Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 21:12   #281
Pomoć

Pozdrav svima, jučer me zaustavili i napuhao 1,16 - 0,1 znači 1,06. Dobio obavezni prekršajni nalog - kazna 3.000 kn i oduzimanje vozačke 3 mjeseca. E, sad, imam 2 pitanja ako mi tko može pomoći. Što je konkretno najpametnije napisati u prigovoru? I drugo, da li ovih 100 kuna troškova prekršajnog postupka moram platiti odmah ili da čekam kako će prigovor biti riješen?
zekopx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:55   #282
Ako ti je prvi put onda tako napiši i traži smanjenje kazne i mjere.Ne plaćaš sada ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:31   #283
Oduzimanje vozačke

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako ti je prvi put onda tako napiši i traži smanjenje kazne i mjere.Ne plaćaš sada ništa.
Nije baš da mi je prvi put, već sam jednom imao sličnu stvar ali prije 10 godina, da li mogu onda pisati da dosad nisam kažnjavan ili ne?
zekopx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:00   #284
Za to si rehabilitiran tj.smatraš se neosuđivanim pa ti je prvi put.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 06:50   #285
Pozdrav!

Sa subote na nedjelju oko 4 sata ujutro zaustavila me policija i napuhao sam 1.3 znači 1.2 kad se uzme ono odstupanje u obzir. Vozačka mi je oduzeta na tjedan dana, i predložena je kazna od 3 tisuće kuna i 3 mjeseca bez vozačke dozvole. Zanima me imam li šanse žalbom smanjiti novčanu kaznu i kaznu oduzimanja vozačke? Što bi mi bilo najbolje navesti u žalbi? Moram li onih 100 kn troškova platiti odmah ili nakon što dođe odluka? Ovo mi je prva kazna, mladi sam vozač. Unaprijed hvala!
Benjoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:31   #286
ne plaćaš sada ništa.Naravno da se uvijek može smanjit jer si vjerovatno nekažnjavan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:38   #287
ima li smisla pisati prigovor ako je od zadnjeg prekršaja prošlo nešto više od godinu dana, u oba slučaja je riječ o alkoholu?
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:09   #288
Ne košta ništa da se napiše prigovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:59   #289
Istina, barem što se tiče vremena bez vozačke, novčano mi je svejedno...
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:17   #290
Ako prvi put nisi bio na sudu onda si nekažnjavan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:25   #291
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako prvi put nisi bio na sudu onda si nekažnjavan.
Nisam, platio sam bez prigovora sve u roku... samo što je isti prekršaj - alkohol.. ovaj put nešto manje promila, ali oduzimanje vozačke na 6 umjesto na 3 mjeseca
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:28   #292
uz B (+F G M standard uz B), imam A i C(+E) kategoriju

Zanima me ako mi se oduzme "vozačka" tj, ako napušem 1.7 promila u autu (B), dal' drugi dan (poslije noći provedene na triježnjenju) smijem kamionom ići na posao?
Hunny B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:36   #293
Tek kad ti vrate privremeno oduzetu vozačku možeš se vozit
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:20   #294
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tek kad ti vrate privremeno oduzetu vozačku možeš se vozit
Znaci privremeno oduzimanje vozacke nije isto kao i zabrana voznje (xy kategorije) ?

Stvarno mi se ne proucava zakon pa ako bi bio toliko dobar da kazes koja se institucija primijenjuje. "Oduzimanje vozacke" je očito neformalni izraz.

"zabrana upravljanja motornim vozilom" mi se čini kao nepotpun izraz.

I bum-bum autić je motorno vozilo (еlektromotor)
Mislim da ću se najprije nacvrcat i sjest u jedan takav za probu!

Thnx!
Hunny B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 06:33   #295
Zbog alkohola privremeno naredbom mogu uzet vozacku (sve kategorije) najduže 8 dana a ono drugo je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom xy kategorije ili narodno oduzimanje vozačke dozvole.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:16   #296
Rješenje suda o prigovoru dolazi na adresu u obliku obavjesti ili? To moram osobno primiti li može netko drugi?
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:18   #297
Nije rješenje o prigovoru nego je rješenje o kazni ili presuda.
Prije toga sud te može zvat da daš izjavu (osobno) ili da pošalješ pisanu obranu ili će na temelju prigovora presudit i doma poslat presudu.
Može i član kućanstva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:06   #298
Bok, molim POMOĆ stvarno mi je bitno.
Naime. u sedmom mjesecu sam dobio 2 kazne(vozio sam jednosmjernom u kontra smjeru+napuho 0,7). Tad sam dobio 2 prekršajna naloga; 2000 kn za kontra smjer i 1000 kn za alkohol, e sad najbitnije na oba naloga sam dobio mjesec dana bez vozačke(zbog alkohola bi trebo dobit samo na jednom), ja na to uopće nisam obraćao pažnju nego sam se žalio na kontra smjer da mi smanje kaznu i na alkohol da mi maknu ili smanje mjeru zabrane jer radim kao vozač i mogo bi ostat bez posla ako mi uzmu vozačku. Prije nekih 2-3 tjedna mi je došlo rješenje za ovaj prigovor za kontra smjer i smanjili su mi kaznu (a za vozačku mi ništa nije pisalo) Međutim danas mi je došla neka pošiljka koju nisam digo. Jel moguće da je to mjera zabranje upravljanja?? (nije rješenje za drugu kaznu jer mi to treba doći iz Rijeke) Šta ako ne dignem pošiljku, kolko se to može odgađati i šta mogu napraviti jer kažem vam posao mi ovisi o tome..
Znači bitno mi je znat dal je moguće uopće da dobijem na svakom nalogu po mjesec dana vozačke
Fakin95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:22   #299
Normalo da po svakom nalogu ide posebna kazna.Ako u presudi za kontra nema mjere onda nema ni oduzimanja vozačke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:01   #300
Da ne otvaram novu temu, pitanje je vrlo srodno.

U kojem zakonu ili pravilniku postoji popis zabranjenih supstanci prilikom upravljanja motornim vozilima?

i, eventualno, postoji li i tamo neka dozvoljena koncentracija?

kakav je tada postupak?


Asociralo me jer su na VERN-u radili testiranje na droge, a u izvjestaju je bilo da ih je, izmedju ostalog, nekoliko bilo pozitivno na oksazepam, alprazolam i sl...
Hunny B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.