Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2014., 14:28   #1481
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
@lion_punk:

Ova vlada se zadužuje jos vise nego prethodna, a deficit sve samo ne pada.
U zadnje 2 godine su se zadužili za cca 65 mlrd kn
Deficit je 2011. iznosio preko 14mld.kn. Razmislimo malo o toj brojci i sto ona znači. Dakle 14.000.000.000 kuna. I još par stotina milijuna kuna više.

Deficit 2013. nešto ispod 13.000.000.000 kuna. Uz jednu veliku ogromnu stavku, a to je rješavanje problema brodogradnje. Još samo da rješe zdravstvo i poljoprivredu deficit može komotno ići ispod 10mld.kn. Da se ti problemi rješe moraju se zaduživati, jer deficit ne smije rasti.

A sad ako će zaduživanje i reforme smanjiti deficit za veći iznos od godišnjeg anuiteta, onda je zaduživanje u redu. Ako će iznos biti manji, onda tek ulazimo u banana problem. No za razliku od zaduživanja radi gradnje nepotrebnih trasa autoceste, dovođenje HAC-a u goleme dugove da bi neki mogli farbati tunele za par milijuna "marže", to nije bio problem i nitko se nije bunio. Tako da je licemjerno sada se buniti na zaduživanje kada se pokušava rješiti problem, a nitko se 2007 i 2008 nije bunio za nepotrebne milijarde bačene u vjetar.

Aha da, i te dugove koje su nabili u HAC-u pogodi tko mora platiti? Naravno država... Ljudi kažu "dosta je okrivljavanja prošle Vlade!", a ja gledam, pa dugovi i sranja koja je prošla Vlada napravila ne mogu se popraviti sljedećih 20godina. I to tribate prihvatiti. I to je velika i žalosna istina. Možda i žalosnija od one da je HDZ opet u vodstvu!!! Nakon svega... Jasna mi je mržnja i antagonizam prema SDPu, ima i drugih opcija. Ali HDZ... to mi nikada neće biti jasno...
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:05   #1482
ako je deficit 'samo 14 mlrd kn', kako to da je ukupni dug drzave narastao za 65 mlrd u 2 godine?

Sto se tice saniranja zdravstva, to je Linic kriv.
On je smanjio doprinose za zdravstvo sa 15% na 13%, pa se ono moralo sanirati, a evo sada vracaju na 15%

Dug HAC-a se jos nije poceo rjesavati, koliko mi je poznato..
brodogradnja? mislim da su firme prodane za 1 kn, a dugovi drzavi otpisani, ne? tako da je to neutralna stavka
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:46   #1483
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Tako da je licemjerno sada se buniti na zaduživanje kada se pokušava rješiti problem, a nitko se 2007 i 2008 nije bunio za nepotrebne milijarde bačene u vjetar.
Zaista se čovjek mora zamisliti nad ovakvim ekonomskim stručnjacima.

Neznam kada je gore navedeni gospodin rođen,no svima nama rođenima prije 1990. god. jasno je da stanje cestovne infrastrukture koja je tada postojala nije bila ni približno zadovoljavajuća.Tada! A govorim o razdoblju 1980-1990. godine.
Što bismo mi imali od našeg "glavnog" brenda tj turizma da nemamo prateću infrastrukturu.
Misli li itko da bismo imali jednog gosta voljnog voziti od Zagreba do Zadra punih 7-9 sati? Naime,tko se ne sjeća, toliko smo tada putovali ljeti između ta dva grada.
Novac uložen u ceste je bila odlična investicija.
Problem nastaje drugdje.Problem nastaje u tome što je cijena izgradnje zbog lopovluka nabildana za više od deset puta (koliko se sjećam).

Što se pak tiće deficita,ova vlada radi isto što je radila i vlada Ivice Račana,osim što danas nemaju više što prodat.Neznam zašto (zapravo znam...totalka od nesposobnosti) se obje SDP-ove vlade ponašaju isto.
1.Obećaj svakakva sranja (famozni shit od plana 21)
2.Da pokriješ makar 10% obećanja napravi fucking rupu u proračunu
3.Da pokriješ rupu rasprodaj što još ima (tada INA;HT...itd danas Croatia osig....itd)
4.Pošto nije dosta zaduži se gdje i kako stigneš
5.Moli Boga (u kojeg ne vjeruješ) da BDP počne rasti i da se neki vrag sam od sebe pokrene.
6.Ako bude sreće laži kako je SDP uspio,ako nema sreće, jbga vidimo se za 4 godine.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 19:18   #1484
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Deficit je 2011. iznosio preko 14mld.kn. Razmislimo malo o toj brojci i sto ona znači. Dakle 14.000.000.000 kuna. I još par stotina milijuna kuna više.

Deficit 2013. nešto ispod 13.000.000.000 kuna. Uz jednu veliku ogromnu stavku, a to je rješavanje problema brodogradnje. Još samo da rješe zdravstvo i poljoprivredu deficit može komotno ići ispod 10mld.kn. Da se ti problemi rješe moraju se zaduživati, jer deficit ne smije rasti.

A sad ako će zaduživanje i reforme smanjiti deficit za veći iznos od godišnjeg anuiteta, onda je zaduživanje u redu. Ako će iznos biti manji, onda tek ulazimo u banana problem. No za razliku od zaduživanja radi gradnje nepotrebnih trasa autoceste, dovođenje HAC-a u goleme dugove da bi neki mogli farbati tunele za par milijuna "marže", to nije bio problem i nitko se nije bunio. Tako da je licemjerno sada se buniti na zaduživanje kada se pokušava rješiti problem, a nitko se 2007 i 2008 nije bunio za nepotrebne milijarde bačene u vjetar.

Aha da, i te dugove koje su nabili u HAC-u pogodi tko mora platiti? Naravno država... Ljudi kažu "dosta je okrivljavanja prošle Vlade!", a ja gledam, pa dugovi i sranja koja je prošla Vlada napravila ne mogu se popraviti sljedećih 20godina. I to tribate prihvatiti. I to je velika i žalosna istina. Možda i žalosnija od one da je HDZ opet u vodstvu!!! Nakon svega... Jasna mi je mržnja i antagonizam prema SDPu, ima i drugih opcija. Ali HDZ... to mi nikada neće biti jasno...
Nije li dug brodogradilišta pretvoren u javni početkom 2012.???

Vidi što sam našao na strnicama Mfina-a;

Brodogradnja -Stanje obveza po kreditima pokrivenim državnim jamstvom ( u HRK)
Brodogradilište Stanje obveza koje se preuzimaju u javni dug na 29.02.2012.
Kraljevica 922.091.552,49
Brodotrogir 1.793.569.997,16
Brodosplit i BSO 3.285.221.834,94
3. Maj 2.630.899.019,34
Uljanik 377.820.595,93
UKUPNO 9.009.602.999,86

E sad ovdi vidimo datum 29.02.2012. i ukupan iznos od 9 milijardi kuna u kojemu je i 377 mio duga Uljanika iz Pule. Pa zar Uljanik nije davno već privatiziran? I prije toga saniran? Još za vrijeme Račana?
Pittboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 02:58   #1485
Quote:
Zagorakis kaže: Pogledaj post
Zaista se čovjek mora zamisliti nad ovakvim ekonomskim stručnjacima.

Neznam kada je gore navedeni gospodin rođen,no svima nama rođenima prije 1990. god. jasno je da stanje cestovne infrastrukture koja je tada postojala nije bila ni približno zadovoljavajuća.Tada! A govorim o razdoblju 1980-1990. godine.
Što bismo mi imali od našeg "glavnog" brenda tj turizma da nemamo prateću infrastrukturu.
Misli li itko da bismo imali jednog gosta voljnog voziti od Zagreba do Zadra punih 7-9 sati? Naime,tko se ne sjeća, toliko smo tada putovali ljeti između ta dva grada.
Novac uložen u ceste je bila odlična investicija.
Problem nastaje drugdje.Problem nastaje u tome što je cijena izgradnje zbog lopovluka nabildana za više od deset puta (koliko se sjećam).
Pa o tome i pričam. Nisam nikad rekao da su autoceste bile loše. Ali pogledaj prosječan rast cijena kad su krenule bilo je max za 25% skočilo (mislim da se radi o ipsilonu istra), a kad se priča o jednoj trasi blizu zagreba koja skaćuje put jedno 50m do autoceste nekom selu od 500stanovnika, koja je koštala famoznih 100 milijuna kuna, kalmetina koja je plaćena 450% VIŠE! O tim milijardama ja pričam. Ne o samim autocestama....

Drugi par rukava su željeznice... a to je tek ajme majko... A sad jel te stvarno zanima kad sam rođen ili je to neki ad hominem argument ili?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 03:03   #1486
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
ako je deficit 'samo 14 mlrd kn', kako to da je ukupni dug drzave narastao za 65 mlrd u 2 godine?
Jer dug ne ulazi izravno u deficit, već preko anuiteta (kamata). Sad ovisi kako su se zadužili, pa će o tome ovisiti kako će se platiti.

Quote:
Sto se tice saniranja zdravstva, to je Linic kriv.
On je smanjio doprinose za zdravstvo sa 15% na 13%, pa se ono moralo sanirati, a evo sada vracaju na 15%
Zdravstvo se trebalo sanirati prije Linića. Zaprvo i prije Sanadera. Samo što onda nije gorilo pod nogama, pa se dovodimo u situacije gdje treba improvizirati i riskirati.

Quote:
Dug HAC-a se jos nije poceo rjesavati, koliko mi je poznato..
brodogradnja? mislim da su firme prodane za 1 kn, a dugovi drzavi otpisani, ne? tako da je to neutralna stavka
Sve je bolje nego da godisnje gutaju milijarde, dok im predsjednik uprave guta godišnje 1,5mil.kn na večere
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 19:16   #1487
Dakle, tebi je smanjivanje doprinosa za zdravstvo za 15% davanja pokušaj saniranja?

Sto je onda samoubojstvo bacanjem s mosta? Pokušaj shvaćanja fizike?

Inače, zdravstvo se trebalo sanirati onog trenutka kada nije bilo novaca kojeg je zafalilo - smanjivanjem davanja


Inače, da, javni dug ne ulazi u deficit, ali ja to ni ne tvrdim...
Ja tvrdim da se javni dug nije niti smanjio, nego da se drastično povećao...

Tko ovdje ima problema sa činjenicama?

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:44   #1488
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Dakle, tebi je smanjivanje doprinosa za zdravstvo za 15% davanja pokušaj saniranja?
Nigdje ne mogu naći gdje sam ja to spomenuo, osobito nesto sto je sanacija zdravstva i modeli na koje će se sanirati. Sjećam se samo brodogranje. A i taj post od sinoć mi je nestao, kao odgovor ovom za brodogranjdu. Ili ga je netko izbrisao. Nebitno.

Quote:
Sto je onda samoubojstvo bacanjem s mosta? Pokušaj shvaćanja fizike?
Bilo je i puno bolesnijih pokušaja shvaćanja fizike od toga. A i ironija je jako neprikladna za ovu temu. Sarkazam može proći, ali ironija bi trebala biti kvalitetna da može proći, ali ova tvoja nije.

Quote:
Inače, zdravstvo se trebalo sanirati onog trenutka kada nije bilo novaca kojeg je zafalilo - smanjivanjem davanja
Čista politika. Ako krešeš rashode, odmah ti skače Vilim Ribić i ostala gospoda. Ako dižeš prihode opet ti skače Vilim Ribić, ostala gospoda i narod. I ajde budi pametan onda. Mi živimo na kratki rok, od stoljeća sedmog. I sada kad prvi put pokušamo nešto (ne ja osobno ne brini), nešto što bi bilo dugotrajnije rješenje problema. BAM.

Modele saniranja zdravstva neznam, ni jesu li problemi u organizaciji, troškovima ili u zakonu. Vjerojatno posvuda. Da love nema- nema. Svi pokušaji kupovanja mira, samo će nam se obiti u glavu, pitanje je vremena.

Quote:
Inače, da, javni dug ne ulazi u deficit, ali ja to ni ne tvrdim...
Ja tvrdim da se javni dug nije niti smanjio, nego da se drastično povećao...
Ne moraš to tvrditi, to su činjenice. Kao što je i činjenica da će se još povećavati. Kao što je i činjenica da će deficit biti problem. Kao i što je činjenica da će jednom netko morati zatvoriti kapaljku. Hoćemo li pokušati sad na blagi način rješavati ili kasnije na teški?

Tako se zadužilo 20mld.kn, od čega je većina otišla brodogradilištima za sanaciju i preuzimanje dugova itd. Osim toga u sljedećih 5 godina izdvojit će se 2,5mld.kn. Dosad su brodogradilišta gutala 1.4mld.kn, sada će gutati 500mil.kn (godišnje). To ti je godišnja ušteda 900mil.kn. Kao što sam prije rekao, ako godišnji anuitet na kredit od 20mld.kn (kroz poticaje EK) niži od 900mil.kn, onda se takvo zaduživanje isplatilo, jer je dugoročno efikasno, uštede po sanaciji isplatiti će cijeli iznos kredita. Tako da nije svako zaduživanje loše. Loše je kada Kalmeta upravlja resorom koji se zadužuje...


Quote:

Tko ovdje ima problema sa činjenicama?

Nitko. Samo ti imaš problem sa interpretacijom istih i stavljanjem u određen kontekst.
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 12:11   #1489
Nestrpljivo se čeka da prođu izbori za europski parlament da Slavko kaže "popu pop, bobu bob". Kakve će to posljedice imati po SDP, vidjet ćemo.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 12:20   #1490
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Nestrpljivo se čeka da prođu izbori za europski parlament da Slavko kaže "popu pop, bobu bob". Kakve će to posljedice imati po SDP, vidjet ćemo.
Misliš da će mu bivši prijatelji odnosno drugari to omogućiti?
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 13:11   #1491
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Nestrpljivo se čeka da prođu izbori za europski parlament da Slavko kaže "popu pop, bobu bob". Kakve će to posljedice imati po SDP, vidjet ćemo.
Evo, izbori su prošli, rezultati se znaju, što će sada tako važnog Linić reći?
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 15:09   #1492
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Evo, izbori su prošli, rezultati se znaju, što će sada tako važnog Linić reći?
taman je zadrijemao u saboru, a ti bi da priča
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:36   #1493
Kaže da će pričat

Evo ga .... Linić najavio konačni obračun s Milanovićem
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 12:31   #1494
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Kaže da će pričat

Evo ga .... Linić najavio konačni obračun s Milanovićem
Jedva čekam! : kokice:
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 23:20   #1495
Navodno,Slavko će ići do kraja,do isključenja.
Cincar-Poropat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 15:47   #1496
Linić otišao i evo što se desilo:

SDP izgubio europarlamentarne izbore, HDZ dobio krila čak je i realno da, nakon 8 godina pljačke i izrazito lošeg vladanja, opet dođe na vlast

Deficit je narastao

Događa se raskol u vladajućoj strukturi

I naravno, nedugo nakon što je otišao, poplave su poharale RH, BiH i Srbiju
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:30   #1497
Jad i jal Linić Slavka.
Baš kao kada je i kao ministar Linić Slavko obećavao "obračune" u borbi za bolje sutra. Totalna nesposobnost. Krajnje je vrijeme da se provjere raučuni u inozemstvu koji ne glase na ime , dal se zna čijem dečku je kupljen stan Ljubljani. Da ne bi bilo zabune, dečko ima dečka.
Pokazao je i svoj modus bijede i pokvarenosti. Glavno je da papiri "štimaju", a to što je sve debelo preplaćeno nema veze.
Klasični lopovluk podlaca Linić Slavka. Čudno da ga oko Spačve nije njegov uber špija Šegon izvjestio sa još sposobnijim exuskokovcom Kralj Tihomirom koji je navodno skakutao tim livadama i procijenjivao vrijednost. Sve je to ista branša koju Milanović treba počistiti.
Koliko je zapišavao Milanovića moglo se pretpostaviti da ima stvarno nešto bombastično. Kao i obično, ćorak Linić Slavka.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 16:20   #1498
Slavko Linić-teška narav na vidjelu

Nevjerojatno,ali ne postoji tema o novom aktualnom političkom antijunaku grobničaninu Slavku Liniću,tvrdokornom članu SDP-a...

Linića svi znamo preko medija,ali tko je karakterom taj Grobničanin,teške naravi i zapaljive ćudi?

Krenim redom od onog što je aktualno.
Zašto je Linić dobio otkaz iz vlade?
On tvrdi zbog ovih razloga;
a)odbio je pogodovati interesima Krešimira Milanovića
b)suprotstavio se kreditiranju tvrtke koje nema vlastiti kapital,a uz obimnu državnu pomoć(čitaj kredit)htjela pokrenuti proizvodnju biskvita
c)neslaganje oko poslovanja INA-e,vezano uz porezne dugove
d)neslaganje sa ravnateljicom Porezne uprave

To je izjavio g.Linić.To su četiri glavna razloga odlaska iz vlade.

U kakvom je odnosu u posljednje vrijeme bio Linić sa predsjednikom vlade Milanovićem govori podatak da je posljednji njihov razgovor bio neugodan sa vrlo ružnim riječima i psovkama.
Linić je Milanovića prvi put opsovao kada ga je u 21 sat navečer nazvao i tražio smijenu Šegona.Linić tvrdi da je bio na radnom mjestu,i da ga je tada Milanović nazvao kriminalcem.

Liniću se nije dopalo da ga bilo tko naziva kriminalcem.To je bio okidač za buduće sukobe.
Kočiš Čičak Jak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 16:28   #1499
Je li predsjednik vlade Milanović zvao i intervenirao za poslove svog brata?
Nemam te informacije,ali postoji nešto drugo..
Premijer štiti Nadu Čavlović i ja sam pronašao tu poveznicu.
Zašto je štiti?
Ona je osoba koja je potpisivala sve te dokumente i slala ih meni na potpis.Odjednom je ponosan na svoju zviždačicu,a mene blati.
Spletku je organizirao zajedno s njom,pitate se zašto.On je taj koji je pričao o nekakvim letvicima,o tome da u politici nema prijatelja,nema brata.
Moj brat nije posredovao kao njegov.
Zašto sam to naveo,ništa nije prolazilo jer su nadležne službe radile svoj posao makar je njegov brat posredovao.
Izvinite,ali on mora znati što mu brat radi.
Nije to jedino ministarstvo gdje je Milanovićev brat posredovao.
Pojavljivao se i po drugima..


(Večernjem listu,31.svibnja 2014 god.)


Meni je ovdje Linić posve neuvjerljiv.Iz njega progovara ljutnja i osveta.
Sve je navodno.
Kočiš Čičak Jak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 16:45   #1500
teško je za jednog profesionalnog kockara dati prikaz emocija A možda je dobio zadatak pokazati lijenom premjeru kako bi njegova bojazan "bojim se da ne budem novi Sanader" mogla uskoro biti stvarna. Sve se vrti oko sudbinske Finske(a nije nokia)...
klap
tetrijeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.