Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 09:10   #81
Prijavio sam se na neodredeno kod sebe,kako se odjaviti? Odem u drugu firmu delat za tri puta jacu prijavu, doma cu vikendom lupat svoje sto imam malo.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:13   #82
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se na neodredeno kod sebe,kako se odjaviti? Odem u drugu firmu delat za tri puta jacu prijavu, doma cu vikendom lupat svoje sto imam malo.
ako ćeš u toj drugoj firmi počet radit npr.01.09.2016......onda se odjavi s 31.08.2016 i to je to, razlog - prelazak u drugo poduzeće
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:32   #83
Jel trebam raditi kakav pismeni otkaz samom sebi?

Ima mozda bolja solucija,da mu ja budem koperant i on mene preko racuna placa.I jos mi doda za moje mirovinsko jer sam zdravstvenog osloboden.Jel to mozda isplativije njemu?
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 09:50   #84
Ajde molim savjet vas koji ste više u porezima itd

Danas sam doma, moram se ili odjavili iz svoje firme ili napraviti ugovor kao koperant za tu firmu u kojoj sad radim.

Ja znam da ako sam koperant - tipu na kraju mjeseca ispostavim račun uvečan za porez 25%, i on to meni plati na firmin račun te ja onda sebi plačam doprinose (700kn samo) i plaču (prijavio sam se na 3500 bruto).

Čak sam se sa tipom dogovorio da bi mu još zaračunao tih 700kn što ja sebi doprinose moram platiti, tako da meni na isto dođe.

Pitanje - jel on gubi ili mu je ovako bolje? Ovo mi je privremeni posao, možda do kraja godine. Nekako imam više volje da bih mu radio preko računa kao kooperant.

On taj porez što plača na taj kooperantski račun prebija sa drugim računima, jel tako?
Jel njemu isplativije mene prijaviti kod njega? Tip ima obrt, i u sustavu pdv-a.

I da, ja bi sebi "izvlačio dodatne novce" od tog računa preko dnevnica, pošto radimo na 40km udaljenom gradilištu. Zato sam i prijavljen na 3500 bruto.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 23:46   #85
Ako plaćaš samo 700 kn na 3500 bruto znači mlađi od 30g. i ne plaćaš doprinose na plaću narednih 5g.

Ako se odjaviš i prijaviš kod njega i taj posao bude gotov do kraja godine i moraš se opet prijaviti kod sebe, nećeš se moći više prijaviti kao mlada osoba i plaćat ćeš veće doprinose. To ti je jedan od razloga da radiš kao kooperant.

Ako si i ti u sustavu PDV-a onda obračunavaš 25% poreza, ako nisi onda ne.

Ako jesi, tada si on može odbiti taj pretporez pa ga koštaš neto koliko fakturiraš.

Nadam se da ti je jasnije sad..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:13   #86
Da, imam 28 godina, i sam sebe zaposlio.
Plačam samo mirovinsko.

Nisam u sustavu pdv-a, ova godina je početnićka i jako loša

Nisam se zaposlio kod njega, nego smo evo dogovorili cijenu po satu uvečanu za moj doprinost i neke troškove, tako da radim preko računa

Sad treba samo povuči "višak" para na privatni, preko putnih naloga ili dnevnice (gradilište 40km).
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:27   #87
Pozdrav!

Planiram tokom ovog mjeseca otvoriti j.d.o.o. i više manje sam proučila sve što se proučiti može. Jedino što mi sada treba je stvarno kvalitetan knjigovođa pa ako netko ima preporuku, nek mi javi u inbox.

Cijena mi ne igra toliku ulogu koliko mi je bitno da je stvarno stručna osoba, jer imam oko sebe i previše primjera gdje su se ljudi zeznuli s nesposobnim knjigovođama.

Hvala
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:25   #88
i ja bih molila preporuku za knjigovođu (zg)

a također i za banku.. koju preporučujete za početnika-poduzetnika?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 02:53   #89
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
i ja bih molila preporuku za knjigovođu (zg)

a također i za banku.. koju preporučujete za početnika-poduzetnika?
Meni je Erste super....
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:35   #90
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Meni je Erste super....
zašto?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:40   #91
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
i ja bih molila preporuku za knjigovođu (zg)

a također i za banku.. koju preporučujete za početnika-poduzetnika?
Ja sam uzeo PBZ. Imaju poslovnice i bankomate svugdje, a za razliku od npr. Zabe, bankomati i aplikacije su im koliko toliko funkcionalni, kad službenika pitaš za savjet, uglavnom ti ga i da, bez da ti pritom ide uvaliti najnoviju uslugu, ili ako ti uvaljuje, barem ti objasni zašto ti uvaljuje.

Još im je i plus što relativno dobro funkcioniraju s paypalom i sl. Kad sam gledao, bilo je banaka koje su imale problema s tim, a meni je bilo presudno.

Dakle, kod odabira, gledaš prvo da imaju ono što ti treba, a onda gledaš da nije Zaba.
IceClimber is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:02   #92
Da li netko zna, ako je osoba prokurist u jednom poduzeću i otvara svoje poduzeće u kojem je direktor i ujedno u radnom odnosu, smije li u tom prvom poduzeću ostati prokurist?
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:03   #93
Quote:
BILANCEDIN kaže: Pogledaj post
Da li netko zna, ako je osoba prokurist u jednom poduzeću i otvara svoje poduzeće u kojem je direktor i ujedno u radnom odnosu, smije li u tom prvom poduzeću ostati prokurist?
Smije.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:34   #94
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Smije.
Hala na odgovoru!
BILANCEDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 23:56   #95
Biti ili ne biti u sustavu pdva? Koje su prednosti i mane?
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 12:33   #96
Quote:
scooby10 kaže: Pogledaj post
Biti ili ne biti u sustavu pdva? Koje su prednosti i mane?
Preopćenito pitanje. Ovisi o masu stvari. Predlažem ti da se posavjetuješ u nekom knjigovodstvenom servisu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:03   #97
ne znam gdje bih ovo pitala, ali pretpostavljam da bi tu netko mogao znati

u vezi pečata za firmu... da li mogu napraviti dva, jedan veći i jedan manji, ili se moram držati jednog zauvijek, jednom kad ga napravim?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 12:34   #98
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih ovo pitala, ali pretpostavljam da bi tu netko mogao znati

u vezi pečata za firmu... da li mogu napraviti dva, jedan veći i jedan manji, ili se moram držati jednog zauvijek, jednom kad ga napravim?
koliko ti duša želi... valikih malih srednjih nevidljivih.. danas sutra prekosutra dan pred zatvaranje firme......
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 19:07   #99
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
koliko ti duša želi... valikih malih srednjih nevidljivih.. danas sutra prekosutra dan pred zatvaranje firme......
ali samo jedan je službeni pečat, jel tako?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:39   #100
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ali samo jedan je službeni pečat, jel tako?
o majko mila.. jeli ti malo zezas ili ozbiljno?

dizajn pecata.. tj.graficki kako ce izgledati otisak je jedan jedini...

a koliko fizicki uređaja za otiskivanje i koje velicine ces imati nikoga nije briga...

naravno, sto ih vise imas veca sansa da ce neki nestati i biti zloupotrebljen.
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.