Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 20:31   #2521
Koje su ovo gljive?

__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 17:40   #2522
Imao sam mjesec dana problema sa curenjem vode iz stana iznad mene. Voda je kapala cijelo vrijeme, sad se to riješilo, ali evo, danas sam došao doma i zatekao ovo. Jel to gljiva neka izrasla? Ako je, koja? I je li nešto opasno?



__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:03   #2523
Nećete se ljutiti radi linka - Ovdje su neke poznatije jestive gljive koje pronalazimo u Hrvatskoj i njima slične otrovne vrste gljiva

http://www.kakolijeciti.com/oprezno-...vlja-i-zivota/

Par fotografija tek toliko da vidite










photo storage
loach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:17   #2524
Meni nije jasno kak netko može zamijeniti zelenu pupavku i sunčanicu, muharu i vrganj.. Meni to nije ni približno slično (kao da zamijeniš labuda i kokoš).
Ni ove ostale ne bi nikad zamijenio
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 18:55   #2525
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kak netko može zamijeniti zelenu pupavku i sunčanicu, muharu i vrganj.. Meni to nije ni približno slično (kao da zamijeniš labuda i kokoš).
Ni ove ostale ne bi nikad zamijenio
A čuj, ovako na fotkama to sve izgleda dosta različito i samom usporedbom (da stoje jedna do druge) je sve puno lakše raspoznati. Sada se zamisli negdje u šumi, slaba svjetlost, umoran ni sam više ne znaš što tražiš pa se lako omakne. Posebno ako osoba nije vična gljivarenju..
loach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:24   #2526
kad nisam siguran, ne berem.
al ove gljive nikak ne bi zamijenio jer nisu ni slicne.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:48   #2527
Zamjena panterovke i vrganja (BTW, kojih vrganja?), a pri tome ne spomenuti pravu tigricu ili zamjena suncanice (koje?) zelenom pupavkom se ipak moze dogoditi samo onome tko se vec nagrickao psilociba ...

Ukratko, bezvezan pamflet....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 20.11.2016. at 20:12.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 11:46   #2528
Pozdrav, kupio bih starome dobru knjigu o gljivama( on već ima neke 2, i bere dosta dugo), ali želio bih mu pokloniti još jednu.

Zanima me ako netko može preporučiti dobru knjigu. Također me zanima ako mi netko može reći što misli o ovoj knjizi http://mozaik-knjiga.hr/knjige/gljive-u-dzepu/

Jedino što znam za ovu knjigu da ima 384 stranice i dolazi u lijepom poklon paketu s nožićem, ali vjerojatno to nije najbitnije za dobru knjiguz
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 13:14   #2529
Knjigu nisam vidio, pa nisam bas kompetentan... Ipak, ako je Bozac redaktor, ne bi bas smio biti bullshit... Valjda ...

Imam par knjiga stranih autora, ali nisu od neke koristi... Valjda drugi biotopi...

Meni osobno je najbolja terenska knjiga Bosceva 'Gljive nasih krajeva', ali to je dosta staro izdanje i mislim da ga je tesko pronaci... Imam i njegovu Enciklopediju gljiva, dosta skupo i poceo je uvoditi svoje 'domace nazive', sto mi ide na, jel...

Ipak, obzirom na debljinu, cijenu i nozic mislim da neces pogrijesiti... Meni bi bilo drago takvo sto dobiti... poklon je personaliziran, a to je ipak najvaznije
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:08   #2530
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Knjigu nisam vidio, pa nisam bas kompetentan... Ipak, ako je Bozac redaktor, ne bi bas smio biti bullshit... Valjda ...

Imam par knjiga stranih autora, ali nisu od neke koristi... Valjda drugi biotopi...

Meni osobno je najbolja terenska knjiga Bosceva 'Gljive nasih krajeva', ali to je dosta staro izdanje i mislim da ga je tesko pronaci... Imam i njegovu Enciklopediju gljiva, dosta skupo i poceo je uvoditi svoje 'domace nazive', sto mi ide na, jel...

Ipak, obzirom na debljinu, cijenu i nozic mislim da neces pogrijesiti... Meni bi bilo drago takvo sto dobiti... poklon je personaliziran, a to je ipak najvaznije
To je i meni problem, ne stignem ići pogledati knjige jer sam na poslu, tako da ću morati naručiti online. Koliko sam uspio skužiti, ova knjiga s nožićem je manjih dimenzija, neko džepno izdanje.


Našao sam još ovo, čini mi se malo veće knjige.

http://www.ekupi.hr/Prirucnik-beraca-gljiva-926202.aspx

http://www.ekupi.hr/Prepoznavanje-gljiva-398266.aspx


Pa sad na kraju ne znam koja bi bila bolje od te 3 knjige, a trebao bih najkasnije sutra naručiti
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:20   #2531
Quote:
milat kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kupio bih starome dobru knjigu o gljivama( on već ima neke 2, i bere dosta dugo), ali želio bih mu pokloniti još jednu.

Zanima me ako netko može preporučiti dobru knjigu. Također me zanima ako mi netko može reći što misli o ovoj knjizi http://mozaik-knjiga.hr/knjige/gljive-u-dzepu/

Jedino što znam za ovu knjigu da ima 384 stranice i dolazi u lijepom poklon paketu s nožićem, ali vjerojatno to nije najbitnije za dobru knjiguz
Ja sam taj paket dobio na poklon, ali ja sam prilično iskusan gljivar - tako da mi je knjižica zgodna, a nožić nadasve seksi (i zgodan za kurčit se u birtiji ).

Međutim, početniku bi ipak trebalo pokloniti Gljive naših krajeva, jer ova je knjižica prevedena s talijanskog, prevod je tak-tak, a slike nisu baš reprezentativne. Ne preporučujem potpunim početnicima.

Ove knjige s e-kupi nisam vidio, ne znam ništa o njima.

EDIT: sad sam tek vidio da se stari kuži. Kupi mu to, svidjet će mu se ziher!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 19:42   #2532
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ja sam taj paket dobio na poklon, ali ja sam prilično iskusan gljivar - tako da mi je knjižica zgodna, a nožić nadasve seksi (i zgodan za kurčit se u birtiji ).

Međutim, početniku bi ipak trebalo pokloniti Gljive naših krajeva, jer ova je knjižica prevedena s talijanskog, prevod je tak-tak, a slike nisu baš reprezentativne. Ne preporučujem potpunim početnicima.

Ove knjige s e-kupi nisam vidio, ne znam ništa o njima.

EDIT: sad sam tek vidio da se stari kuži. Kupi mu to, svidjet će mu se ziher!
Moj stari ima ove knjige : Romano Božac- Gljive naših krajeva i Ivan Focht- Ključ za gljive.
Sad možda glupo pitanje, da li bi mu dobro došla još ta knjižica ili je to sve isto s obzirom da ima ove 2 navedene knjige ( nožić nije toliko niti bitan, on voli nositi malo veću kusturu sa sobom ).
Možda bih mu ipak uzeo jednu od ove dvije knjige s ekupi ako u ovoj slike nisu baš nešto ili ako nema baš nekih boljih informacija....
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 01:34   #2533
Quote:
milat kaže: Pogledaj post
Moj stari ima ove knjige : Romano Božac- Gljive naših krajeva i Ivan Focht- Ključ za gljive.
Sad možda glupo pitanje, da li bi mu dobro došla još ta knjižica ili je to sve isto s obzirom da ima ove 2 navedene knjige ( nožić nije toliko niti bitan, on voli nositi malo veću kusturu sa sobom ).
Možda bih mu ipak uzeo jednu od ove dvije knjige s ekupi ako u ovoj slike nisu baš nešto ili ako nema baš nekih boljih informacija....
Ma, paketić je sladak, mala zgodna knjižica, tvrdo ukoričena + baš zgodan nožić, srpasto zakrivljen, sklapajući, s četkicom...

Fora je, zgodno za poklon, ali sumnjam da će mu koristit previše... Jebiga, ja u gljive nosim najobičniji skalpel i to je zakon. A iz knjige sasvim sigurno neće doznati ništa što već ne zna.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:06   #2534
Poz gljivari
Jel počela sezona čega u primorskim krajevima?
Draehyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:20   #2535

Gljivoljupci, pozdravček!

Krenule Šljivovače.....podsljemenska zona
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:42   #2536
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post

Gljivoljupci, pozdravček!

Krenule Šljivovače.....podsljemenska zona
Bok, bejbi!

Bum ih potražil čim kiša malo ohane, imam plantažu na 150 m od kuće.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:34   #2537
Jel bio ko u berbi?
Prosli tjedan jos nije bilo niceg..osim ludari
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:34   #2538
Ja se spremam brat gljive. Sad je bilo kise pa bi trebale krenuti gljive. Pogotovo sad kazu toplije vrijeme, idealno uz vlagu za rast gljiva. Prvi vrganji bi se mogli ubrati...
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:04   #2539
dedera javi kak je prošlo branje
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:14   #2540
Ja sam ubro untrag zadnjih sedam dana pet vrganja i triput više djedova.
Dobra je klima sad, bit će ih.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.