Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 15:00   #1221
Cao ljudi, imam pitanjce...
znaci, napisala sam da sam isla kod nje..i jos cu ici sutra.
Ali mene zanima, radila sam urin: leukociti 1-2, eritrociti 6-8, nesto plocastog epitela, bakterije dosta, sluz dosta. Danas mi je dosla urinokultura, samo pise fizioloska flora uretre-sto su dobre bakterije. Ne kuzim to, a nije prvi puta da mi je takav nalaz bio UK a da ja imam simptome. Uglavnom, pijem Ninur i pila sam ga dok sam testove radila. Da li je to moglo inati kakav utjecaj? Uzimam 1 ninur navecer. Dr je dala uk, jer je sumnjala da se nesto dogada ali ne razbuktava brutalno zbog Ninura kojeg uzimam.
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:09   #1222
Ne bi trebala biti ninur dok radis urinokulturu. Pricekaj tj. Dana pa ponovi urinokulturu
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:13   #1223
Meni je urinokultura negativna urin i brisovi na CUM negativni,cistoskopija ok(bez uzorka,njega nisu uzeli) urin citoloski kao i obican urin pokazao krv. Utz kod ginekologa ok,kod urologa ok. Mene pece vec skoro god dana. Nekad vise nekad manje. sto dalje? Ima netko ideju? Nemam terapiju. Tek u 1.mj narucena kod urologa. Dok. Opce prakse mi je dala nolicin kad je bas gadno da popijem i poslje odnosa.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:58   #1224
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Hej, zao mi je sta te to muci tako dugo, bome znam kakva je to patnja!
Ja ne razumijem zasto ti daju Ninur... Prvo, treba se dobiti jaci antibiotik kad je upala (meni je stoput pokazalo sterilnu uk, a i sediment doma), nakon tog antibiotika se nastavlja ninur kao zastita. Ja ti savjetujem da odes u polikliniku sunce. Ja sam poludila od svih nasih doktora, urologa itd... otisla tamo, potpuno me obradili, nalaz urina gotov odmah, uk drugi dan... sve s pregledom sam platila 300kn. Zena mi je dala antibiotik 500mg(ne sjecam se imena) i na to ninur. I rekla mi je da prvo treba izlijeciti upalu a onda uzeti ninur kao preventivu (koja ne garantira da ce upale prestati, ali radi dodatnu zastitu). I da, ako uzmes ninur po noci - nikako ne ici na wc - popiski se prije spavanja i onda popij ninur u krevetu. Jer ga samo ispisas a treba biti unutra i djelovati.

Cini mi se da su ti upale povezane s menstruacijom, to se cesto zna dogadati zbog hormona. Mislim da nemas IC.
Hej, ma i ja mislim da nemam IC zato sto sam imala nalaze sedimenta urina koji su upucivali na upalu, a i ne mogu reci da mi nijedan antibiotik nije dosad pomogao vec naprosto kao da samo smanji upalu a ona se zacas vrati... Nisam dosad s tim imala nikad problema, osim proslog ljeta malo a ovo me posteno uhvatilo i ne staje... A cak i sad dok pijem Ninur imam puno bakterija u sedimentu, a UK koju sam radila je bila mijesana flora 10na trecu.... To moze znaciti kontaminaciju mada ne vjerujem jer sam bila cista dole prije uzimanja uzorka a moze znaciti da i postoji vise bakterija u maloj kolicini al se nijedna ne istice posebno u broju...Uza sve imam jos i candidu (sto me i ne cudi nakon svega).

Inace, vidjela sam kakvi problemi tebe muce i imamo vrlo slicne nalaze sedimenta... a najcesce kad postoje simptomi uroinfekcije i ako sediment pokazuje upalu onda i je upala. A Ninur u profilaktickoj dozi stvarno sprjecava jace upale, zato bi trebala povisiti dozu ako imas simptome i cca tjedan dana uzimati u punoj dozi a dalje nastaviti sa profilaksom.

Tako sam ja napravila i upala se primirila al sad nakon tog imam grozne probleme sa candidom... i sa strahom cekam iducu mengu
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:05   #1225
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Meni je urinokultura negativna urin i brisovi na CUM negativni,cistoskopija ok(bez uzorka,njega nisu uzeli) urin citoloski kao i obican urin pokazao krv. Utz kod ginekologa ok,kod urologa ok. Mene pece vec skoro god dana. Nekad vise nekad manje. sto dalje? Ima netko ideju? Nemam terapiju. Tek u 1.mj narucena kod urologa. Dok. Opce prakse mi je dala nolicin kad je bas gadno da popijem i poslje odnosa.
Hmmm, da li si radila bris uretre? da li je moguce da tamo postoje neke zacahurene bakterije koje uzrokuju takve simptome? I jel ti antibiotik pomogne bar malo?

Inace citala sam tvoje postove na ovoj temi, bas mi je zao, vidjela sam da si i prije imala puno problema sa upalama mjehura, ali ipak se na kraju rijesilo i proslo pa se nadam da ce ti i ovo. I svima nama ostalima naravno
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:58   #1226
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Hej, ma i ja mislim da nemam IC zato sto sam imala nalaze sedimenta urina koji su upucivali na upalu, a i ne mogu reci da mi nijedan antibiotik nije dosad pomogao vec naprosto kao da samo smanji upalu a ona se zacas vrati... Nisam dosad s tim imala nikad problema, osim proslog ljeta malo a ovo me posteno uhvatilo i ne staje... A cak i sad dok pijem Ninur imam puno bakterija u sedimentu, a UK koju sam radila je bila mijesana flora 10na trecu.... To moze znaciti kontaminaciju mada ne vjerujem jer sam bila cista dole prije uzimanja uzorka a moze znaciti da i postoji vise bakterija u maloj kolicini al se nijedna ne istice posebno u broju...Uza sve imam jos i candidu (sto me i ne cudi nakon svega).

Inace, vidjela sam kakvi problemi tebe muce i imamo vrlo slicne nalaze sedimenta... a najcesce kad postoje simptomi uroinfekcije i ako sediment pokazuje upalu onda i je upala. A Ninur u profilaktickoj dozi stvarno sprjecava jace upale, zato bi trebala povisiti dozu ako imas simptome i cca tjedan dana uzimati u punoj dozi a dalje nastaviti sa profilaksom.

Tako sam ja napravila i upala se primirila al sad nakon tog imam grozne probleme sa candidom... i sa strahom cekam iducu mengu

Odi privatno, mozda ti stvarno pomognu vise nego ovi “regularni”.
Meni je dr rekla da je to ok nalaz i da ne treba antibiotik. Makar bi ga radije ne pila tako da se slazem. Rekla je da ninur ne mjenja nista, premala doza da utjece na nalaze. I jos je rekla da ovi eritrociti mogu biti s koze. I da napravim kontrolni urin i urinokulturu za mj dana. Ako se u meduvremenu pogorsa da dodem. Rekla je da pijem caja i d manozu. Kupila sam ju prije tjedan dana negdje, sokirana cijenom u 262kn. Makar bio je utorak, tak da sam dobila 15%(to neko novo pravilo u ljekarnama, pojma nisam imala). Prva dva dana sam ju pila svakih 2-3 sata, suzdrzavajuci se da ne mokrim sat vremena nakon toga. Onda nakon, svaku vecer prije spavanja. Takoder imala candidu dolje, potrosila combi pack canestena i sada je sve puno bolje. Nemam nikakvih simptoma vise a i mokraca se skroz razbistrila i ne smrdi vise. Tako da sam zadovoljna. 😅
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:17   #1227
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Hmmm, da li si radila bris uretre? da li je moguce da tamo postoje neke zacahurene bakterije koje uzrokuju takve simptome? I jel ti antibiotik pomogne bar malo?

Inace citala sam tvoje postove na ovoj temi, bas mi je zao, vidjela sam da si i prije imala puno problema sa upalama mjehura, ali ipak se na kraju rijesilo i proslo pa se nadam da ce ti i ovo. I svima nama ostalima naravno
jedino nisam bris uretre. kod ginekologa obavila, negativno, a urin na cum negativan. Da prije je bio problem u eserihiji al sad nje nema, sve je negativno ma mene pece. kad se pomokrim pa pola sata sat poslje krene pec i tako pece i onda odjednom prestane, nekad bude nemoguce za izdrzat pa popijem nolicin. Ne znam vise na koju pretragu otic, sad mi je vec dosta
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:32   #1228
Iz svog iskustva svima preporučam bris uretre. Osjećam nelagodu u području mjehura već godinama, jedino je bris uretre pokazao da imam Ureaplasmu urealyticum u uretri i tako sam dobila odgovarajuću terapiju. Osim nelagode, imala sam i upale mjehura. Urinokultura uvijek uredna.

Dotad su me svi liječnici (i privatni i državni) uvjeravali da je sve u redu te da nema razloga za nikakve briseve. Također, imam i sindrom pretjerano aktivnog mjehura koji mi je također dijagnosticiran nakon dosta godina.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:05   #1229
Djevojke, kako je pod ove hladne dane?
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:28   #1230
evo ja trazila pregled kod nefrologa, jel urolog vec god dana vuce i apsolutno nis ne poduzima. Nefrolog me pregledao, rekao da napravim jos jednom urinokulturu, jel iako urinokultura ne pokazuje bakterije on misli da ih ima malo. U slucaju da je urinokultura pozitivna ovaj put iako nikad nije bile moram popit sumamed ako nije onda sinersul malu dozu svaku vecer prije spavanja mj dana, ili 3mj ili 6mj. Dao mi je jos i urin za turbekulozu iako je siguran da nije, ali eto za svaki slucaj. tako da sad skupljam urin 5 dana, urinokulturu sam napravila cekam nalaze, jos moram bris uretre i urin citoloski. Eto peckanje i dalje povremeno prisutno. cekam rezultate svih nalaza i da se bacim na terapiju, da se napokon ako budem srece promjeni sve na bolje.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:17   #1231
Evo kod mene po starom koji dan bolje koji gore i tako ukrug..
Mada generalno otkad su mi ovi problemi pocei (ljetos) je sad vec dosta bolje...
Prestala sam skroz uzimati Ninur (uzimala sam 1 tabletu) jer sam imala uzasnih problema s kandidom, peklo me ludacki sve dole, cijela uretra i dno mjehura (uz standardno vaginalno podrucje), trebalo je vremena da skuzim sta je uopce posrijedi (mislila sam nova upala...) i evo lagano se pocistilo... Uzimam d manozu, acidosalus i beta glukan inace i puuuno vitamina c. Od simptoma imam na valove pecenje i zarenje (dole skroz nisko), povremena probadanja i pritisak (osobito ako dugo sjedim, a sjedim stalno na poslu). uglavom vise su mi navecer izrazeni simptomi nego ujutro.

Nosila urin na analizu u breyer i zadnja 2 puta identican nalaz, u sedimentu bakterije, i dosta sluzi i epitela. valjda je jos sluznica iziritirana, a bakterije imam stalno pa otud i ovi simptomi. prije su mi bili losiji nalazi tako da je ovo super. kad me bas jace pocne bolit popije d manozu i stvarno pomognee, nekad vec za pol sata se smire simptomi.

Inace sam nasla neke svoje 'stare' nalaze urina dok sam pospremala sobu jos iz trudnoce i svaki put u sedimentu nisam imala nista osim mozda po 1 epitelnu stanicu i leukocit, a kao trudnice imaju vise probema sa uroinfektima, eto kod mene nije ocito bio slucaj

Meni su ova sranja s mjehurom pocela na moru ovo ljeto, zanimljivo da sam i proslo ljeto imala iste simptome al sam ih se rijesila u razumnom vremenu, al eto ove godine ne ide pa ne ide...
Antibiotice vise ne mislim uzimati osim ako ne dobijem opet jaku upalu sa nepodnosljivim bolovima.


Leonalea
nadam se da ce ti pomoci ta nova terapija, mada sam citala negdje da pecenje dole bez drugih simptoma i znakova upale moze biti i uzrokovano preosjetljivoscu zivcanih zavrsetaka ili njihovim ostecenjem (cak i uslijed cestih upala...), iskreno ne znam tocno objasniti al moze cak biti da problem nije infektivne prirode, mada naravno najcesce je...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:57   #1232
Meni je dosta slicno kao tebi. Nekad me cijeli dan ne pece i onda navecer krene. Nekad jace nekad manje. Ali pred menstruaciju uvijek. Stigla mi je urinokultura sterilna. Ja u obicnom urinu uvijek imam krvi predpostavljam zbog upale; i bakterija nesto. Jel tebi izolirana bakterija? Jesi radila jos neke pretrage.
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:57   #1233
Cure znate koja je razlika izmedu brisa uretre na cum i urina na cum?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:56   #1234
Hmm, pa ako imas uvijek neke bakterije u urinu i krv ja bi onda ipak pretpostavila da se radi o upali, nekoj blazoj ali ocito ne prolazi...

Ja sam luda vec od ovog sveg, ipak sam se vratila 1 Ninuru dnevno jer me pocelo ludacki bolit (pocetak upale) i nisam htjela riskirat da se razbukta... proslo je tj upala se nije razvila...

Inace kad imam pogrosanja pijem i manozu 4-5 puta dnevno kad mi je mirnije onda 1-2. Najgore od svega mi je sta ja imam osjecaj da mi je negdje dole (donji dio mjehura?) stalno iziritiran i lagano upaljen i da se stalno za njega kace neke bakterije koje unatoc Ninuru pokusavaju izazvat upalu... osjecam i taj pritisak dole osobito je bolan kod dugog sjedenja.

Ne znam ni sama vise, uglavnom trenutni nalazi urina (zadnja 2 u mj dana) su pokazala samo dosta stanica, sluzi i bakterije nesto, ovo sve ostalo je u normali 2 leukocita i 1 eritrocit u sedimentu...
U 1. mj idem na kontrolu, onda cemo se valjda dogovorit za cistoskopiju da vidimo u kakvom je mjehur stvarno stanju...
Ja ne znam sta bi vise i di bi, evo pocela sam citati temu vulvodinija, ne nalazim se bas u potpunosti po simptomima al opet ima dosta slicnosti

Nebi rekla ni da imam intersticijski cistitis, jer cim me pocne bolit jace pomogne mi d- manoza a i Ninur... a i stalno imam neke bakterije u sedimentu (nijedan nalaz dosad nije bio bez njih a radia sam ih 10ak u zadnjih pol godine valjda), idem kad mi zavrsi m ponovno raditi UK mozda se pokaze nesto konkretno.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:22   #1235
Probaj napraviti brisove ako nisi. I urin na cum i naravno cistoskopiju. Ja sam prije tri godine isto pila ninur svaku vecer jednu tabletu 6 mj i onda povremeno. Za gljivice bi ti ja preporucila kupke od kamilice, ili sode bikarbone. Propolis za jacanje imuniteta i arimara gyno pro. Ja sam sad na sulotrimu 1 navecer pa cemo vidjeti. I da termofor! Meni on mozda najvise pomogne
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:39   #1236
Cure jeste probale možda oleocap 2 to je navodno neki prirodni antibiotik?
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:29   #1237
Imam bakterija pun k. u urinu. Ešerihija. Nemam nikakve simptome! Nit boli, nit peče... pitam se jesam živa...
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:33   #1238
Cure, žene, jel znate da li se Ninur vratio u apoteke, budući da ga jedno vrijeme nije bilo?
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:12   #1239
Je, Ninura opet ima u ljekarnama.
Glupo pitanje ali cum je kratica za što?
Bistrooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:58   #1240
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
Cure jeste probale možda oleocap 2 to je navodno neki prirodni antibiotik?
Ja sam pila te kapsule jednom prilikom jake upale ... Djelovale su naravno sporije nego antibiotik ali su smanjivale upalu ... Nije dovoljna jedna kutija za popiti nego ako me sjećanje ne vara piju se 2 do 3 tjedna da bi skroz uništile bakteriju ...
Ja nisam toliko dugo pila jer sam napravila grešku u procesu pa ipak završila na uroantiseptiku nakon njih, ali mogu reci da ta jedna kutija koju sam popila je zaista djelovala i smanjila sve simptome upale .
Probaj ! Ja mislim da je to strasno dobra stvar !
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.