Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 09:19   #381
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Klinci nisu isti kao prije 30-40 godina. Količina gluposti, prepotencije, agresije i sebičnosti je daleko veća.
Hoces reci da je onda proporcionalna kolicini istoga kod odraslih?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:41   #382
Halo effect hoce reci da ce uniforma smiriti huligana, nece ga smiriti disciplinska mjera, socijalna sluzba pa policija nego uniforma.
Evo jedan
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:04   #383
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Halo effect hoce reci da ce uniforma smiriti huligana, nece ga smiriti disciplinska mjera, socijalna sluzba pa policija nego uniforma.
Evo jedan
To sam i ja zaključio po njegovom upisu. Koji je inaće 95% offtopic.


Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Klinci nisu isti kao prije 30-40 godina. Količina gluposti, prepotencije, agresije i sebičnosti je daleko veća.
Kako si to izmjerio? Koliko imaš godina?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:45   #384
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Kad nista drugo vise ne mozes smisliti, uvijek ostaju ad hominemi...
Kaže osoba koja apsolutno ništa konkretno na temi nije rekla, osim nazivala moje ideje o redu, radu i disciplini "naci metodama i sjevernokorejskim izmišljotinama".

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Halo effect hoce reci da ce uniforma smiriti huligana, nece ga smiriti disciplinska mjera, socijalna sluzba pa policija nego uniforma.
Evo jedan
Može li neki citat di ja to tvrdim? Onaj citat s nogom u huligansku guzicu (ponovljeno barem desetak puta dosad na temi) si preskočio ili si sada već dokazano disleksičan?

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
To sam i ja zaključio po njegovom upisu. Koji je inaće 95% offtopic.
Kako si to izmjerio? Koliko imaš godina?
Evo još jedan s poremećenom funkcijom čitanja i dedukcije

A što se drugog pitanja tiče, izvoli pa čitaj sam: E-Dnevnik, nastavničke zabilješke
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:34   #385
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kaže osoba koja apsolutno ništa konkretno na temi nije rekla, osim nazivala moje ideje o redu, radu i disciplini "naci metodama i sjevernokorejskim izmišljotinama".



Može li neki citat di ja to tvrdim? Onaj citat s nogom u huligansku guzicu (ponovljeno barem desetak puta dosad na temi) si preskočio ili si sada već dokazano disleksičan?



Evo još jedan s poremećenom funkcijom čitanja i dedukcije

A što se drugog pitanja tiče, izvoli pa čitaj sam: E-Dnevnik, nastavničke zabilješke
Cijenjeni kolega, s vama se izrazito teško raspravljati jer kako bih to metaforički rekao "kopate ljudima oči čim ne dijele vaše stajalište".

Ad hominem ne pomaže i upravo vi ne čitate pažljivo. Nismo rekli da nema problematične djece....nego da ta djeca nisu baš takve sotone kakvim ih prikazujete. I uglavnom se svi slažu da treba tu nekako utjecati na djecu koja rade probleme pod nastavom rješavati to kao prioritet...nitko ne govori da djecu treba pustiti da divljaju....ali vi ste cijenjeni kolega potpuno offtopic. Ti problemi nemaju nikakve veze sa uniformama. Baš nikakve.
A link što ste dali ne dokazuje ništa, jer bih trebao slike od prije 30-40 godina pa usporediti sa ovim današnjim.

Edit: A vidi se da se radi o genijalnim profesorima...pazi ti ovo, profesor je zamijetio da učenik radi F18 od papira...i onda u istoj rečenici napiše da je to MIG. Genijalno. I količina sarkazma i satiričnosti u upisima profesora pokazuje koliko profesionalno sve to shvaćaju pojedinci.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:46   #386
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ma moš mislit što ste vi osamdesetih radili. Eno su te tek lani pustili iz Lepoglave zbog svega što si u školi radila.

Klinci danas rade iste gluposti kao i mi, pa još cijelu lepezu stvari koje mi tada nismo radili. Neke nisu toliko ni ozbiljne ali kada se učestalo ponavljaju, uništavaju radost učenja ostalima. Zato takve stvari treba sasjeći u korijenu. Ne živim u iluziji da je moguće potpuno iskorijeniti nedisciplinu, ali barem svesti na neku razumnu mjeru, da se omogući pristojnim učenicima da konzumiraju svoje pravo na nastavu.
Kažeš klinci idu dokle im daš? Pa zato ne treba uopće dati da krenu krivim smjerom. Nulta tolerancija!
To se reze u korijenu drugacijim metodama, odgoj maybe?
Te sheme ala uniforme su samo jos jedan nacin da se drustvo zapusti i da netko preuzme odgovornost na sebe dok ostali gledaju sa strane i govore: joj gle, kako je lijepo ispalo.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:57   #387
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Cijenjeni kolega, s vama se izrazito teško raspravljati jer kako bih to metaforički rekao "kopate ljudima oči čim ne dijele vaše stajalište".

Ad hominem ne pomaže i upravo vi ne čitate pažljivo. Nismo rekli da nema problematične djece....nego da ta djeca nisu baš takve sotone kakvim ih prikazujete. I uglavnom se svi slažu da treba tu nekako utjecati na djecu koja rade probleme pod nastavom rješavati to kao prioritet...nitko ne govori da djecu treba pustiti da divljaju....ali vi ste cijenjeni kolega potpuno offtopic. Ti problemi nemaju nikakve veze sa uniformama. Baš nikakve.
A link što ste dali ne dokazuje ništa, jer bih trebao slike od prije 30-40 godina pa usporediti sa ovim današnjim.

Edit: A vidi se da se radi o genijalnim profesorima...pazi ti ovo, profesor je zamijetio da učenik radi F18 od papira...i onda u istoj rečenici napiše da je to MIG. Genijalno. I količina sarkazma i satiričnosti u upisima profesora pokazuje koliko profesionalno sve to shvaćaju pojedinci.
Prije će biti da se s vaše strane ne radi o "nedijeljenju mojih stajališta" već stavljanja drugima u usta ono što nisu rekli i lamentiranja što drugi misle iako oni to ne misle. Uz to i nazivanje reda, rada i discipline sjevernokorejskim izmišljotinama (ti i Shtefy), te naci metodama (Shtefy).

Ne trebaju ti slike od prije 30-40 godina, jer svatko tko je pohodio školu tih godina, kao učenik ili nastavnik, ti može posvjedočiti sa stotine svjedoka da su ovakva ponašanja tada bila nezamisliva. Tj. mogla su se dogoditi jednom. A onda biti sankcionirana dobrom nogom u guzicu, tako da tome istome to ne bi više palo na pamet, a još manje ostalim učenicima.

Ti problemi nemaju veze s uniformama. Ali uniforma će biti simbol povratka discipline u školu. To je javna ustanova, kao i sudovi i ministarstva i nema ništa loše da se propisuje kodeks odijevanja u njoj. Tim više što će to za roditelje biti jeftinije i povoljnije u svakom pogledu. Za ostale argumente prelistaj temu od početka.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:24   #388
OK, odustajem.


ZA SIMBOLE !!!

Over and out.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 15:01   #389
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
OK, odustajem.


ZA SIMBOLE !!!

Over and out.
Slazem se.



Ali ipak...
za cijelo moje uniformirano skolovanje nisam vidjela niti jedno izbacivanje iz skole. Ah, da... Ondasnje tucnjave, rezanje guma na profesorskim autima, eksplicitne seksualne ponude mladjim i zgodnijim prosvjetaricama pod satom, dolazenje na nastavu pod utjecajem svega i svacega itd. su bili kamilica spram danasnjih...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:14   #390
Mislim da po ponašanju djeca nisu mnogo gora nego nekad, ali zato jer je roditeljima danas postalo normalno kupovat svom prvašiću mobitel od par soma kuna, kojeg pak redovito koristi i za vrijeme nastave, ispada da jesu gora. Nekad su se za vrijeme nastave čitale sportske i igrale kladionice, danas se tipka po mobitelima. Po tom pitanju se nije puno promijenilo.

Ja osobno nemam ništa protiv uvođenja uniformi, ali baš da će to puno promijeniti i neće. Ne mogu tvrditi za sve, ali iako se kod nas odjeća nekih hvala Bogu znala komentirati, nikoga baš nije previše diralo da li nosi odjeću s ili bez marke. Više o tome da li se netko oblači ko klošar neovisno o financijskoj situaciji. Ne moraš uopće imati puno para da bi normalno izgledao. Ali opet kažem, mislim da je problem sa uniformama jedino to kad ih uprljaš i slično. Ne znam koliko para majica/hlača se dobiva u školama gdje one postoje.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:37   #391
Da je prije 20-25 godina bilo skupih mobitela, bilo bi i roditelja koji bi ih kupovali. Mozda su se promijenili statusni simboli, ali ljudi su isti. U moje vrijeme npr.umjesto ajfona status se odredjivao izmedju ostalog markom traperica.
Eto, ja sam imala "srecu" jer sam imala rodbinu vani pa sam nosila "original" levisice ili wranglerice od 150 i vise dojcmaraka. A tu su bili i razni Nintendoi i sl. Statusnih simbola je bilo i bit ce ih. Ono sto treba je odgojiti klince da to nije vrijednost koja je mjerilo vrijednosti covjeka (ili drugog djeteta). A to prvenstveno treba htjeti i to je ono sto nedostaje danasnjem drustvu. A ne instant-rjesenja kao sto su uniforme.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:23   #392
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Klinci nisu isti kao prije 30-40 godina. Količina gluposti, prepotencije, agresije i sebičnosti je daleko veća
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Hoces reci da je onda proporcionalna kolicini istoga kod odraslih?
Da. Navike se stječu od malih nogu.

Uzgred budi rečeno evo i jednog priloga o školskim uniformama iz daleke i prijateljske Kine, pro et contra.

Quote:
http://www.chinadaily.com.cn/opinion...t_20721622.htm
Editor's Note: Most Chinese primary and middle schools require their students to wear uniforms for classes. Many students have complain that the uniforms "kill" their personalities. Share your views on our website.
Slijede odabrani prilozi kao ilustracija jednog ili drugog stava; vrlo zanimljivo i ima ih iz više država); kao ilustracija evo jednog dosta...hm....esktremnog;mislim da je "za" uniforme, tj."dress code", a vidite sami zašto:
Quote:
JDough90 (UK)

As a longtime high school teacher, I had to, from the 70's right through the 90's put up with my senior boys coming to class in flower-decorated boxer shorts with slits for flies and intentionally opening their legs while seated to provoke me. The girls in class couldn't see sideways or backwards to observe this. Numerous complaints to my principals always got the same retort: "We have no dress codes here and they are entitled to wear what they want." The boys often dressed that way even in frigid New York wintertime. Girls sometimes had bare midriffs in warm weather, but were never so blatantly provocative as the boys. In defense of many of my boy students, they ignored the showoffs and dressed sensibly
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:30   #393
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da je prije 20-25 godina bilo skupih mobitela, bilo bi i roditelja koji bi ih kupovali. Mozda su se promijenili statusni simboli, ali ljudi su isti. U moje vrijeme npr.umjesto ajfona status se odredjivao izmedju ostalog markom traperica.
Eto, ja sam imala "srecu" jer sam imala rodbinu vani pa sam nosila "original" levisice ili wranglerice od 150 i vise dojcmaraka. A tu su bili i razni Nintendoi i sl. Statusnih simbola je bilo i bit ce ih. Ono sto treba je odgojiti klince da to nije vrijednost koja je mjerilo vrijednosti covjeka (ili drugog djeteta). A to prvenstveno treba htjeti i to je ono sto nedostaje danasnjem drustvu. A ne instant-rjesenja kao sto su uniforme.
U moje su vrijeme tek počele Lacoste, i nitko ih baš nije doživljavao. Najveći hit su bile (talijanske naravno) "papirnate" jakne jarkih boja (neka vrsta plastificirane vrlo tanke tkanine) dok nismo skužili da jedan malo jači potez za jaknu preko odmora u potpunosti raspara, dok su žileti i skalpeli lagano radili preko satova po leđima ponosnih vlasnika jakni, šta je bilo osobito komično za kišnih dana.

Moda je trajala valjda 6 mjeseci.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:59   #394
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Klinci nisu isti kao prije 30-40 godina. Količina gluposti, prepotencije, agresije i sebičnosti je daleko veća
E sad ne znam jesi ti pro con uniformi, nebitino sad, vecinom uniforme nemaju sanse ispraviti gore spomenute probleme. Iluzorno je ocekivati da ce uniforma promjeniti osobu od vandala do pristojnog momka. Pa nije to kostim koji kad obuces se transformiras, ne kontam.
Zamislimo djecaka 1 koji vrijedja djecaka 2.
I sto, zavrse u istoj unifromi i on sad to nece raditi?
Pa nije bas da smo mi danas tolko razliciti da se tucemo zbog toga, ja nosim traperice i majice kao i moji prijatelji, ili je problem u boji majice, mozda vandalu smeta sto decko ima sarenu boju majicu, a ne crnu kao on.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:11   #395
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
E sad ne znam jesi ti pro con uniformi, nebitino sad, vecinom uniforme nemaju sanse ispraviti gore spomenute probleme. Iluzorno je ocekivati da ce uniforma promjeniti osobu od vandala do pristojnog momka. Pa nije to kostim koji kad obuces se transformiras, ne kontam.
Zamislimo djecaka 1 koji vrijedja djecaka 2.
I sto, zavrse u istoj unifromi i on sad to nece raditi?
Pa nije bas da smo mi danas tolko razliciti da se tucemo zbog toga, ja nosim traperice i majice kao i moji prijatelji, ili je problem u boji majice, mozda vandalu smeta sto decko ima sarenu boju majicu, a ne crnu kao on.
Budali smeta bilo što, ako imaš dugu kosu, ako imaš kratku kosu, ako si ljevak, ako si dešnjak, ako si obučen u crno, plavo, crveno ili čupavo. Poanta je da su budale preuzele društvo jer je to njihovo "ljudsko pravo". To ne može riješiti unfiroma, može ventulano ublažiti neki simptom.

Evo jednog nedavnog primjera budale od 9 godina koja terorizira stotine roditelja:

http://www.jutarnji.hr/skola-je-posl...oblem/1052385/

Ovakve se u moje vrijeme drukčije rješavalo, i to vrlo efikasno. OVO ne rješava uniforma. Rješava sustav, formalni ili neformalni. Uniforma može samo javno pokazati da sustav postoji (ili bi trebao postojati na papiru).

No budala će ostati budala i u uniformi. Isto kao i ajfoni, Nike patike i levisice, skupe torbe, ray banice ili parkerice. Neće uniforma, kakva god bila, popraviti kratki spoj u glavama roditelja koji djeci kupuju takve stavri ili im još i sami iz razloga vlastitih kompleksa usađuju takve potrebe. To ne znači da je ne treba uvesti.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:30   #396
Pa naravno, zamislimo samo tipicnu situaciju uglancanih momaka i metal skvadre s crnom duzom kosom, tu i tamo kojim piercingom.
Siknemo na njih uniforme, no i nakon toga, oni opet nastavljaju zadirkivati metal skupinu.
Sto onda?
Narediti im da odrezu kosu?
Da skinu piercinge?
Nasilna mjera koja zeli nasilu izbrisati razlike izmedju vizualno dvije razlicite osobe bez da rjesavanja sustinu problema.

Mi bi htjeli djecu uniformizirat kad se moze problem sistemski puno jednostavije rjesiti, npr. građanskim odgojem od male dobi gdje bi djecu ucili pravilnom ponasanju i vrednotama.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:33   #397
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Najveći hit su bile (talijanske naravno) "papirnate" jakne jarkih boja (neka vrsta plastificirane vrlo tanke tkanine)...
Sjećam se tih jakni, bile su onako dosta zgužvane. Imala bijelu s crvenim detaljima. Nije mi je nitko rasparao, ali brzo sam je prerasla i baš mi je bilo žao.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Uniforma može samo javno pokazati da sustav postoji (ili bi trebao postojati na papiru).
I to je nešto.

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pa naravno, zamislimo samo tipicnu situaciju uglancanih momaka i metal skvadre s crnom duzom kosom, tu i tamo kojim piercingom.
Siknemo na njih uniforme, no i nakon toga, oni opet nastavljaju zadirkivati metal skupinu.
Baš super da to spominješ. Koliko mi je poznato, u zagrebačkim školama učenici nose (ili su donedavno) nosili papuče. Uvijek sam se pitala kako mali panker koji misli da će mu noge otpasti ako skine marte preživi tu papučarsku tiraniju.

Eto, ako netko ima odgovor na to pitanje, lijepo molim da mi odgovori, a onda ga možemo proširiti i na uniforme.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:36   #398
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Sjećam se tih jakni, bile su onako dosta zgužvane. Imala bijelu s crvenim detaljima. Nije mi je nitko rasparao, ali brzo sam je prerasla i baš mi je bilo žao.
Da, te.

Najgora pojava što su izazvale je da je ekipa pokrenula opću pljuvačinu i hračkanje preko odmora po učionicama jer se sve slivalo s njih, a imale su i dobru kapuljaču.

Znam, odvratno.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:38   #399
Eto. Da su imali uniforme, nitko im ne bi hračkao po jaknama. 1:0 za uniforme
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 15:40   #400
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pa naravno, zamislimo samo tipicnu situaciju uglancanih momaka i metal skvadre s crnom duzom kosom, tu i tamo kojim piercingom.
Siknemo na njih uniforme, no i nakon toga, oni opet nastavljaju zadirkivati metal skupinu.
Sto onda?
Narediti im da odrezu kosu?
Da skinu piercinge?
Nasilna mjera koja zeli nasilu izbrisati razlike izmedju vizualno dvije razlicite osobe bez da rjesavanja sustinu problema.

Mi bi htjeli djecu uniformizirat kad se moze problem sistemski puno jednostavije rjesiti, npr. građanskim odgojem od male dobi gdje bi djecu ucili pravilnom ponasanju i vrednotama.
U moje vrijeme se nije smjelo nositi dugu kosu niti u srednjoj, slalo te na šišanje. Piercing je bio nepoznat, a curice nisu smjele nositi naušnice,nego samo eventualno one igle. Šminka je bila zabranjena, čak i curama.

Danas se to zove "dress code".
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.