Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 11:50   #21
Nikako ne volim Valentinovo, odbojno mi je iz više razloga.

Najprije, sama riječ mi je iritantna. Smeta mi forsiranje i nametanje običaja i djeci u vrtiće i škole i očekivanje da svi prihvate to bez pogovora kao nešto lijepo, benigno i pozitvno. Nadalje, ne slavim nikakve svece i cijeli taj koncept zagovornika i zaštitnika na nebesima mi je nebulozan i kontradiktoran sam sebi. Katolici koji bi trebali biti monoteisti i koji bi se trebali gnušati idolopoklonstva. I vidim ga jedino kao sredstvo za šišanje naivnih ovaca. Ovi ostale još nekako razumijem, kojima je svejedno, pa im Valentinovo dođe kao još jedno Majmunovo, dobra im je svaka prilika za neku vrstu "slavlja".

Odbojno mi je još i zbog napuhanih cijena i podvaljivanja svega taj dan što se prodati može. I zbog toga što se nešto kao "mora", to se tako radi, pa onda svi kao ovce rade to a da im ne padne napamet pitati se uopće zašto to rade svi tako masovno. I zato što se samcima tih dana nabijaju dodatne frustracije, zato što oni u lošim ili prosječnim vezema se još više razoračaraju sa svojim nekim očekivanjima.


Uopće ne vjerujem da u brakovima koji su izgubili spontanost i koji se uzimaju zdravo za gotovo večera ili poklon za Valentinovo išta može učiniti bolje, dapače, kako sam već navela, samo se stvaraju još više frustracije krivim poklonima i (ne)učinjenim stvarima taj dan. Barem što sam vidjela ovako sa strane kod takvih nekih parova.




Na početku si me naživcirala kad sam vidjela temu, sad ti zahvaljujem jer si mi dala priliku da se izventiliram.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:16   #22
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post

Na početku si me naživcirala kad sam vidjela temu, sad ti zahvaljujem jer si mi dala priliku da se izventiliram.

E, a bas mi je to drago cuti
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:26   #23
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Pa ti si predivna! Potpisujem ti svaku rijec + ja bi ipak recimo za Valentinovo poklonio neki mali znak paznje jer to volim
Lijepo jeste, slazem se Nisam ni napisala da nije ali nije to sada datum kome pridajem neku posebnu paznju.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:24   #24
Šta sa ovima koji nisu zaljubljeni?Nije fer da ih društvo marginalizira.Trebalo bi za njih izmisliti nekakav ekvivalent recimo Dan mrguda..
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:29   #25
Jooooj mi idemo svake godine u neki restac...dobijem neki pokloncic...gume, auto , motor
Salu na stranu...volimo slaviti...stogod
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:34   #26
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Jooooj mi idemo svake godine u neki restac...dobijem neki pokloncic...gume, auto , motor
Salu na stranu...volimo slaviti...stogod

Zamisljam te kako u restacu otvaras ooooogromni poklon, zamotan u sjajno crveni papir i na cudo svih prisutnih izvlacis auto gumu
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:09   #27
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Slusaj, moja ti! Vec mi je pun kufer tvojih predivnih roditelja. Svaki koncept mi pokvaris, ali bas svaki


Onda ti neću ni reći da me danas mama pitala gdje su naše sanjke. Idu se spuštati s brda kasnije.

Nije poanta u mojim roditeljima, samo u tome da ne mislim da se odnos nakon xy godina mora držati za neke konvencionalne "slamke" da bi ljudi išta radili skupa, jer se u protivnom niti ne sjete. I to vrijedi za sve odnose, ne samo partnerske.
Pa hebeš ti takav život ako se sve na to svede.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:54   #28
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post

Zamisljam te kako u restacu otvaras ooooogromni poklon, zamotan u sjajno crveni papir i na cudo svih prisutnih izvlacis auto gumu

I to zimsku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:28   #29
Valentinovo mi nikad nije bilo važno. Živcira me količina treša - plišanih igračaka, srca, ruža, svijeća i konfeta.

Al ja volim sve slaviti. I Majcin dan i Heloween i Valentinovo i imendan. Tako da mi je drago kaj imamo još jedan dan koji možemo nekako obilježiti.

Ove smo godine trebali otici na Madame Bovary, ali ipak idemo dan ranije jer nam termin više odgovara. Tako da ćemo na samo Valentinovo vjerojatno otići na neke burgere i to je to. I poklonit ćemo se čokolade koje ćemo ionako zajedno pojesti kad se vratimo doma.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:24   #30
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Mislis li da muz/zena od svojih 10, 20 godina bracnog staza, spontano dodje na ideju i kaze - e, ajmo nekaj fino jest.
Ja nekako sumnjam. Sumnjam u tu spontanost pa si mislim, ajd, mozda ce na Valentinovo otici na tu finu veceru.
Meni Valentinovo baš i izgleda kao da je za ljude koji nemaju ništa svoje i nikakvu unutarnju motivaciju da zajedno provedu lijepo vrijeme. Nešto kao "romantična" verzija obnavljanja osobne. Odeš na mupove stranice, vidiš što ti treba, odeš na šalter i obaviš svoje, jer društvo od tebe očekuje da imaš osobnu iskaznicu. I da jednom godišnje odvedeš ženu na večeru i kupiš ženi crvenu ružu, pa obaviš i to. I registriraš auto.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:06   #31
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni Valentinovo baš i izgleda kao da je za ljude koji nemaju ništa svoje i nikakvu unutarnju motivaciju da zajedno provedu lijepo vrijeme. Nešto kao "romantična" verzija obnavljanja osobne. Odeš na mupove stranice, vidiš što ti treba, odeš na šalter i obaviš svoje, jer društvo od tebe očekuje da imaš osobnu iskaznicu. I da jednom godišnje odvedeš ženu na večeru i kupiš ženi crvenu ružu, pa obaviš i to. I registriraš auto.
O boze.
Ispada kao da ovi koji slave valentinovo vole samo na taj dan, a u stvari se ne vole vec to rade samo zato jer je red da se proslavi valentinovo.

Jesam li ja dobro shvatio to sto pises?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:12   #32
Jesi. I meni je otprilike tako. No, to je samo dozivljaj tog datuma, sugestija. Nema tu ko je u pravu a ko ne
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:08   #33
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Jesi. I meni je otprilike tako. No, to je samo dozivljaj tog datuma, sugestija. Nema tu ko je u pravu a ko ne
Meni je smijesno takvo razmisljanje.
Ja volim obiljezavanja bilo cega.
Sjetim se i svaki mjesec datuma da smo tad prohodali i poklonim sitnicu, nesto kao mala godisnjica i onda se nadje netko tko prica da ljudi koji slave valentinovo ne vole vec da to rade jer je red da se slavi, a ne zato jer vole romantiku i bilo koji razlog da proslave vezu pa makar i sa crvenom ruzom na valentinovo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:21   #34
Neka ti ne bude smijesno ono sto je samo suprotno od tvog
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:55   #35
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni Valentinovo baš i izgleda kao da je za ljude koji nemaju ništa svoje i nikakvu unutarnju motivaciju da zajedno provedu lijepo vrijeme. Nešto kao "romantična" verzija obnavljanja osobne. Odeš na mupove stranice, vidiš što ti treba, odeš na šalter i obaviš svoje, jer društvo od tebe očekuje da imaš osobnu iskaznicu. I da jednom godišnje odvedeš ženu na večeru i kupiš ženi crvenu ružu, pa obaviš i to. I registriraš auto.
Ali ako nemaju motivaciju da zajedno provode vrijeme, cemu motivacija da odrade Valentinovo?
Jebiga, osobnu, hoces neces moras obnoviti.


Nego, jesi li ti to kojim slucajem gledala film The Lobster?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:58   #36
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ali ako nemaju motivaciju da zajedno provode vrijeme, cemu motivacija da odrade Valentinovo?
Pa eto, red je i to se tako radi jer svi to rade i to se očekuje. Crvena ruža, večera, čokolada, sve potpuno šablonski. Zamisli toliko monotone Božiće, svi imaju iste kuglice, svi dobivaju isti poklon.

Meni je puno romantičniji onaj topik na kojem ljudi pišu kako im partneri usred pospremanja upotrijebe napuštenu čarapicu kao sock puppet ili im crtaju svinje ili šta već rade, jer je to osobno i zajednički zaigrano i toplo. Obavljanje Valentinova po špranci mi nije ništa od toga.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:58   #37
meni je baš mržnja valentinova iskomercijalizirana i ko da postalo in i poželjno mrziti valentinovo jer su parovi koji se vole, maze i paze svaki dan iznad toga i ne treba im datum.

Što kažu neki, ja volim svašta slavit i obilježavat, veseli me, slatko je i lijepo. Pritom je dovoljna i čoksa, cvijet, što god.

Al se sjećam srednje škole kako mi je jednom bilo krivo jer mi je dečko donio ružu poslije nastave i onda ju nitko nije vidio
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:53   #38
Quote:
djabeime kaže: Pogledaj post
meni je baš mržnja valentinova iskomercijalizirana i ko da postalo in i poželjno mrziti valentinovo jer su parovi koji se vole, maze i paze svaki dan iznad toga i ne treba im datum.

Što kažu neki, ja volim svašta slavit i obilježavat, veseli me, slatko je i lijepo. Pritom je dovoljna i čoksa, cvijet, što god.

Al se sjećam srednje škole kako mi je jednom bilo krivo jer mi je dečko donio ružu poslije nastave i onda ju nitko nije vidio
Coksa ili cvijet su dokaz da se ne volite.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:02   #39
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ali ako nemaju motivaciju da zajedno provode vrijeme, cemu motivacija da odrade Valentinovo?
Jebiga, osobnu, hoces neces moras obnoviti.


Nego, jesi li ti to kojim slucajem gledala film The Lobster?
Ljudi, ja od ljeta nemam osobnu.
Nemojte, molim, nikom reći.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:08   #40
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ali ako nemaju motivaciju da zajedno provode vrijeme, cemu motivacija da odrade Valentinovo?
Mene je ovo često zanimalo promatrajući određene parove u bližoj okolini, koji ne da se ne trude provesti inače što više vremena skupa, nego se aktivno trude provesti ga što manje, a gotovo bez iznimke "tradicionalno" slave Valentinovo i godišnjice braka.
Baš mi je to fenomen.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.