Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 23:47   #1
Powerline problem nakon dodavanja novog adaptera

Dakle, uzeo sam nedavno powerline(4 komada TP-LINK TL-PA4015P 500Mbps).

Kad spojim (i uparim) jednog na router, a drugog na max tv, radi savršeno.

Međutim, kad sa njma uparim još jednog (nebitno što spojim..drugi TV, laptop ili tv box), onda max tv prestane raditi.

Čim izvadim UTP kabel iz MAX TV STB-a i vratim ga nazad...max tv oživi, ali onda ode konekcija na ovom drugom...

uglavnom, istovremeno ne mogu raditi oboje...jesam li ja nešto zeznuo ili je to zaista tako iz nekog razloga? Gledajući manuale, trebalo bi raditi više adaptera istovremeno.
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:38   #2
na linku sa powerline adapterima od MaxTV nemožeš spajati dodatni ali na linku sa drugim parom powerline adaptera koji su za internet bi trebalo moći.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:19   #3
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
na linku sa powerline adapterima od MaxTV nemožeš spajati dodatni ali na linku sa drugim parom powerline adaptera koji su za internet bi trebalo moći.
znači da iz routera stavim 2 UTP kabela?

jedan u adapter za maxtv i drugi za drugi par adaptera?
to bi trebalo raditi?
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:56   #4
Zahvala Dukiju i evo objašnjenja ukoliko tko bude imao isti problem...


dakle, zaista max tv ne ide sa trećim adapterom....
sreća, pa sam kupio 4 komada (razlika između 3 i 4 bila minimalna), pa sam složio 2 para adaptera

tako da sam iz routera povukao 2 LAN kabela...u jedan i drugi powerline...
jedan sam upario sa MAXTV, drugi upario sa drugom utičnicom (na njoj imam komp ili TV BOX) i sve radi besprijekorno....

jedini je problem što 2 powerlinea iz routera ne mogu na istu utičnicu...tada opet radi samo maxtv, pa je drugi UTP kabel morao biti malo duži da dođe do prve iduće utičnice
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2019., 08:58   #5
Quote:
lightroomtok kaže: Pogledaj post
Im running a powerline internet though my homes electrical lines to my network media player. I dont have a problem getting internet to my Sat STB or my network STB, but I dont know how to configure my Network STB to get to my computer to play files.

Basically, Im running internet from one router through a second router to my network media player. Any suggestions on how to configure the system so I can get to my computer?
first, can you verify that your computer and network stb are connected to each other through powerline, fe, from computer to ping stb?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2020., 12:36   #6
Imam isti problem kao korisnik spirou samo je u pitanju Iskon (T-Com isto kao i Max TV) pa pretpostavljam da je problem isti. (I nisam kupio 4 adaptera nego 3 od Tende).
Probao bi ga riješiti na isti način ali problem je što sam 99% siguran da je jedina utičnica koja mi je u blizini na istom strujnom kabelu kao i ova u koju mi je ukopčan prvi adapter.
Naime, iz utičnice u koju je ukopčan prvi adapter (i ruter) provučen je strujni kabel do te druge utičnice, i nemam drugi u blizini.
Pretpostavljam da to znači da ako u tu drugu utičnicu ukopčam drugi adapter i uparim ga, da svejedno neće funkcionirati.
Da li mi to netko može potvrditi jer nebi želio kupovati novi adapter da isprobavam.

Razlog svom ovom čarobiranju je to što uz TV u boravku, internet vezu mora imati i TV u spavaćoj sobi i naravno, Playstation u dječjoj sobi.
PS je udaljen samo cca 4m (doduše iza 3 armirana zida) i računao sam da će funkcionirati preko WiFija ali ping je prevelik a download nekad manji od 10, što naravno nije dovoljno.

Dakle, drugo pitanje je...ako powerline nije rješenje, a kablove ne mogu provesti ni kanalica a ni postojećim instalacijama, koje još rješenje postoji? Pojačati WiFi? Kako? Na koji način?
Avladis63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2020., 17:16   #7
Quote:
Avladis63 kaže: Pogledaj post
Razlog svom ovom čarobiranju je to što uz TV u boravku, internet vezu mora imati i TV u spavaćoj sobi i naravno, Playstation u dječjoj sobi.
PS je udaljen samo cca 4m (doduše iza 3 armirana zida) i računao sam da će funkcionirati preko WiFija ali ping je prevelik a download nekad manji od 10, što naravno nije dovoljno.
zar neki ovakav ne bi riješio sve što si naveo?
https://www.tp-link.com/baltic/home-...a4220t-kit/v4/

ja lično volim uzeti već uparene uređaje, onda samo uštekam
bitno je da mora ići direkt u strujnu utičnicu, ne može preko produžnog, jer produžni često ima ugrađene filtre protiv šumova, koji unište ethernet signal
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2020., 19:00   #8
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
zar neki ovakav ne bi riješio sve što si naveo?
https://www.tp-link.com/baltic/home-...a4220t-kit/v4/

ja lično volim uzeti već uparene uređaje, onda samo uštekam
bitno je da mora ići direkt u strujnu utičnicu, ne može preko produžnog, jer produžni često ima ugrađene filtre protiv šumova, koji unište ethernet signal
Ja sam kupio prvo dva adaptera, tenda PA3 + P3, pa onda još jedan.
I to bi moralo funkcionirati. Oni stalno svijetle da su upareni ali uvijek jedan nema internet. I ja dobijem internet na tom trećem adapteru u dječjoj sobi. Ali kad imam tamo internet, nemam TV u spavaćoj. Kada resetiram TV receiver, on profunkcionira ali izbaci internet sa adaptera u dječjoj sobi. I kad se spojim na mrežu, vidim da su oba adaptera na mreži.
Nije niti jedan ukopčan u produžni kabel.
To je očito problem kao što ga je opisao Spirou gore, da to ne funkcionira kad je T-Com TV receiver u pitanju.
Ali pitanje je da li kupiti još jedan adapter, pa isprobavati, s obzirom da ga mogu ukopčati u utičnicu koja dijeli isti kabel u zidu sa postojećom. Da li to uopće vrijedi isprobati? Po mojoj logici, ispasti će isto.
Ako je tako, onda je jedino rješenje pojačati/ubrzati WiFi. Kako to napraviti bez da mjenjam router?
WiFi extenderi mi se u prošlom stanu nisu baš iskazali. Postoji li neka druga varijanta?
Avladis63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2020., 21:26   #9
Quote:
Avladis63 kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio prvo dva adaptera, tenda PA3 + P3, pa onda još jedan.
I to bi moralo funkcionirati. Oni stalno svijetle da su upareni ali uvijek jedan nema internet. I ja dobijem internet na tom trećem adapteru u dječjoj sobi. Ali kad imam tamo internet, nemam TV u spavaćoj. Kada resetiram TV receiver, on profunkcionira ali izbaci internet sa adaptera u dječjoj sobi. I kad se spojim na mrežu, vidim da su oba adaptera na mreži.
Nije niti jedan ukopčan u produžni kabel.
To je očito problem kao što ga je opisao Spirou gore, da to ne funkcionira kad je T-Com TV receiver u pitanju.
Ali pitanje je da li kupiti još jedan adapter, pa isprobavati, s obzirom da ga mogu ukopčati u utičnicu koja dijeli isti kabel u zidu sa postojećom. Da li to uopće vrijedi isprobati? Po mojoj logici, ispasti će isto.
Ako je tako, onda je jedino rješenje pojačati/ubrzati WiFi. Kako to napraviti bez da mjenjam router?
WiFi extenderi mi se u prošlom stanu nisu baš iskazali. Postoji li neka druga varijanta?
port u tcom ruteru može biti ILI tv ILI internet, nemože oboje ISTOVREMENO
jedna funkcija ubije drugu

upotrijebi DVA PARA adaptera kroz struju, svaki simulira jednu vezu, kroz jedan par pusti tv, kroz drugi internet, parovi moraju biti MEĐUSOBNO upareni, i oni se unakrst nevide, pa nema "mješanja" signala na ruteru
onda jedan port tcom rutera daje tv, a drugi internet
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 07:24   #10
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
port u tcom ruteru može biti ILI tv ILI internet, nemože oboje ISTOVREMENO
jedna funkcija ubije drugu

upotrijebi DVA PARA adaptera kroz struju, svaki simulira jednu vezu, kroz jedan par pusti tv, kroz drugi internet, parovi moraju biti MEĐUSOBNO upareni, i oni se unakrst nevide, pa nema "mješanja" signala na ruteru
onda jedan port tcom rutera daje tv, a drugi internet
Veliko HVALA na odgovoru!
Da li taj novi par adaptera može biti uštekan u istu strujnu utičnicu kao prvi par?
Imam iza TV-a 3 utičnice u nizu.
Da li mogu dvije od te tri koristiti za adaptere za slanje signala?
Avladis63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2020., 08:56   #11
Quote:
Avladis63 kaže: Pogledaj post
Veliko HVALA na odgovoru!
Da li taj novi par adaptera može biti uštekan u istu strujnu utičnicu kao prvi par?
Imam iza TV-a 3 utičnice u nizu.
Da li mogu dvije od te tri koristiti za adaptere za slanje signala?
u dokumentaciji piše da može
https://www.tp-link.com/us/support/faq/433/

ja lično nisam stavljao više od jedne
logično je da ukupna propusnost powerline onda bude dijeljena između dvije mreže

nadam se da par adaptera koji se uzme u paru kao komplet, bude odmah fabrički uparen da tvori samostalnu vezu

strujno kablo u zidu bude fizički prespojeno na više zidnih utičnica, to je u redu uštekati više adaptera jedan do drugog, samo treba paziti da budu uštekani direktno u zid, ne preko produžnog-razvodnog kabla, jer ti kablovi često imaju filter protiv šumova, koji ubiju powerline signal
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2020., 20:00   #12
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
u dokumentaciji piše da može
https://www.tp-link.com/us/support/faq/433/

ja lično nisam stavljao više od jedne
logično je da ukupna propusnost powerline onda bude dijeljena između dvije mreže

nadam se da par adaptera koji se uzme u paru kao komplet, bude odmah fabrički uparen da tvori samostalnu vezu

strujno kablo u zidu bude fizički prespojeno na više zidnih utičnica, to je u redu uštekati više adaptera jedan do drugog, samo treba paziti da budu uštekani direktno u zid, ne preko produžnog-razvodnog kabla, jer ti kablovi često imaju filter protiv šumova, koji ubiju powerline signal

HVALA!
Isprobati ću pa javim
Avladis63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 16:09   #13
Jel vi ekipa znate da postoji trofazno napajanje?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 20:00   #14
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Jel vi ekipa znate da postoji trofazno napajanje?
?
Avladis63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 20:56   #15
Ne možeš napraviti komunikaciju preko trofaznog trafoa

O joj. Neki ljude ne kuže da neki stanovi imaju trofazno napajanje.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 21:51   #16
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ne možeš napraviti komunikaciju preko trofaznog trafoa

O joj. Neki ljude ne kuže da neki stanovi imaju trofazno napajanje.
dok god su ulazna i izlazna powerline utičnica na istoj fazi, ono će raditi
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 22:29   #17
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
dok god su ulazna i izlazna powerline utičnica na istoj fazi, ono će raditi
Koliko ljudi zna procijeniti na kojoj je fazi koja utičnica?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 23:42   #18
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi zna procijeniti na kojoj je fazi koja utičnica?
ne znam kakva je instalaterska praksa, negdje svaka soba ima sve tri faze, a negdje se kuća podjeli po fazama, pa svaka soba bude samo na po jednoj fazi

inače, powerline radi unutar linije jednog transformatora, pa je moguće da se tako povežu čak i susjedne kuče, ako nisu predaleko, i na istoj su fazi [dakle nema transformatora između njih]
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2020., 00:58   #19
Quote:
sali kaže: Pogledaj post
ne znam kakva je instalaterska praksa, negdje svaka soba ima sve tri faze, a negdje se kuća podjeli po fazama, pa svaka soba bude samo na po jednoj fazi

inače, powerline radi unutar linije jednog transformatora, pa je moguće da se tako povežu čak i susjedne kuče, ako nisu predaleko, i na istoj su fazi [dakle nema transformatora između njih]
Nismo se razumjeli.


Transformator je vjerojatno "trafostanica" sa 10kV na 220/380V. Koja je po pravilu 3-fazna.

Zgrade se po pravilu priključuju 3-fazno, pojedne kuće mono ili 3-fazno.

Stanovi su mono ili 3-fazni, ima i bifaznih. Ali, dva susjedna monofazna stana, ne moraju biti na istoj fazi.

Ponavljam pitanje - kako znate da su dvije utičnice 220V u istom stanu na istoj fazi, te na istoj direktnoj fizičkoj bakarnoj vezi koja završava na istoj razvodnoj ploči?

Postoji način kako se to ispituje, ali ga morate znati.

Prvi korak je dokumenacija.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2020., 08:10   #20
moj odgovor je da neznam, powerline nije profesionalno rješenje, više improvizacija za kućne korisnike, slično onaj artic-cooler što se prodaje u top-šopu za hlađenje, a obični isparivač

dakle, powerline, ako radi-radi, ako kablaža nije pogodno razvedena, malo se može učinit

osim, ako postoje neke ideje kojima se može dodatno spasiti situacija?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.