Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 23:45   #41
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
Ti si ili ćorav ili lud.

PBZ EQ u zadnjih mjesec dana 0.16 a ako oduzmeš 2% što ga trpaju izlazno sebi u džep onda je to -1.84.

imaš link pa pogledaj, nemoj trkeljat gluposti
http://www.hrportfolio.hr/fond.php?a...ite=fond&id=82
Molim da se malo pripazi na ton

Svoje argumente možeš iznositi i na sasvim kulturan način
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:43   #42
Sorry, evo još gore

U zadnjih mjesec dana -0.60, pa dodam -2 za njihovu zaradu, znači pušim -2.60

Isprika za uvredljiv ton ali stvarno sam iživciran nesposobnošću nekih ljudi u fondovima. Pa valjda im je posao vaditi kad pada i ulagati u nešto drugo a ne kupit inu i ericsson i onda ako idu gore idu ako padaju a šta se može. Pa u čemu se sastoji onda njihov posao? To može raditi onda i baba s placa, vjerojatno bolje
ivica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 18:52   #43
pa nije baš lako takovu količinu prodati samo tako

osim toga, što da kupe kad sve pada?

prati malo na www.zse.hr promete u kn i količine pojedinih dionica koje su prodane
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:21   #44
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
Isprika za uvredljiv ton ali stvarno sam iživciran nesposobnošću nekih ljudi u fondovima. Pa valjda im je posao vaditi kad pada i ulagati u nešto drugo a ne kupit inu i ericsson i onda ako idu gore idu ako padaju a šta se može. Pa u čemu se sastoji onda njihov posao? To može raditi onda i baba s placa, vjerojatno bolje
ne kontam ,

pa prebaci se direktno na dionice i pokaži fond menadžerima kako se to radi, a ne da gubiš vrijeme ovdje s nama...
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 19:28   #45
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
Ti si ili ćorav ili lud.

PBZ EQ u zadnjih mjesec dana 0.16 a ako oduzmeš 2% što ga trpaju izlazno sebi u džep onda je to -1.84.

imaš link pa pogledaj, nemoj trkeljat gluposti
http://www.hrportfolio.hr/fond.php?a...ite=fond&id=82
nevjerojatno....nevjerojatno

kupio sam 12.04.2007. udjele u pbzeq po cijeni 198,98 kuna
danas taj udio vrijedi 204,1100

pa što ti treniraš da si takav mudrac...

izgleda da se odavde treba maknuti...nema smisla biti s ovakvim mudroslovima u društvu...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:34   #46
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
U zadnjih mjesec dana -0.60, pa dodam -2 za njihovu zaradu, znači pušim -2.60

Isprika za uvredljiv ton ali stvarno sam iživciran nesposobnošću nekih ljudi u fondovima. Pa valjda im je posao vaditi kad pada i ulagati u nešto drugo a ne kupit inu i ericsson i onda ako idu gore idu ako padaju a šta se može. Pa u čemu se sastoji onda njihov posao? To može raditi onda i baba s placa, vjerojatno bolje
Fino. Drago mi je da se ispričavaš, ali si svejedno dobio karton za takav nastup.

Nego, ako je to tako jednostavno, dobro ti je rekao Akrap, kreni sam u dionice.

Inače, ljudi ne biraju popušiti lovu na burzi. Ponekad burza pada, znači nemaš baš tako jednostavnu soluciju. To se zato i zove korekcija tržišta.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 07:12   #47
Evo, ako koga zanima, ja sam jučer poslao mail na PBZ invest kao kakva je situacija i je li frka, čisto da vidim da li će mi šta odgovoriti ... jutros našao odgovor :

Poštovani gospodine ...


Dionički fondovi namijenjeni su klijentima koji su voljni izložiti se većem riziku s ciljem ostvarivanja visokih stopa prinosa na duži rok. Fluktuacija cijene udjela kratkoročno može biti visoka, pa se stoga preporučuje ulaganje od barem tri godine kako bi se neutralizirale sve potencijalne negativnosti.



Mješoviti fondovi namijenjeni su klijentima koji žele ostvariti više prinose u odnosu na depozit ili obveznice, ali se ne žele u potpunosti izložiti dioničkom tržištu. Cijena udjela u mješovitom fondu može padati, te se zbog toga preporučuje ulaganje od barem jedne godine kako bi se neutralizirale sve potencijalne negativnosti. U situacijama pada tržišta, obveznice u portfelju služe kao padobran tj. cijena blaže pada. U situacijama rasta tržišta dionički dio portfelja omogućuje ostvarivanje ekstra profita.



Budući da je imovina fondova uložena na tržište kapitala, fluktuacija cijena udjela je normalna pojava. Upravo zbog toga je dobro prihvatiti preporučeno razdoblje ulaganja.



U srijedu su treći dan zaredom domaći burzovni indeksi završili dan s negativnim predznakom. Tako je CROEMI niži 0,89%, dok je vrijednost CROBEX-a pala na 4.917,2 bodova (-0,89%). Pad vrijednosti domaćih burzovnih indeksa nastavljen je i u petak. Tako je CROEMI indeks niži 0,66%, dok je vrijednost CROBEX-a pala za 0,57%.



Drugim riječima, ono što se događa na tržištu ne može zaobići ni fondove. Kako će to dugo biti, ne znamo, ali stanje nije alarmantno već je riječ o normalnoj pojavi za takve tipove fondova.



Ukoliko imate još nekih pitanja, stojim Vam na raspolaganju.



Srdačan pozdrav,
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:42   #48
Ne vidim razloga zašto svi paničarite...osobno sam stavio dosta novaca u PBZ Eq i iz razgovora sa ljudima koji su već dosta dugo u ovom poslu saznao da se radi o najobičnijoj korekciji cijena...stoga moj savjet je da se treba malo strpiti...barem ja hoću...
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:13   #49
jucer i Global i Equity na 0.00. Znaci to je vec cetvrti put u kratko vrijeme da im se to dogadja unatoc znacajnoj promjeni burzovnih indeksa. Svi drugi fondovi nikad nisu bilo na nuli. Mafijasi i muljatori. Hanfa bi to trebala ispitat.
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:25   #50
U p.m. opet je PBZ EQ pao...u zadnja 4 dana sam srknuo 5000 kn.... dokad će ovo trajati...
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:14   #51
do kraja mjeseca...ako ne i duže
do kraja lipnja...vjerojatno
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:00   #52
siguran si? Jer ako se ostvare tvoje prognoze mogao bi poprilično kihnuti...
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:32   #53
Ako izađem do 16 sati da li mi se izlaz računa po cijeni sljedeće objave , sutra, u 12. Hvala
Znači ako je danas 203 a sutra npr. 201 meni računaju 201 minus dva posto harača. Jel tako?
Ne daj bože da je po preksutrašnjoj cijeni
Hvala i pozdrav svima
ivica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:38   #54
mislim da će pbzEq padati još...2% po meni...i to u dobrom scenariju
vjerojatno je prestrojavanje u tijeku, prema volumenu na belexu izgleda da su prodavali...
sve to ide u rok službe...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:50   #55
ući ću ponovo kad padnu još jedno 4-5 posto. (a ako bude i 2 niš me ne košta izać). valjda...ne znam više ni sam
ivica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 19:10   #56
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
Meni puno toga nije jasno u vezi PBZ Equityja. Malo sam pratio njihova ulaganja i gdje su im dionice i zaključio da se radi o potpuno nesposobnim ljudima u upravi. Ili netko mulja ili netko krade. Nrp u srbiji su imali uglavnom dionice u jednoj banci i jednoj tvornici. Na taj dan su obje porasle za preko 3,5% posto i rasle su dionice Adrie i drugih iz njihovog portfelja u Hrvatskoj. I taj dan nisu NIŠTA rasli, niti idući dan. Meni je to katastrofa sumnjivo. Otkad su postali 2* milijarde fond ništa ne rastu samo nešto padaju. Jel njih netko kontrolira, HANFA ili ih kontrolira samo PBZ u čijem su vlasništvu. MIslim ovih dana izaći iz tog fonda.
Zna li netko nešto što ja ne znam o njima.

Da, i još nešto sam primijetio, prije bilo kojeg većeg pada dan dva su uvijek u nekom minusu od 0.1 ili 0.3 to je dozla boga sumnjivo. I to već dvaputa na istu foru. Jel se može negdje zatražit provjera poslovanja?

Da, by the way, pali su 3% u tjedan dana. Znači netko je smanjio vrijednost za 70 milijuna kuna...hm, hm...jako mi smrdi
A gdje se to može pratiti točna struktura dioničkog ulaganja u fondovima.....
Lepus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:36   #57
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
Ako izađem do 16 sati da li mi se izlaz računa po cijeni sljedeće objave , sutra, u 12. Hvala
Znači ako je danas 203 a sutra npr. 201 meni računaju 201 minus dva posto harača. Jel tako?
Ne daj bože da je po preksutrašnjoj cijeni
Hvala i pozdrav svima
ide ti po današnjoj cijeni koju ćeš znati sutra

napomena: nisam ziher koji je rok za prodaju zahtjeva za PBZ Eq - 14 ili 16h, provjeri u njihovom statutu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 06:21   #58
Edgar HVALA!

Lepus....imaš popis 10 najjačih pozicija. Kod equityja su to ernt, ina, međimurski mlinovi, končar, soja proteinka, ingra, zaba i još njih par što se izmjenjuju.

adris, dalekovod - zaboravio sam na njih, i naravno 30tak posto u kešu
ivica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 06:46   #59
bila je još neka banka u srbiji aikd ili tako nešto, već sam zaboravio al možeš lako projeriti. pozdrav
ivica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:28   #60
Quote:
ivica007 kaže: Pogledaj post
bila je još neka banka u srbiji aikd ili tako nešto, već sam zaboravio al možeš lako projeriti. pozdrav


Struktura ulaganja PBZ Equitya na dan 31.03.2007.:

Datum 31/03/07
Struktura GENERALNOZEMLJE/REGIJESEKTORINAJVEĆI UDJELI
1 Ericsson NT 4,21%
2 Adris grupa (P) 4,19%
3 Zagrebačka banka 2,76%
4 Sojaprotein 1,96%
5 AIK banka 1,81%
6 Končar EI 1,81%
7 Komercijalna banka 1,75%
8 Dalekovod 1,72%
9 Atlantska plovidba 1,69%
10 Tehnika 1,61%
11 ostalo 76,49%


Izvor:www.to-one.hr
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.