Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li ateist ili teist?
Ateist 145 58.94%
Teist 87 35.37%
Agnostik 14 5.69%
Glasovatelji: 246. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 00:45   #21
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Tesko da ce se to dogodit u skoroj buducnosti.. ljudi se danas vise grupiraju po religijama nego po nacijama
Nemozes od katolika, muslimana i ostalih ocekivat da samo tak odbace svoja vjerovanja, a kolko god da ona glupa bila uvjek je tu neka manja skupina ili sekta, nazovi kak oces, koja vjeruje u neku svoju pricu. Te vjerske tradicije su i kod ateista i teista postale nacin zivota i nitko ni ne razmislja o promjeni
Da istina, pogotovo kod muslimana, ali vidim da se moji vršnjaci uglavnom vode kao katolici ali to im je samo neko obiljezje, kao rođeni su s tim, ne zive bas kao neki katolici...Sve manje se provodi religija u praksi, čak i kod muslimana iako danas i dalje ubijaju. Sve većom globalizacijom svijeta i sve većim napretkom tehnologije i društva mislim da će oslabiti ove vjerske institucije, a onda ce se sve manji broj ljudi obazirati na religije, religije ce postati neka vrst tabua da tako kazem. Ljudi koji pripadaju nekim religijama ce postati manjine u vecini drzava Zapadnog svijeta, a vec danas mnogo se ljudi izjasnjavaju kao vjernici samo zbog neke tradicije. Religije danas zauzimaju sve manji i manji dio života čovjeka, jedino na Bliskom istoka to ide sporo.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:49   #22
Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
onda se postavlja pitanje od cega su nass to branitelji oslobadjali?
oslobadjali su nas od srpskih nacionalista, koji su nakon titove smrti pod vodstvom slobodana milosevica htjeli napraviti veliku srbiju. i odvojili bismo se mirno, da nas srbi nisu napali (najprije raketiranje zagreba kad su htjeli poubijati nase politicare, pa onda svi moguci napadi, bombardiranja, unistavanja i ubijanja po slavoniji i dalmaciji). tko zna sto bi se dogodilo i kako bi zivjeli hrvati da smo izgubili rat, pa zato bi trebalo barem malo pokazati zahvalnost braniteljima i vojnim invalidima, a ne pljuvati po njima i govoriti im da su paraziti.

EDIT: heil hitler

Zadnje uređivanje Scorpione : 02.02.2015. at 00:57. Reason: kaligula me podsjetio
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:50   #23
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Tesko da ce se to dogodit u skoroj buducnosti.. ljudi se danas vise grupiraju po religijama nego po nacijama
Nemozes od katolika, muslimana i ostalih ocekivat da samo tak odbace svoja vjerovanja, a kolko god da ona glupa bila uvjek je tu neka manja skupina ili sekta, nazovi kak oces, koja vjeruje u neku svoju pricu. Te vjerske tradicije su i kod ateista i teista postale nacin zivota i nitko ni ne razmislja o promjeni
Da. Pa mozda nece ni sljedecih 500 godina, ali opet kao sto smo rekli, to je izbor. Ako ljudi zele biti primitivni to je takodjer izbor. Uzdam se samo u one pametne da oni koji imaju moc ce nesto pokrenuti, ja sam nitko i nista i nemam moc, tako da ja sigurno necu. Promjene su uvijek isle bolno kod covjecanstva, neznam zasto. Objasnjavam si to kao primitivizam, jer ako znam da po prirodnim zakonima je kvalitet rijetkost u svemu pa i u ljudima (da nije svak drugi bi bio Tesla, Einstein itd..) da je problem ustvari u toj velikoj opasnoj masi. Posto se masa oblikuje od malena, preko skole, medija itd, da bi se od elita drzala pod kontrolom (inace bi svijetom bila anarhija) onda od istih ocekujem oblikovanje masa u ovom zdravom pravcu. Znaci ako se krene sa time da je vjerovanje nesto nenormalno, svi pomalo poceti tako razmisljati. Kao i onaj gore primjer, u sfrj svi velliki komunisti, a onda 1991 odjednom ultra katolici. Kako ga oblikujes, narod tako funkcionira, svi narodi. U mislim Francuskoj nakon revolucije ako se ne varam, ljude su puskom tjerali da idu u skolu da se opismene, znaci samo da nauce citat i pisati, dosta ih nije htjelo, zato su ih silom tjerali. To ti je masa.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:52   #24
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
oslobadjali su nas od srpskih nacionalista, koji su nakon titove smrti pod vodstvom slobodana milosevica htjeli napraviti veliku srbiju. i odvojili bismo se mirno, da nas srbi nisu napali (najprije raketiranje zagreba kad su htjeli poubijati nase politicare, pa onda svi moguci napadi, bombardiranja, unistavanja i ubijanja po slavoniji i dalmaciji). tko zna sto bi se dogodilo i kako bi zivjeli hrvati da smo izgubili rat, pa zato bi trebalo barem malo pokazati zahvalnost braniteljima i vojnim invalidima, a ne pljuvati po njima i govoriti im da su paraziti.
Naravno i zaboravio si pozdraviti sa Heil Hitler ispod svog posta. I srbi i muslimani imaju istu ali kontra pricu od ovoga sto si rekao. O takvima upravo raspravljamo koji su u masama i opasnost za svako drustvo. Sa tobom ne komuniciram vise.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:57   #25
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Da istina, pogotovo kod muslimana, ali vidim da se moji vršnjaci uglavnom vode kao katolici ali to im je samo neko obiljezje, kao rođeni su s tim, ne zive bas kao neki katolici...Sve manje se provodi religija u praksi, čak i kod muslimana iako danas i dalje ubijaju. Sve većom globalizacijom svijeta i sve većim napretkom tehnologije i društva mislim da će oslabiti ove vjerske institucije, a onda ce se sve manji broj ljudi obazirati na religije, religije ce postati neka vrst tabua da tako kazem. Ljudi koji pripadaju nekim religijama ce postati manjine u vecini drzava Zapadnog svijeta, a vec danas mnogo se ljudi izjasnjavaju kao vjernici samo zbog neke tradicije. Religije danas zauzimaju sve manji i manji dio života čovjeka, jedino na Bliskom istoka to ide sporo.
Pa istina sve manje je u praksi, mladi vise ne idu na mise kolko su nekad isli al opet vecina ce se krstit i primit prvu pricest, jer to roditelji odaberu.
Al u Engleskoj je tog sve manje recimo.. oni imaju tu Englesku crkvu ondnosno "Church of England" i nema nikakav utjecaj tamo, samo kao neka tradicija
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:57   #26
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Da istina, pogotovo kod muslimana, ali vidim da se moji vršnjaci uglavnom vode kao katolici ali to im je samo neko obiljezje, kao rođeni su s tim, ne zive bas kao neki katolici...Sve manje se provodi religija u praksi, čak i kod muslimana iako danas i dalje ubijaju. Sve većom globalizacijom svijeta i sve većim napretkom tehnologije i društva mislim da će oslabiti ove vjerske institucije, a onda ce se sve manji broj ljudi obazirati na religije, religije ce postati neka vrst tabua da tako kazem. Ljudi koji pripadaju nekim religijama ce postati manjine u vecini drzava Zapadnog svijeta, a vec danas mnogo se ljudi izjasnjavaju kao vjernici samo zbog neke tradicije. Religije danas zauzimaju sve manji i manji dio života čovjeka, jedino na Bliskom istoka to ide sporo.
Je. Ali pazi u tome je i problem i kod njih i kod nas, ta nesvjesnost. Nisu oni rodjeni sa tim, ne mozess biti rodjen sa nacijom ili religijom jer to nije izmislila majka priroda, to umjetno, izmisljeno od covjeka. To je fantazija. Nema mmuslimanskih, hrvatskih itd, gena ili krvi, to je biologija koja bila prije svih nacija na ovoj planeti, nacije su kao i religije nesto umjetno.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 01:05   #27
Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
Da. Pa mozda nece ni sljedecih 500 godina, ali opet kao sto smo rekli, to je izbor. Ako ljudi zele biti primitivni to je takodjer izbor. Uzdam se samo u one pametne da oni koji imaju moc ce nesto pokrenuti, ja sam nitko i nista i nemam moc, tako da ja sigurno necu. Promjene su uvijek isle bolno kod covjecanstva, neznam zasto. Objasnjavam si to kao primitivizam, jer ako znam da po prirodnim zakonima je kvalitet rijetkost u svemu pa i u ljudima (da nije svak drugi bi bio Tesla, Einstein itd..) da je problem ustvari u toj velikoj opasnoj masi. Posto se masa oblikuje od malena, preko skole, medija itd, da bi se od elita drzala pod kontrolom (inace bi svijetom bila anarhija) onda od istih ocekujem oblikovanje masa u ovom zdravom pravcu. Znaci ako se krene sa time da je vjerovanje nesto nenormalno, svi pomalo poceti tako razmisljati. Kao i onaj gore primjer, u sfrj svi velliki komunisti, a onda 1991 odjednom ultra katolici. Kako ga oblikujes, narod tako funkcionira, svi narodi. U mislim Francuskoj nakon revolucije ako se ne varam, ljude su puskom tjerali da idu u skolu da se opismene, znaci samo da nauce citat i pisati, dosta ih nije htjelo, zato su ih silom tjerali. To ti je masa.
Pa najvise se oblikuju djeca preko televizije.. U kojem si filmu vidio nesto lose o Bogu ili Crkvi? Mislim ima sigurno al je rijetkost a i vecinom ce na kraju Crkva ispast "good guy". Recimo andeli i demoni, tamo su u jednoj sceni savrseno pokazali danasnju Crkvu, svecenici sa zlatom po sebi, cigarama i skupim mobitelima..
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 01:08   #28
Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
Da. Pa mozda nece ni sljedecih 500 godina, ali opet kao sto smo rekli, to je izbor. Ako ljudi zele biti primitivni to je takodjer izbor. Uzdam se samo u one pametne da oni koji imaju moc ce nesto pokrenuti, ja sam nitko i nista i nemam moc, tako da ja sigurno necu. Promjene su uvijek isle bolno kod covjecanstva, neznam zasto. Objasnjavam si to kao primitivizam, jer ako znam da po prirodnim zakonima je kvalitet rijetkost u svemu pa i u ljudima (da nije svak drugi bi bio Tesla, Einstein itd..) da je problem ustvari u toj velikoj opasnoj masi. Posto se masa oblikuje od malena, preko skole, medija itd, da bi se od elita drzala pod kontrolom (inace bi svijetom bila anarhija) onda od istih ocekujem oblikovanje masa u ovom zdravom pravcu. Znaci ako se krene sa time da je vjerovanje nesto nenormalno, svi pomalo poceti tako razmisljati. Kao i onaj gore primjer, u sfrj svi velliki komunisti, a onda 1991 odjednom ultra katolici. Kako ga oblikujes, narod tako funkcionira, svi narodi. U mislim Francuskoj nakon revolucije ako se ne varam, ljude su puskom tjerali da idu u skolu da se opismene, znaci samo da nauce citat i pisati, dosta ih nije htjelo, zato su ih silom tjerali. To ti je masa.
e vidis, sad ovdje dolazimo do teorija zavjere koje u zadnje vrijeme imaju sve vise smisla. tim elitama je ocito cilj imati glupe ljude kako bi upravo oni bili vladari svijeta. ne mozes ocekivati da cemo imati pametne ljude, kad se u skoli samo strebaju bespotrebne cinjenice, kad je mtv popularan program i kad je najpopularnija glazba u hrvatskoj cajke, severina, rozga(sto se niti ne moze nazvati glazbom vec teskim smecem) itd. kad jedna budala (ili bolje receno jako pametna osoba) izmisli selfie, pa onda to svi rade, onda netko izmisli mrdanje guzom, pa onda svi idioti to ponavljaju. kad je popularno svaki korak objaviti na fejsu i check-in se svugdje gdje odes. vidis i sam da vrlo malo ljudi razmislja svojom glavom, vec su svi vise-manje pod utjecajem medija.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 01:15   #29
Quote:
CoffeeMug kaže: Pogledaj post
Pa najvise se oblikuju djeca preko televizije.. U kojem si filmu vidio nesto lose o Bogu ili Crkvi? Mislim ima sigurno al je rijetkost a i vecinom ce na kraju Crkva ispast "good guy". Recimo andeli i demoni, tamo su u jednoj sceni savrseno pokazali danasnju Crkvu, svecenici sa zlatom po sebi, cigarama i skupim mobitelima..
Upravo tako. A genocid sa paljenjem ljudi u srednjem vijeku, a fotke nadji po netu kako svecenici pozdravljaju sa Heil Hitler dignutom rukom

https://theovertonreport.files.wordp...eil_hitler.jpg

http://alamoministries.com/content/e...togallery.html

Sve te crkvene i politicke organizacije se ustvari nazivaju "umjetnicima", jer umjetnost je narodu prodati pricu, uvjeriti narod da ga se od nekog oslobadja iako je jucer bilo sve ok, a svi oni ustvari nicemu ne sluze nego zive na raacun naroda. A narod suti. Kazu da je demokracija "vladavina naroda", kao sama rijec to govori. Ali, pazi, ako je tocno kako sam mase gore opisao, sto i potvrdjuje da ti treba pop da ti kaze sta je dobro a sta ne, onda je to zastrasujuce. Onda trebaju samo pametni kao diktatura biti na vlasti jer ako ovi dodju opet eto ti krvi. Ali masa ako se moze odgajati negativno, mozda moze i pozitivno. Znaci ako im peres mozak, onda ga bar operi da masa bude kolko tolko ok a ne negativna. Ali masa ti je izmanipulirani instrument za kojeg se bore interesne crkveno-politicke grupacije. Tko ce ih prvi izmanipulirati.
KaligulaPametni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 05:54   #30
U djetinjstvu sam pozorno sve slušao na vjeronauku. I neke stvari su mi imale smisla, al neke apsolutno ne. Stoga sam se nekako udaljio od religije, okrenuo se znanosti, a ona me opet vratila na trag duhovnih spoznaja.

Razlika je što sada vjerujem u Boga na neki svoj način, proučavam sve duhovne smjerove i religije, ali se ne vežem za njih. To mi nekako najbolje odgovara.

Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Tako meni govore da se krizmam jer je to tradicija Hrvata. Kako me živcira kad mi to neko kaže, a krizmanje zbog tradicije umanjuje značenje samog sakramenta. Tako mi mater prima popa u kuću da blagoslovi samo zato jer je to neka tradicija, da ne bi ispali drugačiji od većine ovdje. Cijelo djetinjstvo proveo sam uz neke nacionaliste i 'prave Hrvate'. Čak sam i sam ja imao neke šovinističke misli dok sam bio mlađi, al sam tada bio glup i to je bio utjecaj moje okoline. Ali to nije tema ovdje, pa nije potrebna ikoja diskusija o tome.
Poštuj njihove odluke i način života, ali za sebe odlučuj samostalno. Ako to ti ne želiš, nije bitno što će drugi reći.

Quote:
KaligulaPametni kaže: Pogledaj post
Nacija i Religija su dva glavna alata za manipulaciju masa, i dva glavna alata zbog kojih su bili svi ratovi u povijesti covjecanstva. Umjesto da to ljudi ukidaju i da se udruzuju, prvo kontinenti pa onda planet, umjesto toga se to i dalje njeguje. To su dva najveca zla u covjecanstvu i dva najveca primitivizma.
To je ona: "Podijeli, pa vladaj."

Jesu, ali taj utjecaj slabi. Mislim da je na novu generaciju dosta utjecao i razvoj interneta. Jer ljudi su se povezali neovisno o fizičkoj udaljenosti, te dobili bolji uvid u sličnosti i razlike u svojim vjerovanjima i načinu života. Tako da će utjecaj religija i nacija vjerojatno postepeno slabjeti, ali će zato jačati neki novi obliki manipulacije.

Smatram da religije ne trebaju nestati da nastanu promjene - samo trebamo razvijati svoju svjesnost da im pristupimo drugačije. Npr. Poznajem ljude koji su religiozni, no poprilično otvorena uma. Svjesni su da nije istina sve što kaže svečenik i Biblija, stoga se manje fokusiraju na taj dio, a više na ljubav prema sebi i drugima, molitve i zahvalnost itd.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:05   #31
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
U djetinjstvu sam pozorno sve slušao na vjeronauku. I neke stvari su mi imale smisla, al neke apsolutno ne. Stoga sam se nekako udaljio od religije, okrenuo se znanosti, a ona me opet vratila na trag duhovnih spoznaja.

Razlika je što sada vjerujem u Boga na neki svoj način, proučavam sve duhovne smjerove i religije, ali se ne vežem za njih. To mi nekako najbolje odgovara.



Poštuj njihove odluke i način života, ali za sebe odlučuj samostalno. Ako to ti ne želiš, nije bitno što će drugi reći.



To je ona: "Podijeli, pa vladaj."

Jesu, ali taj utjecaj slabi. Mislim da je na novu generaciju dosta utjecao i razvoj interneta. Jer ljudi su se povezali neovisno o fizičkoj udaljenosti, te dobili bolji uvid u sličnosti i razlike u svojim vjerovanjima i načinu života. Tako da će utjecaj religija i nacija vjerojatno postepeno slabjeti, ali će zato jačati neki novi obliki manipulacije.

Smatram da religije ne trebaju nestati da nastanu promjene - samo trebamo razvijati svoju svjesnost da im pristupimo drugačije. Npr. Poznajem ljude koji su religiozni, no poprilično otvorena uma. Svjesni su da nije istina sve što kaže svečenik i Biblija, stoga se manje fokusiraju na taj dio, a više na ljubav prema sebi i drugima, molitve i zahvalnost itd.
Netreba nestati religija da bi doslo do promjene al islo bi puno lakse bez nje. Pogledaj samo kolko je religija usporavala razvoj u povjesti, srednji vjek i ostalo, uvjek je crkva imala neku vrstu kontrole i sabotirala sve sto se protivilo njihovim vjerovanjima. Znaci kad bi se vecina okrenula zdravom razumu a ne religiji brze bi napredovali u svim smjerovima.
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:27   #32
misliš deist valjda?
deizam kao vjerovanje u postanak Boga, mislim da ''teizam'' nije u duhu našeg jezika
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 23:09   #33
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
misliš deist valjda?
deizam kao vjerovanje u postanak Boga, mislim da ''teizam'' nije u duhu našeg jezika
Naravno da je u duhu našeg jezika, deizam i teizam nisi istoznačnice.
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 21:54   #34
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Isitna. Ako će svijet ići prema boljem onda će prvo nestat religije, a onda će se nacije početi udruživati. Ovdje su svi tinejđeri, ali pretpostavljam kad bih pitao starije jel im bolje bilo u SFRJ ili danas, sigurno bi rekli SFRJ. Kod komunizma mi se ne sviđa to što npr. danas Putin zabranjuje homoseksualcima da voze auta jer je to psihički poremećaj po njemu. Sad ne znam baš te sustave kako točno funkcioniraju, imam 16g valjda cu nauciti. Kad bi pitali Hrvate neke osnovne činjenice iz Biblije, a 90% Hrvata se vode kao kršćani, k***c bi znali. Jedino što znaju reći je: Hrvati su kršćanski narod. Odma mi se zgadi kad čujem to. Ako HDZ pobijedi na parl. izborima onda ću definitivno otići iz ove države ovaca. Već napisah, ali gadi mi se HDZ-ovo isticanje domoljublja, ali tako je najlakše pridobiti glas ovog primitivnog naroda. Još više mi se gadi Crkva. Ali Hrvati su ovce i boli ih k za išta osim kad je u pitanju njihova guzica. Još ovi branitelji što sad nešto kmekaju. Jedan razlog više da odem iz ove države.
Jesi ti normalan ili sta vec?,koji ti problem imas decko ocito imas neki protiv vjere u Boga ,boli me briga to sto si ateist,ali si zatupljen covjek i bit ces citav zivot takav,
1.Zasto Putin neda vozat automobile homoseksualcima,jer su psihicki poremeceni,on nije noramlan kao ni ti,kao prvo ti ljudi se tako rode kao homoseksualci i nemogu to promjenit.
2.Kako ce se nacije udruzit i religije nestat?Ti nisi normalan majke mi moje.
3.U komunizmu je bilo dobro,ali gdje su ona ubojsta silna zbog udbe,i to su mi ljudi ubijali druge jer su "vjerovali u Boga" i zeljeli natrag Hrvatsku.
4.Ako HDZ pobjedi nece nista biti bolje,ali zasto sada ne odes iz HR pa vidis li kakvo je stanje sa SDP,a znam zasto ih branis,jer su vecina ateisti kao i ti,kuzi se sa mjeseca,nemam nista protiv homica ateista ali kada ovako krenu srat,opet cu reci klinjo od 16godina ti nemas pojma nesto pametno smislit ovo sta pisees su ciste gluposti i ovo pada na pamet samo klinjosu zamisljat da nestanu religije da ce nestati 100% da ce se sve udruziti....hahahhahahahhaha
5.I najvaznije,kretenu da nije bilo branitelja gdje bi ti zivio,danas sutra bi ti cetnik kruh prodavao,mamu jebavao,i tebe zajedno silovao,a ti kazes kmece ubaci se u njihov polozaj debilu,da si proveo 5 godina u ratu vidio bi sta je muka,izgubit noge citav zivot invalid 100%-tni,kako te nije sram i stid srami se srami kretenu.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.02.2015., 22:20   #35
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Jesi ti normalan ili sta vec?,koji ti problem imas decko ocito imas neki protiv vjere u Boga ,boli me briga to sto si ateist,ali si zatupljen covjek i bit ces citav zivot takav,
1.Zasto Putin neda vozat automobile homoseksualcima,jer su psihicki poremeceni,on nije noramlan kao ni ti,kao prvo ti ljudi se tako rode kao homoseksualci i nemogu to promjenit.
2.Kako ce se nacije udruzit i religije nestat?Ti nisi normalan majke mi moje.
3.U komunizmu je bilo dobro,ali gdje su ona ubojsta silna zbog udbe,i to su mi ljudi ubijali druge jer su "vjerovali u Boga" i zeljeli natrag Hrvatsku.
4.Ako HDZ pobjedi nece nista biti bolje,ali zasto sada ne odes iz HR pa vidis li kakvo je stanje sa SDP,a znam zasto ih branis,jer su vecina ateisti kao i ti,kuzi se sa mjeseca,nemam nista protiv homica ateista ali kada ovako krenu srat,opet cu reci klinjo od 16godina ti nemas pojma nesto pametno smislit ovo sta pisees su ciste gluposti i ovo pada na pamet samo klinjosu zamisljat da nestanu religije da ce nestati 100% da ce se sve udruziti....hahahhahahahhaha
5.I najvaznije,kretenu da nije bilo branitelja gdje bi ti zivio,danas sutra bi ti cetnik kruh prodavao,mamu jebavao,i tebe zajedno silovao,a ti kazes kmece ubaci se u njihov polozaj debilu,da si proveo 5 godina u ratu vidio bi sta je muka,izgubit noge citav zivot invalid 100%-tni,kako te nije sram i stid srami se srami kretenu.
Ma daj pusti balavurdiju. Nema se smisla raspravljat s njima.

Tako su pametni, a samo 16 godina imaju. Sa 50 im nece bit kraja pameti!
b-baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 22:39   #36
Quote:
b-baller kaže: Pogledaj post
Ma daj pusti balavurdiju. Nema se smisla raspravljat s njima.

Tako su pametni, a samo 16 godina imaju. Sa 50 im nece bit kraja pameti!
Ma strasno.. Kako se samo usuduju podijelit svoje misljenje?
Zapravo, kako se uopce usuduju imat misljenje?
Ako se ti ne slazes s nekim il mislis da je balav nemoras bit supak. Produzi dalje ako nemas nesto normalno za rec
CoffeeMug is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 22:45   #37
Quote:
Ginny B. kaže: Pogledaj post
Naravno da je u duhu našeg jezika, deizam i teizam nisi istoznačnice.
ok, deizam bi zapravo bilo kao racionalno vjerovanje u Boga, a teizam iracionalno, striktno uz neku religiju

nisam nit jedno nit drugo, a ni ateist
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:46   #38
Držite se teme inače će kartoni frcat. Ovo nije tema o Domovinskom ratu i Jugoslaviji i što ja znam čemu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 02:49   #39
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ok, deizam bi zapravo bilo kao racionalno vjerovanje u Boga, a teizam iracionalno, striktno uz neku religiju

nisam nit jedno nit drugo, a ni ateist
ti sigurno vjerujes u flying spaghetti monstera.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 07:40   #40
ateist sam od 4. razreda osnovne
iz jednostavnih razloga
vidim da ljudi umiru zbog raka(i milijun razlicitih bolesti),i pitam se zasto ih bog ne izljeci ?
vidim da djeca u africi umiru jer nemaju hrane,i pitam se zasto im bog ne da hranu ?
vidim da beskucnici zive na ulici,i pitam se zasto im bog ne da stan ili nesto
vidim da ljudi umiru u ratu ,i pitam se zasto bog ne zaustavi rat ?

cak i da bog postoji(sto se ne moze dokazati) to bi onda bio "los" bog jer dopusta da ljudi pate.....
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.