Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2013., 15:57   #81
Quote:
Breaking locks kaže: Pogledaj post
Ljudi, necistoca, smradovi, neurednost, hrana, trgovine, lazna uljudnost, nerazumijevanje, nesrčanost, fejkanost prema van, sirevi, povijest, nezainteresiranost za druge.

Uglavnom, ostatak je na blogu
Dosad sam imao idiličnu sliku u glavi. Htio sam provesti jedan semestar u Parizu. Razbio si mi iluzije, tražit ću Beč umjesto Pariza.
A blog ti je?
Perestrojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 17:39   #82
Quote:
Perestrojka kaže: Pogledaj post
Dosad sam imao idiličnu sliku u glavi. Htio sam provesti jedan semestar u Parizu. Razbio si mi iluzije, tražit ću Beč umjesto Pariza.
A blog ti je?
Jedan kompic je na posdiplomskom u Parizu... 18 kvadrata stana placa 700€ …
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 00:35   #83
Quote:
Perestrojka kaže: Pogledaj post
Dosad sam imao idiličnu sliku u glavi. Htio sam provesti jedan semestar u Parizu. Razbio si mi iluzije, tražit ću Beč umjesto Pariza.
A blog ti je?
Pa da, potpuna suprotnost, sad ovisi sto trazis, ako zelis nesto potpuno razlicito od nas, onda bi Pariz bio neki izbor gdje trebas biti poput zivotinje da se izboris za sebe medu svim tim likovima.
Kad se ufuras, budu cool ti barovi, opijanja po rupama, neplacanje karata u metrou, pusenje na cesti, obilazenje izlozbi, koncerata te ti to postane svakodnevnica, uz manjak hrvata sto je super jer upoznas brdo stranog svijeta, pogotovo ako budes usmjesten Citeu gdje je pravi gradic studenata i tamo je strasno cool
Bec je ak plejkas na ziher. A moja frendica na doktorskom placa 300e stan jer je smjestena gdje su studenti, k tome, ne moras biti u parizu da bi bio u parizu, ima super blizu mjesta i u drugoj zoni koja su lako dostupna, a povoljnija, no da, stanovi su brutalno skupi, brutalno mali i brutalno tesko ih je naci.
Il si ziheras il pajdas.
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 02:28   #84
Sva sreca pa u HR nitko nije fejk ni lazno uljudan. O nezainteresiranosti za druge necemo, jelte.

Zivciraju te sirevi? OK...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:12   #85
Pa ja bih rekao da su u Hrvatskoj ili ljubazni ili uglavnom neljubazni, te da te lazne ljubaznosti bas i nema...
Svaki put kad nosim crnu alpha spitku kontaju da sam neki nazi lik, al svejedno moraju biti ljubazni
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:58   #86
Quote:
Breaking locks kaže: Pogledaj post
Ljudi, necistoca, smradovi, neurednost, hrana, trgovine, lazna uljudnost, nerazumijevanje, nesrčanost, fejkanost prema van, sirevi, povijest, nezainteresiranost za druge.

Ljudi su hladni, nikada ne caste, broje sve u cent kad ste zajedno na cugi/rucku, da ne bi slucjano ostavili jedan cent oni vise, prave se najbitnijima, najvaznijima na svijetu, vrte ocima na razlicitost, a kao mix su svega i svacega i tako otvoreni i sve prihvacaju, samo kad im trebaju eksli. Misle da su centar svega.
U filmovima prikazuju samo najbolje i najljepse, odaju dojam uber kul grada, drzave, nacije pa su zato najposjeceniji na svijetu.
Moja misija je razbiti tu iluziju i zato sam ovdje. Eto.

Hrana je da gora ne moze biti. Ne idem na wc po 10dana. Meso je cudne smrdljive boje, mozda za psice napustene kod nas jadne koji skupljaju meso po kontejnerima. hrana nema mirisa! Udem u pekaru, svi nesto jeduckaju, rezuckaju, boje zivopisne, sve izgleda koliko toliko okej, ali nema mirisa. Wtf.
Kava je valjda na mom nivou kad sam imala sest godina i radila baki kavu. Ono fuj fuj. Vodena, smrdljiva, a dobijes tako malo da ti jedva bude dosta za posrkat. Nemaju nescafe od vanilije.

Zivcira me i smrad na ulicama, metrou, vlakovima, svuda po cesti su zvake, govanca, opusci. Cak kad dodes u bar ne dobijes pepeljaru vec je potpuno normalno treskati pepeo na pod, ako sjedis vani, uz bar.
U trgovinama te stalno pozdravljaju, cak i onaj tip koji slaze police, ako prolazis pored njega, vice ti dobar dan, te si ti onda uzasno nepristojan ako ne odzdravis, onak de fak of. Ljubazni su na krivim mjestima. Ispricavaju se i pozdravljaju kad ne trebaju, tipa slucajno me gurne ili dotakne i ispricava se, a kad me fakat nagazi, nista. Jako su hladni, nedruzeljubivi, ledenosantni su zapravo.

I kad pricaju sve je tako ledeno i povrsno u razgovoru. Puno se njih svatko sa svakim kuca khm khm.
Uff, zene su dlakave po svuda. Pazuh, noge, pizze, nije da sam zagovornik brijacine, al kad sjedi pored tebe u metrou pa ti ulazi smrad u pore uf uf. Nekad obuku odjecu, nose jedan dan, operu se pa obuku isto. Dosadni su sa svojim molim te izvolite hvala. brdo deckiju koji nisu gej, daju takav privid. Nikad ne znas na kog si naisao.
Zato uvijek kad vidim dva decka zajedno, moram dobro razmisliti. U kinu ne rezerviraju sjedala vec moras doci ranije i ganjati dobro sjedalo.

Uglavnom, ostatak je na blogu
ne znam dobro francuze ali ovo sto vidim iz daleka, cesto sam tamo na jedan dan, je da su zesci sipari a na televiziji uvijek zele ostaviti dojam intelektualaca.
nego di ti je blog?
cekamo jos tvojih zapazanja.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:01   #87
U Njemačkoj me živcira to što miješaju pivu i colu. Još kad naručuju tu bljuzgu budu precizni pa napomenu hoće li od obične ili pšenične pive. Također, miješaju fantu i colu, no to me ne smeta jer to ne pijem, inače sam pivopija pa me ovo prvo naročito smeta. Taj mix fante i cole se može naručiti već spravljen, u limenci ili pet ambalaži i ima okus po jako slatkom sirupu za kašalj. Druga stvar koju mrzim: slatko, slatko i slatko. U pekari nema pizze, slanca, kifle, pereca, ničeg, samo slatko. Pekare nisu pekare nego male slastičarne. Slatko "ukiseljeno" zelje, slatka nešto što se ne može nazvati sarmom jer to nije. Oksimoron, Turci ne znaju napraviti burek. Dobije se nešto što vjerojatno sadrži lisnato tijesto, te sir bez okusa i mirisa.
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:32   #88
Istina, pored Bäckerei-a prodjem ko pored groblja
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:10   #89
Je tu u Sverige isto, neki dan kupili narezane krastavce (za sendvić piše na kutiji) a ono šećer živi...ali ima zato u dućanu selekcija talijanske hrane i tam su normalni krastavci...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:35   #90
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Pa ja bih rekao da su u Hrvatskoj ili ljubazni ili uglavnom neljubazni, te da te lazne ljubaznosti bas i nema...
Svaki put kad nosim crnu alpha spitku kontaju da sam neki nazi lik, al svejedno moraju biti ljubazni
Pa onda jesu li ljubazni ili su lazno ljubazni?

I dalje ne kuzim kako nekog zivcira sir.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:29   #91
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Pa onda jesu li ljubazni ili su lazno ljubazni?

I dalje ne kuzim kako nekog zivcira sir.
Ja kako starim sve se manje čudim. Ljudi su uglavnom - ludi. Pa tako čitamo da nekima koji se presele u Njemačku smetaju Nijemci, nekima koji žive u Francuskoj smetaju sirevi. Neki ne vole ljubazne ljude i nedostaju im nadrkani. Nekima štrašno nedostaje naša bizantijska birokracija. Ima ih koji inzistiraju kako se hrane samo s najboljom, domaćom, organskom hranom, pa je serviraju sa tonom Vegete.

U svakom slučaju ova tema za zabavna za čitati. A i kreativna. Naročito o sirevima. I slatkom kupusu i krastavcima.

Zadnje uređivanje Hello Operator : 09.12.2013. at 19:46.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:15   #92
Pa ne kuzis kad ocito nikad nisi boravila u francuskoj obitelji godinama. Poslije male porcije glavnog jela otkidala dio bageta i stavljala na njega sireve koje ne volis. A jos manje si ocito uzivala cudenje i nevjericu da netko ne voli sir, da mu sir smrdi, da mu nije poseban, da mu sir nije delicija i da mu ide na zivce kada ga svaku vecer pitaju hoce li sir ili kad u zemlji sireva bas nikada ne pozeli jesti sir. Mozda te to ne bi zivciralo, ali zamisli, ja eto drugacija od tebe pa me strasno zivcira sir i cijela famozna prica oko njega. Strasno je sto ljudi imaju razlicita misljenja, jelda. Jedna je opcija kad se doselis u grad pa mozes prilagoditi stvari sebi, a druga kad dodes negdje pa moras prihvatiti, odnosno biti dio toga, onoga sto cini ostalih 6 ljudi u obitelji. Divni ste u prihvaćanju razlicitosti. Mozda da prihvatite ono sto ljudi napisu. Nista posebno ne napisah da bi se diskutiralo na jednoj stranici o tome. Ljepse bi bilo da se raspise na stranici o lijepim stvarima u zemlji u kojoj zivimo. No naravno, kriticnost na suho je vrlina Hrvata. Talk talk talk for nothing. Cheese!
Breaking locks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:43   #93
Zivcira me sto nitko ne pere ruke prije i poslije jela
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:58   #94
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Ja kako starim sve se manje čudim. Ljudi su uglavnom - ludi. Pa tako čitamo da nekima koji se presele u Njemačku smetaju Nijemci, nekima koji žive u Francuskoj smetaju sirevi. Neki ne vole ljubazne ljude i nedostaju im nadrkani. Nekima štrašno nedostaje naša bizantijska birokracija. Ima ih koji inzistiraju kako se hrane samo s najboljom, domaćom, organskom hranom, pa je serviraju sa tonom Vegete.

U svakom slučaju ova tema za zabavna za čitati. A i kreativna. Naročito o sirevima. I slatkom kupusu i krastavcima.

Meni su rekli, da oni koji trebaju vegetu, ne znaju kuhati.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:13   #95
Operator, lako se tebi zafrkavati. Ja sad moram cijeli život proživjeti sa tim da znam kakvog je okusa slatka sarma. Sad kad dođem i doma na pravu sarmu, taj užas će me proganjati neko vrijeme. PTSP, ništa drugo. E da, neslane pistacije i slatke kokice. Vrh.
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:33   #96
Mene zivcira to sto u SADu izbor sireva nije ni blizu kao u Francuskoj
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:02   #97
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Meni su rekli, da oni koji trebaju vegetu, ne znaju kuhati.
Ma kakvo kuhanje, samo posipaš Vegetu preko francuskih sireva i sve je dobro. Čak i slatki krastavci odmah ogorče.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:40   #98
Quote:
Breaking locks kaže: Pogledaj post
Pa ne kuzis kad ocito nikad nisi boravila u francuskoj obitelji godinama. Poslije male porcije glavnog jela otkidala dio bageta i stavljala na njega sireve koje ne volis. A jos manje si ocito uzivala cudenje i nevjericu da netko ne voli sir, da mu sir smrdi, da mu nije poseban, da mu sir nije delicija i da mu ide na zivce kada ga svaku vecer pitaju hoce li sir ili kad u zemlji sireva bas nikada ne pozeli jesti sir. Mozda te to ne bi zivciralo, ali zamisli, ja eto drugacija od tebe pa me strasno zivcira sir i cijela famozna prica oko njega. Strasno je sto ljudi imaju razlicita misljenja, jelda. Jedna je opcija kad se doselis u grad pa mozes prilagoditi stvari sebi, a druga kad dodes negdje pa moras prihvatiti, odnosno biti dio toga, onoga sto cini ostalih 6 ljudi u obitelji. Divni ste u prihvaćanju razlicitosti. Mozda da prihvatite ono sto ljudi napisu. Nista posebno ne napisah da bi se diskutiralo na jednoj stranici o tome. Ljepse bi bilo da se raspise na stranici o lijepim stvarima u zemlji u kojoj zivimo. No naravno, kriticnost na suho je vrlina Hrvata. Talk talk talk for nothing. Cheese!
Pretpostavljam da ovo ide mene.
Nije pametno pretpostavljati, otkud znas da nisam imala doticaja s francuskim obicajima godinama?

Uopce nije strasno sto drugi ljudi imaju misljenja, dapace, to je divno.

Strasno je ono sto ljudi optuze druge da su zatvorenog uma, a sami sebi ne dozvoljavaju biti razliciti.
Vrlo mi je tesko povjerovati da od tisuca vrsta i nacina sireva u svijetu, ne samo u Francuskoj, jedna osoba ne moze pronaci kombinaciju koja se njoj svidja i odgovara, sto je vrlo close-minded.
No, recimo da je tako i da zbilja ne moze, onda je jos strasnije da ta osoba ne moze prihvatiti razlicitost njene obitelji koja, ajme uzasa, voli sir.

Ljudi vole projicirati, sto ces?

No, da ne budem offtopic, zadnjih par godina zivim u UK, i jedino me zivcira zracni promet zimi. Obzirom da sam u avionu svakih 10 dana, izludjuje me sto godinu za godinom nisu spremni na najmanji snijeg i sve stane, Heathrow se zatvori i ljudi cekaju po dan-dva, a nekad i duze na iduci let.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje Skattemus : 10.12.2013. at 00:14.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:42   #99
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Mene zivcira to sto u SADu izbor sireva nije ni blizu kao u Francuskoj
U kojem si dijelu USA? Whole Foods ima poprilicne dobar izbor. Jest da su i cijene povece, ali za dobar cheeseboard se da uloziti.
Ako si u NYC, Eataly i hrpe malih specijaliziranih ducana po citavom gradu ima stvarno odlicne opcije. Slicno je i u Chicagu.-
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 23:56   #100

Za one u Njemackoj mjesecna pretplata na sir:
http://www.google.de/#q=k%C3%A4se+abonnement
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.