Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 13:59   #101
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, trpaš mene u isti koš sa šatorašima, premda ja ne trežim ama baš ništa ni od države, ni od tebe.
Ali od tvoje generacije koja se kuži u rat ko mara u krivi kurac ni ne očekujem ništa bolje.
Samo ti živi u svom "ja to zaslužujem" svijetu i sretno ti bilo.

Ali bilo bi fer od tebe da prestaneš vrijeđati.
Svatko tko ima pojma o životu zna da su većina branitelja normalni zaposleni ljudi koji normalno vode svoje živote.
Kad se priča o šatorašima na njih se i misli, novi subnor koji se uzdiže na razinu božanstva i koji ima pravo tući svoju ženu jer je on branitelj.

A u koju ti grupu spadaš ti znaš najbolje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:24   #102
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
No dobro, možda se i nismo razumjeli, ali i ja mislim da se nisam borio za to da ova država bude takva kao što jest.
Jer da sam tada znao što sam zapravo branio, digao bih sidro i otišao u Francusku, Nizozemsku ili Norvešku, a možda čak i Kaliforniju.
vratija se barba iz jamerike...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 07:47   #103
Upravo pročitao: Ministarstvo branitelja kupuje pile (ne motorke za drva), malo jače!
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 08:56   #104
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Upravo pročitao: Ministarstvo branitelja kupuje pile (ne motorke za drva), malo jače!
????
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:01   #105
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Upravo pročitao: Ministarstvo branitelja kupuje pile (ne motorke za drva), malo jače!
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:05   #106
Htjeli smo demokraciju i sve ono što je onda (a i danas) bila zapadna europa, austrija, njemačka, ili mala švicarska štoviše.
Pitanje gdje smo od tada izgubili destljeća vremena i milijardama se zadužili a domaći kapital i resurse zapustili ili protraćili a na vlasti nam ostao isti mentalni sklop kao i prije rata ili u onoj državi ili republici.
Braniteljima ili veteranima rata se manipuliralo a to se čini i danas, veći dio njih su pristalina tu igru dok je dio ostao svoj i nisu se dali uvući u sve to, oni su kritični ili ne zanima ih politika, točnije reći oni su razočarani, i nisu se.. borili za ovo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:15   #107
Ako pogledamo čisto logički ovakvo stanje u zemlji je baš zbog sudionika rata, tj branitelja, sve loše i dobro(sad koliko ga čega ima?) je zbog njih, jednostavno da je ishod rata bio drugačiji sadašnjos bi bila različita(kakva god bila?). Tako da te jadikovke osim što nisu politički i pravno utemeljene(i kako sve ne?), nisu ni logički utemeljene
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:30   #108
Ja sam već više puta isticao kako ne mogu shvatiti da je 1991-e bio veliki broj dobrovoljaca, da je odaziv na moblizaciju bio vrlo dobar, a neprijatelj je bio mnogo bolje naoružan. Najmanje mi je jasno kako su se svi Hrvati ujedinili pod jednim barjakom, ništa lijevi- desni, partizani-ustaše, sekularci- klerikalci i sl. Meni nije jasno kako se to dogodilo, 100% sam uvjeren da se to više nikada neće ponoviti. Nije tema, ali samo mala usporedba s današnjim trenutkom, uvjeren sam da bi jedna oklopno- mehanizirana divizija s dobro obučenim i motiviranim ljudima uz nešto zračne potpore bila dovoljna da okupira Hrvatsku i da je drži pod okupacijom bez većih problema....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:09   #109
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ja sam već više puta isticao kako ne mogu shvatiti da je 1991-e bio veliki broj dobrovoljaca, da je odaziv na moblizaciju bio vrlo dobar, a neprijatelj je bio mnogo bolje naoružan. Najmanje mi je jasno kako su se svi Hrvati ujedinili pod jednim barjakom, ništa lijevi- desni, partizani-ustaše, sekularci- klerikalci i sl. Meni nije jasno kako se to dogodilo, 100% sam uvjeren da se to više nikada neće ponoviti. Nije tema, ali samo mala usporedba s današnjim trenutkom, uvjeren sam da bi jedna oklopno- mehanizirana divizija s dobro obučenim i motiviranim ljudima uz nešto zračne potpore bila dovoljna da okupira Hrvatsku i da je drži pod okupacijom bez većih problema....
Ne bi, jer bi se opet ponovilo isto. Kako ti nije jasno? To je instinkt za preživljavanjem kad je život ugrožen, dobro poznata pojava u prirodi. Guglaj. Tada sve podjele i unutarnje netrpeljivosti padaju u drugi plan. Javlja se osjećaj krda, pripadnosti, to nema veze s pameću, domoljubljem iako događaji izrode plemenita djela i herojstva, ali primarno je preživjeti, kad se otkloni opasnost, guzica osjeti sigurnost - ožeži nanovo, lijevi-desni itd.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:34   #110
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
...primarno je preživjeti, kad se otkloni opasnost, guzica osjeti sigurnost - ožeži nanovo, lijevi-desni itd.
Danas nije usporedivo s '91 kad su ljudi mislili da ce samostalnost donjeti boljitak, te se debelo razocarali. Danas bi itko inteligentan tko zeli preuzeti Hrvatsku samo trebao obzaniti neki polu-razuman plan sta ce biti bolje i ne bi morao ni metka ispaliti, nego samo pokrenuti referendum o udruzivanju.

Ups, pa cek, to je vec EU napravila.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:35   #111
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
Pa i nisu zaradili. Sad zaradi netko drugi, drzava mu uzme, da njima...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:11   #112
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
neka kupuju...
zaradili su...
krvavo...
Zaradali su neki drugi samo većina njih nažalost nije živa, ovi u ministarstvu vjerojatno metka nisu ispalili. Da sam branitelj ne znam kako bih ovo preživio, za što su se borili u pm, da im se sada djeca iseljavaju iz države.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:32   #113
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Danas nije usporedivo s '91 kad su ljudi mislili da ce samostalnost donjeti boljitak, te se debelo razocarali. Danas bi itko inteligentan tko zeli preuzeti Hrvatsku samo trebao obzaniti neki polu-razuman plan sta ce biti bolje i ne bi morao ni metka ispaliti, nego samo pokrenuti referendum o udruzivanju.

Ups, pa cek, to je vec EU napravila.
Da, zato se i morao ustav mijenjati da se smanji prag za valjanost referenduma i prijetiti da neće biti penzija ako se ne izglasa ulazak u EU i na kraju cijelog tog cirkusa, maltene 10-godišnjeg pilanja o tisućljetnom snu Hrvata o ulasku u EU, izašlo je koliko ljudi na referendum? 40%?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.