Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 11:08   #8061
Evo i mene opet na ovoj temi. Danas prvi dan.
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 08:49   #8062
Jutro svima!

Jučer sam dosta pojela, ali sve namirnice su bile dozvoljene. Piletina (bijelo meso, cca 300 grama), salama (dimcek, cca 300 grama), mljevena puretina (cca 150 grama), senf, jogurt pola litre, 1 dcl mlijeka sa dvije žlice zobenih mekinja, ali sam stavila i malo chia sjemenki jer one se sastoje većinom od proteina tako da tu nema brige. I to je valjda to.
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 11:50   #8063
Bok ljudi!

...niste baš aktivni na forumu, ali evo mene opet. Danas sam čak i čaj skuhala (neku mješavinu zelenog čaja...) pa pijuckam na poslu. Jučer sam pojela jaja, domcek, kuhano pileće bijelo meso, pureće hrenovke, senf, jogurt, chia sjemenke, malo zobenih posija.

Čujemo se sutra!
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:04   #8064
...i dalje na dijeti, ista meta, isto odstojanje. Najdraže mi je što sam se počela kretati (i probava je proradila zbog toga). Jučer sam pola sata brzo hodala i par minuta trčala između hoda. Što se tiče hrane: jaja, piletina, dimcek salama, jogurt... klasika

Pozdrav!

P.S. valjda će se netko pojaviti na ovoj temi. Ili su svi mršavi pa ja remetim ravnotežu?
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:09   #8065
ima nas, ima nas... 3 dan je danas. imam 18 kg za izgubiti...

ps: ovo mi se fakat čini puno? jel i s time ide kilaža dolje? ja da to pojedem, dobio bi 2 kile valjda...

npr: doručak danas mi je bio 5 dkg pilećih prsa i 1 jogurt.

Piletina (bijelo meso, cca 300 grama), salama (dimcek, cca 300 grama), mljevena puretina (cca 150 grama), senf, jogurt pola litre,
nevrmajnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:58   #8066
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
ima nas, ima nas... 3 dan je danas. imam 18 kg za izgubiti...

ps: ovo mi se fakat čini puno? jel i s time ide kilaža dolje? ja da to pojedem, dobio bi 2 kile valjda...

npr: doručak danas mi je bio 5 dkg pilećih prsa i 1 jogurt.

Piletina (bijelo meso, cca 300 grama), salama (dimcek, cca 300 grama), mljevena puretina (cca 150 grama), senf, jogurt pola litre,
Pa... ja ako jedem proteine ne dobijem ni gram na težini. Mogu samo skinuti kg (ili biti na istoj kilaži ako to jedem, a ne krećem se). :klap:
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 14:49   #8067
Evo i mene, ponovo na Dukanu, od sutra krečem danas šoping
leptirica_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:24   #8068
Quote:
leptirica_17 kaže: Pogledaj post
Evo i mene, ponovo na Dukanu, od sutra krečem danas šoping
Leptirice, kako ti ide?
__________________
Ma sve ja mogu :)
Nadia Ellena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:19   #8069
Pozdrav ekipa
Evo pridržavao sam se od sada dijete 85 dana, znači nešto manje od 3 mj i skinio 17kg. Bilo je teško i u više navrata sam htio odustati, ali je zdrav razum pobijedio. Prošle godine sam bio 2 mj, ali nisam izdržao 2 fazu, a 3 niti započeo. Tada sam sa 115 došao na 98 ali se kroz godinu dana vratilo na 107.
U 3 mj ove godine sam ponovo krenio i evo sa 107 na 90, što mi je i bio cilj.
Ono što želim ovim putem poručiti svima koji krećete na ovu dijetu (plan prehrane, stil života... pomirimo se, dijeta je) svoja iskustva, padove i uspone, kao mentalno i fizički izgurati 2 fazu.
Zašto ovo pišem? Prošle godine nisam uspio upravo jer sam radio greške koje sam ove godine znao ispraviti.
1. Planirajte što ćete jesti nekoliko dana unaprijed.
2. Recepte koje ćete koristiti, više gledajte sa financijske strane. Mnogi se razbacuju sa koje kakvim sastojcima koje ni Todorić ne bi mogao pratiti.
3. Pripremite si obroke unaprijed ili neka vm budu za nekoliko minuta gotovi. Npr. nedjeljom ispecite mesa za 3-4 dana i tako isto u četvrtak. Salata neka bude nasjecana i u zdjelama u hladnjaku.
Zbog čega ovo... Svi smo lakomi i kada smo gladni prvo što ćemo pojesti je ono što nam je pri ruci i onda tu krenu grickalice, peciva...
4. Namirnice koje koristite, isključivo gledajte da su vama fine i da ih možete jesti. Nema veze što će vam se prehrana svesti na cca 10-15 namirnica. Npr povrće, ne bi me netko natjerao da pojedem kupus ili kelj, ali zato špinata, brokule, zelene salate može.
Prošle godine sam se tjerao da jedem što raznovrsnije pa mi je sve bilo bljutavo i ne jestivo.
5. Kada ste u „neprilici“ da ćete „varati“, varajte, ali neka to ne bude : sada pojesti cijelu pizzu, popiti gajbu piva ili pola torte. Umjereno čisto da se zadovoljite. U 85 dana mi se rodio sin, bio je Uskrs, rođendan, krštenje... normalno da sam varao, ali umjereno. Nakon toga ubacite dan dva više PP dana i sve 5.
6. Biti će perioda gdje kile neće ići dolje. Imao sam 3 „krize“. Na psihoških 100, pa 97 i 95. Na nekima sam 10 dana na nekim 15 bio i ne bi se niti gore niti dolje pomakao. Ove situacije su normalne i ne posustajte.
7. Važite se svaki dan i vodite evidenciju. To je meni uvijek bio motivator. Svako jutro vaganje i kada vidiš da ide 100g-200g dolje, daje ti zadovoljstvo
Nemam namjeru prodavati pamet, čisto prijateljski savjeti za one koji počinju.
Sada 3 faza i održavanje, wish me luck 
miwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 10:27   #8070
Quote:
miwo kaže: Pogledaj post
Sada 3 faza i održavanje, wish me luck 
I wish you luck!

Počinjem s atkinsom, ima već par mjeseci. Učinio mi se jednostavniji od dukija, ali se ujebem na brojanju gramaže UH i priznajem da se dukija lakše držati. Dakle, krecem s dukijem!

Sve ovo što si popisao stoji. Trebalo bi to isprintati i zaljepiti na jedno devet - deset mjesta u kući. Brljavljena se uglavnom i dese zbog loše organizacije, kada ostanemo bez dozvoljenih namirnica.

I koliko nas je uopće na topicu? Dvoje? Troje?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 10:30   #8071
Bok svima...

Evo, sad sam treći put u životu na Dukan dijeti.

Prvi put sam na Dukanu bila prije neke tri godine i skinula sam 18 kila. I održavala to lijepo.

Onda sam ostala trudna, u trudnoći navukla 25 kg i nakon toga, drugom Dukan dijetom, opet skinula cca 15, 16 kg, ali onda sam malo previše krenula fušati s prehranom i tako došla do toga da sad imam nekih 10 kg viška.

I tako ja krenula na svoj treći Dukan prije ravno 6 tjedana. Izvagala se na početku dijete i od onda se nisam vagala jer je vaga krepala. U međuvremenu sredim vagu, stanem na nju i shvatim da sam u tih 6 tjedana izgubila - samo jedan kilogram.

Pridržavam se dijete strogo. Sistem 2 dana PP, 2 dana PV. Pijem dovoljno vode ali se ne nalijevam hektolitrima. Imam dijete od 20 mjeseci pa si možete zamisliti i da sam dovoljno u pokretu. Hormone štitnjače sam kontrolirala neki dan i ispada da mi je štitnjača čak brza.

Jednostavno ne razumijem u čemu je problem. Jer ne djeluje mi baš normalno da netko na početku Dukana, u dobrih 6 tjedana izgubi samo jedan jedini kilogram. Iskreno, to prilično deprimira.

Savjeti? Mišljenja?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:37   #8072
Eto i mene na temi

Prije nekih 4-5 godina sam bila na dukanu i skinula 5-6kg (toliko mi je tada bilo potrebno) i sve je to drzalo dok nije stitnjaca osla u *** Zadnje dvije godine samo slusam kako jedem "ko vrabac" a kile idu goreeeeee, na 160cm sam dosal do 73 kg. Sad sam vec tri tjedna na Dukanu i skinula 5kg, cilj mi je doci na 56 (ali i sa 60 bi do plafona od srece skakala ) Sada se iskreno puno raznolikije i finije hranim nego prvi put i od velike pomoci su mi recepti na My Dukan Diet koji su podjeljeni po fazama i ima i finih slatkih stvari, a slatko je moja slaba tocka.

Nadam se da ce biti jos aktivnih na temi i da cemo se bodriti medjusobno kad zagusti.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:32   #8073
ljudi!? ima li dukanovaca ovdje ili su svi na coolinarkinom forumu?
__________________
I dream of potatoes
tyXy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 15:27   #8074
zna li netko je li dopusteno uzimati vecu kolicinu od 3 zlice mekinja tijekom dukan dijete? za moj probavu je potrebna dupla kolicina inace je nepostojeca... inace mi je ova dijeta prije nekoliko godina puno mogla u mrsavljanju pa bi ju ponovo zapocela ali bi voljela znati hoce li mi unos vece kolicine mekinja ponistiti rezultate
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2019., 02:43   #8075
Dukan dijeta kalkulator

Naletjela na kalkulator za izračunavanje faze napada i faze krstarenja na Dukan dijeti, pa ako nekome treba:
https://dijeta.app/dijete/dukan-dijeta.php
duda84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 00:24   #8076
Tema je dugo neaktivna ali svjedno cu postaviti pitanje.
Koliko ste vi koji ste mrsavili, dnevno jeli sira i jogurta sveukupno grama? (za mlijeko ne pitam jer ne pijem)
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 22:08   #8077
Smile

Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
Tema je dugo neaktivna ali svjedno cu postaviti pitanje.
Koliko ste vi koji ste mrsavili, dnevno jeli sira i jogurta sveukupno grama? (za mlijeko ne pitam jer ne pijem)
Pozdrav tsh, od 13.03. 2020. sam na dukanici i trenutno sam na drugoj fazi još uvijek, brojim -13kg zasad. Od sira sam konzumirala isključivo samo mozzarellu sa smanjenim udjelom masti (ima za kupiti u sparu jedino koliko sam zasad primjetila), ništa drugo od sira osim naravno posni ili zrnati svježi sir. Super opcija ti je i skyr islandski tip jogurta (zbregov protein skyr s 22g proteina je super opcija). Rekla bih da sam dnevno sigurno konzumirala barem 100g-200g na ovaj ili onaj način i rezultati su itekako tu, tako da vjerujem da te svježi sir sigurno neće kočiti u rezultatima, dapače
Nadam se da sam ti pomogla odgovorom i sretno u skidanju kila ukoliko još ustraješ
nailfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 13:11   #8078
Mozzarellu light imaš i u Lidlu i Kauflandu.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 12:33   #8079
Bila sam na Dukanovoj dijeti dva puta i evo podijelit ću svoje iskustvo s vama.

Cilj je dakle bio skinuti 15kg.

Prvi pokušaj Dukana je bio do četvrte faze, tj. završila sam treću međutim nije mi se dalo do kraja. Računam sama ću do kraja. Manje jest ovo ono........u kratkom roku se svaki izgubljeni kilogram vratio.

Drugi pokušaj - Dogurala sam do kraja tj. završila sam i četvrtu fazu međutim kili su se opet vratili nazad. Zašto? Propisano je da moram jesti 3 žlice zobenih pahuljica dnevno, izbjegavati jesti bijeli kruh i svaki četvrtak mora biti proteinski i tako do kraja života.
Jedan dan zaboravim pojest zobene pahuljice i vrati se par dekagrama

Toliko od mene cure. Sretno
Ana1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2020., 17:28   #8080
Nisu ti se kile vratile jer si zaboravila pojest zobene i jedan dan u tjednu jesti proteine, nego zbog sveg ostalog što si jela i pila.
Inače svaka čast na ustrajnosti.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.