Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 07:14   #41
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
u UK gdje zivim mi ide na zivce kada netko novi iz Cro dodje, ti mu sve objasnis, potrosis tonu vremena, da ne prave iste greske kao I ti kada si dosao.. sve im lijepo nacrtas sta treba sta ne treba, sve im na tacni das jer zelis nekome pomoci.... a na kraju kada te nitko ne poslusa..I problemi se pocnu skupljat onda ti se obrate I pitaju: zasto mi to nisi
prije rekla?? auuuuuuuu.. neznam sto bi im odgovorila?? pa nisam ja kriva sto su sjedili na usima I cekali da im jos I med I mlijeko I ruzine lattice sipam u grlo...
I onda se nakon nekog vremena pocnu pravit vazni kao da su svu pamet ovog svijete popili..
pitam se na kraju da li da IKADA vise nekome pomognem???
eto to mi smeta..
a smetaju mi I neke druge stvari kao npr: Englezi imaju strasno losu kulturu ishrane, oblacenja...vidim u tubeu kao neka ide s psola ono sve neka uniforma a
cipele se raspadaju.. ha ha ..
Potpuno se slazem u svemu, tako je I u Kanadi, sto je najgore , nakon svega sto se trudis, pomognes popljuju te di stignu I nakon svega jedino sto ti ostane gorak okus I grc u zelucu. Uvijek sam se pitala zasto nasi ljudi ne zele pomoc novima, sad ih potpuno razumijem, bjezi od nasih glavom bez obzira
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:28   #42
Quote:
mojca1 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem u svemu, tako je I u Kanadi, sto je najgore , nakon svega sto se trudis, pomognes popljuju te di stignu I nakon svega jedino sto ti ostane gorak okus I grc u zelucu. Uvijek sam se pitala zasto nasi ljudi ne zele pomoc novima, sad ih potpuno razumijem, bjezi od nasih glavom bez obzira
Dobro, takvo ponasanje nije iskljucivo vezano samo za jednu ili dvije drzave nego je univerzalno, zar ne?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 20:44   #43
bla

pa ja neznam jeli je univerzalno ili nije.. pitanje nije bilo sto je slicno I neslicno u razlicitim zemljama, nego sto mene zivcira u zemlji
u kojoj ja zivim..
Ja sam napisala da mene to I to zivcira.. netko je napisao da mu smeta odnos prema hrani u USA a takav odnos prema hrani
imaju I englezi.. znaci I to je slicno.. ali nekog to zivcira a nekog ne u tome je kvaka...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:07   #44
sve obilazim oko ove teme i mislim si bolje da ne počinjem jer ispast će da me sve živcira, no ipak neka ranglista:
- prljavština i totalna nekultura življenja na javnim površinama; većina Talijana svoju kuću doživljava kao neki raj nebeski, Talijanke pišu romane u nastavcima o čišćenju kuće i tome posvećuju (po priči) neslućeno mnogo vremena, ali čim izađu iz svoja 4 zida najnormalnije im je bacati smeće, čikove, papiriće i ostalo gdje stignu i kad stignu ... i onda se ovdje u Rimu vade na to da im turisti prljaju a dobro moram paziti da mi nešto na glavu ne padne jer je pod normalno prazniti konzervu mačje hrane s 4 kata jer je penziću tlaka ići po stepenicama

- za specijalističke preglede ponekad su neviđene gužve, za jednu operaciju sam čekala godinu dana red i ne bi me to posebno smetalo da istog dana na operaciju ne ide i žena koju su preko veze doveli - niti njena niti moja operacija nisu bile u svrhu spašavanja života, dakle nisu bile hitne, ali ako sam ja mogla otčekati godinu dana red, lagano mi je pilalo živce što je cimetica samo tako ušetala na operaciju i iskreno, još je i glupa jer ja sigurno ne bih pričala o načinu na koji sam došla na red ako nije bio u potpunosti regularan

- užasno me nerviraju mladići počupanih obrva, djevojke koje se droljasto oblače i kada se okrenem oko sebe pitam se gdje je nestao onaj tako prepoznatljivi talijanski stil i moda? Ipak, moram priznati da je situacija u Rimu ili Napulju što se mode tiče tragična u odnosu na Milano, gdje na ulicama itekako ima urbanog casuala

- prometna nekultura i agresija

- pogrešno tumačenje povijesnijh činjenica, pa se nerijetko nalazim u situaciji tumačiti modernim Talijanima da su oni nasljednici rimskog carstva jednako koliko i svi ostali koji su ikada bili dijelom istoga, to im je nekako ostalo od Mussolinija, ta uvjerenost da je rimsko carstvo = Italija

- talijanska televizija je oličenje najglupljeg tv programa ikada iskombiniranog te ju kao takvu ne gledam i užasno me boli što moram plaćati naknadu RAI

- talijanska politika - ako vam se čine naše priče o ustašama i partizanima davno prevazišle i dosadne, trebate čuti talijanske komuniste kad mrtvi ozbiljni trkeljaju o Staljinu ili kada ovi lijevi krenu udarati po Berlusconiju. Općenito smatram idotima sve kojima je Berlusconi glavni krivac za sve, umjesto da ga vide kao posljedicu talijanske političke scene zadnjih 40 godina

... ima toga još, ali me muka lovi uopće tipkati o Italiji ...
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:01   #45
Švica je super mjesto za živit ... barem 8 mjeseci u godini. Ona ostala 4 mjeseca (prošle godine 6) je vrijeme tako tmurno da se jedva probudim na putu na posao. Desi se da tjednima ne vidimo sunce. E sad, da su to oblaci, kiša ili barem promjenjivo vrijeme, još bi se nekako izdržalo. Kad zimi zapuše vjetar istočnjak, uhvati se magla, zima to do kostijiu prodre, a mene uhvati bezvoljnost Trčim iz ureda da ulovim svaku sunčanu zraku. Kad se malo priberem, kupit ću si super jaku lampu sa spektrom dnevnog svjetla
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:36   #46
Kad podriguju u javnosti :horror:
posmrtniostatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 10:23   #47
Turska

- nacionalizam, odnos prema vjerskim i autohtonim etnickım manjinama, cenzura i medijske slobode, pranje mozga od malih nogu, opsesija Atatürkom, totalni kult licnosti i 75 godina nakon njegove smrti i zakoni o povredi "turkstva" ako kazes ista ruzno o njemu ili drzavi. MEDJUTİM, s obzirom kakva je kreatura na vlasti sad ljubis Atatürkove slike kad ih vidis jer znas da je alternativa neoosmanski islamofasizam.

- vjerski konzervativizam, ali onaj licemjerni

- razmazena djeca koju svi tretiraju ko da su sveci

- svaki put kad padne kisa nestane struje bar na sat vremena

- "slavna" gostoljubivost na 3 dana, a beskonacna sumnjicavost prema strancima koji tamo zive i rade (posebno zenama)

- banke i poste ne rade subotom, a zatvaraju vecinom u 17, max 18h.

- van Istanbula i Ankare rijetkost je naci stranu etnicku hranu koja ista valja, menza na poslu na internacıonalnom faksu kuha samo klasicnu tursku spizu (sve masno, prekuhano povrce, preslatki deserti), sve uvozno je i do trostruko skuplje nego u Hr

- gotovo je nemoguce voziti bicikl po gradu bez stavljanja glave u torbu, ocajnı vozaci

- nedostatak kulture vina i preskupi alkohol

- zabranjeno narucivati dodatke prehrani iz inozemstva zbog monopola apoteka na uvoz tih proizvoda (koji su dakako onda i do 300% skuplji nego u RH, a puno ih uopce ne mozes kupiti)

- nekakvi mitovi o zdravlju - tipa ako ne nosis papuce u kuci i hodas bosa neces moci imati djecu , jogurt lijeci sve, karfiol za mokracne kanale

- odnos prema domacim zivotinjama (samo kod konzervativnijih obitelji, ima divnih ljudi)- kao odvratno je drzati zivotinje u kuci, prljave su i zle (praznovjerje osobito prema crnim psima )

No, ima i puno dobrih stvari.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.

Zadnje uređivanje Dustflower : 15.11.2013. at 11:26.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:51   #48
Quote:
mojca1 kaže: Pogledaj post
Nasi ljudi, najvise me zivciraju Hrvati, tek pridosli koji misle da su im svi koji su dosli prije njih duzni pomoci.
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
u UK gdje zivim mi ide na zivce kada netko novi iz Cro dodje, ti mu sve objasnis, potrosis tonu vremena, da ne prave iste greske kao I ti kada si dosao.. sve im lijepo nacrtas sta treba sta ne treba, sve im na tacni das jer zelis nekome pomoci.... a na kraju kada te nitko ne poslusa..I problemi se pocnu skupljat onda ti se obrate I pitaju: zasto mi to nisi
prije rekla?? auuuuuuuu.. neznam sto bi im odgovorila?? pa nisam ja kriva sto su sjedili na usima I cekali da im jos I med I mlijeko I ruzine lattice sipam u grlo...
I onda se nakon nekog vremena pocnu pravit vazni kao da su svu pamet ovog svijete popili..
pitam se na kraju da li da IKADA vise nekome pomognem???
eto to mi smeta..
Malo razumijevanja molim, i vi ste nekada bili " početnici ", i vama je netko pomagao dok se niste sami snašli.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:54   #49
Slazem se. Osim toga, to nije dio zemlje u kojoj zivite nego nasa nacija koja je dosla s Balkana.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:57   #50
mene u UK zivciraju autobusi koji nikad nisu na vrijeme.. to je tako kad se naucis na tocnost javnog prijevoza u Svicarskoj

i guzve su uzasne.. dnevno proputuje 4 milijuna putnika kroz podzemnu.. ponavljam dnevno
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:08   #51
Ako nisi ovisna o podzemnoj zbog posla, postoje sati kada uopce nema guzve. Ja sam u centralnom Londonu i vrlo rijetko upadam u guzvu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 21:04   #52
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
mene u UK zivciraju autobusi koji nikad nisu na vrijeme.. to je tako kad se naucis na tocnost javnog prijevoza u Svicarskoj

i guzve su uzasne.. dnevno proputuje 4 milijuna putnika kroz podzemnu.. ponavljam dnevno
Dobro ali mislim da si tu sada našla baš švicarsku kao primjer! Još najbolje Zürich za koji je poznat da nemaš od nigdje u gradu više od 3 minuta hodati do neke stanice gdje vozi bus ili tramvaj ili čak brod koji je isto dio gradskog prometa! Mislim da u londonu nisu ništa gori nego nego u hr! To mi je kukanje na visokom nivou! Kuda da ja kukan da zbog općih poskupljenja samo još mogu 3puta u godini na godišnji a ne ka nekada 4! :-D

send from my Sony Xperia Z using Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 21:10   #53
Prigovori na autobuse, javni prijevoz?????

He, he, ovdje u Miamiu je toliko očajan da Zagrebački ZET djeluje kao prvoklasna premija! Za nekolko milja busom treba ti nekoliko sati a kašnjenja su normala. Zato ga nitko tko ne mora i ne koristi...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 01:18   #54
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
mene u UK zivciraju autobusi koji nikad nisu na vrijeme.. to je tako kad se naucis na tocnost javnog prijevoza u Svicarskoj

i guzve su uzasne.. dnevno proputuje 4 milijuna putnika kroz podzemnu.. ponavljam dnevno
Podzemna je ja sam se 3 mjeseca vozila Bakerloo i Central line do Liverpool St Station i to je bilo jedno od najdepresivnijih razdoblja u mom životu. Nadzemna mi je fkt spasila psihu - prostraniji, udobniji vlakovi, rijetko je gužva i uvijek ima svježeg zraka / danjeg svijetla.
__________________
Moj blog: Studiranje u Engleskoj
halves is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 01:49   #55
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Mene jako nerviraju wc kabine u javnim toaletima bez ikakve privatnosti. Znaci kratka vrata, koja ne idu od poda do plafona i procijep izmedju vrata da svatko moze zaviriti i vidjeti te kako sjedis na prijestolju


haha ovakav wc je kod mene na poslu, pa su radnice stavljala toletpapir kao zastore, dobile su opasku da to vise nesiju raditi .

Smeta me nepravda,ima toga jel de? ajmo zaposleni jel tako?

I smeta mi, nedaj boze da ostanem bez posla i da trazim pomoc od trzave, dobila bi osakedolakta.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 16:34   #56
Black Friday i sva glupost oko toga. Dan kada moj porodica iz inata ne kupuje ništa.

Također Halloween, i sva plitkost i idiotarija oko tog vražjeg praznika.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 03:51   #57
Canada

Mene nervira sto se nasi ljudi prave da ne pricaju istim jezikom kao i ja a vidi se da razumiju, jer se smjeskaju.
Izmedju ostalog, nervira me kad sam trazila posao, dvolicnost poslodavca. Nakon zavrsenog razgovora pokazu ti tvoj radni stol i nakon toga ti se vise nikad ne jave. Znaci, nemogucnost zaposljavanja, ako nemas neku vezu.
zlatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 08:12   #58
Meni nisu pokazali radni sto, a zaposlili me
katlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:14   #59
Njemacka

u njemackoj me nerviraju njemci.

na prvom mjestu tupost i neosjetljivost njemca. njemac pati od lakse forme autizma. drugog covjeka i medjuljudske situacije ne uspjeva razumjeti i zato bi radije da su medjuljudski odnosi formalni i uvjek u celofanu obzirnosti. na taj nacin zadovoljava svoju kronicnu nesigurnost i bojazljivost ("german angst"). ako njemac uope ima emociju onda je to jedan bazni strah. on ce toliko toga zrtvovati preventivama, da mu zivot sigurno nije neki gust. poznato je njemacko bjesnilo zabranjivanja. njegova cuvena temeljitost i redoljubstvo pociva na panicarskom karakteru.
nespontanost, kukavicluk, proracunatost i izbjegavanje svakog rizika. uopce kalkulacija rizika je kod njemca totalno neralna. u svakoj i najbanalnijoj situaciji mu se ukljucuje aparat razuma sa nekim kalkulacijama totalno nevezanim uz zivotnu stvarnost, koje mu ubijaju flow i cine od njega rahiticara. njemac je u dubini svog bica nesposoban da se prepusti diktatu sadasnjosti, ne postoji nespontanije bice na zemlji. znaci, ta nespotanost nije samo neki svjesni gard njemca, nego je to u dubini njegovog bica, on nema ni tjelo za trans, njegovo lice je smrznuto i nema muskulaturu za polet i radost.
Gnomic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:40   #60
sta da ti kazem, probaj njemice
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.