Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2004., 08:44   #1
Kako reagirati kad ti netko želi "spustiti"?

Kako postati otrovan na jeziku? Ono, čim ti netko spusti da mu odmah uzvratiš. Da li se to uopće može naučiti?
Leviathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 13:46   #2
Ne moze.
Ali mozes se osloboditi onoga sto ti ne da da spustis, pa ces vidjeti koliko talenta za spustanje uopce imas.

Ono sto smeta je vjerojatno nedostatak samopouzdanja i strah da se drugima neces svidjati ako kazes nesto "zlocesto".

Tu ti je kvaka i kocnica.
Pozabavi se time i jezicina ce ti postati racvasta automatski.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 14:40   #3
ja osobno mislim da ta "kočnica" koja ti ne da da nekom vratiš istom mjerom nije stvar samopouzdanja nego straha da ne uzvratiš jače i snažnije.
takva sam ti ja, znaš koliko puta bi nekom vratila virtualnu flisku ali toliko jaku da ne bi znao za sebe ali na kraju to ipak ne učinim jer bi on/a otišao/la krvavoga nosa (karikiram) a ne samo s uvredom.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 15:19   #4
Re: Kako reagirati kad ti netko želi "spustiti"?

Quote:
Leviathan kaže:
Kako postati otrovan na jeziku? Ono, čim ti netko spusti da mu odmah uzvratiš. Da li se to uopće može naučiti?
Može. Otrovnost jezika je plod mišljenja, višeg reasoninga ( ) i zahtjeva brzu upotrebu logike i dobru koncentraciju za slušanje "sugovornika". Najlakše ga je navesti da sam pobije svoju tvrdnju, a i newbisima izgleda efektno.

E sad - kako? Ne znam, uči logiku, čitaj filozofske debate Ili odi na podforum Politika i uči od majstora
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 15:44   #5
Quote:
chiquita kaže:
ja osobno mislim da ta "kočnica" koja ti ne da da nekom vratiš istom mjerom nije stvar samopouzdanja nego straha da ne uzvratiš jače i snažnije.
takva sam ti ja, znaš koliko puta bi nekom vratila virtualnu flisku ali toliko jaku da ne bi znao za sebe ali na kraju to ipak ne učinim jer bi on/a otišao/la krvavoga nosa (karikiram) a ne samo s uvredom.
slažem se
meni se desi da razmišljam u tom trenutku kako toj osobi mora biti jadno kad je tako zločesta, što u biti ne bih smjela jer se onda meni nakuplja i stvarnih problema zbog toga, i ljutnje.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 18:57   #6
Ah, cini se da sam zaboravila i krscansku ljubav ubaciti.

Jedna se navodno boji da nekog ne odalami jace nego je dobila, druga glumi sveticu...
A obje dobiju cir na zelucu.

Dajte, cure... serete.

Ali ionak same sebi, pa nikom nis.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 20:34   #7
Quote:
eena_ kaže:
slažem se
meni se desi da razmišljam u tom trenutku kako toj osobi mora biti jadno kad je tako zločesta, što u biti ne bih smjela jer se onda meni nakuplja i stvarnih problema zbog toga, i ljutnje.
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ah, cini se da sam zaboravila i krscansku ljubav ubaciti.

Jedna se navodno boji da nekog ne odalami jace nego je dobila, druga glumi sveticu...
A obje dobiju cir na zelucu.



Što je eena_ htjela reći? da kako bi suzbila to da nekome spusti razmišlja kako je ta osoba jadna, pa joj onda neće uzvratiti. Što nije za nju (eenu) dobro, jer se onda u njoj nakuplja ljutnja?

Pes dobro kaže, ali opet nije uvijek tako jednostavno. Nekad je i zbog vlastitog mira i zadovoljstva dobro nešto ne spustiti. Primjer; postoji u mom životu jedna osoba koja jako voli kontrolirati, biti u pravu, krojiti drugima što bi trebali raditi, a ako to ne rade onda su krivi. I onda ona pati, itd.(pasivno agresivna) A provocira da to nije normalno!
Ona se neće mjenjati, prekasno je za to - znači po tom pitanju ništa. I došlo mi je puno puta da nešto spustim dignem se i zalupim vratima, ali znam da će nakon toga stvari biti gore i da ću ih kad tad morati popravljati. Pa tako ja njoj (al samo njoj) 'toleriram' takvo ponašanje, začepim uši za ono što me nervira, i nađem zajednički jezik, da sebi uštedim vrijeme i trud oko mirenja i objašnjavanja.

Ali za svakodnevne i ne tako osjetljive situacije:
Quote:
*_spike kaže:
Može. Otrovnost jezika je plod mišljenja, višeg reasoninga ( ) i zahtjeva brzu upotrebu logike i dobru koncentraciju za slušanje "sugovornika". Najlakše ga je navesti da sam pobije svoju tvrdnju, a i newbisima izgleda efektno.

E sad - kako? Ne znam, uči logiku, čitaj filozofske debate Ili odi na podforum Politika i uči od majstora
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 23:55   #8
i ja pripadam vrsti oštrih jezika..
ali da li ste se našli u situaciji kada bi na jedan spust slijedio drugi (sa strane sugovornoka jel..)... ili, da li ste se ikad našli s nekim sebim ravnim pa se.. prepucavali.. tj spuštali jedan drugom i kako je to išlo
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:20   #9
Quote:
gottcha kaže:
ali da li ste se našli u situaciji kada bi na jedan spust slijedio drugi (sa strane sugovornoka jel..)... ili, da li ste se ikad našli s nekim sebim ravnim pa se.. prepucavali..
Uh, da je barem više takvih situacija..!
Nije da volim svađe, ali volim ono polemičko nadmudrivanje..
Elokvencija na djelu..
Volim tu strast jezika i trenutne inteligencije kada se spoji i prospe..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:22   #10
Quote:
Elysium kaže:
Uh, da je barem više takvih situacija..!
Nije da volim svađe, ali volim ono polemičko nadmudrivanje..
Elokvencija na djelu..
Volim tu strast jezika i trenutne inteligencije kada se spoji i prospe..
you read my mind
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:34   #11
Imao sam baš nedavno takav susret..
I čisto sam uživao..
Jedino, uvijek ona izgubi živce. Ne znam je li to trenutak spoznaje kako je dotaknuto dno, ili ulazak u područje gdje gubi svoju prvotnu tezu, ali dođe mi žao kad prikuca Kraj na vrata..

Ali nemam nekih referenci, jer rijetki su ti na koje sam nailazio da "vole" takav način razgovora..

Kao da negdje uvijek zacvili, pa postane osobno..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:37   #12
najvise ces ga isprovocirati tako da mu ne uzvratis. jednostavno presutis. a i sebe ces tako najbolje smiriti. okrenes se i odes
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:39   #13
imam slična iskustva.. uvijek dođe do zida pa se bojim da se osoba ne uvrijedi
ma čak mi je ponekad i žao reći nekom nešto... ono, kada meni netko ide spustit, a ja se tak naljutim jer bih mogla vratit tri put gore ali mi je žao čovjeka pogotovo da kažem tako nešto pred drugima, da ga ne osramotim il nešto... to mi se zna dogodit... predobra sam ponekad
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:40   #14
Quote:
Natch kaže:
najvise ces ga isprovocirati tako da mu ne uzvratis. jednostavno presutis. a i sebe ces tako najbolje smiriti. okrenes se i odes
sumnjam, osoba koja spusti podiže si samopouzdanje misleći kako se bolje snašao od sugovornika
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:49   #15
Quote:
gottcha kaže:
sumnjam, osoba koja spusti podiže si samopouzdanje misleći kako se bolje snašao od sugovornika
varas se. ta osoba provocira iz vlastite nesigurnosti. ona vapi za odgovorom kao potvrdom. i ako joj ne uzvratis ona ostaje bez neophodne satisfakcije. to strasno boli
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 00:54   #16
Quote:
Natch kaže:
varas se. ta osoba provocira iz vlastite nesigurnosti. ona vapi za odgovorom kao potvrdom. i ako joj ne uzvratis ona ostaje bez neophodne satisfakcije. to strasno boli
pa.. možda ne govorim(o), tj. ne znam kako drugi shvaćaju ovaj forum, al ja ne govorim baš o provociranju... nego jednostavan spust na nečiju rečenicu ili razmišljanje... više kao zezancija ..

ali ako netko baš zlobno provocira, to se onda može promatrati s tvog gledišta!
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 01:55   #17
Sto se spustanja tice ja sam vise tip ak one tebe kamenom ti njega sa dva Zasad sam zadovoljan ucinkom.
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 02:34   #18
Quote:
Natch kaže:
varas se. ta osoba provocira iz vlastite nesigurnosti. ona vapi za odgovorom kao potvrdom. i ako joj ne uzvratis ona ostaje bez neophodne satisfakcije. to strasno boli
da ponekad je "spust" samo uvod u nešto gore. U tom slučaju najbolje ignorirati. Pogotovo ako ta osoba nastupa čoporativno.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 15:43   #19
sve češće na takve stvari ne odgovaram jer su mi njihovi autori totalno jadni, tako da mi se - jednostavno - ne da

ranije sam bila jezikara , uh

sad strašno biram mjesto i vrijeme, jer radim posao gdje sam u kontaktu s puno ljudi i morala sam naučiti kanalizirati uzvrate na sukobe koji se isplate i na one koji se ne isplate. Inače bi mi žifci otišli skroz

tako da u svakodnevnoj komunikaciji na poslu rijetko kome šta vratim .. gledam svoga posla i radije se osvetim kad imam priliku

a doma se ne spuštamo, barem ne iz zlobe

što se tiče prijateljsko/ poznaničkih odnosa-- rangiram ljude. Pravi prijatelji mi ne spuštaju jer nisu "spuštavci", a one druge brzo stavim na njihovo mjesto + spustim ih stepenicu niže u hijerarhiji svojih prijatelja

a nekad jednostavno ne očekujem spuštanje ili je toliko bezobrazno da ne odgovorim ništa jer - ostanem bez teksta
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2004., 16:11   #20
Quote:
Bozidar kaže:
Sto se spustanja tice ja sam vise tip ak one tebe kamenom ti njega sa dva Zasad sam zadovoljan ucinkom.
Ajme, a pogledaj si taj nevini avatar..
Nisam to očekivao od tebe
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.