Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 16:45   #1
Mexico

Pozdrav dobri ljudi novi sam na forumu i prijavio sam se iskljucivo radi ove teme.
Kao sto sam naslov pise radi se o Mexicu!

Zanima me dali ima itko ikakva iskustva sa meksikom bilo kao turist ili kao drzavljanin?

Da skratim pricu planiram da se odselim za meksiko kroz godinu dana,netko odabere kanadu neko njemacku ja sam meksiko inace sam iz "Lijepe Nase"


Hvala!!

Zadnje uređivanje Skattemus : 21.08.2015. at 15:46.
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:51   #2
Imao sam i ja to u planu...ali javit ce ti se jedan drugi kolega i obrazloziti

Moje misljenje je super zemlja za posjetiti kao turist, ali ne i za zivot.
Ako namjeravas imigrirati u taj dio svijeta pogledaj si neke juznije zemlje tipa Kostarika, Urugvaj, mozda Peru(mislim da ima visoku stopu rasta)...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:40   #3
Hmm zasto si se predomislio,znam da je mexico prilicno opasan ali ne planiram ici u te krajeve,cuo sam da ima dosta hrvata u mexico cityu koji su sretno ozenjeni i uspjesno zaposleni.

Ako moze neki razlog slobodno navedi,nestrpljiv sam i bas me interesuje
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 01:50   #4
Bio sam u Ciudadu. Budem ti napisao kad se vratim, jer nisam sad doma...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 04:30   #5
Antemarinator živi u Mexicu i on će to puno bolje objasniti...

Ali, evo recimo, ja bih se mogao jednog dana "umiroviti" u nekom sigurnom dijelu Meksika s lijepim plažama, može se s američkom mirovinom tamo lijepo živjeti... samo kaj je do mirovine ostalo još... dvadesetak godina...

Meni se u Meksiku sviđa Puerto Vallarta, ili Cabo, dakle Pacifička obala...

Ali dobro amstel kaže za Costa Ricu, slično Meksiku (klimatski, prirodom...) ali nekako bolje, ljepše, pa i sigurnije, ali i skuplje...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 12:23   #6
Eto molim Antemarinatora da mi malo pojasni neke stvari,razumijem vas savjet za kosta riku i slicno ali ja sam se iskljucivo odlucio za mexico,svida mi se klima nacin zvita kultura i koliko sam do sada vidio vrlo je jeftin zivot.
Ajde valjda ce se javit neko do balkanskih mexicanaca
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 17:48   #7
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Imao sam i ja to u planu...ali javit ce ti se jedan drugi kolega i obrazloziti

Moje misljenje je super zemlja za posjetiti kao turist, ali ne i za zivot.
Ako namjeravas imigrirati u taj dio svijeta pogledaj si neke juznije zemlje tipa Kostarika, Urugvaj, mozda Peru(mislim da ima visoku stopu rasta)...
Poprilične dezinformacije glede samo turizma. Zemlja je super. A kaj se tiće sigurnosti, pa ak tražiš probleme skočiš u Savu kajne?
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 02:50   #8
Mezomorph slazem se sa tobom nasao sam grupu jednu na netu gdje ima oko 30 nasih samo u ciudad de mexico i zive tamo preko 2 godine dosta ih se ozenilo za meksikanke,spomenuli su da im je odlicno tamo da je dosta jeftino,ljudi su ljubazni vrlo malo kriminala.
Ja bih volio cuti konkretno od nekog tko je duze vrijeme proveo tamo,mexico mi se dosta svida najvise radi klime i jezika i nezaobilazno meksikanke mmm!
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 22:40   #9
Antemarinator se skrasio u Cancunu...

Ovo je njegov kanal na YouTube
https://www.youtube.com/user/antemarineitor/videos
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 07:22   #10
Ako imas love i nemas interesa za bicikliranje, trcanje, setanje po parkovima, udisanje cistoga zraka, a imas interese za pokazivanje, birceve, restorane i shopping onda imas par kvartova u Mex Cityu bit ce ti super. Ali ako ides tamo da nadjes posao bez nekog super faksa i iskustva ili tek poznanstva, sa vjerojatno najmanje 5 milijuna drugih takodjer jednako skolovanih...sretno. Moja cura je iz Mex Citya, rodjena, odrasla i skolovana.
Meksiko je slika i preslika Hrvata i Hrvatske, nije bitno sto znas ili sto si zavrsio, nego koga znas. Bez dobre veze i nema dobrog posla, ako i ima sigurno ne za stranca, osim ako nije neki vrhunski strucnjak u nekoj globalnoj korporaciji.
Takodjer im je vrlo bitno kako se oblacis, sto oblacis, sto jedes i gdje jedes, kakav mobitel imas, kakav auto vozis. Kad mi je to cura pricala i njezine frendice, odvalio sam se smijat jer nisam mogao vjerojavati koliko je to slicno.
Na sjeveru Meksika imas glazbeni zanr zvan Narcos corridos, koji mene jako podsjeca na cajke, samo sta ovaj njihov je jaako opasan i nema zajebancije. Pjevaju kako se medusobno klali, ubijali ili kako ce i na koji nacin ubiti nekoga, kroz pjesme...hrpa mladih u ljudima iz kartela vidi neke uzore pa im je cilj kada budu stariji biti jedni od njih ili cure udati se na nekoga iz kartela...Naravno IQ tih osoba je isti kao i onaj od onih koji slusaju cajke...bez uvrede ikome.

Sto se tice sigurnosti u Cityu, ja nisam odsjeo ni u jednoj turistickoj zoni niti u jednom od fensi kvartova, nego u nekom malo boljem kvartu, rekao bih kao Sigecica u Zagrebu...pristojno i ok, a sigurnost upitna. Iako nijedan zagrebacki kvart se u sigurnosti ne moze usporedjivati sa Mex.
Nije mi bilo nis, ali me cura i njeni starci bas nisu pustali da lunjam okolo, pa cak i ako izgleda bezazleno, dosta su svi u strahu, jer mi turisti ne vidimo sranja osim u novinama, oni su ti koji cuju od frendova ili vide na svoje oci.
Jednom su me ostavili u mallu koji nije u tak losem kvartu, jer su isli kod doktora, pa su mi rekli da sam dobro dok sam unutra, da ne idem van haha. Meni je to bilo smijesno i pomalo nevjerojatno, ali nije stvar u tome da ce mi sigurno nesto biti, nego da je moguce da moze biti nesto. Cak su me i u tom mallu svi gledali ko atrakciju...

Moram sad zgibati opet. Probat cu nadopuniti sutra...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:20   #11
Kada sam rekao da je super za posjetiti kao turist, ali za zivot bas i ne. Mislio sam na ukupni zivot. Sigurnost, cistoca, ponuda poslova, hrana, cijene itd. Sto se tice sigurnosti, rekao sam da nisam imao nikakvih problema niti da sam se osjecao ugrozeno, ali, u jednom mallu u kojemu smo bili stajao je zastitar sa kalasnjikovom ili ko zna kojom puskom i bilo mi je zanimljivo vidjeti da imaju zastitara s takvim naoruzanjem u mallu. Onda su mi njeni starci rekli da je prije mjesec dana bas tu bila krvava pljacka draguljarnice usred dana. Na onoj velikoj poznatoj aveniji Reforma ima jako puno policije i meni je to recimo bilo jako sigurno. Zanimljivo je da 5 min voznje od tam je jedan zloglasni kvart gdje preporucuju da se izbjegava, pogotovo turisti i nocu. Mi smo prolazili pored i izgleda malo drugacije(grafiti, jako lose fasade), na jednom semaforu su mi rekli da se tu cesto dogadaju sranja. Ekipa dodje na motoru i nasloni pistolj na prozor... I tako...nista od toga ja nisam ni vidio ni iskusio, ali svi oni znaju nekoga ili su vidjeli u medijima...
Mislim da na lezeran zivot kao u Zagrebu bas tamo i ne mozes racunati, uvijek moras biti na oprezu. U Zagrebu neznam da postoji ijedan kvart gdje ne smijes otici u bilo koje doba dana...u Meksiku ima takvih.

I ono sto prikazuju u medijima i kako neki drugi ljudi pricaju da je to jaaako opasno, nije. Trebas samo biti na oprezu i paziti gdje hodas. I to ne govorim samo za Mexico City, moj dobar frend je iz Guadalajare koja je malo ljepsa od Meksika, ista stvar. Moras biti oprezan, pogotovo ako si bijelac, njegova cura je Kineskinja, pa je on i za nju rekao da kad su bili tamo da je morao biti oprezan, jer ima svakavih ljudi. Cak i zloglasna Tijuana i neki gradovi na sjeveru nisu toliko opasni kako se prica. Mozes prezivjeti, ali nije to tako strasno kao prije 10tak godina. Turisticka mjesta su druga prica. Iako, od cure buraz je bas bio opljackan prije koji mjesec u Cancunu na semaforu. Dosla ekipa na motoru sa pistoljem, ukrali su mu auto i sve sto je imao uz sebe, nisam sigran, ali mislim da su cak i u stan provalili.


Jedna druga stvar za Mex City, zasto ne za zivot je kvaliteta zraka. Meksiko City je izmedju planina, na prilicnoj nadmorskoj visini i zrak je rjedji sto mozes osjetiti par puta, kad te fino zamanta dok se ne naviknes. U gradu i okolici ima 20 milijuna ljudi, zamisli promet i kaos u tom gradu. Tim vise sto nitko ne postuje semafore i znakove, pogotovo van tih boljih kvartova. Mene je voznja fascinirala.. Sve izgleda kao da ce eksplodirati koliko ludo i agresivno voze, ali svi znaju sto rade. Grad se preko dana bas ne moze vidjeti od smoga, doslovno. Popnes se malo na visinu i vidljivost je jako slaba. Takodjer me iznenadio smrad u gradu, smrdi kao smetliste, ali na to se naviknes kroz dan ili dva i valjda ovisi koji dio. Meni su rekli samo oko aerodroma, ali nije bas da je smrdilo samo tamo.
Hrana je bila super, imaju gro placeva gdje prodaju lokalnu hranu koja ima i okus i miris. Restorani su fenomenalni, cijene na placu su niske...restorani i ducani su ja mislim kao u Hrvatskoj, iako neznam kakve su cijene tamo.

Meni se City jaako svidio, pogotovo Polanco, Zona Rosa, Condesa i ti bogati kvartovi i mogao bih tamo zivjeti, ali opet, ako ja ne mogu trcati kad hocu i gdje hocu, onda jbg. Nije to bas sloboda...

Antemarinator ce napisati za Cancun i opcenito Meksikance...on to zna puuno bolje
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:40   #12
Ali znaš što je interesantno Amstel u cijeloj toj priči - masu mojih poznanika ( i par prijatelja ) koji žive ili US ili u Kanada - imaju cure Meksikanke ili Latino amerikanke. Očito smo si zbilja slični ( dobro i loše ) kad je to tako. Napominjem, znam za bar 10 - tak parova.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:45   #13
Amstel,Hvala na opsirnom tekstu i pouzdanim informacijama,dalo bih se tamo zivit imam osjecaj da bih se lako snaso za vizu ali za posao to me brine.
Meksiko cu posjetit tu nema dileme primjenit cu tvoje savjete i hvala na tome,nadam se da ce se ta posjeta oduzit sto je vise moguve hehe

Galaktik slazem se sa tobom i ja sam licno upoznao 3 meksikanke dok sam bio u engleskoj i moram priznati da su predivne preljepe i jako pazljive simpaticne a sad da su slicne nasima i ne znam bas,mozda mi balkanci ne mozemo odoliti toj ljepoti
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 11:30   #14
bio sam kao turist 3 tjedna, u la capitalu samo 3 dana..
Rekao bih da, ici tamo zivjeti ali jedino kao zaposlenik neke strane kompanije i moci si priustiti zivot u dobrim i sigurnim cetvrtima.. Mislim da su male sanse naci neki pristojan posao bez imanja neke specijalnosti ili neke jace vjestine. Znamo koliko ima meksikanaca a postotak obrazovanja nije bas visok ali je zato postotak nezaposlenosti visok.. Ali ako je to tvoj san, trebas pokusati i sretno !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 15:45   #15
Rasprave o preseljenju u dijasporu na ilegalne nacine nisu dozvoljene na forum hr.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 08:12   #16
Mislim da je totalna ludost ici zivjeti u DF (glavni grad) zbog svega vec navedenog. Jug ti je puno sigurniji, a posebno Yucatan. Imas na izbor manja mjesta (Cancun, Playa del Carmen, Coyumel...), a od vecih gradova tu ti je Merida. Lijepa, sigurna.

Na jugu su ljudi divni, hrana je dobra, klima ok, a imas posla u turizmu. Svakako jedno od mjesta i meni na kojima bih mogla zivjeti. Naravno, sve ovisi s koje pozicije kreces. Nije skupo, ali se niti puno ne zaradjuje. Ako si bijelac lakse ti je, no njih ima puno na Yucatanu.
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 22:22   #17
Yucatan nije los ali je dosta turisticki razvijen za moj ukus Netko je vec spomenuo pacificku obalu. I ja glasam za to. Ima onu neku hipi surf vibru, opustenost.. Bio sam u malom ribarskom mjestu za koje je malo tko cuo jer ne volim razvikane lokacije.. Zove se Puerto Angel. Milina bi bila tamo zivjeti i raditi neki posao preko weba ili nista ne raditi, samo uzivati makar i u penziji
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 09:26   #18
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
Yucatan nije los ali je dosta turisticki razvijen za moj ukus Netko je vec spomenuo pacificku obalu. I ja glasam za to. Ima onu neku hipi surf vibru, opustenost.. Bio sam u malom ribarskom mjestu za koje je malo tko cuo jer ne volim razvikane lokacije.. Zove se Puerto Angel. Milina bi bila tamo zivjeti i raditi neki posao preko weba ili nista ne raditi, samo uzivati makar i u penziji

Istina da je turisticki, ali moras priznati da je Merida sasvim solidan grad i da nema veze s Riviera maya. S druge strane, pacificka je obala manje sigurna. Acapulco je Acapulco i on ti se moze ili ne mora dopasti, vjerujem da su manja mjesta jako lijepa, no opet, u zadnje vrijeme tamo se zaista svasta dogadja. Zbog toga dajem prednost Yucatanu i to za kombinaciju, dok je tu zima si tamo na ljeto dodjes u HRv. hehehehehe
LanaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 19:45   #19
Nikako ne mislim na Acapulco i okolicu nego puno juznije - Regija Oaxaca
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:44   #20
Meni je cjeli mexico predivan tako kad bih isao na turisticki izlet vjerovatno bih obisao veliku vecinu.
Cancun mi se jako jako svida vrlo lijep grad pun zivota i svega nekako bih se tamo snaso imam takav osjecaj,vidim ima hotela i restorana ko u prici tako da bih se valjda nasao neki privremeni posao sa obzirom da naucim spanjolski.
Hvala vam na dobrim i pouzdanim informacijama,ja se nadam da cu kroz godinu dana pisati ovjde na forumu iz dalekog cancuna
HowYesNoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.