Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2005., 18:20   #21
Quote:
0mega kaže:
Pa ne vidim razlog zasto zene ne bi mogle igrati nogomet.
Ne radi se o tom da ne mogu nego nije ženstven sport. Meni je ružno vidjet ženu kak hakla fus
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 19:19   #22
Quote:
BlackStallion kaže:
Ne radi se o tom da ne mogu nego nije ženstven sport. Meni je ružno vidjet ženu kak hakla fus
ajme. ono nije bio fenomenalan humor. ti se treba nacrtati?
0mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 19:41   #23
Quote:
0mega kaže:
ajme. ono nije bio fenomenalan humor. ti se treba nacrtati?
Ko je reko da sam se šalio? Ti si malo onak glupav, jel da?
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 19:48   #24
Quote:
BlackStallion kaže:
Ko je reko da sam se šalio? Ti si malo onak glupav, jel da?
fenomenalno
0mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 09:08   #25
Quote:
Tufir II kaže:

(par pitanja za dečke i cure: a) S koliko biste još različitih partnera voljeli voditi ljubav do kraja života? b) Sortirajte po važnosti za vezu: ljubav, sex, sigurnost)

itd. [/B]
Pošto još nitkonije odgovorio, evo ja ću (ja sam jedna ženka )

a) ne znam, ne razmišljam o tome. Trenutno imam dečka i želim da ih bude što manje (ne zbog dečka, nego zbog toga što uvijek rađe idem na kvalitetu nego kvantitetu)

b) teško mi je razdvojiti te tri stvari; sigurnost proizlazi iz ljubavi (i seks isto, barem meni)
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 11:30   #26
Quote:
Slonica Nelica kaže:
Pošto još nitkonije odgovorio, evo ja ću (ja sam jedna ženka )

a) ne znam, ne razmišljam o tome. Trenutno imam dečka i želim da ih bude što manje (ne zbog dečka, nego zbog toga što uvijek rađe idem na kvalitetu nego kvantitetu)

b) teško mi je razdvojiti te tri stvari; sigurnost proizlazi iz ljubavi (i seks isto, barem meni)
Tipično ženski obrazac odgovora! Dečki uglavnom pretpostave kvantitetu kvaliteti i seks ljubavi i sigurnosti.
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 21:31   #27
Quote:
Tufir II kaže:
Razlikujemo se u onome što nas privlači kod suprotnog spola i u cijelom nizu preferencija vezanih za seksualnost i intimne odnose (par pitanja za dečke i cure: a) S koliko biste još različitih partnera voljeli voditi ljubav do kraja života? b) Sortirajte po važnosti za vezu: ljubav, sex, sigurnost)

itd.
slažemse s ovom zadnjoj stavkom
evo ti još jedan tipični ženski odgovor

a) ovo je malo glupo pitanje, da budem iskrena...pa šta ja znam...nije baš da sam si zacrtala neki cilj u vezi toga, niti na zidu vučem crte s kolko sam do sad

b) ljubav, sigurnst, sex (ljubav je najvažnija...iako je i sex bitan, al više mi znači kad mi se posveti pažnje...i samo nek je tu, pa ne mora uvijek bit i sexa)

eto...
__________________
dre.blog.hr
Dre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 13:31   #28
Veoma je jasno da je sigurnost zenama uvijek na prvom mjestu. (i ne samo sigurnost koja proizlazi iz ljubavi)
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 20:25   #29
Quote:
Josh kaže:
Veoma je jasno da je sigurnost zenama uvijek na prvom mjestu. (i ne samo sigurnost koja proizlazi iz ljubavi)
pa meni nije, nego je ljubav!!!
i sigurno nisam materijalista, ako si to s tim htio implicirat!!!

ja mislim na sigurnost u smislu da je tip uvijek uz mene kad ga trebam, nešto kao moralna potpora...
__________________
dre.blog.hr
Dre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 00:31   #30
Quote:
Dre kaže:
pa meni nije, nego je ljubav!!!
i sigurno nisam materijalista, ako si to s tim htio implicirat!!!

ja mislim na sigurnost u smislu da je tip uvijek uz mene kad ga trebam, nešto kao moralna potpora...
Nisam bas tako na to mislio. Jasno da nisam mislio da su sve zena takve, samo velika vecina.
A na sigurnost sam mislio bilo kakvu, i onu iz ljubavi a i onu iz materijalnog statusa, ali posto je ona iz ljubavi vec spomenuta sam sam nadodao i ovu drugu.

bez nerovze, nisam nista lose mislio...
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:11   #31
Quote:
Josh kaže:
Nisam bas tako na to mislio. Jasno da nisam mislio da su sve zena takve, samo velika vecina.
A na sigurnost sam mislio bilo kakvu, i onu iz ljubavi a i onu iz materijalnog statusa, ali posto je ona iz ljubavi vec spomenuta sam sam nadodao i ovu drugu.

bez nerovze, nisam nista lose mislio...

ok, drago mi je da se razumijemo
__________________
dre.blog.hr
Dre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 08:39   #32
Quote:
Tufir II kaže:
Dečki uglavnom pretpostave kvantitetu kvaliteti i seks ljubavi i sigurnosti.
Mislim da su muškima važne iste stvari kao i ženama, ali zbog prijatelja, kolega, muškog društva općenito moraju prodavati tamo neke spike i skupljati trofeje kako bi si održali rejting na određenom nivou (ne svi, fala bogu). Blesavo.

Ma svaka cura primjeti kako joj se dečko ponaša drukčije kad su sami, a drukčije kad je sa svojim kompanjonima. To je tak.
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 09:25   #33
Quote:
Slonica Nelica kaže:
Mislim da su muškima važne iste stvari kao i ženama, ali zbog prijatelja, kolega, muškog društva općenito moraju prodavati tamo neke spike i skupljati trofeje kako bi si održali rejting na određenom nivou (ne svi, fala bogu). Blesavo.

Ma svaka cura primjeti kako joj se dečko ponaša drukčije kad su sami, a drukčije kad je sa svojim kompanjonima. To je tak.
Ovo što sam ja spomenuo je dio rezultata jednog opsežnog kros-kulturalnog istraživanja (10000 ispitanika, 30 kultura). I točno je to da su muškarcima i ženima važne iste stvari! Naime, pitalo se ljude da rangiraju određene poželjne osobine potencijalnih partnera, i na prvom mjestu za oba spola je nešto što bismo mogli nazvali ljubav. Razlike se javljaju dalje, jer će muški, u prosjeku, veću važnost dati seksu i fizičkom izgledu, a žene sigurnosti i statusu. Opet ponavljam, radi se o prosjecima i naravno da postoje individualne razlike.

Puno suptilnije razlike se otkrivaju kada se muške i ženske ispita o odnosu prema kratkotrajnim i dugotrajnim vezama i kada se ispitaju spolne razlike u ljubomori
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:53   #34
Quote:
Tufir II kaže:
Puno suptilnije razlike se otkrivaju kada se muške i ženske ispita o odnosu prema kratkotrajnim i dugotrajnim vezama i kada se ispitaju spolne razlike u ljubomori
I što bi mi sad trebali? Sami otkriti o kakvim se to suptilnim razlikama radi, ako nas zanimaju ti detalji?

Mogao si bar neki linkić postaviti ili ukratko iznijeti u čemu je stvar.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:33   #35
Meni se ne da prepričavati i ne da mi se tražiti stranice gdje je to jednostavno prikazano

Ali zato evo stranice od vodećeg evolucijski orijentiranoga istraživača, teoretičara i popularizatora po pitanju spolnih razlika u privalačnosti i ljubomori: Buss

O dugoročnim i kratkoročnim seksualnim strategijama - dakle, ča dečki i divojke žele i ne žele kada bi samo na noć ili kad bi se vjenčavali - pogledati članak iz 1993

A o razlikama o ljubomori ima nekoliko članaka (1992, 1996). Hint: što vam se čini kao mračnija perspektiva:
a) da se vaš MUŽ/ŽENA na službenom putu poševi s neznankom/neznancem, da seks bude fantastičan, ali da mu/njoj ne pada na pamet to ponoviti jer ipak voli tebe.
b) da se upusti u dugotrajan duboki emocionalan odnos sa osobom suprotnog spola, koji uključuje svakodnevno viđanje i puno loše prikrivene međusobne privlačnosti, ali što ipak ne rezultira seksom.

I na ovom se primjeru dobivaju sustavne spolne razlike
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:06   #36
Quote:
BlackStallion kaže:

A žene su pragmatičnijie, manje žive u oblacima tj. čvršće stoje na zemlji. Općenito, usmjenije su na činjenično stanje nego na isprazno romantiziranje.
Jesi ti malo pobrkao lončiće?
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:24   #37
Quote:
Whatever kaže:
Jesi ti malo pobrkao lončiće?
Kolko se žena udaje za pare, a kolko muškaraca?
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:29   #38
Quote:
BlackStallion kaže:
Kolko se žena udaje za pare, a kolko muškaraca?
Muškarci se prižene pa slušaju punicu kako im prigovara

Ti govoriš sad o biranju partnera, tu ima specifičnosti, žene će tu bit možda racionalnije, tražit sigurnost, a muškarci će više past na sisu i trenutnu zaluđenost. Ali to ne znači da se to prenosi u druge sfere života gdje su obično žene emocionalnije, a muškarci pragmatični.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:36   #39
Quote:
Whatever kaže:
Ali to ne znači da se to prenosi u druge sfere života gdje su obično žene emocionalnije
A što bi to bilo naprimjer?
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:39   #40
Quote:
BlackStallion kaže:
A što bi to bilo naprimjer?
Posao, npr.
Žene će prije bit na poslu gdje su dobri međuljudski odnosi, a muškarci radije tamo di je bolja plaća i šansa za napredovanje.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.