati, kako kaze nasa Ljines, disanje i svi su izgledi da cu nocas presjediti na terasi.
ja sam se vratila opet onoj gljivi o kojoj sam vam pisala juce i vidim da me malo osvjezi a sjecam se da mi je ona obarala i pritisak pa se nadam da ce i ovog puta biti toliko ucinkovita.
ja sam isto probala citati one moje knjige gdje pise o svim travkama i travama i ovome sto si napisala bi jos dodala i kantarion i hajducicu i kunicu isto su jako dobre samo sto se ne smiju dugo piti i znam da kantarion ne smiju piti trudnice.
evo sad se sjetis nasih mladih majcica dok sam ovo pisala i bas bi voljela da nam se jave i da nam napisu kako su i one i njihovi bebaci. drago mi je sto uzivas u maminom drustvu a meni moja jako sada nedostaje ali samo neka je ziva i zdrava.
uh i ja se uzasavam ovih svih astrologa i numerologa a pogotovo kad cujem da kazu da ce ih oni procistiti, pa dragi Boze zakloni nas njihovog lijeka jer oni samo sebi lijece dzep a jadni pacenici nasjedaju na njihovu slatkorjecivost, kad se sjetim samo koliko sam para dala za to jer sam i ja nekada vjerovala a "voljan baje, nevoljan pristaje". samo dragi Bog je taj koji svakome moze pomoci i On je jedini svemoguc a i ako neko posjeduje bioenergiju u koju vjerujem sve je to opet od dragog Boga da im da tu moc. Eh kad si pisala za svoju majku koliko cita i koliko zna o alternativi sigurna sam da zna vise od svih onih koji se posebno u vremenu od 16-17,00 javljaju na svim kanalima koje nam nude. I meni su rekli iza one klinicke smrti da je malo falilo da se napunim bioenergijom i neki dan sam se zezala sa mm, kazem mu eh da sam tada bila jos samo 20 minuta u klinickoj smrti danas bi mogla pomoci ovim mojim dragim bicima na forumu, a on kaze ma otkud ti to a ne kazes da li bi prezivila da si ostala jos toliko. ali kod mene uvijek ima crnog humora, ma samo neka je humor pa makar i ovaj.
i ja sam dva puta kad sam bila u kolapsu imala jako visoke otkucaje srca imala sam osjecaj koliko mi je lupalo u vratu da ce me ugusiti.
evo i kod nas najavljuju sutra kisu a ja moram ujutro u 09,20 na spirometriju i vadjenje krvi pa cu traziti i da mi vade iz arterije ono sto mi je nasa draga Iva, nas vedri i dobri duh ove teme, savjetovala.

potpuno se slazem s tobom da je divno imati vas sve ovako drage i brizne kao prijateljice i naseg Peru sa njegovim savjetima zlata vrijednim, ma nema novca kojim bi se to moglo platiti.

svi ste mi velika podrska i volim vas i grlim sve

nesto me zeki forum ali se nadam da ce ovaj post proci

pusa mila moja Bella pa evo za svaki slucaj imate moje ususkavanje i veceras ako vam se ne mognem javiti poslije
Ziza Kovacevic is offline  
Old 05.06.2011., 23:37   #565
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Lipi moj svitu..
podne je..pa evo i mene..

ka prvo- mora se-
gosp. mužu... asti bilega miša...onda imaš pravo biti lin... jeeeee
maloooo
A neko šunjasto vrime, ništa se ne da...danas opet iman ručak - linitis- uvališ pile u peć i to je to..
sa dodacima naravno, krompir, malo balancane, koja tikvica, mrkvica, kapula da zavonja...(to su gricule Splići)..

Opet mi počinju pripreme za koncert..pa odo i ja prileć....
javim se poslije..
Veliki pozzz svima..
zaaaag
eh draga Ljines odlican ti je ovaj linitis bas si mu divno ime dala a kod mene je to cesto ako je moj red da pravim.
vjerujem da ste probali svi ali ako niste ima jos laksi sto se tice piletine ali puno ukusniji

u suhu tepsiju bez masnoce staviti 1kg. soli i poravnati, raskrciti pile i staviti na sredinu tepsije i peci na 200 stepeni 20 min. a potom smanjiti na 175 stepeni i dopeci dok ne bude gotovo.
bude jako hrskavo i ukusno. a ne treba nista dodavati ni soliti ni mastiti.

priprema 5 minuta a ja bi ovo nazvala Lino ali zdravo pile.


pusa i pandin zagrljaj nadam se da nije koncert dugo trajao
Ziza Kovacevic is offline  
Old 05.06.2011., 23:54   #566
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav mom najdražem društvancu.

Ljudi što se tiče linkova, smijete vi stavljati linkove ali ne na proizvode ili nekakve usluge koje se prodaju. I smiju se spominjati stvari poput švedske grenčice, nonija i sl. (to sve ionako spada pod dodatke prehrani, nisu neki alternativni bučkuriši a i većina tih stvari se prodaje u ljekarnama i trgovinama zdrave prehrane) ali samo nemojte navoditi imena proizvođača.

Zizo od moje legice mama je za vrijeme kemoterapije pila taj taheebo čaj i noni i krvna slika joj je bila fantastična. Za taheebo sam čula da ne smije doći u doticaj sa ničim metalnim (npr cjediljkom, kašikicom i sl) jer gubi svoja dobra svojstva. To isto vrijedi i za matičnu mliječ.
A što se tiče tvoga Laneta, nadam se da mu je danas bolje. I mislila sam da mu salatu ne daješ zbog toga iako su ovdje kod nas spominjali samo rajčice i krastavce kao mogući izvor zaraze. Al neki dan na vijestima je bilo da oni uopće ne znaju odakle je zaraza krenula i da ne mora uopće voće biti u pitanju. I da, bakterija je mutirala zato je toliko ljudi umrlo od nje. Ma ko zna gdje je zapravo izvor zaraze, može biti u mlijeku i mliječnim proizvodima, mesu, povrću... ko će ga znati dok ne otkriju.
A ovo A 38 Zizo moja nemam pojma što je. Jel to neki jogurt? Ja obično kupim obaj naš b aktiv jogurt koji u sebi ima lgg bakterije, al dobar je bilo koji jogurt koji ima u sebi te dobre bakterije.

Da istina je da se tahebo ne smije mijesati metalnom kasikom niti imati bilo kakvog kontakta sa metalom a to me najvise i podstaklo da ga probam upravo to posebno pripremanje. mi ga imamo ovdje zove se Iperoxo ali nije ni slican Tahebu koji sam ja pila pa ja sebi ponesem iz sarajeva. Mene je Tahebo vratio iz mrtvih to slobodno mogu reci. eh da on se ne pravi sa obicnom vodom vec je najbolji sa destilovanom ali ako se ne moze naci destilovana dobra je i prokuhana voda. ja sam ga pravila sa prokuhanom vodom s tim da vodu prokuham navece i onda je ostavim do ujutro da se ohladi i onda procijedim kroz gazu i na toj vodi pravim caj i to u vatrostalnoj serpi ali sam imala i onu mislim da se to posudje zvalo emajlirano, ja i sada imam jednu takvu serpu, s tim sto se za pripremanje caja ne smije koristiti ako je okrnuta a caj se pusti da se ohladi i tek onda se pije bez dodataka secera ili limuna. meni je bio jako pitak i ja sam ga pila u zamjenu za vodu.

sada pijem ovu gljivu ali cu reci mojima kada mi budu dolazili 1.jula u goste ovdje da mi ponesu jednu kesicu toga caja da mogu piti dok mi moja mama donese jer je i ona u sarajevu.

taja A 38 jeste jogurt sa acidofilusom ja ga pijem, dosta je gust pa skoro kao mileram ili pavlaka i ja Lanetu sa tim dajem pencilin s tim sto ga malo razblazim sa vodom.
Hvala Bogu puno je bolje ali mu jos uvijek okano nije prestalo pa cu pitati sutra doktora posto cu ici zbog sebe da mu da uputnicu ocnom ljekaru jer evo vec druga mast mu ne pomaze. onaj doktor na hitnoj ga je bas dobro pregledao i sigurno nema nista u oku nije se nicim utrunio pa me to tjesi, ali ne mogu da vjerujem da toliko dugo traje taj proces lijecenja upale oka ili infekcije.

nadam se da si mi ti dobro bila danas.

ljubim te i grlim pandinim zagrljajem.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 06.06.2011. at 11:40.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 05.06.2011., 23:57   #567
najnovija vijest ovdje danas na svim novinama udarna da se E.coli bakterija pronasla u nekom grahu i sto kaze Leeloo ko ce ga znati od cega je sve to pocelo a mi ce mo otici na 100 kg. misleci da je od salate. izgleda da ce nam Brojsova terapija svima najbolje pomoci he.he.
eh da mi je sad tu knjigu a imala sam je u sarajevu ali nemam pojma gdje je zavrsila mozda bi i pocela ali ne sjecam se da li ona moze sa lijekovima.

pusa svima koliko vas ima
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:03   #568
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
lipi moji...
evo živnula sam, fala bogu na čepićima...i dr. lakim drogama...
kažem ja mojima da ću posaditi biljčicu..a muž mi danas pročita neki članak da je čovika osudilo na 2 godine jer je posadio 1 biljčicu za zdravlje..
(znate valjda koja travka je u pitanju) ..sad ništa od toga...
natrag u apoteku..
noćas..sam u dva išla malo na google...da vidim šta najbrže pomaže kod grčeva u nožnim prstima..i dok sam se vrtila, uhvatim sebe:
sjedim, a stopala su mi naslonjena samo na prste...onda pročitam..
trebate uhvatit nožne prste i vući prema sebi..u biti ja sam to radila...i prošlo..
drugi put ću se javiti ...
idem nešto prošnjofkati za klopu po frižideru..neka glad zavladala..
mislim, kod mene..moji otperjali, na kupanja i na

zato ja tapkam po tipkovnici...
jeeee
pozzz i zaaaag
Za grceve savjet iz sanatorijuma ovog sto sam bila je lagano se tapkati po zgrcenom mjestu probala pomaze ali malo duze traje 10 do 20 sekundi a ima brzi rekla bi vise sportski ako se ne dao Bog grc javi u vodi. Bocnuti se malo necim ostrim automatski prolazi. ovo nisam probala ali vjerujem da pomaze posto sam ga cula od pov.osobe i sportskog tipa he.he. mm.

Zato u kupaci iglu ona je najostrija he.he.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:10   #569
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
Evo malo i mene,vidim opet se svasta izdogađalo,nadam se da se sad svi osjecate bolje,sto vam od srca zelim,narocito Lanetu,naravno,Iva tebi,nemoj nas lisavati svojih eseja!Goga,kako tlak?Marina,oprezno s B.gluk.Ida,hvala na pozdravu.A moja Ljiljana,pršte nasi recepti,ja sam ti najbliza,zaletit cu se jedan dan u grad tocno u podne,po mirisu spize te pronalazim,garant! Ziza,kako je Lane danas?Luna mu tako lipe riči šalje,pretopla kao i uvijek.I ja sam imala tegobe s ocima prethodnih dana,jos traju,dr mi se javila na mail prije desetak dana u vezi ostalih poteskoca,odredila jos pretraga,sad ocekujem povratnu informaciju sta je na stvari i th.Muz konacno juce zaplovio,sad do 11.mj --Ma,izdrzat cemo,navikli smo.Nas mali laptop je gecrk-u prevodu-nema popravka,sad koliko uspijem od dice ulovit,toliko cu se javljati,srića da je lito,pa nece bas puno biti u kuci,sad svima lip pozdrav,zivi i zdravi bili.
draga moja kao i uvijek brizna za sve, doduse rijetko nam se javis volila bi da je cesce ali ako ne mozes i ovo je dosta samo da znamo kako si.

Lane je hvala Bogu bolje i hvala ti na brizi draga moja a jeste nasa Luna uvijek probere najdivnije rijeci i najtoplije.
tako vam zavidim svima koji se mozete sastati i popiti kaficu zajedno a ja u ovoj hebenoj tudjini ali hvala Bogu bar se ovako mogu druziti s vama jer mi to puno znaci i daje mi novu snagu i svjetlost u mom zivotu.
Hvala vam svima tako divnim i briznim za moje Lane i neka vas dragi Bog nagradi zdravljem i srecom sa vasim najmilijim.

tvom muzicu zelim sretne moreplovacke rute i da vam se zdrav i sretan vraca.

drzim ti fige da ti sve bude dobro sa nalazima a nadam se da ce ti i oci brzo proci od srca ti zelim.

ljubim te i grlim pandicom
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:31   #570
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Drago moje drustvance

Evo, sedim , pijem kaficu i uzivam uz vas!

Draga Bella, ja citala isto jednu knjigu , prastaro izdanje, morala da je vratim, austrijske autorke, rekla bih, ali o svedskoj grancici dosta i njenoj delotvornosi,kao i durgog bilja. To je u stavri nekakva arhaicna knjiga, koju je posle neko stampao, Ali, zaboravila sam to u svom jutarnjem nabrajanju da napisem, ja obicno predvece uzmem nekoliko japi sweden bitera sa malo vode (tu ima raznih biljaka, tinktura u alkoholu) i popijem iz male rakijske case. E sad, da li mi pomaze ili ne- , ali ne verujem da mi odmaze. A zaista sam i decu masirala-mislim kad imaju glavobolju i sebe, pa da li je od toga ili od lekica-tek, bilo je lakse. Hvala ti ovo za pritiskanje ocnih jabucica-probacu, mozda ima nesto u tome, mozda i nije samo placebo.

Draga nasa Ljines,
kaze moj muz, hteo bi on da proba -uzeo da cisti visnje, ali, iskrena da budem, ja mu nisam dala-ionako radi mnogo umesto mene, ali mi je rekao da ti ovo napisem-on je hteo, ali mu je uskraceno.
A za biljku-da li se secate govora,sina svih nasih naroda i narodnosti, lipi moj narode"Nasa omladina voli pusiti vanevropske biljke" -to smo, dok smo bili u tim 20-tim godinama obozavali da citiramo.I da se smejemo kao ludi(sto ne verujem da je zbog imitiranja govornika, nego...neki drugi uticaji).
Maldost-ludost.
Inace, zaista se ind. konoplja koristi kod nekih bolesti, doduse u vidu-tbl.
Ti, malena nasa, kazes-pile u rerni, Ok, a sta radis sa svim ovim povrcem, to mi treba-da li ocistis i poredas oko pileta ili sta?
Nauci omladinku koja je ....(citat od gore).
Inace, danas smo imali spagete ala Ljines-sa onim divnim receptom , gde ubacis tunu. Fenomenalno je bilo.
Jeli smo i salatu-pa kud puklo da puklo, nas krastavac, paradajz, paprike, sir...
Citam da je taj hibridni soj E. Coli iz stajskog djubriva.

Draga Leeloo, to za kiselost u organizmu sam i ja citala, pa neki cak preporucuju-doduse-alternativa-da se potpuno izbace citrusi, voce i sve sto ima kiselinu.
Ne sumnjam da, ako nabavis tu knjigu, mi cemo biti najbolje obavesteni topik o imunologiji a ti ces je dobro prouciti.
Draga Pjetra, muzic otplovio, a tebe, posle stresa da li ce imati posao ili ne, sad sve stiglo. Kakve tegobe pominjes?
Pisi nam malo, podeli sa nama, mozda ti bude lakse(razumem da ne zelis zbog sredine da dajes mnogo cinjenica , ali niko ne provaljuje, pisi uopsteno).

Marina, po onome sto sam procitala, ne verujem da ce ti smetati, ali probaj mozda sa 1 tbl. umesto 2 (ja sam uvek tako, jer je proizvodjacu naravno , u cilju da sto pre potrosimo i kupimo jos )

Draga nasa Ziza, ovo sa pritiskom, joj, bas si nas sve zabrinula, pisi kako si danas. Mi ti u kuci-mm, sin i ja svi imamo razlicite lekove protiv vis. pritiska, valjda se to individualno odredjuje, ali znam da se u toj oblasti bas napredovalo i da mora da se pronadje nesto sto ce ti pomoci.
kako je nase Lane, nae Okano, mili nas decak? Da li se zali da ga boli okce?

Joj, a ti u istom danu i mladeze i skeniranje, ako sam dobro razumela, Generacijo moja.

Evo, moja mladja T-Rex kaze da joj treba komp-za skolu(nadam se, da nije za FB, zvirnucu u prolazu), pa je ovde mom eseju kraj, sve vas ljubim i necu vise da smaram

Poljubac i pandica!
jao pa bas znas zeno dirnuti gdje treba, tako si me vratila u ono nase vrijeme generacijo moja i moj brod se jos uvijek nije vratio u ove vode a da mi nije mog Laneta, moje porodice i vas najradije bi ostala tamo.

Moje i vase Lane hvala Bogu bas zivnulo danas pogotovo i trazi cijeli dan da jede. izgleda da je hvala Bogu opet u onoj svojoj top formi ali smo odlucili zadrzati ga kuci do srijede jer jos uvijek pije antibiotike a nisam sigurna da nece sa svojom klasom ici u setnju a ovo sunce je stvarno blesavo pa ne zelim rizikovati a i sigurnija sam kad mi ga oci gledaju. kako mu je i tajo penzic onda ne brinem ja ko ce ga paziti.
da dobro si shvatila dusice idem prekosutra i na skener i na skidanje mladeza ali cu provjeriti da li mladeze mogu skidati jer moram za skener popiti onu tecnost kontrasta pa nisam sigurna da li mogu isti dan dobiti lokalnu jer se skidanje mladeza radi pod lokalnom. ma dat ce dragi Bog da sve prodje kako treba samo neka mi je Lanetu laknulo a sve drugo je manje bitno i manje boli.

bila sam cijeli dan kao pijana kokos ali koliku moc imate kad sam procitala sva ova pitanja za Lane nisam mogla a da ne odgovorim ma svima jer mi puno znacite i neizmjerno vas ljubim takve tople velika ste podrska.

vidjela sam i u Bg. najavljuju kisu i bas sam sa mm.pricala o tebi kako ces to podnijeti ali neka ti dragi Bog da snage i bude na pomoci kao i svim vama ostalim koji mi jako puno znacite.

i ja se molim Bogu da sutra izdrzim jer ce biti kise a opet ovdje je grozno kad je kisa jer je inace veca vlaznost u zraku zbog blizine mora a i danska se nalazi na poluostrvu. sreca mi je sto ja zivim ipak malo na visini i nisam bas u centru grada i ne bi se zamijenila sa onim koji zive dole.

eto tebi se blizi susret sa mojom dragom Lunom i stavite jedan fildzan, soljicu, i za mene sjecas se Merimice iz one drame "bit ce bit ce, ako Bog da" vjerujem da si je ti pogledala a ako nisi potrazi odlicna je i sigurna sam da ce se svidjeti i da ce te uzivati u gledanju.

draga moja generacijo mirnu i laku noc ti zelim i da nas dragi Bog sacuva od napada teskog disanja.

ljubim te i grlim pandicom
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:36   #571
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Draga Pjetra meni tlak varira valjda od ovog vremena evo opet grmi i pada kiša,a popodne je bilo 30 pa i zdravima nije dobro sparno je.
Ziza pitaš me ja ne uzimam tablete za tlak nego neke za srce ,a dr. je rekla da će one regulirati i tlak međutim ove nagle promjene vremena opet ga dignu pa onda uzmem normabel pa mi bude lakše.
Sada tuširanje i u krevet sinoć sam dokasno čitala knjigu,a danas idem ranije leć.
Svima ugodnu i laku noć želim,sutra je novi dan.
draga moja Goga nadam se da ti je bolje sa tlakom i mene zeza pravo ovih dana ali nadam se da ce mi ova pojacana doza korvitola a i ponovo pijem onu gljivu koja mi je prije pomagala kod snizavanja pritiska samo treba opet malo vremena da prodje dok pocne djelovati.
hvala Bogu pa ti bar taj normabel pomogne.

posto si ti vec u krevetu evo ususkat cu te i poljubiti za mirnu i laku noc i sutra svima zelim dobar i lagan dan u ovim svim naglim promjenama vremena.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:38   #572
a sada spektakl, sjetit ce te se ovoga sigurno, slijedi

zizino ususkavanje i svima mirna i lagana noc i miran dan do mog javljanja.

sve vas grlim pandinim zagrljajem i ljubim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 00:41   #573
Quote:
idakrizanRU kaže: Pogledaj post
Draga ziza,
platnenu salvetu namokrim i postavim na oblandu, malo samo da stoji i odmah probaj zarolati.... jednostavno....
Lep pozdrav !
hvala ti draga bas cu probati, a ovako sam pravila rolat sa spinatom znaci na isti nacin rolam.

pusa i grlim te za laku noc
Ziza Kovacevic is offline  
Old 06.06.2011., 08:00   #574
Dobro jutro, dragi , mili ljudi,

Evo sledi otvaranje novog dana, ma kakav osvanuo, nek je nama u dusi vedar!

Sto kaze nasa Bella i ja kao dete pred neki poklon, sa radoscu, uz skuvanu kaficu, otvaram prvo nas forum, jer znam da cu procitati sve ono sto ste napisali , a sto nisam juce procitala, a posebno nase Zize ususkavanje!

Sto rece moja generacija"A sad-spektakl"-to je bila spica za Top listu nadrealista.

Za tahebo, kupim ti ja, moja Ziza (tj, moj brizni muzic, cim si nas ti podsetila ovde, jos pre koju nedelju) i da ga napravim, vidim-ne sme sa metalom. Sad nikako da se prosetam do radnje da kupim staklenu dzezvu.A uskoro planiram!
Danas ti zelim sdvaku srecu kod dr-a , a za povisen tlak-znam samo da, ako boli glava(a to je jedna od najcescih nus-pojava) mora da se menja lek!
Molim te, izbori se za sebe!
Drago mi je za Lane da mu je bolje,a pravilno razmisljas, dok je pod terapijom, bolje da je kod kuce. Htedoh jos jednom da kazem, da sad po novom, ne preporucuju se mlecni proizvodi sa antibioticima, cak ni taj jogurt, vec se, radi crevne flore uzima probiotik-pitaj dr-a ili procitaj na deklaraciji, a kod tetraciklina(vrsta antibiotika) se cak zabranjuje istovremena upotreba istih.
Hvala za recepis za pile, moram da probam(nece biti preslano, mada sam shvatila da se ono posebno ne soli, verovatno samo so isparava?)

Hvala ti na tvojoj zelji da meni i svima nama bude dobro, ma sta je prolecna kisica, spram nas-stena!!!

Svima zelim danasnji dan jos lepsi od jucerasnjeg, i tako po redu, a stvarno, gde su nam mlade mamice, samo mali "jav", cisto da vidimo da ste tu i da vam cujemo glas!

Pusica i pandica
iva64 is offline  
Old 06.06.2011., 11:34   #575
Dobro jutro, darage moje !

Kanda da ce se vreme ustaliti. Postaje vruce..... E, danas kontrola kod reumatologa ! Polako me hvata panika.

Draga Iva, hvala ti sto si napisala prethodni post a sto se odnosi na glavobolje. Od kada primam ovaj Diprophos amp.. ludujem od glavobolja... (moram to danas napomenuti reumatologu)! Cas otekne rameni deo, cas zglob, cas koleno - sreca, povuce se za dan,dva... nesto se desava. Mislim da je vreme da mi promeni Th ???

Zelim vam lep dan ! Pisem kada se vratim !
idakrizanRU is offline  
Old 06.06.2011., 12:14   #576
Srecno, draga nasa Viktoria,
(i Ida je prelepo ime!!!)

Pisi kako je bilo, dotle, evo saljemo ti dobre vibracije
iva64 is offline  
Old 06.06.2011., 17:29   #577
Auuuu, pa sta je ovo, lepi moji?

Nigde nikog, kako je bilo po dr-ima?

Mozda se sad iscrpljeni odmarate (i ja sam do pre sat vrermena malo dremnula), a sad uz kaficu, rekoj-da vidim sta mi radi drustvance i sta je novo u terapijama, dijagnozama ili pak simptomima...


Ali, posto se dopisujem samam sa sobom (i predsobljem ), evo jedan vic iz ovh krajeva-napomena-Pirocanci-cesta meta u vicevima,nesto kao Skotlandjzni iz Srbije.

Prase slonče

Vranjansko pranje i tuširanje!

- Što si radija do s'd?

- Pra' se s' lonče!
iva64 is offline  
Old 06.06.2011., 18:03   #578
Lipi moji..evo i mene..

danas neki dan...onako blesast..
kroz jutro su mi bili meštri..uf uf..tri lipa mlada momka, prominili vrata i prozore za čas..
al ostalo dvi tone prašine..
srića muž napravija više od mene..ja samo gornje površine...(on podove..)
još triba doć zidar malo zaglancati...pa onda generalka-cilog stana...
čak mi prašina ušla u ormare..
al polako..
ima u boga dana, neće prašina pobići..

pa onda iza ručka-vodoravno i sva potrebna terapija...
sad sam bolje..
do daljnjeg..

ručak-bolonjez

zaaaaaaag
P.S. ja nis oduševljena s tahebo čajem...mada kupila najskuplji..nisam primjetila promjene, ni olakšanja..

ili meni triba neka konjska doza..
Ljines is offline  
Old 06.06.2011., 21:17   #579
Ja danas većinom u krevetu i onda otišla frizerki ošišala se i stavila pramenove smetala me kosa po vratu pa sam se znojila sada mi je lakše,a i urednije je.
Vrijeme šugavo sparno pa onda grmi pada kiša pa to je već previše.
Svima kiss.
goga52 is offline  
Old 06.06.2011., 21:30   #580
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Ja danas većinom u krevetu i onda otišla frizerki ošišala se i stavila pramenove smetala me kosa po vratu pa sam se znojila sada mi je lakše,a i urednije je.
Vrijeme šugavo sparno pa onda grmi pada kiša pa to je već previše.
Svima kiss.
Sad si nam , draga Goga, tip-top, em zubi, em nova frizura, em pramenovi

I ovde najavljivali toployu pa kisu, ali od nevremena za sad nista-temp, jako visoka! Srecom, nisam izlazila po suncu, a za izlazenje vec je pripremljen sesiric, moje lanene kosuje sa dug. rukavima...

kako je proslo ostalo drustvance, javite se
iva64 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.