Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 02:32   #1721
Reason2die, hvala na iscrpnom pregledu. Ja to sve prakticiram evo nekim mjesec dana, malo više, i dosta sam radikalna. Pijem dva čaja po preporuci travara za čišćenje jetre i nekakav prah za alkalizaciju organizma, D vitamin, jer mi je to nisko, antioksidanse od Solgara, iponekad ubacim magnezij/B/cink, alteriram, donedavo sam imala i probiotike ujutro. Uz sve to, vježbam, spavam u komadu (ne kao prije po 4,5, sati), pijem dovoljno tekućine - u biti sve ono što bi svi mi trebali raditi. Zanima me kada su prvi rezultati stigli u tvome slučaju? U mene se radi o pretjeranom mačćenju kose, znači nije tipični seboroični dermatitis jer nemam nikakve ljuske niti crvenilo, no imam jako masno vlasište koje onemogućuje normalan rast vlasi i dolazi do opadanja kose. U ovih 40tak dana, ne vidim nikakav napredak, bilo u mašćenju ili u gustoći kose.



Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vidim da nas ima jako puno s ovom, u najmanju ruku, iritantnom ''bolescu'', pa evo, odlucih napisat ovaj komentar u nadi da ce i nekome drugome pomoc. Uglavnom, imao sam uzasnih problema sa seborejom, bas uzasnih, mastilo mi se lice, istovremeno mi se i perutalo, bilo mi je sve crveno oko nosa, a o kosi da ne pricam, sljedece stvari koje sam napravio u borbi protiv ove ''bolesti'' koje su mi skoro, pa u potpunosti pomogle totalno ju izbacit van sebe su sljedece:

1. Morate krenut iznutra, znaci ajmo se zasad fokusirat ono sto unosimo u sebe, i zaboravimo na kreme i sampone na trenutak, seboreja je unutrasnja bolest koja se ispoljava najvise kroz kozu, da biste se uhvatili u kostac sa seborejom i izvukli tanj kraj, MORATE prestati jesti slatko, to je obavezno, obavezno, obavezno, slatko je najveci neprijatelj seboreje, uz njezinog drugog najveceg neprijatelja, a to su mlijeko i ostali mlijecni proizvodi, znaci, dosta vam je crvenila, perutanja, svrbeza? U potpunosti izabacite mlijeko, jogurte, kefire, sireve, jedino sto od sira dolazi u obzir jest svjezi kravlji sir I APSOLUTNO nista drugo! Znaci nema vise keksa, cokolada, cipsa, smokija, kolaca, krafni, kroasana, bombona, mlijeka, jogurta, vocnih jogurta, vrhnja za kuhanje, itd, itd, ZABORAVITE. U pocetku ce vam biti tesko, bilo je i meni, no molim vas, kad vam kazem, poslusajte moje savjete, dovest ce te seboreju pod kontrolom. Takodjer, masnu hranu da ni ne spominjem, od cheeseburgera do pomfrita, hrane iz pecnice, mikrovalne, proizvoda iz pekare, od bureka do piroske, ZABORAVITE, nista, nista, nista, trpat se povrcem i vocem, uklonit crveno meso sto je vise moguce, zaboravit na sve salame osim kvalitetnih, susenih, tipa budjola, prsut, pecenica, itd, makar ja uopce vise niti salame ne jedem

2.Idemo dalje, a to su dodatci za prehranu koju ce te uzimat na dnevnoj prehrani, a sastoji se od:

-2 puta na dan po jedna kapsula Omege 3
-2 puta na dan salica zelenog biljnog caja, ne onaj iz onih malih vrecica, to nema apsolutno nikakve koristi, u cca 3 deca vode, s time da zagrijete vodu tek kad se oni sitni, mali mjehurici pocnu radit, znaci ne smijete zakuhat vodu da ona pocne kljucat, jer se s time unistavaju polifenoli u caju, znaci cim voda pocne ic prema kljucanju, pa minutu prije toga, skinite ga, stavite jednu zlicicu caja, i drzite 1-2 min, ocijedite i popijte, drzite 1-2 minute, a ne duze jer se na taj nacin najvise izlucuje katehina, to je ono sto vi trebate, a najmanje kofeina.
-1 do 2 tablete na dan ''Liver Aid-a'', Liver Aid sadrzi raznorazne antioksidanse namjenjenoj za jetru, jer pazite, jetra procesuira sve u nasem tijelu, svako zrno secera, i svako ''zrno'' masti, sto vise pomognete svojoj jetri, to ce te vise pomoc seboreji
-1 tableta magnezija prije spavanja na dan, najbolje bi vam bilo uzet Abtei Magnezij u DM-u jer povrh magnezija, u sebi sadrzi dnevne doze vitamina D, vitamina B2 i niacina, a sve od ovog navedenog dopridonosi vasem boljem izgledu koze
-1 do 2 puta na dan pola cajne ekspres zlicice natrij aksorbata, to je vitamin C u prahu, najbolji je za primjenjivanje jer dolazi najbrze od krv od svih drugih metoda, tipa sumece tablete, obicne tablete, limuni, itd, nije vam skup i mozete ga u ljekarni kupit, nama je izricito potreban vitamin C i ovo obavezno kupite

3. Preparati za lice su sljedeci
-2 puta na dan Bioderma Sensibio DS+ pjenusavi gel i odmah nakon toga nanijesti kremu Bioderma Sensibio DS+
-za vas kojima se prhuta iza usiju i u skoljkama usiju, kupite ekstra djevicansko maslinovo ulje, i prije spavanja, svaki dan, umocite stapic za usi u maslinovo ulje i namazite dobro iza usiju i u usnim skoljkama, to je doslovce sve sto vam treba za usi, drzite se ovoga redovno, i nikad vise vam se nece stvarat ono tipicne bijele ljuske u usima i iza njih, ja cak i dva puta na dan stavim maslinovo ulje, recimo kad se probudim, i kad odem spavat


Da rezimiramo jos jedanput, u potpunosti izbacite slatko, mlijecne proizvode, masne proizvode, zaboravite na pomfrit, hranu iz pecnice, ne pecite na ulju piletinu, nego ju skuhajte, probajte prestat jest bijeli kruh, bijelu pastu, bijelu rizu, jedite razeni kruh, jedite integralnu pastu, jedinu smedju rizu, zaboravit na CIGARE i ALKOHOL, ovo dvoje vam uzasno dopridonosi seboreji, sto manje stresa, to je jasno kao dan, sto se vise iznervirate, gore ce vam na kozi stanje bit, ako je ikako moguce, puno povrca, brokule, spinat, blitva, salata, pomidori, krastavci, od voca takodjer, ali nemojte jest banane, banane su zivi secer, a kalij se nalazi i u pomidorima, tako da zvacite njih sad tokom ljeta, a kasnije pojedite tu i tamo bananu, dvije, ali nikako na dnevnoj bazi.


Sto se tice samog sampona za glavu, striktno se pridrzavam gore navedenih stvari, i mogu vam rec da se meni perut skoro u potpunosti povukla s glave, ima je, ali je ima toliko malo, da mi se jednostavno ne isplati nikakav agresivan sampon koristit, koristim trenutno Nivea Reparatur, dodje oko 22 kune u Muller-u i zasad je dovoljan, hajmo jos jedanput rezimirat da shvatite koliko je vazno pridrzavat se ovih uputa ako zelite drzat seboreju pod kontrolom.

1.Nema slatkog, osim voca
2.Nema masne hrane, ikakve, bio to pomfrit, cheeseburger ili burek
3.Nema mlijecnih proizvoda
4.Nema cigara
5.Nema alkohola
6.Nema zivciranja

Liver Aid si mozete narucit iz CaliVite, dodje oko 290 kn, 100 tableta, eto, to bi bili moji savjeti, ja se ovoga drzim i preporodio sam se, znate sto znaci preporodio, a vodio sam takvu muku s time godinama, nadam se da ce i nekome drugome pomoci moj savjet
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 02:41   #1722
I u mene ista situacija - pretjerano masno tjeme, ali baš. Kaže dermatologica, masni seboroični dermatitis. Ja nemam policistične jajnike, ali imam jednu folikularnu cistu, 3x2cm, koja nikako da prođe. Ne remeti mi ciklus, a hormonski nalaz je uredan i prema ginekolozima nije za laparoskopski zahvat, markeri su nisko. Što se tiče detaljnije hormonske analize, baš apsurdno, meni su androgeni skroz uredni i nisko - kao potencijalni optuženici za opadanje kose, no prolaktin mi je uvijek na gornjoj, a estradiol na dojnjoj granici. Pošto je sve unutar referentnih, doktore ne zabrinjava naravno...Ne znam više kud ću. Kad bih znala da je cista krivac, s guštom bih je maknula, ovako me strah ići rekreativno na operaciju. Netko sa sličnim iskustvom i mukom?

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
NE znači da to nemaš. PCSO je metabolički poremećaj i uvjek je tu sa različitim simptomima.
Pomoć su hormonalna terapija ili kontrola kilaže i promjena prehrane.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 07:28   #1723
Red face

Pozdrav forumu,

Evo da i ja predstavim svoj problem kojem nikada nije kraj.

Prije kosa mi je bila normalna, gusta, kovrcava. Nikad nisam koristio
gelove.. nikakve preparate za kosu, uvijek sam imao duzu kovrcavu prirodnu kosu. Imam 19 godina, prije godinu dana primjetio sam da mi je kosa dosta pocela opadati, mislio da je to prolazna faza... Ali kad sam zadnji put bio kod frizerke rekla mi je da mi se kosa znatno stanjila i da pocnem nesto koristiti inace cu ostati celav. Posluao sam ju i počeo kupovati razne šampone za ispadanje kose ali stanje se nije popravilo. Poludio sam i dozivio emocijo.. stres vezi kose.. Iz obitelji nije niko celav bio s 19 godina...iz dana u dan razmišljo šta sam pogrešio... ali nije bilo nikakve promjene. Pošto sam tek završio srednju školu osjecam se totalno glupo... imam 19 godina mlad sam... primjetio sam da me ljudi izbjegavaju na neki način... i sve više tonem u svoje misli radi takvi stvari, razumijem da pola vas nemoze svatit taj problem i misli da to nepredstavlja nikakav kompleks. To vjerovatno pišu osobe koje nemaju takvih problema u svom životu...

Kasnije... otišao kod dermatologinje koja je s 200x povecalom pogedala tjeme i zaključila da imam seberoični dermatitis koji je zahvačen 80% glave.
Prepisala mi je Fs + Su PLUSACTIVE tretman za koji je rekla da bi trebao rješit problem u 3 mjeseca, poslušao sam je i krenuo s tretmanom.

Uzeo sam sve moguce u tr. ( Vitamine, Fs + Su, SL šampon ) platio nekih 450-500kn. Korisio 3 mjeseca, koristio sam tretman svaki cetvrti dan.. osisao se na kratko..masnoce sa tjemna su nestale.. ali svrab, crvenilo, ispadanje nije..

Tako da nakon 3 mj odustao sam od tretmana.. i zaključio da to ništa ne pomaže, stari je otišao raspitati se za dermatologinju koja mi je prepisala sva ta sranja i saznao da je to obična žena koja reklamira +ACTIVE prozivode... a prije tretmana predstavila se kao specijalist...

Na tjemenu kosa mi se znatno prorijedila i na svijetlu se vide mjesta na kojima fali kose... Užass!!! vidi se i crvenilo koje me iz dana u dan sitno pecka i iritira!... Na glavu ne smijem staviti ništa.. inace me pocne svrbiti još više i peci... pocela me bolit glava od tog proizvoda, ko da stavljam otrov na glavu....

Sve to mi je izazvalo unutarnju nervozu... Poceo sam citati iskustva ljudi sa foruma, youtube ali ništa nepomaže..

Kad ju operem, kosa mi bude živa na jedan dan.. a sutra se sve vrati, masnoca, vidljivost prorijeđenosti..., kao da nisam ni oprao kosu. Izgleda mrtvo, beživotno.

Molio bih da mi neko odogvori ko je imao isti problem kao ja, a ne neka osoba koja se našla iz dosade odgovarati na moj problem.

Hvala puno na odgovorima,
Ispričavam se na pogreškama.
pety2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:06   #1724
Zdravo pety!
Evo ja cu ti komentirati, tema je poprilicno zamrla. I ja imam masnu seboreju, iako nisam tipicni slucaj, nemam perutanje, nista, samo prekomjerno stvaranje masnoce na tjemenu. U roku par sati, mogla bih prati kosu. Borim se s ovim godinama, radila sam mnoge analize, no lijecnici ne znaju. U biti, medicina je jako losa s koznim oboljenjima, moze biti puno faktora sto utjecu na ovo, i sve je upleteno, od hormona do prehrane. Ja sam izgubila jako puno kose.
Ono sto ti mogu preporuciti je da prekontroliras jetru, i promijenis prehranu, izbaci mlijecne proizvode, psenicu sto vise, rafinirane secere, konzerve, fast food, umake, ukratko sve gluposti. Dobro je da se znojis i izbacujes toksine, treba biti puno tekucine. Sto vise na sunce, seboreja uziva kad je D vitamin nizak, kosu peri blagim samponima i ne stavljaj te agresivne proizvode na tjeme, tako sam i ja u pocetku, vlasiste mi je bilo crveno, sve me peklo...Ljudi su ocajni kad im kosa pada, pa su spremni platiti. Skuplje ne znaci nuzno i bolje. Ne bi bilo lose da uzmes neke vitamine specijalno za kosu, Solgar su dobri. Moja preporuka, tj ono sto i sama koristim a ne izaziva mi probleme je sampon od koprive (Afrodita) te ljubicasti Vichy Dercos. Kao losion za tjeme nije los Acidosalus sprej, hrvatska firma, mix je ulja, to si mozes umasirati navecer, sama masaza je obavezna radi cirkulacije tjemena. Mnogi decki koriste minoksidil, nije rjesenje, ali govore da progusti kosu. Ja osobno to ne bih, ali svi smo razliciti i mnogi ga koriste. Tinktura od koprive isto nije losa.
Svi ovi proizvodi sto sam ti nabrojala su poprilicno ekonomicni (osim minoksidila).

I da, samo mi reci molim te kako ti je to lijecnica dijagnosticirala da ti je zahvaceno 80% vlasista? U mene se tjeme na nekim dijelovima nenormalno sjaji, izgleda masno cak i kada tek operem kosu, no to nije masnoca, nego to zahvaceno tkivo, pretpostavljam. Je li i u tebe tako?
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:57   #1725
Ima li ko kakvu kremu hidratantnu za dermatitis na testisima? Ono sta mi je dermatolog dao je uzas skoro sam popizdio, a dao 110kn za kremu neku cicaplast baume, cuvajte se toga
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:52   #1726
Lijepi pozdrav svima! Kako se i ja mucim godinama vec sa seborejom odlucio sam pomoci svim vama. Kazite stop svim skupim kremama i raznim tretmanima koji ne pomažu. Riješenje je vrlo jednostavno, na dohvat ruke i nevjerojatno učinkovito. Radi se o jabucnom octu. Ja namocim blazinicu svaki dan, nekad zaboravim pa svaki drugi, i njezno navlazim cijelo lice. Ne ispirem, miris nestane za par minuta, a lice, osim sta je u potpunosti nestalo svo crvenilo i ljustenje vezano za seb. derm. izgleda kao da ga mazem nekom skupom kremom. Radim to vec nekoliko mjeseci i ne mogu i dalje vjerovati da sam se riješio svih neugodnosti. Isto tako nakon pranja neutralnim, djecijim, samponom namocim i kosu na par min te isperem. Svi problemi su nestali. Tko ne vjeruje neka proba iz znatiželje, za dva dana crvenilo nestaje i ne vraća se! Znam kroz kakve probleme prolazite i ovo zato pisem u najboljoj namjeri. Ocekujem i da se javite povratno sa rezultatima, tko proba!
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:18   #1727
Quote:
AsGoodAsItGets kaže: Pogledaj post
odlucio sam pomoci svim vama. Kazite stop svim skupim kremama i raznim tretmanima koji ne pomažu. Riješenje je vrlo jednostavno, na dohvat ruke i nevjerojatno učinkovito.
ovo zvuci kao uvod u prelosu reklamu... skoro si me izgubio na ovim recenicama ali rekoh sama sebi - bas me zanima...

Quote:
AsGoodAsItGets kaže: Pogledaj post
Radi se o jabucnom octu.
imas domaci ili kupovni?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:12   #1728
Ne zelim da zvuci cudno...samo probajte pa cete vidjeti. Nema razloga da ne pomogne bilo kome drugome! Kupio sam prirodni nefiltrirani ocat iz dućana. Nista specijalno, koju kunu skuplji od onih iz plasticnih boca. Ako imate domaci, mozda jos i bolje 😂 Mucio sam se sa tim prokletim dermatitisom predugo i sada kada je tome dosao kraj jednostavno zelim podijeliti to sa svima, jer sam i ja prve informacije o izlijecenju trazio upravo ovdje...tako da slobodno pitajte sto god vas zanima 😊 Dermatitis je neizlijeciv, ima faze kad je mocniji pa sve buja a uzroci su razni i individualni. Gljivicu od koje sve počinje ocat efikasno ubija a nema nikakvih nuspojava osim kratkotrajnog intenzivnog mirisa. A koliko dugo se nece pojaviti nakon prestanka upotrebe ne znam....znam samo da nemam nikakvih problema, neprestance, jedno 4 mjeseca, a nikada toliko dugo nije trajala faza bez pojave, a kod mene se javljao svaka 2-3 tjedna nakon povlacenja. LP
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:04   #1729
zar ne razvodnis ocat prije nego stavis na lice, barem malo?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:00   #1730
Ne, uopce. Nista ne pece, niti je neugodno. Moje lice je bas par mjeseci prije nego sam otkrio ocat bilo uzasno zbog stresa na poslu najviše. Oko nosa, brada i cijelo celo je bilo svo crveno...morao sam skrivati to sa puderom. Katastrofa stvarno! A sada niti jedne jedine tockice igdje, bez obzira na hranu ili stres, nakon sta sam krenuo sa octom Svaka preporuka, preporoditi cete se!
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:52   #1731
kako rijesis miris?
(nadam se da brzo ispari )
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:33   #1732
Miris je prisutan recimo 5 min, ne vise. A kada kosu i tjeme namocim i ne isperem osjeti se i dulje, ali tada ne izlazim pola sata van. Nakon sta prode to vrijeme ne osjeti se nista! Ne smrdis po octu zauvijek, ako te to muci �� Javi rezultate!! Pozz
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:59   #1733
Pozdrav!
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo...imam seboreju negdje od srednje mislim, tad mi je pocela i kosa otpadati. Nisam koristio nikakve preparate jer nije bila tako jako izrazena. Prije nekoliko godina poceo sam brijati glavu i onda sam primjetio crvenilo po glavi i po tome zakljucio da je to stvarno seboreja, potvrdila mi doktorica, koja mi isto preporucila neke preparate, a koje nisam uzeo. U to vrijeme sam se tetovirao i ostalo mi one antibakterijske masti, Mirobact mislim da se zove, i posto je seboreja jedna vrste bakterije, odlucih namazat mjesta na kojima se pojavljuje tom masti....crvenilo je proslo u roku tjedan dana (brijem glavu dva puta tjedno i poslije brijanja je to crvenilo veoma izrazajno, cak boli), mazao sam svaki dan jednom, nakon nekog vremena mazem dva puta ili cak jednom tjednom jer se crvenilo skroz povuce, ako se ulijenim opet mazanje svaki dan nekih dva tjedna ��. I to ne stavljam puno, jako malo pa se ni ne primjeti. Takodjer mi je pomoglo i sa seborejom u usima, sada su cista skroz. Mast mozete dobiti na recept, besplatno je.
Tranceinjection is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:00   #1734
Quote:
AsGoodAsItGets kaže: Pogledaj post
Miris je prisutan recimo 5 min, ne vise. A kada kosu i tjeme namocim i ne isperem osjeti se i dulje, ali tada ne izlazim pola sata van. Nakon sta prode to vrijeme ne osjeti se nista! Ne smrdis po octu zauvijek, ako te to muci �� Javi rezultate!! Pozz
Jel ti se u pocetku jako crvenilo mjesto gdje stavis jabucni ocat?
Glonca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:06   #1735
Quote:
Glonca kaže: Pogledaj post
Jel ti se u pocetku jako crvenilo mjesto gdje stavis jabucni ocat?
Malo reagira u tome trenutku, bude crvenije ali kratko vrijeme...i lagano peckanje sam osjetio jer je bilo jako crveno, kao neka rana. Ali to je to, namocio sam ujutro lice i navečer opet, drugo jutro je bila vidljivo bolja situacija. Taj dan sam ponovio opet isto i sljedeće jutro je lice bilo čisto. Od tada je prošlo vise od 4 mj i niti jedna tockice se nije pojavila. Sada sam ga počeo svaka 3 dana preventivno koristiti i sve je odlično i dalje...nemam rijeci! A koliki novci su otišli na kreme , sampone i losione razne,lijecenje jetre i korekcije prehrane i sta
ja znam sto sam sve probao...a rezultati nisu bili ni blizu ovome sada. Eto, nadam se da ce pomoci i nekome od vas!
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:46   #1736
Lijep pozdrav svima. Jučer sam od dermatologa dobio dijagnozu "seborejicni dermatitis lica". Odmah mi je preporučio Kelual DS gel za umivanje i kremu istog naziva za crvenilo. Inače crvenilo, ljuskanje i malo svrbež je na području nosa,oko nosa i dio čela iznad obrva. Zanima me ima li itko iskustva sa navedenim preparatima?
frizor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:48   #1737
Quote:
frizor kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima. Jučer sam od dermatologa dobio dijagnozu "seborejicni dermatitis lica". Odmah mi je preporučio Kelual DS gel za umivanje i kremu istog naziva za crvenilo. Inače crvenilo, ljuskanje i malo svrbež je na području nosa,oko nosa i dio čela iznad obrva. Zanima me ima li itko iskustva sa navedenim preparatima?
Meni ta Kelual krema nije ništa pomogla, ali gel nisam koristila. Možda su učinkovitiji kad se koriste oba proizvoda, ne znam.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:44   #1738
Quote:
frizor kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima. Jučer sam od dermatologa dobio dijagnozu "seborejicni dermatitis lica". Odmah mi je preporučio Kelual DS gel za umivanje i kremu istog naziva za crvenilo. Inače crvenilo, ljuskanje i malo svrbež je na području nosa,oko nosa i dio čela iznad obrva. Zanima me ima li itko iskustva sa navedenim preparatima?
ajme probala sam to... bas nista posebno
dermatolozi cesto preporucuju te skupe preparate. mene niti jedan do sad nije odusevio
za sad kupujem proizvode s ove stranice, tj.kupujem u Prima Pharme ljekarnama njihove proizvode. probala balzam i dobar mi je. na redu je sampon imaju na stranici i sampon sa sumporom. ako tko proba prije mene neka javi dojmove
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:05   #1739
Meni je sad dosta pod kontrolom. Eliminirao sam industrijske proizvode, pšenične proizvode (znači nikakva tijesta, kruh, itd), mliječno, i 99% mesa. Ponekad uzmem koju ribu, ali rijetko. Povremeno jaja. I totalno sam smanjio sol. Sva jela su mi većinom neslana i prirodno slatkasta. Kuham si od običnih sastojaka.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:58   #1740
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
Meni je sad dosta pod kontrolom. Eliminirao sam industrijske proizvode, pšenične proizvode (znači nikakva tijesta, kruh, itd), mliječno, i 99% mesa. Ponekad uzmem koju ribu, ali rijetko. Povremeno jaja. I totalno sam smanjio sol. Sva jela su mi većinom neslana i prirodno slatkasta. Kuham si od običnih sastojaka.
mozes li navest sta sve jedes? listu nekakvu kakve da se drzim?
Glonca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.