Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 15:35   #21
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Naravno neusporedivo je lakse prekinuti onda kad nema djece, ali vidim da se ljudi razilaze i kad imaju djecu samo da zadovolje svoj ego i da oni sami budu sretniji, a ne misle uopce kako je njihovoj djeci i kakav oni sok dozive, glavno je da su oni sebe usrecili odlaskom od partnera.

Definitivno oni koji su braku i imaju djecu bi trebali dobro razmisliti kakve ce posljedice prouzrociti svojoj djeci rastavom i dat im za primjer, znam sad ce se javit neki, pa sta da gledaju kako se roditelji svadjaju.

Govorim to iz vlastitog iskustva jer sam samohrani roditelj dvoje djece koje je majka napustila i nejavljava im se uopce.

Iz mog primjera se moze vidjeti da je mojoj bivsoj zeni bila bitna samo vlastita sreca, a djecu ko sisa, rekla mi je nije vise sretna u braku i ode.

Koliko god djeca bila veselije prirode vidi se na njima jedna velika tuga
Moram priznati da ja poprilično razmišljam tražeći rješenje za ovaj problem.Jer,upravo,ta lakoća današnjeg roda,čak bi se i usudio reći žena pogotovo,je nešto nepojmljivo.
mgrci43 is offline  
Old 09.02.2017., 15:53   #22
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Znaci neka od pitanja bi bila: Zasto je tako tesko biti u vezi u ovo novije vrijeme? Zasto ne uspijevamo u ljubavi, a toliko se trudimo? Dal je problem mozda u nama samima koji trazimo previse od partnera?

Nekako imam dojam da ljudi nisu spremni na zrtve i kompromise kad udju u veze, ispada da bi svi sve htjeli odmah, da bude idealno istog trena i kad dodje neki problem dosta njih dize ruke i krenu svadje i zacas pukne veza.

Ulazi se u veze cim osjetimo malo vecu povezanost, a cim osoba dosadi ili ima mane koje nama ne pasu odma ide prekid ili se trazi netko bolji.

Imam dojam da je vecina previse zatvorena u sebe i plasi emotivnog kraha ako dojde do prekida, a cuje se malo malo sastrane kako su ovi i oni raskinuli i sad pate.

Cini mi se da u danasnje vrijeme dostupnost interneta i svakakvih prica i tekstova koje mozemo naci i procitati takodjer igra ulogu u tome da trazimo previse savrsenstva od partnera, i cim uvidimo da partner nema ni blizu toliko manira koje smo procitali i zacrtali si da mora imati, dolazi do prekida jer to nije ono sta smo ocekivali
Zato što previše ljudi želi cijeli paket(utjecaj medija) i misli da imaju realne šanse za isti(što je jako daleko od stvarnosti).
blort is offline  
Old 09.02.2017., 16:02   #23
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Naravno neusporedivo je lakse prekinuti onda kad nema djece, ali vidim da se ljudi razilaze i kad imaju djecu samo da zadovolje svoj ego i da oni sami budu sretniji, a ne misle uopce kako je njihovoj djeci i kakav oni sok dozive, glavno je da su oni sebe usrecili odlaskom od partnera.

Definitivno oni koji su braku i imaju djecu bi trebali dobro razmisliti kakve ce posljedice prouzrociti svojoj djeci rastavom i dat im za primjer, znam sad ce se javit neki, pa sta da gledaju kako se roditelji svadjaju.
Majka koja ostavlja decu mi nijw jasna, to stoji.
Ali da treba msiliti i na sebe-treba!
Ostati u losem braku zbog dece-Ne! Zasto zrtvovati sebe, kada imamo samo jedan zivot? Biti nesrecan celog zivota da bi deca imala laznu sliku srecne porodice?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Old 09.02.2017., 16:13   #24
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Majka koja ostavlja decu mi nijw jasna, to stoji.
Ali da treba msiliti i na sebe-treba!
Ostati u losem braku zbog dece-Ne! Zasto zrtvovati sebe, kada imamo samo jedan zivot? Biti nesrecan celog zivota da bi deca imala laznu sliku srecne porodice?
Točno to!
Salevartovoj ženi se može zamjeriti samo način na koji je otišla, odnosno to što se ne javlja djeci i napustila ih je. Ali to što je otišla od muža, tj. to što se rastala ne. Bitno je razlikovati to dvoje.
djabeime is offline  
Old 09.02.2017., 16:19   #25
Quote:
djabeime kaže: Pogledaj post
Točno to!
Salevartovoj ženi se može zamjeriti samo način na koji je otišla, odnosno to što se ne javlja djeci i napustila ih je. Ali to što je otišla od muža, tj. to što se rastala ne. Bitno je razlikovati to dvoje.
Definitivno se slazem sa time, ako nikako ne ide razvod je jedino rjesenje i maknut uteg oko vrata, al onda oni koji imaju djece nemogu samo tako ih zaboraviti ko da nisu njihova, to je tipican primjer egoizma i vlastititog samozadovoljstva
salevart is offline  
Old 09.02.2017., 16:31   #26
Ja se uopće ne slažem da postoji ikakav problem s današnjim vezama u smislu u kojem je otvorena ova tema. Zapravo kada usporedim s time kako je prije bilo čini mi se puno bolja situacija po svim parametrima.

Jer gledano čisto po brojkama čovjeku na Zemlji, u Hrvatskoj, nikad nije bilo bolje. Pogledajte statistike o razvodima za bivšu Jugoslaviju. Svako desetljeće nakon 2. svj. rata se stopa razvoda udvostručila. Iako je broj razvoda bio sveukupno manji opet se radilo o golemoj socijalnoj kataklizmi gledano iz današnjeg kuta. Ljudi su bili siromašniji, bilo je puno obiteljskog nasilja, više napuštene djece, više pobačaja,... Zapravo je danas statistički veća šansa naći nekoga za zajednički život nego prije 30 godina. Jer su prava i mogućnosti puno veća nego u prošlosti. O mogućnosti povezivanja ljudi ne treba ni govoriti.

Nostalgično gledanje na prošlost je posljedica manjka informacija. Jer tada samohrane majke nisu reklamirane po novinama niti je bilo foruma gdje bi upoznali ljude čiji su vam pogledi na brak i veze neprihvatljivi. Prestanite čitati novine i gledati televiziju pa će vam se perspektiva odmah poboljšati.

Ono što se percipira negativnim jest što nema više društvenog pritiska. Čovjek neće biti toliko stigmatiziran ako okonča brak ili napusti brigu za roditelje i djecu.
Zek0slav is offline  
Old 09.02.2017., 16:34   #27
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Zato što previše ljudi želi cijeli paket(utjecaj medija) i misli da imaju realne šanse za isti(što je jako daleko od stvarnosti).
Ma to i kazem otpocetka, ljudi prije 30-ak i vise godina nisu imali nit televizor neki, a kamoli internet na kojem se mogu naci svakojake price, dobre i lose, prije svega opisuje se kakav to partner mora biti, idealizira se, s tim se je i drustvo danas promjenilo, ono sta se procita to mozak upija i onda se to siri putem drustva, prije kad ljudi nisu imali te mogucnosti imali su usko podrucje sa kojeg su mogli saznati te stvari, prijatelji i susjedi.

A u danasnje vrijeme se sve zna, ima kao neka jednadzba po kojoj sve funkcionira, kojim tokom mora ici, samo u toj jednadzbi puno iksica i dok dodjemo do njih neznamo ih rjesiti i odustanemo, krenemo na novu.
salevart is offline  
Old 09.02.2017., 16:38   #28
Problem je od uopcenog manjka komunikacijskih vjestina i kulture dijaloga, sve vece autisticnosti i narcisoidnosti koja se suptilno proklamira, zenske emancipacije, muske feminizacije ili stagnacije, financijske nestabilnosti, konzumerizma, izvrnutih vrijednosti do marginalizacije stvarnih ideala. Jos bi se stosta dalo nabrojati, ali recimo da je to uglavnom to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 09.02.2017., 16:52   #29
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne slažem da postoji ikakav problem s današnjim vezama u smislu u kojem je otvorena ova tema. Zapravo kada usporedim s time kako je prije bilo čini mi se puno bolja situacija po svim parametrima.

Jer gledano čisto po brojkama čovjeku na Zemlji, u Hrvatskoj, nikad nije bilo bolje. Pogledajte statistike o razvodima za bivšu Jugoslaviju. Svako desetljeće nakon 2. svj. rata se stopa razvoda udvostručila. Iako je broj razvoda bio sveukupno manji opet se radilo o golemoj socijalnoj kataklizmi gledano iz današnjeg kuta. Ljudi su bili siromašniji, bilo je puno obiteljskog nasilja, više napuštene djece, više pobačaja,... Zapravo je danas statistički veća šansa naći nekoga za zajednički život nego prije 30 godina. Jer su prava i mogućnosti puno veća nego u prošlosti. O mogućnosti povezivanja ljudi ne treba ni govoriti.

Nostalgično gledanje na prošlost je posljedica manjka informacija. Jer tada samohrane majke nisu reklamirane po novinama niti je bilo foruma gdje bi upoznali ljude čiji su vam pogledi na brak i veze neprihvatljivi. Prestanite čitati novine i gledati televiziju pa će vam se perspektiva odmah poboljšati.

Ono što se percipira negativnim jest što nema više društvenog pritiska. Čovjek neće biti toliko stigmatiziran ako okonča brak ili napusti brigu za roditelje i djecu.
Totalne besmislice pričaš. Evo ti statistika pa pogledaj broj skopljenih brakova od 1976 (vrijeme modene Juge pa do danas). Broj godišnje sklopljenih brakova opao je sa 35000 na gotovo 20 000, broj stanovnika nešto je pao, stopa razvoda na tisuću brakova ostala je slična. Što to znači, znači da ljudi hodaju i ne žele se ubračivati. U današnje vrijeme interneta gdje praktički možeš statistički izabrati pogodnog partnera je porazno, svi smo extra pametni a nismo u stanju naći bračnog druga. Ljudi žive u vanbračnim zajednicama, ne žele se vezati, a oni koji se pak odluče na brak čine to zato što moraju jer nemaju izbora, a možda se i jako vole... Oni koji moraju i ostaju u brakovima jer rastava jako skupo košta i traumatična je kako za bračne drugove tako i za djecu.
Umjesto da se trabunjaju gluposti dovoljno je pronaći statistiku...
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2011/SI-1440.pdf
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 09.02.2017. at 17:02.
radical change is offline  
Old 09.02.2017., 17:02   #30
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne slažem da postoji ikakav problem s današnjim vezama u smislu u kojem je otvorena ova tema. Zapravo kada usporedim s time kako je prije bilo čini mi se puno bolja situacija po svim parametrima.

Jer gledano čisto po brojkama čovjeku na Zemlji, u Hrvatskoj, nikad nije bilo bolje. Pogledajte statistike o razvodima za bivšu Jugoslaviju. Svako desetljeće nakon 2. svj. rata se stopa razvoda udvostručila. Iako je broj razvoda bio sveukupno manji opet se radilo o golemoj socijalnoj kataklizmi gledano iz današnjeg kuta. Ljudi su bili siromašniji, bilo je puno obiteljskog nasilja, više napuštene djece, više pobačaja,... Zapravo je danas statistički veća šansa naći nekoga za zajednički život nego prije 30 godina. Jer su prava i mogućnosti puno veća nego u prošlosti. O mogućnosti povezivanja ljudi ne treba ni govoriti.

Nostalgično gledanje na prošlost je posljedica manjka informacija. Jer tada samohrane majke nisu reklamirane po novinama niti je bilo foruma gdje bi upoznali ljude čiji su vam pogledi na brak i veze neprihvatljivi. Prestanite čitati novine i gledati televiziju pa će vam se perspektiva odmah poboljšati.

Ono što se percipira negativnim jest što nema više društvenog pritiska. Čovjek neće biti toliko stigmatiziran ako okonča brak ili napusti brigu za roditelje i djecu.
Sve tocno !
Moja majka kada je jednom pokusala da napusti moga oca se nasla ispred bajinog pistolja .
Nitko danas nema vremena da se osvrce na zivote tudje izuzev naravno obitelji u kojima se odigravaju dogadjanja .
lazan is offline  
Old 09.02.2017., 17:04   #31
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Sve tocno !
Moja majka kada je jednom pokusala da napusti moga oca se nasla ispred bajinog pistolja .
Nitko danas nema vremena da se osvrce na zivote tudje izuzev naravno obitelji u kojima se odigravaju dogadjanja .
Kako točno, i ti se vodiš osjećajima...statistika ništa?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 09.02.2017., 17:07   #32
Pa ljudi se ne zele zrtvovati i raditi kompromise jer nisu blesavi provesti zivot zrtvujuc se i radec ne znam kakve kompromise kad mogu jednostavno zamjeniti partnera. Ne znam zasto bi to uopce itko osim jako nesigurnih ljudi koji se boje da ne mogu bolje gledali kao nesto lose.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.02.2017., 17:08   #33
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako točno, i ti se vodiš osjećajima...statistika ništa?
Statistike od prije 40 godina me ne zanimaju . Danas vecina brakova je mnogo srecnija nego prije 40 godina .
U usporedbi sa prije nema usporedbe . Zene su imale pravo da budu lijepe i da sute . Danas hos nes bangala des .
lazan is offline  
Old 09.02.2017., 17:11   #34
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Statistike od prije 40 godina me ne zanimaju . Danas vecina brakova je mnogo srecnija nego prije 40 godina .
U usporedbi sa prije nema usporedbe . Zene su imale pravo da budu lijepe i da sute . Danas hos nes bangala des .
Solipsizam FTW.

Stvarno vrhunska mudrost.
blort is offline  
Old 09.02.2017., 17:14   #35
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Solipsizam FTW.

Stvarno vrhunska mudrost.
Zasto komplicirati ? Zek0slav je to sve obrazlozio na perfektan nacin . Trebam li ja sada mudrovati ?
lazan is offline  
Old 09.02.2017., 17:20   #36
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Za razliku od mnogih, uopće ne mislim da danas veze i brakovi tako lako propadaju

Iako statistike govore u prilog toj tezi, ja oko sebe vidim masu ljudi koji (barem gledajući izvana) odlično funkcioniraju u vezama i brakovima.
Slažem se sa ovim postom.
U Hrvatskoj se ljudi još uvijek ne razvode olako.

Ili im brakovi funkcioniraju čisto dobro (jer im je važno da funkcioniraju) ili trpe dok im voda ne dođe do grla.

Mi ne vidimo što se događa u nečija četiri zida.
Pa ljudi, ako su površni, zaključe da se par razvodi zbog sitnica.
Imam osjećaj da među ljudima koje ljuti pojava 'prebrzih' i 'prečestih' razvoda, prevladavaju ljudi kojima je važnija forma od sadržaja.
Pa se čudom čude kad onaj drugi ne želi stisnut zube i trpit samo da održi tu lažnu tvorevinu.

Nažalost, i danas u 21. stoljeću, mnogi ljudi ne mogu pojmiti da je nekom drugom važniji unutarnji osjećaj od vanjske slike i folklora.
I da postoje ljudi kojima raskid forme nije kraj svijeta.
listen21 is offline  
Old 09.02.2017., 17:30   #37
Danas je sve idealnije da, smisao svega je nikad ne imat djecu, za sto smo stvoreni? Demografska slika nam je bajna u hrvatskoj, malo malo cujem od djevojaka i zena, nikad necu imat djecu, super, super stav, mozda cemo uvazat kineze da se rasploduju ovdje.
salevart is offline  
Old 09.02.2017., 17:37   #38
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma ne govorim ja na razini dobro i loše, ne znam ja kakav je čiji brak bio on aktualan ili razveden. samo sam navela informacije

kod ta tri slučaja, nekako sam čula u kratkom roku za sva tri i baš mi je bilo čudno. njihovi drugi partneri su isto ljudi s prethodnim brakovima i djecom, pa kad su se ta djeca krenula vrtiti ja ne znam gdje početak a gdje kraj. taj jedan je sad našao treću partnericu koja ima malo dijete iz svoje prethodne veze



mislim ono samo su mi na pamet pala prva djeca iz svih tih veza. naviklo se na oca, otišao. naviklo se na očuha, otišao. dođe treći sa svježim setom djece iz pete veze, pa opet navikavanje

stvarno idealno

Ovdje nije problem olako odlučivanje na razvod, ovdje je problem olako ulaženje u brak.
Ne mogu vjerovati da netko nakon razvoda nema potrebe malo biti sam, razmisliti o nekim stvarima, postaviti ih na pravo mjesto, pogotovo ako imaš djecu... Ono, doći malo k sebi prije nego što kreneš s nekim u novu vezu...
Ne, nego moraju odmah suludo k'o muhe bez glave skočit u novo, naravno u tu glupariju povući i djecu, bez razmišljanja o njima, koga briga.

E pa ako si takva osoba, onda stvarno ne možeš naći nikog normalnog.
Ali ono, fakat ne možeš.
Veća je šansa da te grom pogodi.
listen21 is offline  
Old 09.02.2017., 17:40   #39
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Danas je sve idealnije da, smisao svega je nikad ne imat djecu, za sto smo stvoreni? Demografska slika nam je bajna u hrvatskoj, malo malo cujem od djevojaka i zena, nikad necu imat djecu, super, super stav, mozda cemo uvazat kineze da se rasploduju ovdje.
Nismo stvoreni, nastali smo procesom koji je u sustini voden slucajnoscu. I mozemo sa svojim zivotom raditi sto god zelimo. Zasto bi netko potrosio preostale dobre godine svog zivota na ganjanje deriscadi ako to ne zeli? Ako se Kinezi ovdje zele ploditi, nek se plode. Samo, i oni se drze podalje od ove balkanske jame. Nisu ni oni glupi...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 09.02.2017., 17:48   #40
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Statistike od prije 40 godina me ne zanimaju . Danas vecina brakova je mnogo srecnija nego prije 40 godina .
U usporedbi sa prije nema usporedbe . Zene su imale pravo da budu lijepe i da sute . Danas hos nes bangala des .
A to ti znaš koliko su ljudi bili sretni prije 40 godina?
Vidiš ja mislim da je danas dobro za žene, odlično, ali je katastrofa za muškarce. Možeš ti ovako uživati u pički i pokojoj vezi i vezici ali čim uđeš u brak i imaš djecu kaša ti je skuhana, trpiš ženu i sve njezine hireve a ako ne želiš država će se pobrinuti da snosiš zasluženu odgovornost. Ako će netko završni čavao staviti u lijes braka to će biti ne žene već muškarci, koji realno više nemaju nekog pozitivnog interesa da se ubračuju...

Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Danas je sve idealnije da, smisao svega je nikad ne imat djecu, za sto smo stvoreni? Demografska slika nam je bajna u hrvatskoj, malo malo cujem od djevojaka i zena, nikad necu imat djecu, super, super stav, mozda cemo uvazat kineze da se rasploduju ovdje.

Pa naravno, kad je ljepše imati psića pa ga šetati okolo, tad si cooooool..
A i bolje da je tako, da netko sa takvim mentalnim sklopom ima i odgaja djecu to bi fakat bilo prestrašno, za te razmažene dame ipak više pristaju psići...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.