Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 00:00   #1
Samsung Galaxy Note 4 ili LG G4

Lijep pozdrav. U maloj sam dilemi. Kupujem sebi Android mobitel do nekih 300 eura. Pa evo razmišljam o Samsungu Galaxy Note 4 koji košta 268 eura (više ovdje) i o LG-ju G4 kožnom koji košta 293 eura (više ovdje). Rekoh volio bih neki s metalnim ili staklenim kućištem, ali ako već mora biti plastično kućište neka je barem presvučeno kožom kako je i na Note 4 i na G4. I važno mi je da mob ima 3 GB RAM-a.

Ja sam do sad bio pobornik Samsunga, ali moja djevojka je sebi uzela LG Zero nedavno za 158 eura (više ovdje) i prezadovoljna je. I ja sam ga malo pregledao. Jako mi se sviđa LG-jeva verzija Androida, interfejs i funkcije. Mobitel ima odličnu stražnju kameru od 13 Mpx i odličnu selfie (prednju) kameru od 8 Mpx. Da taj njen mobitel ima više RAM-a i da ima Gorilla staklo uzeo bih ga bez nekog velikog razmišljanja. Ovako sam spreman skoro pa uduplati novčani iznos i uzeti nešto od ova dva spomenuta flagshipa.

Da ste vi na mom mjestu za što biste se odlučili? I Note 4 i LG G4 su tu negdje, jedan je 5,7 inča display, a drugi 5,5 inča. Nije sad to neka razlika. Ali Note 4 ima taj stylus štapić za touchscreen. I ima AMOLED. S druge pak strane LG ima IPS LCD. I nema stylus. Ali ima zato odličnu kameru od 16 Mpx i selfie od 8 Mpx kao u moje djevojke. Nije da mi kamera nešto pretjerano znači ali stvarno mi se sviđaju slike na njenom mobitelu. Molim pomoć. Hvala.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:27   #2
LG G4 ima dvije velike mane: baterija i matična ploča....
Note 4 ima dosta bolju bateriju,ekran i sPen,a jedino je kamera slabija nego na G4...
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 10:06   #3
S obzirom na razliku u cijeni između G4 i G5, možda da razmisliš i o ovom drugom?
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:55   #4
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav. U maloj sam dilemi. Kupujem sebi Android mobitel do nekih 300 eura. Pa evo razmišljam o Samsungu Galaxy Note 4 koji košta 268 eura (više ovdje) i o LG-ju G4 kožnom koji košta 293 eura (više ovdje). Rekoh volio bih neki s metalnim ili staklenim kućištem, ali ako već mora biti plastično kućište neka je barem presvučeno kožom kako je i na Note 4 i na G4. I važno mi je da mob ima 3 GB RAM-a.

Ja sam do sad bio pobornik Samsunga, ali moja djevojka je sebi uzela LG Zero nedavno za 158 eura (više ovdje) i prezadovoljna je. I ja sam ga malo pregledao. Jako mi se sviđa LG-jeva verzija Androida, interfejs i funkcije. Mobitel ima odličnu stražnju kameru od 13 Mpx i odličnu selfie (prednju) kameru od 8 Mpx. Da taj njen mobitel ima više RAM-a i da ima Gorilla staklo uzeo bih ga bez nekog velikog razmišljanja. Ovako sam spreman skoro pa uduplati novčani iznos i uzeti nešto od ova dva spomenuta flagshipa.

Da ste vi na mom mjestu za što biste se odlučili? I Note 4 i LG G4 su tu negdje, jedan je 5,7 inča display, a drugi 5,5 inča. Nije sad to neka razlika. Ali Note 4 ima taj stylus štapić za touchscreen. I ima AMOLED. S druge pak strane LG ima IPS LCD. I nema stylus. Ali ima zato odličnu kameru od 16 Mpx i selfie od 8 Mpx kao u moje djevojke. Nije da mi kamera nešto pretjerano znači ali stvarno mi se sviđaju slike na njenom mobitelu. Molim pomoć. Hvala.
Umjesto G4 kao što je kolega već naveo mogao bi G5, ali i pogledaj V10.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:27   #5
Hvala na preporukama. Šta bi još moglo uletiti do 300-350 eura tipa G5 ili V10?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:04   #6
V 10 je odlican! Radije nego g5

Poslano sa mog NOA_H8 koristeći Tapatalk
tecoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 02:31   #7
Zanima me jel kod G4 tako loša baterija i matična ploča ? Mislim zar ljudi u LG-ju vremenom ne isprave te mane. Kontam da je to kao kod automobila. Dječije bolesti u početku, a kako vrijeme odmiče da se stvari popravljaju. Recimo da ja sada u veljači 2017. kupim taj LG G4 nov pa zar do sad nisu otklonjeni ti problemi s baterijom i matičnom pločom?

I koliko je lošija kamera na Note 4 nego na LG G4?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:50   #8
ja bi radije uzeo V10 nego G5 kad se već spominju....jedini dobar LG još od G2
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:08   #9
Sad ste me naložili na ovaj V10. Odlično djeluje. Ima šta još ovog tipa na tržištu?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 13:56   #10
Proguglajte malo zajedničke probleme LG telefona. I v10 ih ima. Mislim da je samo pitanje vremena kada će se o tome više pročuti.

Ukoliko se cilja na trajnost telefona onda bez dileme Note 4. Stabilniji i kvalitetnije izrađen telefon u svakom segmentu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:26   #11
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Proguglajte malo zajedničke probleme LG telefona. I v10 ih ima. Mislim da je samo pitanje vremena kada će se o tome više pročuti.

Ukoliko se cilja na trajnost telefona onda bez dileme Note 4. Stabilniji i kvalitetnije izrađen telefon u svakom segmentu.
Jesi 100 posto siguran u to?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:07   #12
Apsolutno. Ako je neko hvatao informacije o LG telefonima to sam bila ja. Pogotovo sada kada sam se dvoumila da li se riješiti svog LG G3 ili ne. Tokom godina imala masu modela, često mijenjam, poznajem mnoge dugogodišnje servisere telefona, ljude koji nabavljaju telefone (obzirom da nikada nisam nijedan uzela na pretplatu) i vjeruj, rečeno mi je da se klonim LG mobova ukoliko mogu. I poslušala sam. Njihovi telefoni nemaju kvalitetne dijelove ili ti dijelovi nisu dobro "postavljeni" i dizajnirani u telefonu pa je nakon nekog razumnog vremena gotovo sigurno očekivati neke probleme. Ja bih konkretno u ovoj dilemi uvijek izabrala Note.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:55   #13
Ljudi u dilemi sam. Znači prebrao sam preko neta i mobitela i telefona sve kontakte, čitavu Bosnu i Hercegovinu i jednostavno se više nema nigdje kupiti nov Note 4. Ne mogu to prežaliti kada sam prije pola godine imao priliku da ga kupim. To je mobitel vrhunskih specifikacija. Odustajem od njega, nema mi druge.

Inače cijena novog, da ga ima, bi bila oko 525 KM. Za iste novce mogu uzeti Samsung Galaxy A7 2016. E sad, šta vi mislite o svemu tome? Od LG G4 lagano odustajem, kažu da ima baš lošu bateriju.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:05   #14
pa Note 4 je star već gotovo 3 god.nije isplativ...
ne znam kakve su cijene A5(2017) u BiH,ali kod nas baš i nije povoljan...
zašto ne pogledaš Honor 8?bolji izbor od A5...
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:20   #15
To sto je neki mob noviji po godini proizvodnje ne znaci da ima generalno bolje specifikacije. Masu puta sam naletjela da mob star 3 godine ima skoro sve bolje od ovog starog pola godine osim mozda jednu do dvije stavke. Cak stariji imaju i vise rama, bolju kameru, vise interne memorije...

Razlika bude najcesce u procesoru i chipu ali ja te razlike u praksi ne osjetim zaista. Tim vise jer nije uradjena nijedna toliko zahtjevna aplikacija da bih osjetila. Onda biram bolju kameru, vise interne memorije i rama.

Zasto ne nadjes nekog prodavaca od povjerenja i ko je "na dobrom glasu" i nadjes bas ocuvan, polovan Note 4? Nije da ne mozes provjeriti sve na licu mjesta.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:32   #16
pa pogledaš na oglasniku koliko traže za Note 4 pa usporediš šta još možeš dobit za te novce i onda se uvjeriš da je precijenjen...
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:39   #17
Malo toga na tržištu je precijenjeno Sve ima svoje razloge

Ni LG nije bez razloga jeftiniji od konkurencije. Ni iPhone (kojeg sam nosala u dva navrata i nikada se nisam navikla) nije bez razloga toliko skup. Platiš mu iOS. Koji radi savršeno. S stručne strane gledajući, bez obzira na ukus. Itd. Itd.

Tako da...
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.