Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 16:02   #301
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
apsolutno. nisu svi za sve, a ako netko recimo ne doživljava crveni znak STOP, onda je svakako bolje za sve sudionike prometa da ta osoba ne vozi nigdje.

ovo je fascinantno:



odlična je to neka vožnja kad se niti ne primijeti znak obaveznog zaustavljanja
Pa čovjek se tek uči voziti i bil je pod velkim stresom za vrijeme polaganja ispita.Nemoj te mi sad momka bezrazložno plašiti. S vremenom bu stekal naviku konstantne koncentracije i pažnje na taj znak.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:51   #302
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa čovjek se tek uči voziti i bil je pod velkim stresom za vrijeme polaganja ispita.Nemoj te mi sad momka bezrazložno plašiti. S vremenom bu stekal naviku konstantne koncentracije i pažnje na taj znak.
vjeruj mi josuha, ne možemo mi njega preplašiti koliko on može nas s izjavom da nije skužio znak STOP.

a znaš što je još opasnije? to što on misli da inače dobro vozi. :forum nema adekvatnog smajlića:

i onda će sutra jedan takav u prometu koji je mlad, nabrijan, s uvjerenjem "baš dobro vozim (ali ne vidim uvijek sve znakove)", prolaziti istom onom cestom gdje ti se djeca igraju.

hoćeš li i onda imati obzira na njegovo "stjecanje koncentracije" dok upravlja s potencijalnim sredstvom ubojstva?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 19:49   #303
@kikakm @Azzura baš vam hvala na ohrabrenju, pogotovo
Quote:
aaaaaa možda da za dobrobit čitavog čovječanstva i sebe odustaneš od vožnje automobila? Možda to jednostavno nije za tebe? Ili te uopće ne dira to i što ne percipiraš stop kao STOP?

Quote:
Možda neću položit iz druge, treće ali jedanput hoću.... I ne mislim ja da dobro vozim nego znam
Ps: jedva cekam snijeg i kad počnem driftat na kružnim
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:49   #304
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
@kikakm @Azzura baš vam hvala na ohrabrenju, pogotovo

Možda neću položit iz druge, treće ali jedanput hoću.... I ne mislim ja da dobro vozim nego znam
Ps: jedva cekam snijeg i kad počnem driftat na kružnim
Iskreno se nadam da je ovo bil sarkazam.Šteta bi bila da su Kika,Deki i Azzura bili u pravu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 21:01   #305
Totalitaran model, drakonska prekomjerna kažnjavanja kao primjeri ili osnova za ustroj pojedinca... sve se više čine kao paradoksalno no logično stanje ili postavka stvari. Ljudi su "civilizirane" životinje, a previše slobode dovodi do generacijske raskalašenosti i retardacije. Nemogućnosti poimanja civilizirano i svoje ne-animalne uloge u istome. Kastni sistem zasnovan na pojedinačnom dokazivanju odsutnosti retardacije, ustrojenosti u misaoni model promišljanja i djelovanja, prakticiranja se.. unutar ustrojenog, logičnog (ne humanog, empatičnog..) sustava.. kao napredak pojedinca po društvenoj ljestvici, odnosno odmak od prvih nekoliko kasti "kliještima i žaračem" kruto uvjetovanih.

@ denis :
Umjesto da "naučiš" preko nečije, kože, krvi, mesa, suza ("nedužniku").... zločesti descender, "želi ti" (za božić) radije, primarnije, jedino moguće učenje, isključivo na vlastitoj koži. Neko šlajdranje na nekom kružnom; neko kroviranje.. osobnu percepciju, senzaciju praska stakla koje probija očne kapke, simfoniju škripe piganja lima, gorak okus mirisa kipućeg motora zalivenog gorećim uljem u autu naopačke.. do vječnosti i nazad duge, trzajne ozljede kralježnice, frakture, otvorene prijelome, nagnječenje mozga, amputacije pašteta definicije udova, kirurške "estetske korekcije" do kvazimodo manekena pojavnosti.... kao "protutežu nadobudnosti".
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 22:44   #306
Mislis da sam se uplasio toga? Nope gledo sam i gore stvari
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:50   #307
Gledati i biti.. dva sasvim različita univerzuma. Dok ne budeš (štakakokadgod).. nemaš se, ili barem, ne bi trebao imati, ikakvog razloga za bojati se. Ne bojati se, ne (bi trebalo) isključuje racionalnost. Promisliti o nepovezivanju viđenog ("gled´o sam i gore stvari") ili proživljenog, "naučenog na tuđim greškama".. s modelom (ne/usmjeravanja) misli, djelovanja.. možda kao osnovani ili opravdani razlog nekog strahovanja. Strahovanja povodom nemogućnosti racionalnosti (unutar solipsizma ("oko osjeti (kako curi) staklo, oko vjeruje")..), ikada zapravo, možda? Trlababalan..
Trema je normalna pojavnost unutar kritičkog modela u kojem testiranje bilo kojeg tipa ima linearnu "prošao si/nisi, dobar si/loš si, opcija a/b..".. formu uzroka i posljedica (identifikacije se, ostvarenja se, prakticiranja se..). Nepostojanost manje kritičkog, višesmjernog modela; unutar ili oko svega, opcije c/d/e.. kao nemogućnost neke možda manje stresne, više racionalne definicije bivanja.. u kojem je trema povodom ovoga ili onoga.. samo pokazatelj želje.. ne reciprocitet potrebe ove ili one uspješnosti, prolaznosti, štambilja potvrđene kvalitete.... Trlababalan..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 00:32   #308
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Mislis da sam se uplasio toga? Nope gledo sam i gore stvari
Bili su u pravu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 19:43   #309
Samo cu reci da sam danas vozio bez vozacke jaci sam od svih
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:05   #310
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ajde ti kad ti žena rađa sedni nju na guvernal pa se kotrljajte do Sv. Duha,Vinogradske, Zajčeve,ma bilo koje? Samo mi delamo bolnice na brdima!
Za sve postoji rješenje. Uvesti u škole, tipa, 4 srednje, cjelinu: kako poroditi ženu u situaciji kad si na to primoran. Pitajmo roditelje, bakice, dede...kako su se doma rodili sasvim normalno, bez prevelikog dramatiziranja.
Uostalom, ako ti žena rađa, pozoveš hitnu, a hitna bi brže došla jer ceste ne bi bile zakrčene osobnim automobilima već samo nužnim i sve bi završilo ok.
I ček, u slučaju današnjice, zašto bi uopće ženu itko trebao voziti u bolnicu da rodi ako se može sama odvesti. Zašto se stavljaš u poziciju da bi ju vozio? Nisu žene nesposobne zato što su trudne. Čak suprotno, još su i više sposobnije i izdržljivije.
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Samo cu reci da sam danas vozio bez vozacke jaci sam od svih
Vidim u tebi potencijal za biti jedan kvalitetan.......................pacijent za psihoterapiju.
Trebao bi poraditi na tome da naučiš iščitavati poantu onoga što ti ljudi pisanjem žele poručiti. Savjeti koje si dobio su dobronamjerni, nitko ne kritizira tebe kao osobu, nego tvoj djetinjasti pristup ovako ozbiljnoj problematici. Nitko ne kaže da je nemoguće da ti jednog dana ne budeš dobar vozač, već da s ovakvim stavom i pristupom nećeš postati. A uz sve to, moguće je da nećeš samo sebi, već i drugima koji se u tom trenu nađu blizu, uništiti život. Bolje rečeno, oduzeti život. Dok čitaš odgovore, u tvojoj amigdali se pojačava aktivnost na ekstra i negativne emocije pršte na sve strane. Eh, pitanje je zašto tebe takve riječi bacaju u agresivno obrambeni stav. Jel to neki crvić nesamopouzdanja, omalovažavanja od strane drugih u djetinjstvu zbog tko zna čega, roditeljski autoritet ili možda permisivnost prevelika.....
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 21:14   #311
I ja bi skromno okačio +1, po pitanju potencije. Evolucija, ne prvenstveno, nužno onog oblika kakvu je se generalno predstavlja.. dešava se na greškama. Savršeni modeli.. ili oni s manjim odstupanjima.. statični su, trajni, postojani, održivi.. sterilno, programirano, predvidljivo dosadni.
Denise; go for it! Možda malo (više) alkohola.. ili opijata (neke "dizalice") za hrabrost, jakost.. prilikom sljedeće vožnje, bez dozvole.. i moj si ubermensch.. s naslovnice, "nadajmo se". Neki ljudi veći su od sebe samih. U neznanju znaju, kako svojim primjerom postavljaju temelje za neko bolje sutra.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 21:25   #312
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Samo cu reci da sam danas vozio bez vozacke jaci sam od svih

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Za sve postoji rješenje. Uvesti u škole, tipa, 4 srednje, cjelinu: kako poroditi ženu u situaciji kad si na to primoran. Pitajmo roditelje, bakice, dede...kako su se doma rodili sasvim normalno, bez prevelikog dramatiziranja.
Uostalom, ako ti žena rađa, pozoveš hitnu, a hitna bi brže došla jer ceste ne bi bile zakrčene osobnim automobilima već samo nužnim i sve bi završilo ok.
I ček, u slučaju današnjice, zašto bi uopće ženu itko trebao voziti u bolnicu da rodi ako se može sama odvesti. Zašto se stavljaš u poziciju da bi ju vozio? Nisu žene nesposobne zato što su trudne. Čak suprotno, još su i više sposobnije i izdržljivije.
Kud sad ove pizdarije ovdje?Mogel sam i napisat da ona trudna jadnoga mene zbog šoka mora odvest usput do bolnice. Te bedastoče meni nisu u glavi. Za mene nema razlike između muškaraca i žena po tim smešnim pitanjima. Samo sam štel reći da je tražiti da auti ne postoje danas lakrdija po mom viđenju svijeta. Uostalom naravno da je i hitna auto. No u načelu se i slažem sa tobom pošto i sam obožavam voziti bicikl. No velim svaki oblik pretjerivanja nije za mene. Postoji neki razlog zakaj auti postoje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:28   #313
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
I ja bi skromno okačio +1, po pitanju potencije. Evolucija, ne prvenstveno, nužno onog oblika kakvu je se generalno predstavlja.. dešava se na greškama. Savršeni modeli.. ili oni s manjim odstupanjima.. statični su, trajni, postojani, održivi.. sterilno, programirano, predvidljivo dosadni.
Denise; go for it! Možda malo (više) alkohola.. ili opijata (neke "dizalice") za hrabrost, jakost.. prilikom sljedeće vožnje, bez dozvole.. i moj si ubermensch.. s naslovnice, "nadajmo se". Neki ljudi veći su od sebe samih. U neznanju znaju, kako svojim primjerom postavljaju temelje za neko bolje sutra.
Nisam tolko lud da pijan vozim, imam ja savijest. Vozio sam da malo ponovim , da vratim osijećaj, a vozio od tate audi a u autoskoli vozim sporiji autu, smoto sam previse i da gas pre jako i hvalilo je doslovno 1 cm da se slupam, srce mi kucalo 200 na sat doslovno 5 min, shvatio sam da se nije igrat s time
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 22:32   #314
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Mogel sam i napisat da ona trudna jadnoga mene zbog šoka mora odvest usput do bolnice.
Da, od šoka kad ti prišapne na uho da dijete niti nije tvoje
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Postoji neki razlog zakaj auti postoje.
Uglavnom se radi o ljudskom komforu, lijenosti i sl. Kad bi javni prijevoz bio kako spada smanjila bi se količina automobila. Sjetih se, nedavno, prođem granicu kroejše u Sloveniju i autocesta, okolo lijevo desno trava, zeleno, drveće, polja, tu i tamo koja kućica u daljini i vidi čuda, biciklistička staza koja je bila dovoljno široka za obosmjernu biciklističku vožnju, nema rupa, sve fino i voziš se i ide i staza uz autocestu, u nedogled. I onda se vratiš na Kroejša stranu i odjednom, nestade biciklistička staza.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:16   #315
Pješacima, biciklistima, mamama s kolicima, invalidima.. svim sporim prometalima.. možda bi bilo pogodno prokopati tunele ispod "metropola", napraviti im velike, široke, adventskog sila ukrašene i osvijetljene.. dućana pune.. passage.. kojima bi se unutar zacrtanih linija, zavisno od brzine prometala, kretali. Na površini ukinuti pješačke trake, prelaze.. mjesta za parkiranje udvostručiti.. te ako ostane nešto mjesta.. povećati broj voznih traka (zavisno od gustoće, smjera prometa); posebno u jednosmjernim ulicama. S obzirom na rekreacijsku, obiteljsku posjetu mall-ovima, kao stilom uživanja; sumnjam da bi većini smetala "štakorizacija". Uvijek (barem pokušati) gledati (mišljenje većine.. ne na razini što govore, već kako prakticiraju, odnosno, prihvaćaju postavljeno kao apsolutno..) šire.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 20:05   #316
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Pješacima, biciklistima, mamama s kolicima, invalidima.. svim sporim prometalima.. možda bi bilo pogodno prokopati tunele ispod "metropola", napraviti im velike, široke, adventskog sila ukrašene i osvijetljene.. dućana pune.. passage.. kojima bi se unutar zacrtanih linija, zavisno od brzine prometala, kretali. Na površini ukinuti pješačke trake, prelaze.. mjesta za parkiranje udvostručiti.. te ako ostane nešto mjesta.. povećati broj voznih traka (zavisno od gustoće, smjera prometa); posebno u jednosmjernim ulicama. S obzirom na rekreacijsku, obiteljsku posjetu mall-ovima, kao stilom uživanja; sumnjam da bi većini smetala "štakorizacija". Uvijek (barem pokušati) gledati (mišljenje većine.. ne na razini što govore, već kako prakticiraju, odnosno, prihvaćaju postavljeno kao apsolutno..) šire.
E ovo s mamama s kolicima.
Sjetih se nedavno, idem u šetnju s psom i išao i tata i kaže da pogledam onaj plavi znak kaj označava da pješaci tamo hodaju i kako su na znaku nacrtani žena i dijete. A gdje je nacrtan otac? Eto, i prometni znakovi diskriminiraju.
Nego, sad kad si spomenuo tunele, podsjetilo me to na onaj dokumentarac o rumunjcu koji s ostalim beskućnicima, otpisanima od strane društva, narkomanima, napuštenom djecom...živi ispod zemlje.
Ako ti se da, evo link: https://www.youtube.com/watch?v=6yctNPeUxxI
evo i kraći medijski prilog vezan i ako ćeš pogledat dokumentarac i usporediti s prilogom, obrati pažnju na onaj dio kad mediji izokreću stvari i koriste riječi koje neupućenog gledatelja mogu dovesti do nekih krivih zaključaka https://www.youtube.com/watch?v=mJ5Xx22uFp4
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 09:02   #317
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
..A gdje je nacrtan otac?..
..onaj dio kad mediji izokreću stvari i koriste riječi..
Separacijski modeli gdje god da se pogleda.
Gled´o bruslija davno, i čuo ne tako davno za deložaciju, no nisam bio od volje za "medijsku prezentaciju krute stvarnosti". "Bolje" da je i sad nisam zapratio.
Ont :
Neko zatvoreno, strujno prometalo, za slučaj hitne intervencije/potrebe.. priključeno konstantno na pametni punjač, napajan osobnim, ili javnim solarnim kolektorom.. moglo bi biti dobra packa komforu. Mogu biti i dobro"susjedski" po potrebi (+ koji viška, da ne bi bilo..), zajednički (troškovi).
U ne toliko hitnim slučajevima, bicikliranje bez štiklica (kralježnica mrzi "modu") kao reciprocitet debljanju "uzrokovanim korištenjem" ad/ap/anx.... Al´ tko bi znojan došao na pos´o? Zamisli(mo) da postoje tuševi.. na radnim mjestima.. i doma, nakon pedaliranja doma.. koliko bi vode bilo (xtra) zagađeno i potrošeno, da se svi.. ili većina.. ili barem 50% osviještenih biciklista, tušira 2 puta dnevno. Radije zagađenje baterijama (i izvoz smeća, ne skladištenje) i u sve bicikle nekakav el.motorčić.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:35   #318
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Neko zatvoreno, strujno prometalo, za slučaj hitne intervencije/potrebe.. priključeno konstantno na pametni punjač, napajan osobnim, ili javnim solarnim kolektorom.. moglo bi biti dobra packa komforu. Mogu biti i dobro"susjedski" po potrebi (+ koji viška, da ne bi bilo..), zajednički (troškovi).
Teoretski, dobra ideja.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
U ne toliko hitnim slučajevima, bicikliranje bez štiklica (kralježnica mrzi "modu") kao reciprocitet debljanju "uzrokovanim korištenjem" ad/ap/anx.... Al´ tko bi znojan došao na pos´o? Zamisli(mo) da postoje tuševi.. na radnim mjestima.. i doma, nakon pedaliranja doma.. koliko bi vode bilo (xtra) zagađeno i potrošeno, da se svi.. ili većina.. ili barem 50% osviještenih biciklista, tušira 2 puta dnevno. Radije zagađenje baterijama (i izvoz smeća, ne skladištenje) i u sve bicikle nekakav el.motorčić.
Praonice automobila troše enormne količine vode. Manje automobila, manje potrošnje vode. Uz to, manje korištenja i tih sredstva za pranje automobila.
Pitanje je iz kojeg izvora energije puniti baterije. hmmm
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 08:39   #319
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Teoretski, dobra ideja.
Da ubacim u globalnu, idejnu kutijicu (kao onu za glasanje).. iz koje se godišnje izvlače modeli (statistička sličnost ili istost kao "kolektivna svijest".. o potrebitosti.. ili mogućnosti barem..) ideja, preusmjeravaju zatim u centar za razmatranje, patente, prilagodbe re/su/financiranja, implementacije....
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Praonice automobila troše enormne količine vode. Manje automobila, manje potrošnje vode. Uz to, manje korištenja i tih sredstva za pranje automobila.
Pitanje je iz kojeg izvora energije puniti baterije. hmmm
Ne bi bilo nešto znatno manje automobila. Samo bi bili na drugačiji pogon, i malo manje, brojno, u prometu. Stojeći na parkirnom mjestu, ne z-mažu se nešto manje. Antistatički lak ili magnetizirana legura (deprivatizirani patenti.. koji privatno, namjenski.. čuče u mraku) koja odbija čestice "prljavštine", možda bi bila neka pogodna opcija....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:47   #320
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
...preusmjeravaju zatim u centar za razmatranje, patente, prilagodbe re/su/financiranja, implementacije....
I onda kada i dođe do nekih naznaka, početaka inovativnosti, na kojoj se u praksi radi, velika je vjerojatnost da će osoba/e koje su osmislile/realizirale isto, poželjeti upravo patentirati svoj izum. Jer trebaju i oni "siročići" na nečemu zaraditi, bilo bi šteta da se "siročići" ne obogate, a ko' j.be čovječanstvo. Novci su zlo, izvlače iz čovjeka najgore. Prokleto, nužno zlo.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Antistatički lak ili magnetizirana legura (deprivatizirani patenti.. koji privatno, namjenski.. čuče u mraku) koja odbija čestice "prljavštine", možda bi bila neka pogodna opcija....
Ukrao mi misli iz uma.
btw. nanotehnologija je jedna od opcija za odbijanje čestica "prljavštine" (ne samo s automobila).
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.