Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 20:05   #241
Ja sam pala 3 puta do sada na vozačkom. Prvi put sam pala jer sam propustila bicikliste iz sporedne ulice koji su imali znak STOP, a ja sam bila na glavnoj cesti , stala sam zbog treme i čovjek iz komisije me pitao zašto sam stala , nakon toga je jos trazio od mene da parkiram vožnjom unazad u desno i uspjela sam dobro uparkirati ali znala sam da sam pala zbog onih biciklista sa samog početka vožnje. Drugi put sam pala zbog dopunske strelice koja se ugasila taman kada sam ja ulazila u ulicu i mislila sam da se upalilo crveno na semaforu , ali je jos uvijek bilo zeleno jer ta dotična strelica kada je zelena propusti eventualno 3 vozila , a ja sam bila 4ta u nizu, i opet me pitao zašto sam stala , a trebala sam voziti i taj put sam također dobro uparkirala , ali me srušio zbog semafora. Treći put sam vozila najbolje i taj put sam čak i polukružno okretala pomoću bočne ulice i uspješno parkirala i mislila sam da sam položila nakon što sam vozila jedno 25 min. I onda kada mi ništa nije mogao zamjeriti rekao mi je kako sam nesigurna i kako bih teško vozila bez instruktora. Imam već traume od polaganja vozačkog ispita jer se cijela procedura razvukla na 2 ljeta već zbog obaveza na faksu. Uskoro izlazim 4. put na polaganje i više ne znam što očekivati .... strašno ...
Acilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:52   #242
Ja prije tjedan dana pala prvi put. Zbog toga što sam stala pješaku koji mi se učinio da će preći na pješački, ja na semaforu bila. Jako slično kao tvoja situacija. Najgore mi je to što nemam baš tih problema kada sam s instruktorom ali ovako sam tremu imala i takav sam dojam dobila, i krivo mi je zbog toga jer pazim na ljudski život i jednostavno ne mogu sebi predbacit to što nisam htjela potencijalno zgazit nekoga. Ostatak sam lijepo odvozila, mrtve kuteve gledala dobro, lijepo smanjivala brzinu za raskršća, nisam rub dodirnula, dobro sam se polukružno okrenula i dobro sam se parkirala. Sada mi je problem taj što znam koliko je malo potrebno za pad i još sam nervoznija
unbreakable123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 20:35   #243
Evo dizem temu.... dva puta sam pala prvi put (iako sam iz bas malog grada) padnem na prestrojavanju na dijelu ceste koji sam odvozila tada prvi put bila isprekidana crta pa puna pa isprekidana pocela se prestrojavati preko isprekidane odjedanput puna mi se stvori pa ponovo isprekidana pad. Znaci instruktor mi nikad nije rekao vozi tuda iako je to prakticki u centru grada. Ok. Drugi put padnem na mjestu gdje me je jedanput na pocetku odveo tvrdeci da se na kraju te ulice moramo polukruzno iz jednog puta okrenuti inace ako stanem to je pad. Pokusam na ispitu ne mogu ga umotati odjednom (jer je sa strane stajao kombi skroz na cesti) ja zakocim pri kraju asfalta i auto zakoceno stoji i instruktor po kocnici potpuno nepotrebo. Pad. Ispitivacu poslije govorim da sam tu samo jedanput vozila i da mi je reka da se odjedanput moram okrenuti on me blijedo gleda. Kaze gospodjice naravno da se iz 3 puta mozete okrenuti to je dozvoljeno. Covijek osta paf. Mjenjala instruktora socipata na 10. Satu zgadio mi voznju, placuci isla na satove. I sad trebam izaci 3.put al imam sve simptome anksioznosti i nemam volju. A najgore od svega na drugom pokusaju sam iapitivac osim tog nesretnog polukruznog mi je rekao da imam savrsenu tehniku bez greske (osim te jelte) i da me instruktor nema cemu vise naucit. Kad vozim s tatom koji je profi vozac uzivam i vozin kako on kaze I vise nego odlicno za pocetnika i ne osjecam strah koji imam u AŠ. Razmisljam i o odustajanju iako znam da znam dovoljno za prolaz jer mi stvara sve to skupa prevelik stres. Ispricavam se na poduzem postu. Pisem vise da se ispusem.
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 22:41   #244
Bar si prosao. Blago ti se. Kad mi netko kaze da je uzivao u AŠ dode mi da ga plesnem. Traumatologija.najgore od svega kad ne vozim u aš genijalno se osjecam i vozim (u ramgu jedno polaznika) kad moram na voznju ka da prolazim kroz svih 9 krugova pakla.
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 17:13   #245
Zamislite ovog iz komisije za polaganje da sjedi na zahodskoj skoljki!
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 18:19   #246
Ja dok sam polagao kada sjedim u autu kao da sjedim na iglama i mislim u sebi kada ce pocet pametovanje sto ovako ili onako? Ali sada kad sam polozio nema nista ljepse nego kada vozis kako mislis da treba i samo opusteno,pustim sebi lijepe mjuze i sve ok. Sve zavisi od osobe recimo nekom je to sprdnja ,meni nije bila htio sam se rijesiti toga sto pre.
mecs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 14:55   #247
Unhappy

Ljudi jako sam tužna dok vam pišem ovu poruku.
Danas sam imala ispit iz vožnje. Jako sam lijepo vozila. Savršeno sam odvezla poligon. Onda je počela vožnja po gradu. Super sam vozila pred kraj ispita napravim grešku pri polukružnom okretanju. Kako sam išla unatrag udesno zadnjim desnim točkom sam udarila od bankinu. Ispitivač mi je skrenio pažnju na to da sam udarila od bankinu i da mi auto čudno stoji ,ukoso, rekao je da nastavim. Još sam desetak minuta vozila,sve savršeno i bez ikakve greške. Na kraju kad je ispit završio i on je to sam potvrdio da sam super vozila i da sam sve pravilno radila osim eto što sam tu bankinu udarila. Srušio me. To mi je bio 1 put. Jebeno sam tužna.
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 20:32   #248
Aza Koliko imas godina?

Ja inace mislim da su cure sa 18 godina premlade da bi bile dobre vozacice. Ja nisam polagala mlada jer mi financije nisu dopustale, a ne dopustaju mi ni sad jer ne vozim svoje nego tudje auto kojem eto uvijek nesto novo treba popravit, ovaj put kupit sve 4 gume.

Anyway, skuliraj se, to je samo autic, nece ugrist. Skoncentriraj se, opusti se i plesi..ocu rec vozi. Mladi su previse sentimentalni u svezi voznje pa ili placu il se smiju..
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:26   #249
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
Aza Koliko imas godina?

Ja inace mislim da su cure sa 18 godina premlade da bi bile dobre vozacice. Ja nisam polagala mlada jer mi financije nisu dopustale, a ne dopustaju mi ni sad jer ne vozim svoje nego tudje auto kojem eto uvijek nesto novo treba popravit, ovaj put kupit sve 4 gume.

Anyway, skuliraj se, to je samo autic, nece ugrist. Skoncentriraj se, opusti se i plesi..ocu rec vozi. Mladi su previse sentimentalni u svezi voznje pa ili placu il se smiju..
Ma nisam mlada bas toliko. Imam 30. godina. A jako mi treba radi posla uhhhhhh poludjet cu. Sad cekam vec 15 dana za novi termin ispita. (((
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 00:17   #250
A cuj, cim se forsiras da moras to nije dobro. Koliko god financije pritiskale nikad nije dobro sebi stvarat presing i paniku. Nemam ti dobar savjet osim drzi se naucenog, koncentriraj se i probaj se opustiti da vozis iz vlastitog zadovoljstva a ne radi neke ocjene ili ispitivaca. Sretno.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 21:00   #251
Mirna , poslušah te i položih! ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Osjećaj je uhhhhhhhhhh, neopisiv!
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 16:11   #252
Quote:
Acilim kaže: Pogledaj post
Ja sam pala 3 puta do sada na vozačkom. Prvi put sam pala jer sam propustila bicikliste iz sporedne ulice koji su imali znak STOP, a ja sam bila na glavnoj cesti , stala sam zbog treme i čovjek iz komisije me pitao zašto sam stala , nakon toga je jos trazio od mene da parkiram vožnjom unazad u desno i uspjela sam dobro uparkirati ali znala sam da sam pala zbog onih biciklista sa samog početka vožnje. Drugi put sam pala zbog dopunske strelice koja se ugasila taman kada sam ja ulazila u ulicu i mislila sam da se upalilo crveno na semaforu , ali je jos uvijek bilo zeleno jer ta dotična strelica kada je zelena propusti eventualno 3 vozila , a ja sam bila 4ta u nizu, i opet me pitao zašto sam stala , a trebala sam voziti i taj put sam također dobro uparkirala , ali me srušio zbog semafora. Treći put sam vozila najbolje i taj put sam čak i polukružno okretala pomoću bočne ulice i uspješno parkirala i mislila sam da sam položila nakon što sam vozila jedno 25 min. I onda kada mi ništa nije mogao zamjeriti rekao mi je kako sam nesigurna i kako bih teško vozila bez instruktora. Imam već traume od polaganja vozačkog ispita jer se cijela procedura razvukla na 2 ljeta već zbog obaveza na faksu. Uskoro izlazim 4. put na polaganje i više ne znam što očekivati .... strašno ...
Ovdje se odmah sjetim sebe. Naime, ja sam vožnju iz 2. položila.
Ali pismene 4 puta pala Vidiš da ima gorih
Mislila sam odustat, ali su mi roditelji rekli da odem dalje.

Tako da danas vozim bez problema.

Zato, nikad nemoj odustajat.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 19:29   #253
@aza neka si polozila bas mi je drago! Hrabro naprid
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 21:05   #254
Pročitala sam ovu temu i malo mi je lakše kad vidim da nisam jedina s tremom.

Nisam još izlazila na ispit, ali trenutak se bliži i iskreno ne vidim kako bih to mogla proći bez ijedne diskreditirajuće greške pod tim pritiskom i panikom. Osnovni mi je problem što se najveći dio vremena ne mogu opustiti u autu jer jednostavno počnem previše misliti. O svakom pokretu. Doslovno. I onda, umjesto da neke stvari već radim automatski, mene jednostavno uguše sve te informacije i naravno da onda ništa ne stignem. Primjerice, unaprijed se uznemirim kad vidim u daljini ležeći policajac jer znam da moram prebacit brzinu i usporiti i onda mi to stvori pritisak, pa mi svi pokreti postaju nagli itd.

Instruktor mi je zbilja OK, odmah je prepoznao problem i trudi se razbiti moj strah, ali ipak je najveći dio posla na meni - JA moram nekako naći način da se opustim. Jer kad sam opuštena, onda mi je gušt biti u autu i sve je drugačije...

Znam sve one tehnike s disanjem i meditacijom, osobno sam najsklonija rakiji za eliminaciju stresa ali to ipak ne bih prakticirala prije vožnje. I inače sam u životu paničar, živcirala sam se i zbog faksa i zbog stručnog ispita, ali ovo je drugačije jer osjećam puno veću odgovornost, ipak je to motorno vozilo kojim možeš napraviti ozbiljnu štetu, i to ne (samo) svojom greškom...
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 18:15   #255
Pa svatko ima tremu pred vozački, nije to ništa strano. Ok, možda oni što voze cijeli život nemaju tremu, ali mislim da svatko tko se prvi put susreće s vožnjom auta pri pohađanju autoškole ima odrđene sumnje u vlastitu sposobnost upravljanja tim strojem.
Nije to nešto komplicirano, ali treba neko vrijeme da ti sve sjedne. 30ak sati u autoškoli nije dovoljno za to pa je očekivano da pri polaganju ispita još razmišljaš o svojim pokretima. Nakon što položiš vrlo brzo to sve postane automatski. Trema je normalna, imao sam je i ja, a inače sam pogotovo sklon velikoj panici pred obavljanje bilo kakve aktivnosti za koju nisam siguran da će dobro proći. No jednom kad sam upalio auto i krenuo, jednostavno sam svu koncentraciju usmjerio na vožnju i držanje pravila kojima me instruktor učio tijekom satova vožnje, sve je prošlo u najboljem redu, položio sam iz prve. Dakle jednom kad kreneš samo koncentracija na vožnju i na cestu, na ispitivača i instruktora se uopće ne obaziri.
MadeUpPerson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 09:15   #256
Trema je zajebana stvar. Ja sam u srijedu pala 3.put. Također mi AŠ izlazi na sve otvore an koliko mi bijesa i nelagode stvara. Ispiti položeni bez greške ali ispit vožnje se tresem kao da me netko iz aviona bacio van bez padobrana. Kad idem na ispit moram pazit koju boju majice nosim jer izgledam kao da me netko zalio kantom vode koliko se oznojim. Čitam komentare o vožnji prije ispita i kavicama. well been there done that ali trema još uvijek tu. Mene zapravo ubije to čekanje ja mislim da nisam za te kavice prije vožnje jer čim ja moram čekat ja nemogu ni šalicu držat normalno bez da se ruke ne tresu. Zadnji ispitivač mi je digao tlak nenormalno. Sjedi iza mene i puše mi u vrat i vidim ga kako okreće očima u retrovizoru. Doslovno čujem kako me u sebi osuđuje i jednostavno izbacilo me iz takta+trema. Sad ću izlaziti 4.put za par tjedana ali volja za vožnjom je na nuli. Mogu uzeti auto doma kad god hoću-i ključ su mi napravili da imam svoj, bila sam tako ponosna kad sam našla ključ na krevetu a sad kad ga vidim na privjesku toliko mi se gadi da mi ide na povračanje. Iskreno nadam se da ću odje tu AŠ više sa prolazom jer znam koja sloboda ide nakon toga kad imaš uvjerenje. :klap: Tako da držim svima fige kao i sebi
__________________
...what makes you different, makes you beautiful...
nensika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 09:21   #257
I da sa instriuktorom vozim bez greške, u zavoje ulazim u 3.ćoj, parkiram iz jednog pokreta između dva auta na milimetar-lik se čudi kak uspijem past jebeni ispit. Ja na ispitu viuše neznam kako šta funkcionira koliko sam napeta. Instruktor mi je rekao da sam presigurna na cesti za mladog vozača (koliko mlada o tom se da raspravljat hahah 31.god imam), a kad znam da mi je ovaj sjeo iza ja sam gotova. Zanima me postoji li ikakva šansa da npr ispitivač sjedi meni rame uz rame . Onak da smo si dobri tu jedan do drugog hahahaha.Imam osjećaj da bi mi bilo duplo lakše. Vožnju prije ovre srijede(kada sam izlazila 2.put) sam zaje jer je bio super ispitivač i još smo pričali i zezali se ali sam ja malo zaboravila stati na STOP pa jbg. Iako me pohvalio i rekao da je sve fantastično ipak nisam prošla zbog tog STOP znaka. Dosta ovisi i o sreći, čujem priče kako su neki ispitivači davali po 3x šansu da se osoba koja je na ispitu ispravi i prođe ali evo još nisa dobila takvog da malo zažmiri
__________________
...what makes you different, makes you beautiful...
nensika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 11:02   #258
Nemam ništa pametno što bih ti rekao, osim da za vrijeme polaganja nemoj misliti na loše stvari nego se samo koncentriraj na pravila i svoju vožnju.
Također, upozori ispitivača da se poveže pojasom ako nije, to ti može biti kao neki bonus jer će vidjeti da pratiš sve i odgovorna si za svoje putnike u autu
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 12:57   #259
Pozdrav svima... Evo ne znam jel ova tema još otvorena, ali htjela bih se malo pojadati... Evo nedavno sam pala vožnju 4. put, i sad mi je već zbilja palo samopouzdanje totalno :/ Uglavnom, trema me pojede svaki put na tim ispitima, instruktorica mi kaže da imam sve predispozicije da položim i da znam voziti, kad sam s njom ne radim greške... I onda jednostavno na ispitu uvijek napravim neku diskreditirajuću grešku :/ Sad sam već zbilja zabrinuta, al nemam nikakvu namjeru odustati, jedino razmišljam da popijem idući put nešto prije ispita - tabletu za smirenje il neku žesticu... Kakva su vaša iskustva s takvom tehnikom smirivanja?
Jasna27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 20:00   #260
I meni trebaju iskustva... bliži mi se taj svečani trenutak ispita, doduše tek prvi put, ali sve nekako mislim da neće biti zadnji
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.