Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 06:48   #1
Ekipa koja hejta ptice i krši zakon

Ok, razumijem da se neki plaše vrana zbog nekih dogmi, razumijem čak i ljude koji tvrde da im golubovi učestalo seru po vešu koji se suši, prihvaćam da neki imaju problema čak i s vrapcima, ALI nedavno sam došla do spoznaje da ljudima smetaju kosovi koji pjevaju rano izjutra, čak i u tolikoj mjeri da ih istrebljuju zračnim puškama u zaštićenim područjima jer im je njihov pjev preglasan. Ono kao, tjeraju im turiste i tak to..

Mene sad zanima: mogu li ja kome i kako prijaviti takvo ponašanje bez da me prvi susjed napadne perfidnim metodama jer bi nekak saznao da sam ga ja prijavila za pucanje na razne ptičje vrste iz raznih razloga?

Ok, nisu samo kosovi u pitanju i taj neki razlog za bahaćenje "zračnicama" o kojem se priča (ekipa u mom zaseoku uredno "izvan sezone" gađa i pitome okolokućne mačke jer im fali meta), ali ovo proljeće sam svjedočila višestrukom ubijanju raznih ptica koje su bile u migraciji s juga na području Nacionalnog parka i to od strane samih zaposlenika istog....

Mislim, ne morate mi vjerovat, ja osobno nisam bila nazočna većini incidenata te prirode osim ovih nekoliko prije par mjeseci, ali čula sam priče....

Moooožda su bile samo "lovačke priče" ili se radi o nekakvom organiziranom kontroliranom izlovu s kojim nisam i ne mogu biti upoznata, ali sam prilično sigurna da pucanje na ptice koje su u migraciji u državno zaštićenom području nije legalno?!

TLDR: imam neke spoznaje o kriminalnim radnjama nauštrb ptičje populacije državnih djelatnika unutar nacionalnih parkova i nisam sigurna kako im stati u kraj
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 09:08   #2
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post

Mene sad zanima: mogu li ja kome i kako prijaviti takvo ponašanje bez da me prvi susjed napadne perfidnim metodama jer bi nekak saznao da sam ga ja prijavila za pucanje na razne ptičje vrste iz raznih razloga?
To moraš pitati susjeda. Inače, za svako kazneno djelo možeš podnijeti anonimnu prijavu.
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 09:47   #3
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
To moraš pitati susjeda. Inače, za svako kazneno djelo možeš podnijeti anonimnu prijavu.

Guglajuć sam samo našla nekakvu ornitološku udrugu iz Osijeka čiji se način prijave takvih incidenata činio ok, inače s obzirom da se radi o zlim tamaniteljima koji su mi ujedno i susejdi i zaposlenici zaštićene oblasti niisam baš 100% sigurna da bih imala povjerenja bilo kome podnijeti prijavu. Onak, imam neki osjećaj da je korumpiranost u cijeloj toj ustanovi na tolikoj razini da je apsolutno sve moguće zataškat jednom kad vijest o nekakvoj istrazi po prijavi dođe do njih. Ruka ruku mije i te šeme, nije da po Nacionalnim parkovima ne rade većinom domaći koji su si dobri i u rodu....

Malo sam puno zabrinuta, ak se čak i počne nagađat da sam ja išla čačkat mečku oko toga, nije da su Nacionalni parkovi ne znam kako gusto naseljeni da neki ne bi uz malo mozganja počeli sumnjat na mene...

__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:12   #4
Kaj živiš u nacionalnom parku? Uglavnom, mislim da je neprijavljivanje kaznenog djela također kazneno djelo, tak da moraš prijaviti, jer inače ja moram prijaviti tebe... Al ako se vjenčamo ne moram te prijaviti
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:21   #5
de ne trolaj, ja tu pitam u krajnjoj nuždi, a ti tak...

fakat ne znam što da učinim

edit: pa prijavi ak misliš da se tak može postić nešto, meni je u planu unutar nekoliko idućih mjeseci (najesen kad migracija opet počne) prikupljat nekakve dokaze, ako netko ima ikakvu ideju o tome kako i što bi bilo korisno, bila bih zahvalna za kakav savjet....
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 13:44   #6
ja si planiram nabavit' zračnu pušku i vršit odstrel tih štetočina na ovoj teritorij zvanoj Kokina autonomna oblast!

ne mogu izdržat' kljucanje po prozorima i kreštanje

bmk za vrapce i kosove.

(mačke rješava okolokućni domobran)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 15:14   #7
Na žalost debila je uvijek bilo i uvijek će biti. Ne možeš tu puno učiniti, eventualno možeš poslati anonimno pismo ministarstvu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 00:42   #8
Javi se anonimno u Otvoreno. Oni se znaju takvim stvarima baviti, pa sami prikupe dokaze, raspitaju se i popprijavljuju raznim institucijama.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 23:35   #9
da, pametno je ići i u medije s tim.
ja sam jednom prijavil ekološku štetu inspekciji koja mi je samo odgovorila da su lopticu prebacili drugoj nadležnosti i to je to. trebao sam još u novine ili na neki portal ići da se buka malo digne
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:45   #10
Vrane-štetočine, zagađuju, šire zarazu, i time se krši zakon. PS. Ako mi sleti na imanje imam je upucati, za ostale ptice me BK.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:53   #11
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Ok, razumijem da se neki plaše vrana zbog nekih dogmi, razumijem čak i ljude koji tvrde da im golubovi učestalo seru po vešu koji se suši, prihvaćam da neki imaju problema čak i s vrapcima, ALI nedavno sam došla do spoznaje da ljudima smetaju kosovi koji pjevaju rano izjutra, čak i u tolikoj mjeri da ih istrebljuju zračnim puškama u zaštićenim područjima jer im je njihov pjev preglasan. Ono kao, tjeraju im turiste i tak to..
Ne plase se vrana zbog nekih dogmi (odakle ti to uopce) nego sto mogu iskopati oci, agresivne su, ubijaju druge ptice, razbacuju smece i time sire potencijalno zarazu, i uznemiravaju sve i svakog graktanjem rano ujutro, unistavaju elektricne instalacije. Ukratko tim stetocinama nije mjesto u gradu, nikad ih nije ni bilo, mozda neciji sentimenti to ne dopustaju shvacati, ali to je tako.

Ako na posjedu ne zeli ptice, koje smetaju i uznemiravaju onda ih ima svako pravo unistiti, nije to nasa stvar da razmatramo sto ce on raditi na svom imanju. Treba zatvorit ovu temu.
Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Zadnje uređivanje osa-- : 22.07.2016. at 01:27.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:08   #12
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Ne plase se vrana zbog nekih dogmi (odakle ti to uopce) nego sto mogu iskopati oci, agresivne su, ubijaju druge ptice, razbacuju smece i time sire potencijalno zarazu, i uznemiravaju sve i svakog graktanjem rano ujutro, unistavaju elektricne instalacije. Ukratko tim stetocinama nije mjesto u gradu, nikad ih nije ni bilo, mozda neciji sentimenti to ne dopustaju shvacati, ali to je tako.

Ako na posjedu ne zeli ptice, koje smetaju i uznemiravaju onda ih ima svako pravo unistiti, nije to nasa stvar da razmatramo sto ce on raditi na svom imanju. Treba zatvorit ovu temu.
Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Vrane koje kopaju oci i bude mamurne alkose ...

Zapravo nemas to pravo... Ili mislis da na svome moze raditi sto hoce? Znas kako ide bosanska negacija? Mozes kurac...

A ovakva razmisljanja kojekakvih ****** su pokazatelj da je tema i te kako potrebna...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 03:25   #13
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Vrane koje kopaju oci i bude mamurne alkose ...

Zapravo nemas to pravo... Ili mislis da na svome moze raditi sto hoce? Znas kako ide bosanska negacija? Mozes kurac...

A ovakva razmisljanja kojekakvih ****** su pokazatelj da je tema i te kako potrebna...

Ih garofeeder,
opake su te vrane,iskopale toliko očiju da je sve više ljudi čoravo...
a kad im se još pridruže i svrake u lovački savez,love mačke,napadaju pse,ljudi su im sve češće žrtve,a malu djecu treba zaključavati u kuće ako im se želi spasiti život...
evo i ja se osječam ugrožena,jer svakodnevno sjeda jedna na mom imanju na vrh najvišeg drveta te grakče,obavezno joj pokažem figu,na što ona uvrijeđeno odmah odleti...
ostale ptice koje su često na mom imanju,strijeljam pogledom,neke i padnu od straha...
grlice koje guguću me također jezivo iritiraju,vrapce uopće da ne spominjem...zamrače mi vidik kad dolaze na klopu...
a da ne spominjem sovu koja noću prelijeće moje imanje i usuđuje se i hukati,pa bude tako bezobrazna da sjeda na krov...
a sa čvorcima vodim aktivni treći svjetski rat,jer ti ne znaju šutjeti,kad se negdje spuste.Čak sam i pronašla vrlo djelotvorno oružje,mogu ga svakom preporučiti...
ciljani mlaz vode koji doseže metrima u vis,odmah prekida njihovu bučnu zabavu...odlete na drugo drvo i još me ismijavaju...što mi je jako teško podnijeti,ipak sam ja pripadnik dominatne vrste ove planete,intelektualno nadmoćna nad tim beštijama.
Ma što će nam ptice bilo koje vrste,u stvari uopće životinjski svijet,treba sve zatući i istrijebiti,kako si samo uzimaju pravo da nas smetaju i ometaju,tj uopće egzistiraju zajedno s nama?
Osobito treba istrijebiti sve ose prioritetno forumske...

da tema je potrebna,da pokaže da je vrijeme da ljudska rasa reducira samu sebe,a što je i na najboljem putu,da učini...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 03:49   #14
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post

Guglajuć sam samo našla nekakvu ornitološku udrugu iz Osijeka čiji se način prijave takvih incidenata činio ok, inače s obzirom da se radi o zlim tamaniteljima koji su mi ujedno i susejdi i zaposlenici zaštićene oblasti niisam baš 100% sigurna da bih imala povjerenja bilo kome podnijeti prijavu. Onak, imam neki osjećaj da je korumpiranost u cijeloj toj ustanovi na tolikoj razini da je apsolutno sve moguće zataškat jednom kad vijest o nekakvoj istrazi po prijavi dođe do njih. Ruka ruku mije i te šeme, nije da po Nacionalnim parkovima ne rade većinom domaći koji su si dobri i u rodu....

Malo sam puno zabrinuta, ak se čak i počne nagađat da sam ja išla čačkat mečku oko toga, nije da su Nacionalni parkovi ne znam kako gusto naseljeni da neki ne bi uz malo mozganja počeli sumnjat na mene...

Nažalost,možeš samo plakati,zajedno samnom..
U ovom ludilom zahvačenom svijetu,ništa se neće postići niti prijavom niti bez nje..
i stvarno nije isključeno da te netko i fizički napadne,ako dozna da si ga prijavila,a verbalne napade da ne spominjem..
imam osobno iskustvo po tom pitanju.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 05:40   #15
Ti te ptice istrijebiti tako što ih neće biti u gradu ne možeš, uostalom to nisu gradske ptice njima je mjesto u šumi, selu, ti kosovi o kojima pričaš, nema to što radit u gradu. Ne bavim se time, nisam lovac, samo iznosim svoje mišljenje na forumu.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 05:56   #16
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Ti te ptice istrijebiti tako što ih neće biti u gradu ne možeš, uostalom to nisu gradske ptice njima je mjesto u šumi, selu, ti kosovi o kojima pričaš, nema to što radit u gradu. Ne bavim se time, nisam lovac, samo iznosim svoje mišljenje na forumu.
Jesi li se ikada zapitao zašto su se ptice,koje nikada nisu živjele u gradovima,premjestile, kao i druge životinje koje su obitavale u divljini?
Čija je krivnja da su im uništena staništa i da su se prilagodile..
a tko bi drugi nego za prostorom i drvom pohlepno čovječanstvo...
Svi mi samo iznosimo svoje mišljenje,no uzrocima i posljedicama se ne razmišlja dovoljno...a da svakodnevno izumiru cijele vrste,nije egoističnog homo sapiensa briga.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 06:20   #17
Stvar je u tome da se ja nemam što pitati tko je uništio njihova staništa i zašto su se premjestile u gradove, ja hoću da imam normalan život u gradu. O tome netko drugi treba voditi računa. Sumnjam da je za njihov manji broj odgovoran netko za zračnicom, tomu je uzrok uništenje prirode, evo na primjer vrane (namnožilo ih se toliko) da uništavaju gnijezda ptica i love ih, znači to su zbilja štetočine koje štete i ljudima i čitavom sustavu, i njihovim smanjenjem broja bi se doprinijelo uravnoteženju eko sustava. Naravno, ugrožene vrste ptica treba zaštiti.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 13:19   #18
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da se ja nemam što pitati tko je uništio njihova staništa i zašto su se premjestile u gradove, ja hoću da imam normalan život u gradu. O tome netko drugi treba voditi računa. Sumnjam da je za njihov manji broj odgovoran netko za zračnicom, tomu je uzrok uništenje prirode, evo na primjer vrane (namnožilo ih se toliko) da uništavaju gnijezda ptica i love ih, znači to su zbilja štetočine koje štete i ljudima i čitavom sustavu, i njihovim smanjenjem broja bi se doprinijelo uravnoteženju eko sustava. Naravno, ugrožene vrste ptica treba zaštiti.

Svi se mi trebamo pitati,zašto,odnosno što možemo učiniti,da se nešto promijeni,a ne samo očekivati ,da netko drugi riješi i uzroke i posljedice.
Što je tebi normalan život u gradu?

Buka je nesnosna,danju i noću,smog i prašina.
Kojekakva "muzička"događanja,koja počinju na otvorenenom kasno uveče,pa traju i do svitanja dana,a buka se širi kilometrima naokolo.

I zašto su baš vrane toliko opasne,kad puno opasniji soj živina,dokazano prenosnik opakih zaraza,brojčano nadmoćan pticama,živi građanima ispod nogu,izlazi također van,traži hranu a dokazano u čoporu napada i ljude:Štakori.
Vrane su u gradu Zagrebu(za druge ne znam),smanjile broj golubova,također prenositelje zaraza,to je točno.
Pridružuje im se i porastao broj galebova,osobito u južnim dijelovima grada(žarište je jakuševac),no obje vrste nisu nadmašile štakore,koji su uprkos deratizaciji doslovno neuništivi..no inteligentni su,brzo uče te rijetko izlaze na dnevnu svjetlost..
No mislim da smo se udaljili od pitanja autorice teme,jer je uočila da se i zaštičenim područjima ptice uništavaju,bez obzira jesu ili ili nisu zaštičena vrsta,ako sam je dobro shvatila...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.